Radio Białystok | Wiadomości | Pielęgniarki grożą dyrekcji szpitala psychiatrycznego w Choroszczy kolejnym sporem zbiorowym

Pielęgniarki grożą dyrekcji szpitala psychiatrycznego w Choroszczy kolejnym sporem zbiorowym

autor: Renata Reda

15.12.2019, 14:18, akt. 14:32

Żądają podwyżek płac, czy sprawiedliwego wynagradzania w zależności od kwalifikacji i wykonywanej pracy.

fotolia.com
fotolia.com

Pielęgniarki ze szpitala psychiatrycznego w Choroszczy grożą dyrekcji kolejnym sporem zbiorowym. Poprzedni był w ubiegłym roku i zakończył się podpisaniem porozumienia.

Władze placówki jednak nie wywiązały się z ustalonych zobowiązań, sprawa trafiła do sądu pracy i pielęgniarki ją wygrały - mówi przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w szpitalu Beata Kamińska. Sąd orzekł, że pielęgniarkom należą się podwyżki ustalone w porozumieniu zawartym z dyrekcją.

Wyrok nie jest prawomocny, dyrektor się od niego odwołał. Pielęgniarki ponownie wystosowały więc do niego swoje postulaty. Żądają m.in. (tak jak w ubiegłym roku) zniesienia jednoosobowych dyżurów pielęgniarskich. Wystosowały w sumie 9 postulatów, głównie płacowych.

Dyrektor Tomasz Goździkiewicz mówi tymczasem, że szpitala nie stać na realizację postulatów pielęgniarek. Te dały mu kilka dni na ustosunkowanie się do ich pisma, zapowiadają wejście w spór zbiorowy.

W szpitalu pracuje 300 pielęgniarek.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Nie ma porozumienia między pielęgniarkami i dyrektorem łomżyńskiego szpitala

10.12.2019, 17:54

Kolejne spotkanie miedzy związkami zawodowymi, a Mariuszem Obryckim nie przyniosło żadnych efektów. Dyrektor Obrycki zrezygnował niedawno ze stanowiska, swoje obowiązki ma pełnić jeszcze tylko do końca stycznia.


W Białymstoku mogą się pojawić problemy z obsadą karetek pogotowia ratunkowego

3.12.2019, 16:17

Od nowego roku w Białymstoku mogą się pojawić problemy z obsadą karetek pogotowia ratunkowego – alarmuje Związek Zawodowy Pracowników Ratownictwa Medycznego. W specjalnym piśmie do marszałka województwa, wojewody podlaskiego i podlaskiego oddziału NFZ opisują sytuację związaną z niedawno zakończonym naborem na ratowników kontraktowych.


Wciąż nie ma porozumienia między pielęgniarkami a dyrekcją łomżyńskiego szpitala

26.11.2019, 19:27

Nie ma porozumienia, ale rozmowy nie zostały też zerwane przez żadną ze stron - bez efektów skończyło się spotkanie pielęgniarek z dyrektorem łomżyńskiego szpitala.


Minimum 300 zł podwyżki dostaną najmniej zarabiający pracownicy szpitala psychiatrycznego w Choroszczy

4.08.2018, 11:01

Podwyżki wywalczyli psychiatrzy, wzrostu wynagrodzeń domagają się pielęgniarki - na razie bezskutecznie. Chodzi o szpital psychiatryczny w Choroszczy. Po wielu tygodniach negocjacji związkowcom udało się natomiast osiągnąć porozumienie z dyrekcją w sprawie płac dla najmniej zarabiających pracowników.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Wędrowny zakład fotograficzny" Agnieszki Pajączkowskiej


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok