Radio Białystok | Wiadomości | Białystok: proces oskarżonych w sprawie związanej z agresją drogową

Białystok: proces oskarżonych w sprawie związanej z agresją drogową

2.12.2020, 12:46, akt. 12:58

Sąd w Bełchatowie w ramach pomocy prawnej przesłucha jednego z głównych świadków w procesie dotyczącym bójki w Białymstoku, której tłem była agresja drogowa.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

45-latek zaatakował osobę wstrzymującą ruch na ulicy nożem

Awantura miała miejsce 16 października 2019 roku. Pierwsze ustalenia policji mówiły o tym, że 45-letni kierowca, który stał w korku, zaatakował osobę wstrzymującą ruch na ulicy. Ruch był wstrzymywany czasowo, by umożliwić sprawny wjazd ciężarówki z ładunkiem z ulicy na posesję, gdzie znajduje się hurtownia budowlana. Miało tam dojść najpierw do ataku pięściami, a w trakcie przepychanki - użycia noża. Sprawca uciekł, zatrzymano go po kilku godzinach.

Na podstawie zebranych wówczas materiałów prokuratura postawiła kierowcy zarzut usiłowania zabójstwa.

Po półrocznym śledztwie inaczej jednak oceniła przebieg tego incydentu. Prokuratura oskarżyła trzy osoby uznając, iż wszystkie wzięły czynny udział w bójce, podczas której jej uczestnicy zadawali sobie nawzajem ciosy rękami i nogami, kopali po całym ciele, a jeden z oskarżonych podczas bójki użył noża. Ranny miał powierzchowne obrażenia uda i klatki piersiowej.

Sąd przesłuchał jednego z naocznych świadków

W środę (2.12) sąd w Białymstoku przesłuchał jednego z naocznych świadków, obejrzał też zapisy monitoringu z miejsca zdarzenia.

Przesłuchiwana kobieta (na teren jej firmy wjeżdżała ciężarówka) mówiła m.in., że po pierwszej fazie awantura nie wygasła (wtedy miała być to jeszcze utarczka słowna); samego momentu zadania ciosów nożem nie widziała, ale była przy rannym kilkanaście sekund później, gdy jego brat dzwonił po policję. Mówiła, że cała awantura dotyczyła tego, że tir zatarasował przejazd. "Tam, żeby tir mógł wjechać tyłem, trzeba troszeczkę zatarasować ruch" - mówiła.

Kierowca będzie przesłuchany w Bełchatowie

Sąd miał też w planie przesłuchanie w środę w drodze telekonferencji innego z ważnych świadków - kierowcy ciężarówki, której wjazd na posesję doprowadził do zakorkowania ulicy. Okazało się jednak, iż Sąd Rejonowy w Bełchatowie nie dysponuje sprzętem do takiej procedury. Dlatego mężczyzna będzie przesłuchany w Bełchatowie w drodze pomocy prawnej, a strony mogą na piśmie przygotować pytania do tego świadka.

Sprawa została odroczona bezterminowo.

Oskarżony przyznał, że miał przy sobie nóż

Mężczyzna, którego obejmuje też zarzut użycia noża w bójce, na początku tego procesu przyznał się, ale odmówił składania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania stron. W śledztwie zmieniał swoją wersję zdarzeń, początkowo zaprzeczał, by miał jakiś związek z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Ostatecznie przyznał, że miał przy sobie składany nóż budowlany, którym zadał mężczyźnie jeden cios w udo, zaś uderzenia w klatkę piersiową nie pamiętał.

Dwaj pozostali oskarżeni nie przyznają się, odmówili też składania wyjaśnień.

Za udział w bójce grozi do 3 lat więzienia, z użyciem niebezpiecznego narzędzia - do 8 lat.

źródło: PAP | red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Łomża: sąd skazał mężczyznę za wykorzystanie seksualne 15-miesięcznej dziewczynki

30.11.2020, 15:42

Na 6 lat więzienia skazał w poniedziałek Sąd Okręgowy w Łomży młodego mężczyznę uznając go za winnego m.in. czynu nierządnego wobec 15-miesięcznej dziewczynki i znęcania się nad nią ze szczególnym okrucieństwem.


Zakończył się proces policjanta oskarżonego o przekroczenie granic obrony koniecznej

30.11.2020, 13:46

Przed Sądem Rejonowym w Białymstoku zakończył się w poniedziałek proces policjanta oskarżonego m.in. o przekroczenie granic obrony koniecznej.


Sąd utrzymał wyrok wobec mężczyzny obwinionego o odpalenie racy w czasie Marszu Równości w Białymstoku

30.11.2020, 15:00

500 zł grzywny ma zapłacić mężczyzna obwiniony przez policję m.in. o odpalenie racy w kierunku uczestników Marszu Równości, który przeszedł ulicami Białegostoku w lipcu ubiegłego roku. Sąd okręgowy oddalił w poniedziałek (30.11) apelację obrońcy i utrzymał w mocy wyrok pierwszej instancji.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok