Radio Białystok | Wiadomości | Porażka siatkarzy Ślepska Malow Suwałki z wiceliderem PlusLigi - Jastrzębskim Węglem 0:3

Porażka siatkarzy Ślepska Malow Suwałki z wiceliderem PlusLigi - Jastrzębskim Węglem 0:3

autor: Marcin Mazewski

5.02.2021, 12:01, akt. 22:36

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali na wyjeździe z wiceliderem PlusLigi - Jastrzębskim Węglem 0:3.

Ślepsk Malow Suwałki - Jastrzębski Węgiel, fot. Marcin Mazewski
Ślepsk Malow Suwałki - Jastrzębski Węgiel, fot. Marcin Mazewski

W drużynie ze Śląska, w związku z wykryciem kolejnych zakażeń koronawirusem, nie mogło zagrać kilku zawodników, a w roli trenera wystąpił koordynator Akademii Talentów, Dariusz Luks. 

Mimo problemów to zespół gospodarzy wyszedł zwycięsko z tej potyczki. Suwalczanie walczyli dzielnie w pierwszych dwóch setach, które przegrali na przewagi - do 30 i 25. W trzeciej partii jastrzębianie rozbili biało-niebieskich do 13 i zamknęli mecz w trzech setach. Poniżej przebieg spotkania.


Set 1

Ślepsk Malow Suwałki wychodzi w składzie: Sapiński, Rousseaux, Bołądź, Rudzewicz, Waliński, Tuaniga i libero Czunkiewicz.

Jastrzębski Węgiel zaczyna w ustawieniu: Louati, Gładyr, El Hachdadi, Gierżot, Wiśniewski, Kampa i libero Popiwczak.Pierwszy punkt w spotkaniu zdobywa przyjmujący gości Tomas Rousseaux. Podopieczni Andrzeja Kowala wypracowują na początku dwupunktową przewagę, ale gospodarze szybko dochodzą i oglądamy wyrównane zawody. Jeden i drugi rozgrywający przeprowadzają kilka efektownych akcji środkiem. Na skrzydle bardzo dobrze prezentuje się Bartłomiej Bołądź. W końcówce seta to zespół ze Śląska prowadzi 23:21. Zatrzymany blokiem El Hachdadi, następnie palce rywali obija Bartłomiej Bołądź i mamy remis po 23. Atakujący biało-niebieskich zagrywa asa - posłał piłkę z prędkością 115 km/h. Następny serwis psuje i jest po 24. Set zdaje się ciągnąć w nieskończoność, sporo zepsutych zagrywek z jednej i drugiej strony, kilka niedokładnych akcji - ostatecznie 32:30 zwyciężają gospodarze.


Set 2

Mało gry a dużo zepsutych serwisów na początku partii drugiej. Jak już się zawiązują jakieś akcje, to w drużynie suwalczan najczęściej kończą je Bołądź i Rousseaux. Belg mocno pracuje także w obronie. W zespole gospodarzy często sprytnie atakuje Louati. Wynik jednak długo utrzymuje się remisowy, aż na 19:17 odskakują goście. Jastrzębianie wyrównują. Suwalczanie przyjmują potężną zagrywkę Buckiego, wyprowadzają atak i mają piłkę setową. Bołądź zza linii dziewiątego metra myli się nieznacznie i jest po 24. Udany atak Rousseaux, ale za chwilę Wiśniewski blokuje Bołądzia i znów remis. Co nie udało się biało-niebieskim, udaje się gospodarzom, którzy wygrywają 27:25 i prowadzą 2:0.Set 3

Za Marcina Walińskiego na przyjęcie w zespole Ślepska Malow wchodzi Kevin Klinkenberg. Jastrzębianie odskakują na początku seta na trzy punkty - 6:3. Czas bierze trener Kowal, ale niewiele to zmienia - reaguje więc zmianami. Na środek za Rudzewicza wchodzi Warda, a na rozegranie za Tuanigę - Gonciarz. Zespół ze Śląska przejął jednak pełną kontrolę nad spotkaniem. Przewaga gospodarzy rośnie lawinowo - 15:9, 17:10 i ostatecznie łatwy set dla jastrzębian, wygrany do 13 i 3:0 w meczu. MVP zostaje Michał Gierżot.Była to piąta z rzędu porażka Ślepska Malow Suwałki w PlusLidze. Biało-niebiescy z dorobkiem 27 punktów pozostają na 10. miejscu w tabeli. Ostatnie cztery mecze w sezonie zasadniczym podopieczni Andrzeja Kowala zagrają we własnej hali. Ich najbliższym rywalem będzie Skra Bełchatów - to spotkanie już 10 lutego.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ślepsk Malow Suwałki przegrywa w Bełchatowie ze Skrą 0:3

1.02.2021, 07:33

Zawodnicy Ślepska Malow Suwałki zmierzyli się w poniedziałek (1.02) w Bełchatowie z tamtejszą Skrą w zaległym meczu siatkarskiej PlusLigi.


Ślepsk Malow Suwałki przegrywa w Zawierciu z Wartą 1:3

27.01.2021, 08:37

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki odrabiali zaległości z 5. kolejki PlusLigi. W środę (27.01) w Zawierciu zmierzyli się z tamtejszą Wartą.


Ślepsk Malow Suwałki przegrywa, ale wywozi z Warszawy cenny punkt

24.01.2021, 07:34

W siatkarskiej Pluslidze Ślepsk Malow Suwałki zagrał wyjazdowy mecz z VERVĄ Warszawa Orlen Paliwa.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok