Radio Białystok | Wiadomości | Poważna kontuzja Scepovica - nie zagra w Jagiellonii nawet pół roku

Poważna kontuzja Scepovica - nie zagra w Jagiellonii nawet pół roku

2.04.2019, 11:54, akt. 12:48

Napastnik Jagiellonii Białystok Stefan Scepovic, który w niedzielnym (31.03) meczu z Pogonią Szczecin doznał kontuzji kolana, może nie grać nawet pół roku.

Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok, 31.03.2019, fot. Joanna Szubzda

Scepovic ma zerwane więzadła krzyżowe

Mecz z Pogonią (0:0) był pechowy dla trzech piłkarzy z Białegostoku. Pierwszy boisko z kontuzją opuścił napastnik Patryk Klimala, którego po pierwszych 24 minutach zastąpił właśnie Stefan Scepovic. Krótko po tym po raz pierwszy konieczna była interwencja lekarza, bo Serb padł na boisko trzymając się za kolano. Po interwencji lekarskiej podjął próbę gry, ale tuż przed końcem połowy musiał być zmieniony.

Z zachowania piłkarza wynikało, że uraz jest poważny. Potwierdziły to specjalistyczne badania.

- Stefan doznał zerwania więzadła krzyżowego przedniego w kolanie i uszkodzenia łąkotki bocznej. W przypadku takiego urazu konieczne jest leczenie operacyjne. W najbliższych dniach zapadnie decyzja o terminie operacji, po której czeka zawodnika żmudna rehabilitacja - poinformował lekarz Jagiellonii Krzysztof Koryszewski, cytowany przez klubową stronę internetową www.jagiellonia.pl.

Według klubowego lekarza - Krzysztofa Koryszewskiego, kontuzja oznacza 5-6 miesięcy absencji Scepovica, który do Jagiellonii trafił w zimowej przerwie z węgierskiego MOL Vidi, by uzupełnić ofensywną kadrę zespołu po transferach Karola Świderskiego, Przemysława Frankowskiego, Romana Bezjaka i Cilliana Sheridana.

Do tej pory Serb grał siedem razy, najczęściej na zmianę z Patrykiem Klimalą, dotąd nie zdobył w Jagiellonii gola, ma też na koncie przestrzelony rzut karny.

Oprócz Klimali i Scepovica, z kontuzją boisko w Szczecinie opuścił też bramkarz Marian Kelemen. W przypadku młodego napastnika i doświadczonego słowackiego bramkarza kontuzje są dużo mniej groźne, bo są to jedynie poważne stłuczenia.

Wcześniej ze składu Jagi wypadł Savkovic

Stefan Scepovic to drugi serbski gracz białostockiego zespołu, który na wiele miesięcy wypada z kadry aktualnych piłkarskich wicemistrzów Polski. W lutym równie poważny uraz, w tym wypadku stawu skokowego, wykluczył z gry skrzydłowego Mile Savkovica. Stało się to w pierwszym meczu po zimowej przerwie piłkarskiej ekstraklasy.

Tuż po wejściu z ławki rezerwowych na boisko w meczu z Miedzią Legnica, Serb w starciu z obrońcą gospodarzy doznał bardzo poważnej kontuzji, oprócz m.in. całkowitego uszkodzenia więzadła, złamana była też kość strzałkowa.

źródło: PAP | red: wsz, mag

Jacek Magiera przedstawił listę 50 zawodników, spośród których wybierze kadrę na mistrzostwa świata U20. Wśród nich znaleźli się zawodnicy Jagiellonii.

Wymęczony remis w Szczecinie [zdjęcia]

31.03.2019, 21:24

Piłkarze Jagiellonii Białystok wywalczyli jeden punkt w meczu ligowym. Zremisowali z Pogonią Szczecin 0:0.

Novikovas: nie może tak być, że nie stwarzamy sobie ani jednej dobrej sytuacji

31.03.2019, 18:23

Pomocnik Jagiellonii w meczu z Pogonią otrzymał czwartą żółtą kartkę i nie wystąpi w meczu przeciwko Legii Warszawa.

Mamrot po remisie z Pogonią Szczecin: kontuzja Scepovića jest poważna

31.03.2019, 17:58

Jagiellonia Białystok zremisowała bezbramkowo wyjazdowy mecz z Pogonią Szczecin.

Jaga wciąż bez wygranej - remis z Pogonią Szczecin

31.03.2019, 05:20

Piłkarze Jagiellonii Białystok wywalczyli jeden punkt w meczu ligowym. W niedzielne (31.03) popołudnie zremisowali 0:0 z Pogonią Szczecin.

Jagiellonia zagra w finale Pucharu Polski! [zdjęcia]

9.04.2019, 14:03

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali z Miedzią Legnica 2:1 i awansowali do finału Pucharu Polski. Finał 2 maja na PGE Narodowy w Warszawie. Dwa gole zdobył kapitan Jagi - Taras Romanczuk.