Radio Białystok | Wiadomości | Marszałek nagrodził najlepszych podlaskich sportowców

Marszałek nagrodził najlepszych podlaskich sportowców

13.05.2020, 15:09, akt. 15:46

W sumie zarząd województwa podlaskiego przyznał 120 tys. zł nagród sportowych za 2019 rok.

żródło: www.wrotapodlasia.pl
żródło: www.wrotapodlasia.pl


0:00
0:00
Marszałek nagrodził najlepszych podlaskich sportowców - relacja Renaty Redy | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Wojciech Nowicki - ubiegłoroczny brązowy medalista mistrzostw świata w stolicy Kataru Dausze i wicemistrz kraju został wyróżniony przez władze regionu tytułem najlepszego sportowca województwa podlaskiego w 2019 roku. Najlepszym trenerem została jego trenerka Malwina Wojtulewicz. Oboje otrzymali nagrody finansowe, odpowiednio 30 i 20 tys. zł. Uroczystość została przeprowadzona w formie wideokonferencji ze sportowcami i trenerami, którzy dostali nagrody.

Brązowy medalista olimpijski z Rio de Janeiro młociarz Wojciech Nowicki liczy na to, że uda mu się w tym roku kilka razy wystartować w zawodach, by można było zweryfikować cykl przygotowań do odwołanych igrzysk i zmiany techniczne, nad którymi pracują z trenerką.

"Mam nadzieję, że będę dalej się rozwijał i osiągał dobre rezultaty, mimo trudności i odwołania igrzysk olimpijskich. Mam nadzieję, że równie dobrze się przygotuję, będę w pełni sił, zdrowy i pokażę się z jak najlepszej strony i tak jak cztery lata temu powalczę o medal olimpijski" - mówił Nowicki.

Pytany przez PAP o ewentualne planowane na ten rok zawody z jego udziałem i związany z nimi cykl przygotowań przyznał, że na razie sytuacja jest dynamiczna. "Oficjalnego kalendarza startów jeszcze nie mamy. Wstępne plany mówią o sierpniu i wrześniu, organizatorom chyba bardziej tu chodzi o przygotowanie obiektu i zaplecza w obecnej sytuacji" - powiedział lekkoatleta Podlasia Białystok.

Przyznał, że liczy na takie starty. "To będzie dla nas taki sprawdzian, jak ta forma była przygotowana w tym roku i jak zaprocentują te zmiany, które chcieliśmy wprowadzić w różnych elementach techniki i czy ewentualnie będziemy nanosić poprawki" - mówił.

Zaznaczył, że mimo odwołanej olimpiady w Tokio i mistrzostw Europy w Paryżu cały czas jest w treningu. "Pomimo trudnej sytuacji, nie odpuściliśmy sobie, cały czas zachowuję regularność. Nie możemy sobie tak zupełnie zrobić wolnego" - mówił Nowicki, który swoje zajęcia odbywa obecnie na stadionie lekkoatletycznym w Białymstoku, za co dziękował władzom miasta.

"U nas na każdych zawodach jest rywalizacja jak na mistrzostwach świata, akurat mój rywal jest najlepszym na świecie. To jest też taki plus i bardzo duża motywacja, taki kopniak do pracy, żeby go gonić i pokonać i żeby się te miejsca zmieniły. Mam nadzieję, że wszystko wypali, szczególnie w przyszłym roku. Aby było zdrowie" - mówił lekkoatleta Podlasia Białystok o swojej stałej rywalizacji z Pawłem Fajdkiem, nawiązując do przesuniętych na 2021 IO w Tokio.

Malwina Wojtulewicz powiedziała, że przygotowania do tej olimpiady ruszą w listopadzie, od obozu w górach, w czasie którego Nowicki będzie pracował nad kondycją i siłą. "Postaram się, żeby przyszły rok był owocny i Wojtek wrócił z kruszcem na szyi" - mówiła trenerka.

Oprócz Nowickiego i jego trenerki nagrodzono również: w kategorii najlepszy młody sportowiec Marlenę Golę, ubiegłoroczną mistrzynię kraju w biegu na 200 metrów na otwartym stadionie i tegoroczną w hali, wśród sportowców niepełnosprawnych kolarza Pawła Arciszewskiego, który w ub. roku dwukrotnie stawał na podium mistrzostw świata osób głuchych i zdobył tytuł mistrza kraju, zaś za całokształt działalności w sferze sportu - trenera kajakarzy Jerzego Grąbczewskiego ze Sparty Augustów.

źródło: PAP | red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Igrzyska Olimpijskie przełożone. Wojciech Nowicki: nie zmienię planów treningowych

24.03.2020, 17:00

Igrzyska w Tokio oficjalnie zostały przełożone na 2021 rok - poinformował Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Wcześniej we wtorek (24.03) z taką propozycją w związku z koronawirusem wyszedł premier Japonii Shinzo Abe.


Wojciech Nowicki przygotowuje się do igrzysk

22.03.2020, 19:40

W ostatnich dniach odwoływano kolejne zawody sportowe, tymczasem Międzynarodowy Komitet Olimpijski nie podjął jeszcze decyzji w sprawie rozegrania Igrzysk, które zaplanowane są na przełom lipca i sierpnia tego roku.


140 stypendiów dla uzdolnionych dzieci i młodzieży z województwa podlaskiego

4.03.2020, 13:26

140 artystycznych stypendiów dla dzieci i młodzieży na rozwój ich talentów przyznał zarząd województwa podlaskiego. Dzięki pieniądzom młodzi ludzie będą mogli m.in. kupić instrumenty muzyczne, materiały plastyczne, uczestniczyć w warsztatach czy konkursach.


Siedemnaście osób otrzymało stypendia artystyczne marszałka województwa podlaskiego

21.02.2020, 07:28

To wsparcie dla tych, którzy promują i tworzą kulturę województwa podlaskiego.


Wojciech Nowicki najlepszym sportowcem w rankingu Podlaskiej Rady Olimpijskiej PKOl

15.02.2020, 21:00

Wojciech Nowicki, miotacz Podlasia Białystok, został najlepszym sportowcem Podlasia 2019 r. w rankingu Podlaskiej Rady Olimpijskiej PKOl. Laureat w ubiegłym roku wywalczył brąz mistrzostw świata w rzucie młotem, srebro mistrzostw Polski i złoto światowych wojskowych igrzysk sportowych.


Ponad 200 kandydatów zgłoszono do kolejnej edycji konkursu Podlaska Marka

28.01.2020, 11:07

Ponad 200 kandydatów zgłoszono już do tegorocznej edycji konkursu Podlaska Marka. Najwięcej zgłoszeń - 40 - jest w kategorii "produkt spożywczy".


Wojciech Nowicki i siostry Maliszewskie Ambasadorami Białostockiego Sportu

22.01.2020, 13:39

Młociarz Wojciech Nowicki oraz zawodniczki short tracku Natalia i Patrycja Maliszewskie będą promować miasto podczas zawodów jako Ambasadorzy Białostockiego Sportu - poinformował w środę (22.01) magistrat, który zorganizował konkurs na ambasadora.


Młodzi sportowcy z podlaskiego otrzymają stypendia fundowane m.in. przez samorząd województwa

9.01.2020, 12:35

To pomysł marszałka Artura Kosickiego na wsparcie młodych ludzi na początku kariery sportowej. Między innymi na ten temat rozmawiał dziś ze znanym lekkoatletą Wojciechem Nowickim.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR WOMENS VOICE

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok