Radio Białystok | Wiadomości | Jaga wciąż bez wygranej - remis z Pogonią Szczecin

Jaga wciąż bez wygranej - remis z Pogonią Szczecin

31.03.2019, 05:20, akt. 23:44

Piłkarze Jagiellonii Białystok wywalczyli jeden punkt w meczu ligowym. W niedzielne (31.03) popołudnie zremisowali 0:0 z Pogonią Szczecin.

Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok, 31.03.2019, fot. Joanna Szubzda

Jaga wciąż bez wygranej

Podopieczni Ireneusza Mamrota nie potrafili zagrozić bramce gospodarzy, skupili się przede wszystkim na obronie i mogą się cieszyć, że tego meczu nie przegrali i zdobyli jeden punkt.

Pogoń Szczecin, mimo wielu okazji do strzelenia bramki, nie potrafiła trafić do bramki Jagiellonii. Goście bronili się przez całe spotkanie i zrealizowali założony cel wywożąc punkt z Pomorza Zachodniego.

Żółto-czerwoni potrzebowali zwycięstwa, by przerwać kiepską passę z poprzednich tygodni i zapewnić sobie miejsce w grupie mistrzowskiej. Miejsce w tej grupie jest jeszcze niepewne, ale zdobyty punkt przybliża Jagę do tego celu.

Zobacz zdjęcia z meczu

Remis drużyn walczących o "ósemkę"

Zwycięstwo jednej z drużyn w bezpośrednim spotkaniu mogło wiele wyjaśnić w kwestii kolejności w ekstraklasie po rundzie zasadniczej. Remis sprawił, że w tabeli zrobiło się bardzo ciasno. Zespoły od czwartego do dziewiątego miejsca dzielą ledwie dwa punkty.

Pierwsza połowa nie obfitowała w sytuacje podbramkowe. Więcej z gry mieli gospodarze i to oni dwukrotnie zagrozili bramce rywali, ale Marian Kelemen radził sobie ze strzałami z daleka.

W 27. minucie Zvonimir Kożulj oddał zaskakujący strzał z rzutu wolnego z ponad 20 m, ale bramkarz gości czujnie wyłapał piłkę tuż przy słupku. Chwilę później Hubert Matynia z dystansu posłał strzał pod poprzeczkę i ponownie Kelemen zachował czujność wybijając piłkę na rzut rożny.

Ciekawsza druga połowa

Więcej zaczęło się dziać na boisku po kwadransie gry w drugiej połowie. To efekt przede wszystkim szybszego rozgrywania piłki przez gospodarzy.

W 60. min sprytnym dryblingiem z prawej strony pola karnego popisał się, wprowadzony po przerwie, Radosław Majewski, ale jego strzał zdołali zablokować obrońcy gości. Podobnie jak dobitkę Davida Steca.

W 74. min najgroźniejszą okazję do zdobycia gola mieli goście. Z rzutu wolnego tuż przy narożniku pola karnego strzelał Guilherme, a bezrobotny do tej pory Łukasz Załuska wybił na róg piłkę zmierzającą w okienko.

W odpowiedzi na bramkę Kelemena strzelał Soufian Benyamina, ale strzał Niemca przeleciał tuż nad poprzeczką. Chwilę później golkiper Jagiellonii musiał zejść z boiska. Poszkodowanego w jednej z poprzednich akcji zmienił Grzegorz Sandomierski.

W 83. min Benyamina powinien już trafić do siatki, ale w sytuacji sam na sam uderzył w środek bramki i Sandomierski sparował piłkę przed siebie, a obrońcy nie dopuścili do dobitki.

W 88. min kolejny zmiennik Michał Żyro strzelił chytrze zza pola karnego, Sandomierski sparował piłkę, która spadła na linię bramkową, ale za nią nie zdołała się wturlać.

Pogoń do końca spotkania nacierała na bramkę gości, ale już tak klarownych sytuacji nie miała. Mecz zakończył się rozpatrywaniem sytuacji za pomocą VAR. Żyro domagał się rzutu karnego za zagranie ręką jednego z rywali. Arbitrzy nie dopatrzyli się przewinienia. Zamiast wskazania na jedenastkę Daniel Stefański po raz ostatni gwizdnął kończąc spotkanie.

Seria kontuzji

Mecz w Szczecinie był bardzo pechowy dla kilku piłkarzy Jagiellonii, którzy nie mogli go dokończyć z powodu kontuzji. Jeszcze w pierwszej połowie z boiska musiał zejść Patryk Klimala, którego zastąpił Stefan Scepović. Serb również nie dokończył meczu, zniesiony na noszach po ostatniej akcji pierwszej połowy. Pod koniec drugiej połowy z powodu kontuzji z murawy zszedł również Marian Kelemen, którego zastąpił Grzegorz Sandomierski.

Po dwóch porażkach z rzędu żółto-czerwoni zdobyli jeden punkt. Kibice Jagi jednak wciąż bardzo długo czekają na wygraną piłkarzy z Białegostoku. Ostatni raz Jagiellonia cieszyła się z ligowej wygranej 16 lutego. Wówczas na stadionie w Białymstoku Jaga pokonała Wisłę Płock.

Następny mecz Jagiellonia Białystok zagra już w środę (2.04). Żółto-czerwoni zagrają w Warszawie z mistrzem Polski - Legią. Spotkanie rozpocznie się o 20:30 i będziemy je transmitować na naszej antenie.

Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 0:0

Żółta kartka - Pogoń Szczecin: Zvonimir Kozulj, David Stec, Kamil Drygas. Jagiellonia Białystok: Arvydas Novikovas, Ivan Runje.

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Widzów 4 151.

Pogoń Szczecin: Łukasz Załuska - Jakub Bartkowski, Mariusz Malec, Jarosław Fojut, Hubert Matynia - David Stec (69. Michał Żyro), Tomas Podstawski, Zvonimir Kozulj (46. Radosław Majewski), Sebastian Kowalczyk, Kamil Drygas - Adam Buksa (69. Soufian Benyamina).

Jagiellonia Białystok: Marian Kelemen (79. Grzegorz Sandomierski) - Jakub Wójcicki, Ivan Runje, Nemanja Mitrovic, Guilherme Sitya - Arvydas Novikovas, Marko Poletanovic, Taras Romanczuk, Martin Kostal, Jesus Imaz - Patryk Klimala (46. Bartosz Kwiecień, 24. Stefan Scepovic).

źródło: PAP | red: wsz, sk

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali z Miedzią Legnica 2:1 i awansowali do finału Pucharu Polski. Finał 2 maja na PGE Narodowy w Warszawie. Dwa gole zdobył kapitan Jagi - Taras Romanczuk.

Specjalna oferta dla kibiców Jagiellonii Białystok - akcja "Pełen stadion na półfinał"

24.03.2019, 08:09

Jagiellonia Białystok przygotowała specjalną ofertę dla kibiców.

Władze Jagiellonii Białystok przedłużyły o 2 lata umowę sponsorską z firmą STS

21.03.2019, 12:41

Firma bukmacherska STS nadal będzie głównym sponsorem Jagiellonii Białystok. Nowa umowa ma obowiązywać przez kolejne 2 lata.

Wiemy, kiedy Jagiellonia zagra półfinałowy mecz Pucharu Polski z Miedzią Legnica

20.03.2019, 15:39

Poznaliśmy daty meczów półfinałowych Pucharu Polski.

Echa przegranego meczu Jagiellonii z Koroną Kielce

18.03.2019, 21:00

Jagiellonia Białystok przegrała sobotni (16.03) mecz z Koroną Kielce 1:3.

Jagiellonia przegrała żółto-czerwone derby [zdjęcia]

16.03.2019, 22:15

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali 1:3 (0:2) ligowe spotkanie z Koroną Kielce. Podopieczni Ireneusza Mamrota nie potrafią wygrać w lidze już od miesiąca.

Runje: prawdziwi kibice - to te kilka tysięcy osób, które zawsze nas wspiera

16.03.2019, 19:51

Jagiellonia Białystok przegrała z Koroną Kielce w 26. kolejce Ekstraklasy 1:3.

Mamrot: uważam, że przerwa jest bardzo potrzebna drużynie

16.03.2019, 18:55

Ireneusz Mamrot zauważył, że problem leży w cechach wolicjonalnych drużyny. Jagiellonia Białystok przegrała z Koroną Kielce 1:3.