Radio Białystok | Wiadomości | Przed budowanym węzłem Porosły jest dodatkowe oznakowanie

Przed budowanym węzłem Porosły jest dodatkowe oznakowanie

autor: Wojciech Szubzda

14.08.2020, 17:49, akt. 17:54

Zmiany mają poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu. W okolicach budowanego węzła Porosły od piątku (14.08) jest dodatkowe oznakowanie. 

fot. Wojciech Szubzda
fot. Wojciech Szubzda

Przy dojeździe do Białegostoku od strony Warszawy jest jeszcze więcej znaków informujących o remontowanym odcinku i możliwych zatorach - mówi Mariusz Zaborski z białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jak przyznaje, do białostockiego oddziału GDDKiA docierały sygnały o konieczności rozwiązania problemu związanego z coraz częstszym występowaniem zdarzeń drogowych (zatorów, kolizji i wypadków) a w szczególności najeżdżania na tył pojazdów oczekujących na przejazd przez teren budowy.

Mariusz Zaborski dodaje, że w ramach zawartej umowy pomiędzy inwestorem (Urzędem Miejskim w Białymstoku) a wykonawcą robót (firmą UNIBEP S.A.) to wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dlatego to wykonawca po uzyskaniu pozytywnej opinii z policji złożył propozycję zmian w projekcie organizacji ruchu.

Dlatego od piątku są nowe znaki przed budowanym węzłem Porosły. Do tej pory pierwsze żółte znaki informujące o możliwych problemach w przejeździe były ok. 2 km przed robotami, a teraz już są na odcinku 4,5 km przed i powtarzają się co kilkaset metrów.

Na całym tym odcinku obowiązuje zakaz wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe, a także ograniczenie prędkości do 80 km/h, które potem zmniejsza się do 50 km/h.

Budowa węzła Porosły powoduje, że przy dojeździe do Białegostoku często tworzą się wielokilometrowe korki. Zdarza się, że ciężarówki najeżdżają na siebie - mówi rzecznik podlaskiej policji podinsp. Tomasz Krupa.


Na tym odcinku drogi dwie osoby zginęły, a kilka zostało rannych. Nasze statystyki mówią też o kilkudziesięciu innych drobniejszych zdarzeniach. Niemniej jednak tutaj nawet drobne zdarzenie drogowe ma wpływ na to, że korek, z którym mamy właściwie codziennie do czynienia zaczyna się szybko powiększać - mówi podinsp. Tomasz Krupa.


Tomasz Krupa dodaje, że dodatkowe znaki mają zwrócić większą uwagę kierowców, którzy jadą ekspresówką.

Prace przy budowie węzła drogowego Porosły potrwają do końca roku. To kilka miesięcy później niż pierwotnie planowano. Jak tłumaczą miejscy urzędnicy, opóźnienie wynika ze zmian w projekcie już w trakcie robót.


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Prace przy budowie węzła Porosły potrwają do końca roku

29.07.2020, 13:29

Do końca 2020 roku potrwają główne prace przy budowie węzła drogowego Porosły. To kilka miesięcy później niż pierwotnie planowano. Jak tłumaczą miejscy urzędnicy, opóźnienie wynika ze zmian w projekcie już w trakcie robót.


Zmiana organizacji ruchu na wjeździe do Białegostoku od strony Warszawy

11.07.2020, 10:54

Od soboty (11.07) po południu będzie obowiązywała nowa organizacja ruchu na wjeździe z drogi ekspresowej S8 do Białegostoku, a także w kierunku Warszawy. Zmiany wiążą się z budową tzw. węzła Porosły.


Opóźni się oddanie do użytku budowanego węzła Porosły

2.07.2020, 15:11

Chodzi o połączenie Trasy Generalskiej w Białymstoku z drogą ekspresową S8. Na razie miejscy urzędnicy jeszcze nie wiedzą, kiedy węzeł będzie ostatecznie gotowy.


Nie będzie betoniarni w Porosłach - inwestor wycofał się z inwestycji

26.03.2020, 10:07

W podbiałostockich Porosłach nie będzie betoniarni, przeciwko której protestowali okoliczni mieszkańcy. Inwestor wycofał się z tej inwestycji. 
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
źródło: unsplash.com
DZIEŃ BABCI
21.01.2021, 07:12, akt. 11:06

Dziś obchodzimy Dzień Babci
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok