Radio Białystok | Wiadomości | Kobiety oskarżone o nieprawidłowości przy przetargach w SG chcą dobrowolnie poddać się karze

Kobiety oskarżone o nieprawidłowości przy przetargach w SG chcą dobrowolnie poddać się karze

autor: Marta Nazarko

26.01.2021, 18:21, akt. 18:31

Trzy kobiety oskarżone w sprawie nieprawidłowości przy przetargach w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej w Białymstoku chcą dobrowolnie poddać się karze. Mają półtora miesiąca, by porozumieć się w tej sprawie z prokuratorem.

Fotolia.com
Fotolia.com

Oskarżone to dwie byłe już funkcjonariuszki zajmujące się zamówieniami publicznymi, a także przedstawicielka firmy biorącej udział w jednym przetargów.

Przed sądem stawiły się wszystkie trzy oskarżone. Dwie już wcześniej deklarowały chęć dobrowolnego poddania się karze, teraz zrobiła to również trzecia. Sąd dał stronom czas, by porozumiały się i zaproponowały wysokość kar. Termin wyznaczono na początek marca.

Sprawa dotyczy wydarzeń z 2017 r. W czasie przetargu dotyczącego usług laboratoryjnych jedna z oskarżonych miała przekroczyć swoje uprawnienia w ten sposób, że poinformowała przedstawicielkę jednej z firm, że ktoś inny złożył korzystniejszą ofertę, a później umożliwiła podmianę dokumentów z niższą ceną – już po wyznaczonym terminie. Przed sądem ma odpowiedzieć również przedstawicielka tej firmy. Trzecia oskarżona ma zarzut przekroczenia uprawnień oraz korupcji. Chodzi o przetargi na świadczenie usług psychologicznych i stomatologicznych dla cudzoziemców ze Strzeżonego Ośrodka w Białymstoku. Według śledczych oskarżona przekazała informacje o przybliżonych terminach przetargów oraz o cenach, jakie należy zaoferować, by je wygrać. Ponadto jako członek komisji przetargowej miała przyjąć od podmiotu biorącego udział w tym przetargu korzyść majątkową w postaci darmowej konsultacji psychologicznej wartej około stu zł.

Za te przestępstwa grozi do 10 lat więzienia.

| red: lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Prokuratura umorzyła trzy postępowania związane z protestami Strajku Kobiet w Białymstoku

26.01.2021, 14:05

Białostocka prokuratura zajmowała się w sumie czterema wydarzeniami związanymi z październikowymi protestami. Trzy z nich umorzono – poinformował szef Prokuratury Rejonowej Białystok-Południe Wojciech Zalesko.


Sąd uniewinnił mieszkańca Łap oskarżonego o nielegalne rozpowszechnianie seriali

26.01.2021, 07:33

Nie ma dowodów na to, że jeden z mieszkańców Łap nielegalnie rozpowszechniał seriale - ocenił białostocki sąd i utrzymał wyrok uniewinniający.


Białostocki sąd zajmuje się sprawą trojga oskarżonych w związku z dużą plantacją marihuany

25.01.2021, 17:45

Rodzeństwo z okolic Białegostoku oskarżone m.in. o uprawę marihuany na ogromną skalę walczy przed sądem o uniewinnienie lub złagodzenie kary.


39-letni białostoczanin stanie przed sądem pod zarzutem zabicia psa matki

22.01.2021, 12:30

Jak ustalili prokuratorzy, 39-letni mieszkaniec Białegostoku zastrzelił psa z nieustalonej broni śrutowej. Oskarżonemu grozi do 5 lat więzienia. Śledztwo w tej sprawie prowadziła od października Prokuratura Rejonowa Białystok-Południe.


Księgowa, która przez prawie 2 lata okradała swego pracodawcę ma iść do więzienia - orzekł białostocki sąd

19.01.2021, 18:41

Na dwa lata i cztery miesiące więzienia skazał we wtorek (19.01) Sąd Apelacyjny w Białymstoku byłą księgową jednej z miejscowych firm za przywłaszczenie ponad 400 tys. zł. Kobieta zamieniała numery rachunków w operacjach bankowych i pieniądze przelewała na swoje konta.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

„Łamacz szyfrów” Andrzeja Fedorowicza

fot. Paweł Wądołowski
ŁOMŻA
1.03.2021, 18:47, akt. 20:16

Medale za służbę i opiekęźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok