Radio Białystok | Wiadomości | Ulica Konopnickiej w Kolnie oddana do użytku

Ulica Konopnickiej w Kolnie oddana do użytku

autor: Paweł Wądołowski

22.10.2021, 19:44, akt. 20:06

Prawie rok trwała przebudowa ulicy Konopnickiej w Kolnie. Teraz, po zakończeniu wszystkich prac technicznych, ulicę oficjalnie oddano do użytku.

Fot. Paweł Wądołowski
Fot. Paweł Wądołowski

Inwestycja była trudna technicznie, ze względu na zakres robót, ale także finansowanie. Jest to miejska ulica, ale zarządza nią powiat - mówi burmistrz Kolna Andrzej Duda.


- Powstała dzięki współpracy Kolna z powiatem kolneńskim. Te dwa samorządy domówiły się, co do finansowania. Był dosyć spory zakres i kosztowny remont, ze względu na sieci, które umieszczone są pod ulicą. Wymienialiśmy wodociągi, kanalizację sanitarną, rozszerzyliśmy też przekrój w kanalizacji deszczowej. To wszystko ogromne koszty - mówi Andrzej Duda.


Po modernizacji zmienił się także wygląd i układ ulicy - mówi starosta kolneński Tadeusz Klama.


- Kolno jest perłą wśród miast województwa podlaskiego. I bardzo się cieszę, że poprzez przebudowę drogi mamy wkład w wizerunek miasta. A na ulicy zmieniło się bardzo dużo, bo doszły  chodniki obustronne, doszedł parking dla użytkowników działek, ścieżki rowerowe - cieszy się Tadeusz Klama.


Inwestycja kosztowała blisko siedem mln zł. Pieniądze pochodziły z budżetów Kolna i powiatu kolneńskiego, a także dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.

| red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Uroczyście otwarto kolejne odcinki przyszłej Via Baltiki

9.08.2021, 09:31

Kolejne odcinki przyszłej Via Baltiki oddano w poniedziałek (09.08) do użytku. To trasa od węzła Kolno do Stawisk i od Stawisk do Szczuczyna. W uroczystym otwarciu tych odcinków w Piątnicy Poduchownej wziął udział premier Mateusz Morawiecki.


Łomża wróci na kolejową mapę Polski

6.08.2021, 15:23

Prezes Centralnego Portu Komunikacyjnego podpisał w piątek (6.08) w Łomży umowę na wykonanie studium wykonalności nowej trasy kolejowej, która poprowadzi z Ostrołęki przez Łomżę do Giżycka.


Premier Morawiecki w Grajewie i Kolnie. Grajewo dostanie 4 mln zł na przebudowę rynku [zdjęcia]

22.07.2021, 07:19

Premier Mateusz Morawiecki w czwartek (22.07) w ramach promocji Polskiego Ładu odwiedził Podlasie. Zaczął od wizyty w Kolnie i Grajewie. Kancelaria premiera podała, że z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na inwestycję przebudowy reprezentacyjnej części rynku w Grajewie przeznaczono 4 mln zł.


Hybrydowa obwodnica Kolna ma szansę na wybudowanie

18.07.2021, 16:18

Hybrydowa obwodnica Kolna - to rozwiązanie, o które zabiegają władze miasta.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok