Radio Białystok | Wiadomości | 62-latek wyłudził od mieszkańca Białegostoku 50 tys. zł metodą "na policjanta"

62-latek wyłudził od mieszkańca Białegostoku 50 tys. zł metodą "na policjanta"

autor: Grzegorz Pilat

26.03.2021, 10:55, akt. 11:04

Do ośmiu lat więzienia grozi mężczyźnie podejrzanemu o oszustwo na policjanta. Zatrzymali go białostoccy policjanci we współpracy z funkcjonariuszami z Działdowa.

źródło: podlaska.policja.gov.pl
źródło: podlaska.policja.gov.pl

62-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego wyłudził od białostoczanina 50 tys. zł. Pieniędzy nie udało się odzyskać.

Do oszustwa doszło w połowie marca na białostockim osiedlu Jaroszówka.


Do 79-latka zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Rozmówca poinformował, że pracownik banku wszedł w posiadanie fałszywego dokumentu mężczyzny. Dodał, że będzie on próbował wziąć kredyt na jego dane. Aby uchronić się przed działaniem przestępcy oszust polecił 79-latkowi, aby wybrał się do różnych placówek bankowych, pobrał jak największą ilość pieniędzy i przekazał je wskazanemu kurierowi. Wykonując polecenia rzekomego policjanta, mężczyzna miała w ten sposób ustrzec się przed utratą oszczędności i pomóc w zabezpieczeniu śladów - mówi asp. Katarzyna Zarzecka z KMP w Białymstoku.


79-latek z trzech placówek bankowych wypłacił 50 tys. zł. Pieniądze za każdym razem przekazywał oszustowi, który czekał na niego przed budynkiem.

Policjantom szybko udało się namierzyć mężczyznę, który mógł mieć związek z tą sprawą.


Białostoccy mundurowi ustalili tożsamość podejrzanego o udział w oszustwie. Dzięki współpracy z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Działdowie, 62-latek został zatrzymany na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Rola mężczyzny polegała na odbiorze pieniędzy bezpośrednio od pokrzywdzonego - dodaje asp. Katarzyna Zarzecka.


Mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

| red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Do roku więzienia grozi mieszkańcowi powiatu białostockiego, który przechowywał skórę rysia euroazjatyckiego

25.03.2021, 15:07

Do roku więzienia grozi mężczyźnie, który w domu w powiecie białostockim przechowywał nielegalne trofea zwierząt. Policjanci znaleźli u 47-latka skórę rysia euroazjatyckiego, który w Polsce jest pod ścisłą ochroną. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy, że mężczyzna może być myśliwym.


Policjanci rozbili grupę przestępczą działającą w Grajewie

25.03.2021, 08:58

Kradli artykuły spożywcze, przemysłowe i tekstylne z transportów do sklepów wielkopowierzchniowych. Podlascy policjanci rozbili grupę przestępczą działającą w Grajewie.


Włamywali się do gospodarstw i kradli ciągniki - teraz grozi im do 10 lat więzienia

24.03.2021, 12:02

Do 10 lat więzienia grozi mężczyznom, którzy w powiecie wysokomazowieckim mieli włamywać się do gospodarstw i kraść ciągniki i sprzęt rolniczy.


Starsze małżeństwo z Białegostoku przekazało oszustom prawie milion złotych

24.03.2021, 09:02

To jedno z największych oszustw na policjanta w województwie podlaskim. Prawie milion złotych przekazało starsze małżeństwo z Białegostoku przestępcom podającym się za funkcjonariuszy.


Białostocka prokuratura kontroluje przedsiębiorców, którzy mimo zakazu otwierali swoje lokale

23.03.2021, 16:02

Na wniosek policji, białostocka prokuratura sprawdza działania przedsiębiorców otwierających lokale mimo zakazu. Chodzi o klub nocny oraz dwa lokale gastronomiczne w centrum Białegostoku, które wbrew zakazowi wznowiły stacjonarną działalność.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok