Radio Białystok | Wiadomości | Podlaskie firmy mogą się starać o granty na innowacje - rozpoczął się nabór wniosków

Podlaskie firmy mogą się starać o granty na innowacje - rozpoczął się nabór wniosków

14.04.2020, 11:03, akt. 11:07

Podlaskie mikro-, małe i średnie firmy mogą się starać o granty na innowacje, które pozwolą im rozwijać się, wdrażać nowe rozwiązania. Można dostać do 100 tys. zł takiego grantu. Wnioski można składać od wtorku (14.04), do podziału jest 1,6 mln zł z UE.

Foto: Monika Kalicka
Foto: Monika Kalicka

Program grantowy prowadzi Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego w Białymstoku. Fundacja liczy na to, że z grantów skorzysta w tej edycji około 20 firm - poinformowała Ewa Kozłowska z PFRR. Do dyspozycji przedsiębiorców są już - jak zaznaczyła - ostatnie wolne środki w tym projekcie.

Zasady naboru wniosków i przyznawania grantów są cały czas takie same, od kilku lat, od kiedy działa ten projekt grantowy. Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego poinformowała, że dostała w ostatnim czasie zapytania od firm o te granty i liczy, że przełoży się to na złożone wnioski. - W poprzednich edycjach firmy bardzo chętnie z tego korzystały - podkreśliła Ewa Kozłowska.

Grant na rozwój to maksymalnie dla firmy 100 tys. zł (do 85 proc. wartości przedsięwzięcia), które można otrzymać np. na przeprowadzenie badań, zakup gotowych wyników badań, wdrożenie nowych rozwiązań w produktach, usługach po to, by firma była bardziej konkurencyjna. PFRR zachęcała firmy w poprzednich edycjach do sięgania po te granty maksymalnie uproszczonym wnioskiem i szybką jego oceną (10 dni).

Zainteresowane grantami firmy - ze względu na epidemię koronawirusa - proszone są o telefoniczny lub mailowy kontakt z PFRR. Także składanie wniosków odbywa się bez kontaktu osobistego - przypomniała Ewa Kozłowska.

Pieniądze na granty pochodzą z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020.

Wnioski od firm będą przyjmowane do wyczerpania dostępnej puli środków.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Podlascy przedsiębiorcy czekają na pieniądze z tarczy antykryzysowej

10.04.2020, 09:55

Uchwalona przez Sejm ustawa przewiduje kolejny pakiet wsparcia gospodarki w wysokości 100 mld zł. Przedstawiciele biznesu liczą, że te pieniądze jak najszybciej trafią na ich konta.


Sejm przyjął przepisy uzupełniające tarczę antykryzysową

9.04.2020, 09:58

Wprowadzenie "wakacji składkowych" dla firm zatrudniających do 49 pracowników, zwiększenie dostępności pożyczek dla firm, czy zasiłki dla rolników w związku z koronawirusem - przewiduje uchwalona w nocy ze środy na czwartek przez Sejm - z poprawkami - ustawa dotycząca tarczy antykryzysowej.


Premier Morawiecki: przygotowaliśmy zupełnie nową Tarczę Finansową

8.04.2020, 14:51

- Chcemy wyprzedzić bieg wydarzeń i proponujemy dzisiaj tarczę finansową, która jest tarczą bez precedensu, ponieważ bezpośrednio kierujemy co najmniej 100 mld zł do firm - powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

REKLAMA
OiFP - Maciej Sztor


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok