Radio Białystok | Wiadomości | Rozpoczyna się trzecia edycja konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

Rozpoczyna się trzecia edycja konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

autor: Barbara Sokolińska

18.10.2021, 07:38, akt. 09:25

To szansa dla artystów z regionu, by szerzej zaistnieć na scenie muzycznej. Rozpoczyna się trzecia edycja konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok.

Laureaci II edycji plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok, fot. Joanna Szubzda
Laureaci II edycji plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok, fot. Joanna Szubzda

Od poniedziałku 18 października wykonawcy, ale także ich fani mogą przesyłać zgłoszenia do plebiscytu. Spośród wszystkich chętnych komisja konkursowa wybierze 10 finalistów, którzy będą walczyć o nagrody: Polskiego Radia Białystok oraz Słuchaczy. Będą mieli także okazję zaprezentować się na scenie w studiu Rembrandt PRB, a zwycięzcy zagrają dłuższy koncert.

Jedna z finalistek ubiegłorocznej edycji Niebieskiego Mikrofonu Katarzyna Garłukiewicz / Wolska zachęca artystów do wzięcia udziału w konkursie:


To jest świetna promocja swojej muzyki. To też fajna okazja, by poznać ciekawych ludzi, ciekawych artystów, a faktycznie w tamtym roku było ich sporo. Jest to też możliwość, by stanąć na scenie w Polskim Radiu Białystok - świetna scena, świetni realizatorzy i w ogóle super przygoda, więc polecam - mówi Katarzyna Garłukiewicz.


Inny zeszłoroczny finalista - Maciej Snitkowski z zespołu KREHA podkreśla, że występ w Niebieskim Mikrofonie zmotywował go i jego kolegów do nagrania kolejnej płyty:


Wzięliśmy się za siebie jeśli chodzi o tworzenie materiału na nasz drugi album i zmotywowało nas to do stworzenia kolejnych utworów. Dzięki promocji w Niebieskim Mikrofonie mieliśmy też okazję zagrać kilka koncertów - dodaje Maciej Snitkowski z zespołu KREHA.


Przyjmowanie zgłoszeń do trzeciej edycji konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok potrwa do 28 listopada, a koncert finałowy zaplanowano na 20 lutego przyszłego roku. Więcej informacji i regulamin plebiscytu znajduje się na stronie niebieskimikrofon.pl.

Partnerem plebiscytu jest Województwo Podlaskie.

| red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Koncert Faustyny Maciejczuk w Polskim Radiu Białystok [zdjęcia, wideo]

24.10.2021, 20:01

W niedzielę (24.10) na scenie naszego radiowego Studia Rembrandt wystąpiła Faustyna Maciejczuk - laureatka Niebieskiego Mikrofonu 2020 za najlepszy debiut.


Rozmowy ze zwycięzcami Niebieskiego Mikrofonu

22.02.2021, 15:06

Mgły, Cira, Faustyna Maciejczuk i Dots - to zwycięzcy plebiscytu Niebieski Mikrofon 2020, organizowanego przez Polskie Radio Białystok. Ze zwycięzcami tuż po koncercie finałowym rozmawiał Tomasz Piekarski.


Finał plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok - backstage [zdjęcia, wideo]

22.02.2021, 16:54

Budowa scen, oświetlenia, podłączania wizji trwała kilka dni. Studio Rembrandt zmieniło się w studio telewizyjne, gdzie odbyło się wielkie muzyczne widowisko - koncert finałowy plebiscytu Niebieski Mikrofon.


Zwycięzcy plebiscytu Niebieski Mikrofon 2020 [zdjęcia]

21.02.2021, 21:12

Mgły, Cira, Faustyna Maciejczuk i Dots - to zwycięzcy plebiscytu Niebieski Mikrofon 2020, organizowanego przez Polskie Radio Białystok.


Finał konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok [zdjęcia, live]

21.02.2021, 05:06

YUKAA, Seasonal, DORA, COMPLANE, Faustyna Maciejczuk, Red Emprez, Eryk Mroczko, YUOS, Funkasanki, Feral Atom, Deep Doze, Mgły, Kreha, Dots, Wolska, Michał "Cira" Ciruk - finaliści plebiscytu Niebieski Mikrofon 2020 wystąpią w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

źródło: Urząd Miejski w Białymstoku
BIAŁYSTOK
30.11.2021, 13:54, akt. 15:24

Kończy się ósmy sezon BiKeRaźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok