Radio Białystok | Wiadomości | Podlascy olimpijczycy są już w Białymstoku. Spotkali się z prezydentem miasta i marszałkiem woj. podlaskiego [zdjęcia]

Podlascy olimpijczycy są już w Białymstoku. Spotkali się z prezydentem miasta i marszałkiem woj. podlaskiego [zdjęcia]

autor: Edyta Wołosik, Wojciech Szubzda

9.08.2021, 11:12, akt. 13:56

Były gratulacje, kwiaty, wspólne zdjęcia i życzenia kolejnych sukcesów. Z białostockimi olimpijczykami spotkali się prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski i marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Z białostockimi olimpijczykami spotkał się prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski - relacja Wojciecha Szubzdy | Pobierz plik.


0:00
0:00
Wojciech Nowicki i jego trenerka Malwina Wojtulewicz - Sobierajska spotkali się z marszałkiem Arturem Kosickim - relacja Edyty Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Spotkanie u prezydenta Białegostoku

Na spotkanie przyszli: złoty medalista w rzucie młotem Wojciech Nowicki i jego trenerka Malwina Sobierajska-Wojtulewicz i biegacze: Damian Czykier i Marlena Gola.

Prezydent Truskolaski podkreślał historyczny wyczyn Nowickiego.

Tak tworzy się historia naszego miasta. Ten pałacyk gościnny jeszcze nie miał okazji, żeby być razem z mistrzem olimpijskim, który po raz pierwszy w historii Białegostoku zdobył złoty medal - mówił Tadeusz Truskolaski.Huczne powitanie polskich olimpijczyków na lotnisku ChopinaZ Podlasia Białystok na Igrzyska w Tokio poleciało pięcioro zawodników. Szóstą reprezentantką województwa podlaskiego była oszczepniczka Maria Andrejczyk z Hańczy Suwałki, która wróciła ze srebrem.


Marszałek Artur Kosicki spotkał się z Wojciechem Nowickim i jego trenerką

Były gratulacje, ale też wsparcie finansowe. Złoty medalista w rzucie młotem Wojciech Nowicki i jego trenerka Malwina Wojtulewicz - Sobierajska spotkali się z marszałkiem województwa podlaskiego Arturem Kosickim.

Za sukces na igrzyskach w Tokio dostali czeki na 40 i 20 tysięcy złotych.

| red: sk, zmj, mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Huczne powitanie polskich olimpijczyków na lotnisku Chopina [zdjęcia, wideo]

8.08.2021, 14:29

W niedzielę (08.08) z Tokio do Warszawy przylecieli polscy medaliści olimpijscy. Wśród nich są zawodnicy z województwa podlaskiego.


Mieszkańcy Czarnej Białostockiej cieszą się z sukcesu Wojciecha Nowickiego i jego trenerki Malwiny Sobierajskiej-Wojtulewicz

5.08.2021, 17:17

Nie ustaje radość z sukcesu Wojciecha Nowickiego - pierwszego mistrza olimpijskiego w historii Białegostoku i całego województwa podlaskiego. Ale swoje powody do dumy mają także mieszkańcy Czarnej Białostockiej. To tutaj mieszka trenerka mistrza Malwina Sobierajska-Wojtulewicz - dobrze znana w miasteczku.


Przede wszystkim jestem dumny z tego, że to dobry syn - mówi ojciec Wojciecha Nowickiego

5.08.2021, 07:50

- Radość z tego medalu tak, ale przede wszystkim duma z tego, że to dobre dziecko. Można na niego w każdej chwili liczyć. To jest najważniejsze - podkreśla w rozmowie z Polskim Radiem Białystok Mieczysław Nowicki.


Wojciech Nowicki

5.08.2021, 07:45

- Nigdy nie śniłem, że będę w stanie dokonać takich rzeczy, że zdobędę dwa medale olimpijskie, ale nadal jestem sobą, jestem po prostu Wojtek z Białegostoku.


Złoto i rekord życiowy - wielki dzień Wojciecha Nowickiego w Tokio! Fajdek też z medalem

4.08.2021, 14:27

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok zdobył złoty medal w rzucie młotem na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Paweł Fajdek wywalczył brąz.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nieteatr JERZY KRYSZAK

Jawor – u źródeł kultury

REKLAMA
OiFP DYPTYK WIELKANOCNY: VIA CRUCIS/CAVALLERIA RUSTICANA


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok