Radio Białystok | Wiadomości | BAS Białystok przegrywa z Visłą Bydgoszcz i żegna się z pierwszą ligą siatkarzy

BAS Białystok przegrywa z Visłą Bydgoszcz i żegna się z pierwszą ligą siatkarzy

11.03.2021, 12:08, akt. 23:05

Białostoczanie, chcąc zachować iluzoryczne szanse na utrzymanie w pierwszej lidze, musieli wygrać w czwartek (11.03) z Visłą Bydgoszcz.

BAS Białystok - Visła Bydgoszcz, fot. Marcin Mazewski

0:00
0:00
Z Eugeniuszem Iwaniukiem, trenerem BAS Białystok rozmawia Marek Gąsiorowski | Pobierz plik.

Porażka 0:3 z Visłą definitywnie pozbawiła BAS Białystok szans na pozostanie w lidze. Goście - wicelider tabeli był zdecydowanym faworytem starcia i od początku postawił beniaminkowi trudne warunki. Najbliżej ugrania seta gospodarze byli w partii drugiej, gdzie potrafili odrobić straty i doprowadzili do gry na przewagi, ulegając ostatecznie do 24. Trzecia i ostatnia jak się okazało odsłona meczu była już jednostronnym widowiskiem, wygranym przez przyjezdnych do 13. MVP spotkania wybrany został rozgrywający BKS-u Michał Masny. Poniżej przebieg tego spotkania.

Set 1

BAS wychodzi w składzie: Tokajuk, Lesiuk, Witkoś, Wnuk, Abramowicz, Stanisławajtys i libero Ostaszewski.

Visła Bydgoszcz zaczyna następująco: Gałązka, Marcyniak, Galabov, Gutkowski, Strzeżek, Masny i libero Bonisławski.

Pierwszy punkt w meczu zdobywa dla gospodarzy Cezary Stanisławajtys. BAS zaczął odważnie i do stanu 9:9 grał z faworytem jak równy z równym. Częstym wyborem rozgrywającego Witkosia był Kacper Wnuk. Przyjezdni zbudowali sobie trzypunktową przewagę 15:12. O czas poprosił trener Łuka. Bydgoszczanie z biegiem seta powiększali swoją przewagę aż na 23:17, wówczas beniaminek wziął się za odrabianie strat. Po serii zagrywek Witkosia białostoczanie poprawili swój wynik - na 22 punkty. Czas dla Visły, poskutkował tym, że Witkoś minimalnie przestrzelił kolejną zagrywkę - 25:22 dla gości.

Set 2

Marcyniak ze środka zdobywa pierwszy punkt w tej partii dla Visły. Początek seta ponownie wyrównany. BAS wychodzi na małe prowadzenie 7:6, ale kolejne cztery punkty zdobywają bydgoszczanie. Czas dla trenera Łuki. Udany blok gości. Ósmy punkt dla gospodarzy zdobyty atakiem z drugiej linii. Zaczęli mylić się przyjezdni, a ich przewaga stopniała do punktu 12:11. BAS doprowadza do remisu po 15.

Czas biorą goście, następnie zablokowany Wnuk, w odpowiedzi mocny atak ze środka w wykonaniu Abramowicza. Wymiana ciosów trwa w najlepsze do stanu po 24. Ostatnie dwa oczka zdobywa Visła - 26:24.

Set 3

Przegrany na przewagi set drugi musiał odbić piętno na zawodnikach gospodarzy, bo trzecią odsłonę meczu, BAS zaczyna od straty sześciu punktów. Goście nie odpuszczają, utrzymują wysokie prowadzenie - 17:9. Podłamani białostoczanie ulegają ostatecznie do 13 i 0:3 w całym spotkaniu. Tym samym żegnają się z pierwszą ligą, tracąc matematyczne szanse na utrzymanie. MVP spotkania wybrany Michał Masny.

BAS rozegra jeszcze dwa spotkania z zespołami z Siedlec i Jaworzna, nie poprawią już one jednak sytuacji klubu ze stolicy Podlasia.

| red: maj

To kolejny przegrany mecz białostockich siatkarzy. W sobotnim (6.03) spotkaniu 26. kolejki Tauron 1. Ligi BAS Białystok przegrał z Avią Świdnik 1:3 (16:25, 17:25, 25:19, 20:25).

Siatkarze BAS-u Białystok przegrali z Mickiewiczem Kluczbork 1:3 [zdjęcia]

3.03.2021, 18:34

W 1. lidze siatkarzy BAS Białystok przegrał 1:3 z Mickiewiczem Kluczbork.

Niespodzianka w Częstochowie - siatkarze BAS-u Białystok wygrywają z Norwidem za trzy punkty

20.02.2021, 19:12

Siatkarze BAS-u Białystok pojechali do Częstochowy walczyć o cenne punkty do tabeli Tauron 1. ligi i niespodziewanie sięgnęli po pełną pulę, pokonując czwarty Norwid.