Radio Białystok | Wiadomości | Synoptycy ostrzegają przed burzami w Podlaskiem

Synoptycy ostrzegają przed burzami w Podlaskiem

autor: Ryszard Minko, Wojciech Szubzda

11.05.2020, 07:08, akt. 13:10

Tej nocy w regionie może spaść śnieg. Biuro prognoz meteorologicznych przestrzega przed gwałtownym załamaniem pogody. Zacznie się od burz, które mogą pojawiać się w województwie już wczesnym popołudniem – mówi Wiesław Winnicki z białostockiego biura prognoz.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

- Będziemy mieli ekstremalną zmianę pogody. Została wydana masa ostrzeżeń. Głównie na zachodzie i północy regionu wystąpią przelotne opady deszczu, oraz burze lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz może sięgnąć nawet 20 mm - mówi Wiesław Winnicki z białostockiego biura prognoz.

Będą też silne porywy wiatru.

Popada, zagrzmi, opady w burzach mogą być dosyć intensywne i porywy wiatru sięgające nawet do 70 km/h, a lokalnie nawet do 80 km/h. Stopniowo w drugiej części nocy opady deszczu mogą też przechodzić miejscami w deszcz ze śniegiem i lokalnie mokry śnieg

- zapowiada synoptyk Tomasz Siemieniuk.

Dodaje, że śnieg będzie padał głównie na północy naszego regionu. 

- Przejściowy przyrost pokrywy śnieżnej może sięgnąć nawet 5 cm. Za frontem zacznie napływać powietrze chłodne pochodzenia arktycznego. W związku z tym już w nocy temperatura będzie niska, poniżej zera. Dlatego opady mokrego śniegu mogą w wielu miejscach przymarzać i będziemy mieli do czynienia z oblodzeniem - mówi Tomasz Siemieniuk.

Nocą przewidywane są przymrozki, dlatego można spodziewać się oblodzenia. We wtorek (11.05) temperatura nie przekroczy 10 stopni. Kolejnej nocy także można spodziewać się lokalnych przymrozków.

źródło: IMGW | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Spór o koszenie trawy podczas suszy

29.04.2020, 07:50

Sucha i słoneczna pogoda panująca w ostatnich dniach sprawiła, że na trawnikach w naszych miastach pojawiły się kosiarki. Tak było miedzy innymi w Białymstoku i w Łomży.


Takiej zimy nie pamiętają nawet najstarsi mieszkańcy regionu

5.02.2020, 08:08

Takiej zimy nie pamiętają nawet najstarsi mieszkańcy regionu. Brak mroźnej i śnieżnej aury może mieć katastrofalne skutki przyrodnicze.


Wiosenna pogoda zimą - czy to normalne?

14.01.2020, 07:37

Połowa stycznia to czas kiedy większość terytorium Polski, a już Podlaskie - w całości - powinno być pod śniegiem. Zamiast tego mamy dodatnie temperatury i brak śniegu.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
OiFP - Broadway

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


fot. Paweł Wądołowski
PRZYRODA
30.09.2023, 08:47, akt. 18:37

Nurkowie posprzątali Biebrzę


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok