Radio Białystok | Wiadomości | Charytatywny koncert na rzecz rodzin funkcjonariuszy SG z udziałem pary prezydenckiej [zdjęcia]

Charytatywny koncert na rzecz rodzin funkcjonariuszy SG z udziałem pary prezydenckiej [zdjęcia]

7.12.2021, 19:36, akt. 9.12.2021, 09:24

Dziękuję za służbę, serce i za solidarność, która jest między funkcjonariuszami Straży Granicznej - podkreślił prezydent Andrzej Duda podczas koncertu charytatywnego na rzecz chorych dzieci funkcjonariuszy i pracowników Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Koncert charytatywny "Pomagamy Razem III", 2021, fot. Joanna Szubzda
Koncert charytatywny "Pomagamy Razem III", 2021, fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Charytatywny koncert na rzecz rodzin funkcjonariuszy SG z udziałem pary prezydenckiej - relacja Wojciecha Szubzdy | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Para prezydencka uczestniczyła w koncercie charytatywnym "Pomagamy Razem III", który zorganizowano w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda, która objęła to wydarzenie honorowym patronatem, podkreśliła, że jest ono "dowodem na to, że ludzka solidarność ma niezwykłą moc, która pomaga nam przezwyciężać najtrudniejsze przeciwności losu".


Bardzo często rodzice chorych dzieci podkreślają, jak ważna jest dla nich pomoc psychiczna i emocjonalna, zwłaszcza w tych chwilach, kiedy po ludzku po prostu brakuje im sił. To jest rzeczywiście ogromnie ważne, by być z państwem, byście państwo mieli to poczucie, że nie jesteście ze swoimi problemami sami. Czasem wystarczy dobre słowo, czasem potrzymanie za rękę, ale czasem ważna jest również ta pomoc finansowa - zwróciła uwagę pierwsza dama.Prezydent dziękował funkcjonariuszom za, jak mówił, niezwykle trudną w ostatnim czasie służbę. 


Ogromnie ze swojej strony także chcę podziękować, po pierwsze, za serce. Za solidarność, która jest w służbie pomiędzy państwem jako funkcjonariuszami, pomiędzy państwem jako koleżankami i kolegami z pracy, którzy na co dzień ze sobą współdziałają, ale którzy dostrzegają także siebie nawzajem - podkreślił.


Nie mam wątpliwości, że ci rodzice, dla których dzieci dzisiaj się tutaj spotkaliśmy, z całą pewnością mogą być wzorem w służbie. Czemu? Dlatego że potrafią połączyć te zadania znakomicie wykonywane z bardzo trudnymi obowiązkami rodzicielskimi, z reguły znacznie, niewyobrażalnie trudniejszymi niż te zwykłe - zaznaczył Andrzej Duda.


Prezydent wskazywał też, że dziś ze Strażą Graniczną przy granicy z Białorusią służą policjanci, żołnierze, strażacy i różni ludzie dobrej woli. 


Myślę, że to jest bardzo ważny i dobry znak. W dzisiejszej Polsce - naszej, a czasem bardzo trudnej, w której jest tak wiele różnych sporów - to, że ludzie różnych formacji potrafią stać ze sobą ramię w ramię, nawzajem się wspierać w różnych sytuacjach, jest na pewno wielką solidarnością - podkreślił.


Datki zebrane podczas koncertu zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację dzieci funkcjonariuszy i pracowników Podlaskiego Oddziału SG. Głównymi organizatorami są komendant podlaskiego oddziału Straży Granicznej i prezes stowarzyszenia "Łączy nas granica".źródło: PAP | red: wsz, sk, zmj


PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


SG: 116 kolejnych prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej

7.12.2021, 08:26

Ostatniej doby zanotowano 116 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski – poinformowała we wtorek (7.12) Straż Graniczna. Funkcjonariusze SG wydali 25 postanowień o opuszczeniu terytorium RP.


por. Anna Michalska

7.12.2021, 08:25

"Na pewno po stronie białoruskiej jest jeszcze bardzo dużo cudzoziemców, szacujemy, że nawet do 10 000 i na pewno strona białoruska będzie próbowała wypchnąć te osoby na stronę polską, więc zakładamy również taki scenariusz, że te bardzo duże grupy będą próbowały przekraczać granicę" - mówi por. Anna Michalska.


Akcja "Święta na granicy" wspierająca przedsiębiorców z terenów przygranicznych

6.12.2021, 14:01

Do kupowania towarów i usług na świąteczne prezenty od twórców i przedsiębiorców, którzy działają na terenach przy polsko-białoruskiej granicy, zachęcają organizatorzy akcji "Święta na granicy".


Mateusz Morawiecki: sytuacja na wschodniej granicy Polski i UE uległa poprawie [wideo]

6.12.2021, 12:04

Sytuacja na wschodniej granicy Polski i UE uległa poprawie; udało nam się to dzięki aktywności rządu na arenie międzynarodowej, ale przede wszystkim dzięki poświęceniu, służbie i nieustannej czujności tysięcy funkcjonariuszy Straży Granicznej, wojska, WOT, policji - oświadczył premier Mateusz Morawiecki.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP - KONCERT PRAWYKONAŃ

REKLAMA
Maraton Bluesa 2023

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP TIDES AND TIMES

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa

Niebieski Mikrofon 2023

fot. Marcin Gliński
REGION
30.11.2023, 17:02, akt. 18:33

Trwa budowa trzech odcinków drogi S19źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok