Radio Białystok | Wiadomości | Paraliż komunikacyjny - odwołano niektóre pociągi i autobusy

Paraliż komunikacyjny - odwołano niektóre pociągi i autobusy

autor: Ryszard Minko, Wojciech Szubzda

9.02.2021, 09:12, akt. 11:22

Pogoda paraliżuje ruch nie tylko na drogach, ale i na kolei. Z powodu silnych mrozów i obfitych opadów śniegu kolejarze w regionie odwołali już kilka składów. Problemy z wykonaniem planowanych kursów ma także PKS Nova.

Fotolia.com
Fotolia.com

Na tory nie wyjechał m.in. poranny pociąg z Hajnówki do Białegostoku.

Najgorsza sytuacja jest w południowo-wschodniej części regionu. Odwoływane są niektóre pociągi dojeżdżające do Bielska Podlaskiego, Hajnówki i Czeremchy. W zamian pasażerowie muszą jeździć zastępczą komunikacją zastępczą.

Inne pociągi w regionie mogą jeździć z opóźnieniami, które sięgają nawet 30 minut.

Kolejarze mówią, że sytuacja jest dynamiczna i szczegóły połączeń trzeba sprawdzać m.in. w internecie np. na Portalu Pasażera. Komunikaty o opóźnieniach i odwołanych składach podawane są również na dworcach.


Odwołano co trzeci autobus PKS Nova

Blisko co trzeci autobus białostockiego PKS Nova nie wyjechał we wtorek (9.02) w trasę. Problemy dotyczą głównie małych miejscowości, do których prowadzą nieodśnieżone gminne drogi - mówi prezes spółki Andrzej Mioduszewski.

Problem jest w Sokółce i w Dąbrowie Białostockiej na bocznych drogach, ponieważ niestety tam jest zaśnieżone. Stan dróg tutaj jest taki, jaki jest. My mamy gotowe autobusy, ale drogi są nieprzejezdne, więc nie możemy tych kursów realizować. Jakieś 30% autobusów nie wyjechało. Jeśli chodzi o pozostałe oddziały, czyli Siemiatycze, Zambrów, Łomża i Suwałki to realizujemy połączenia na bieżąco, a pojedyncze tylko kursy są niewykonane 

- informuje Andrzej Mioduszewski.


| red: lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Śliskie jezdnie i usypane przez wiatr zaspy - musimy uważać na drogach w Podlaskiem [wideo]

9.02.2021, 07:08

Bardzo trudno jeździ się po podlaskich drogach. Jest ślisko, a sytuację pogarsza padający wciąż śnieg i wiatr, powodujący zawieje i zamiecie. Od poniedziałku (8.02) w naszym regionie spadło od 10 do 15 cm śniegu.


Kierowcy z facebookowej grupy Kolizyjne Podlasie oferują darmową pomoc przy zimowych awariach

8.02.2021, 15:06

Tegoroczna zima szczególnie daje się we znaki kierowcom. Na drogach jest ślisko, przy silnym mrozie akumulatory odmawiają posłuszeństwa, a wyjeżdżając z miejsc parkingowych łatwo się zakopać.


Znów pada śnieg - kolejny trudny dzień dla kierowców i pieszych w Białymstoku

8.02.2021, 13:43

Po tym, co tej zimy dzieje się na ulicach Białegostoku, prezydent miasta Tadeusz Truskolaski podjął decyzję o unieważnieniu obecnie trwających przetargów, a dotyczących kolejnych sezonów zimowych. Powodem jest m.in. to, że znów starają się o to firmy, które zdaniem władz miasta, teraz nie wywiązują się z obowiązków.


Zimowe oczyszczanie Białegostoku - telefony do firm odpowiedzialnych za odśnieżanie

8.02.2021, 12:46

Opady śniegu co kilka dni paraliżują Białystok, jezdnie są śliskie, część osiedlowych uliczek jest nieprzejezdna ze względu na ogromne zaspy, a mieszkańcy brną w śniegu po chodnikach. Białystok podzielony jest na 6 stref zimowego utrzymania. Podajemy telefony do firm odpowiedzialnych za stan białostockich ulic, uliczek i chodników.


Mroźny i śnieżny weekend w Podlaskiem - temperatury nawet do -22 stopni Celsjusza

16.01.2021, 08:06

Prawie -18 stopni Celsjusza pokazały w nocy z piątku na sobotę (15/16.01) termometry w Białowieży, niewiele więcej - w Supraślu, Sokółce czy Suwałkach.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

REKLAMA
OiFP - Maciej Sztor


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok