Radio Białystok | Wiadomości | "Maturalne Niezapominajki" z UwB - seria filmów przygotowujących do egzaminu dojrzałości

"Maturalne Niezapominajki" z UwB - seria filmów przygotowujących do egzaminu dojrzałości

autor: Ryszard Minko

20.04.2021, 11:24, akt. 11:39

Z powodu trwającej pandemii wciąż trudno o bezpośrednie spotkania z ekspertami - dlatego Uniwersytet w Białymstoku przygotował przyszłym maturzystom serię filmów z poradami dotyczącymi nadchodzącego egzaminu dojrzałości.

źródło: UwB
źródło: UwB

Na stronie internetowej uczelni, w zakładce "Maturalne Niezapominajki", można znaleźć kilka kilkuminutowych filmów, w których eksperci wyjaśniają niektóre zagadnienia z matematyki, historii, chemii i biologii, jakie mogą pojawić się na tegorocznej maturze. Wkrótce uczelnia ma też opublikować kolejne filmy dotyczące egzaminu z języka angielskiego i wiedzy o społeczeństwie.

- Matura to jeden z najważniejszych egzaminów na progu dorosłości i przepustka na wymarzone studia. Trzeba się do niej dobrze przygotować. Postanowiliśmy pomóc uczniom w tych przygotowaniach. W ramach akcji: Maturalne Niezapominajki proponujemy m.in. filmowe spotkania z naszymi naukowcami i zaprzyjaźnionymi nauczycielami, którzy są egzaminatorami maturalnymi – mówi Agnieszka Grajewska, kierownik Uniwersyteckiego Centrum Rekrutacji.

Tegoroczne matury rozpoczną się dokładnie za dwa tygodnie - 4 maja. Podobnie jak przed rokiem, uczniowie przystąpią do nich stacjonarnie z zachowaniem wszystkich zasad reżimu sanitarnego. Jednak w tym roku, z uwagi na nauczanie zdalne, egzamin odbędzie się tylko w formie pisemnej - z mniejszego zakresu materiału.

Maturalne Niezapominajki będą dostępne nie tylko w czasie majowego maratonu egzaminacyjnego, ale także w kolejnych miesiącach – z myślą o tych, którzy do matury z różnych powodów przystąpią później.

źródło: UwB | red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Politechnika Białostocka po raz kolejny weźmie udział w akcji "Dziewczyny na politechniki!"

19.04.2021, 13:40

Politechnika Białostocka ma już niemal całkowicie sfeminizowane kierunki, ale nadal są też i takie, na których studentki są rzadkością. Po raz 19 największa podlaska uczelnia techniczna w regionie weźmie udział w ogólnopolskiej akcji "Dziewczyny na politechniki!".


"Dziewczyny do ścisłych!" - zachęca Uniwersytet w Białymstoku

15.04.2021, 19:24

Zbyt mało kobiet interesuje się studiowaniem nauk ścisłych, dlatego Uniwersytet w Białymstoku przyłącza się do ogólnopolskiej akcji promującej wśród dziewczyn kierunki zdominowane przez mężczyzn.


Jak pomóc uczniom w powrocie do szkół? Ministerstwo przygotowuje wsparcie

15.04.2021, 17:08

Zajęcia wyrównawcze, dodatkowe lekcje wychowania fizycznego, pomoc psychologiczna i okulistyczna - to pomysły resortu edukacji na wsparcie uczniów po powrocie do nauki w szkołach.


W tym roku bez tradycyjnych dni otwartych - szkoły średnie promują się w internecie

12.04.2021, 13:59

Filmy na profilach społecznościowych, materiały promocyjne i spotkania online. W taki sposób białostockie szkoły ponadpodstawowe zapoznają ósmoklasistów ze swoją ofertą.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
fot. Paweł Wądołowski
GRAJEWO
2.03.2024, 20:13, akt. 3.03.2024, 07:19

Klub sportowy Warmia Grajewo istnieje już 100 lat
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok