Radio Białystok | Wiadomości | Przedstawiciele 11 uczelni odwiedzają Politechnikę Białostocką w ramach International Training Week

Przedstawiciele 11 uczelni odwiedzają Politechnikę Białostocką w ramach International Training Week

autor: Ryszard Minko

2.12.2019, 12:42, akt. 13:05

17 przedstawicieli 11 uczelni z 9 krajów odwiedza Politechnikę Białostocką podczas International Training Week. 

Politechnika Białostocka, fot. Szymon Nieścior
Politechnika Białostocka, fot. Szymon Nieścior

To cykliczne spotkanie dla uczelni partnerskich w Programie Erasmus+ spoza unii europejskiej. To okazja do nawiązania ściślejszej i bezpośredniej współpracy między uczelniami – mówi Grażyna Jakimiuk z Biura do sprawa Współpracy Międzynarodowej Politechniki Białostockiej.

Dodaje, że dzięki temu nasi partnerzy zdobywają doświadczenie w nauczaniu w języku angielskim, natomiast nasi pracownicy często nawiązują kontakty, dzięki którym, na przykład piszą wspólne artykuły czy prowadzą wspólne badania.

Tym razem Politechnikę Białostocką odwiedzają wykładowcy i przedstawiciele uczelni technicznych z Albanii, Algierii, Malezji, Mołdawii, Nepalu, Paragwaju, Rosji, Serbii i Tunezji. 


Potrzebujemy takiej współpracy, by nasze kraje mogły się lepiej rozwijać. Polska to rozwinięty kraj, w którym korzysta się z zaawansowanej technologii, po prostu wiedza jest w takich miejscach jak to. Dlatego tak ważne jest, że nasi studenci mogą się u was uczyć, bo przywożą te umiejętności z powrotem, ale też i otwierają się przed nimi drzwi całego świata - mówi Tek Bahadur Chhetry z Uniwersytetu Pokhara w Nepalu.


Wymiana studencka w ramach programu Erasmus+ cieszy się duża popularnością. W każdym semestrze tylko na Politechnice Białostockiej uczy się ponad 300 zagranicznych studentów.

| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Politechnika Białostocka świętuje 70. rocznicę powstania

27.11.2019, 17:10

Zaczynali od Prywatnej Szkoły Wieczorowej założonej przez Naczelną Organizację Techniczną - dziś są jedną z największych uczelni w regionie.


prof. Lech Dzienis

27.11.2019, 08:25

"Czy będzie za 70 lat Politechnika Białostocka? Należy wierzyć, że będzie, ale w jakiej formie, pod jaką nazwą - tego nikt nie jest w stanie powiedzieć" - mówi rektor Politechniki Białostockiej.


30 nowatorskich projektów w finałach konkursu "Technotalent"

26.11.2019, 17:23

Elementy ubioru drukowane w 3D, bioreaktor do hodowli glonów czy koncepcja Centrum Terapii Autyzmu - to niektóre projekty prezentowane na rozpoczętych we wtorek (26.11) finałach tegorocznego konkursu "Technotalent" na innowacyjne rozwiązania.


Białostoccy studenci mogą zgłaszać się do Legii Akademickiej

26.11.2019, 15:08

Wojsko szuka chętnych do służby wśród studentów. Na Politechnice Białostockiej i Uniwersytecie w Białymstoku organizuje spotkania na temat Legii Akademickiej.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok