Radio Białystok | Wiadomości | Prace przy budowie węzła Porosły potrwają do końca roku

Prace przy budowie węzła Porosły potrwają do końca roku

autor: Wojciech Szubzda

29.07.2020, 13:29, akt. 16:35

Do końca 2020 roku potrwają główne prace przy budowie węzła drogowego Porosły. To kilka miesięcy później niż pierwotnie planowano. Jak tłumaczą miejscy urzędnicy, opóźnienie wynika ze zmian w projekcie już w trakcie robót.

fotolia.com
fotolia.com

Chodzi m.in. o budowę dodatkowych zjazdów, o które apelowali mieszkańcy i lokalni przedsiębiorcy. Na dodatkowe drogi lokalne ostatnio zgodziło się ministerstwo rozwoju. Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski informuje, że zmian w trakcie prac było więcej.

Tadeusz Truskolaski przypomina, że to nie jedyna duża inwestycja w Białymstoku, która będzie gotowa później niż pierwotnie zakładano.

Przypomnę tylko o tym, że Trasa Niepodległości prawie o rok została przesunięta. Tak samo i tutaj. Jest wiele prac ziemnych, są odwodnienia, które trzeba porobić. Zbiorniki retencyjne, które tam akurat jednym przypadku trzeba było też przeprojektować i tak dalej i tak dalej. Tych szczegółów jest bardzo dużo przy takiej inwestycji. Prace trwają. Wykonawca zapewnia, że do końca roku będą skończone

- mówi.

Tzw. węzeł Porosły to sieć połączeń na wjeździe do Białegostoku od strony Warszawy trasą S8. Droga będzie łączyć się z trasą wojewódzką nr 676. Powstają tam m.in. dwupoziomowe skrzyżowania, rozjazdy, wiadukt nad torami, a droga wlotowa od strony Warszawy zostanie połączona też z tzw. Trasą Generalską.

Budowa wiąże się z dużymi utrudnieniami dla kierowców. Przed wjazdem do Białegostoku od strony stolicy tworzą się często wielokilometrowe korki.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Zmiana organizacji ruchu na wjeździe do Białegostoku od strony Warszawy

11.07.2020, 10:54

Od soboty (11.07) po południu będzie obowiązywała nowa organizacja ruchu na wjeździe z drogi ekspresowej S8 do Białegostoku, a także w kierunku Warszawy. Zmiany wiążą się z budową tzw. węzła Porosły.


Opóźni się oddanie do użytku budowanego węzła Porosły

2.07.2020, 15:11

Chodzi o połączenie Trasy Generalskiej w Białymstoku z drogą ekspresową S8. Na razie miejscy urzędnicy jeszcze nie wiedzą, kiedy węzeł będzie ostatecznie gotowy.


Kierowcy rozjeżdżają lokalne drogi w okolicach budowy węzła Porosły - skarżą się mieszkańcy

21.05.2019, 08:21

Budowa węzła Porosły to duże utrudnienie dla tych, którzy próbują wjechać do Białegostoku lub wyjechać w kierunku Warszawy.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

„Baśni o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli” Radek Rak

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

REKLAMA
Nissan


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok