Radio Białystok | Wiadomości | Wolontariusze z Fundacji "Pomóż Im" rozwożą prezenty podopiecznym hospicjum [zdjęcia]

Wolontariusze z Fundacji "Pomóż Im" rozwożą prezenty podopiecznym hospicjum [zdjęcia]

autor: Sylwia Krassowska

20.12.2021, 14:06, akt. 23:19

Słodycze, zabawki, ciepłe ubrania, a nawet ochraniacze dla konia. Jak co roku, w tygodniu poprzedzającym Boże Narodzenie, wolontariusze Fundacji "Pomóż Im" rozdają prezenty podopiecznym białostockiego hospicjum. W poniedziałek (20.12) świąteczne paczki zawieźli m.in. do rodziny małego Tymka z Białegostoku. 

Wolontariusze z Fundacji "Pomóż Im" rozwożą prezenty dla podopiecznych hospicjum, fot. Sylwia Krassowska
Wolontariusze z Fundacji "Pomóż Im" rozwożą prezenty dla podopiecznych hospicjum, fot. Sylwia Krassowska


0:00
0:00
Wolontariusze z Fundacji "Pomóż Im" rozwożą prezenty dla podopiecznych hospicjum - relacja Sylwii Krassowskiej | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Prezenty przygotowali darczyńcy, którzy czytali listy napisane przez chore dzieci, ich rodziców lub rodzeństwo. Jak przyznaje wiceprezes Fundacji "Pomóż Im" Krystyna Skrzycka - pomocników nie brakuje.


Jak co roku spełniamy marzenia naszych wszystkich podopiecznych oraz ich rodzeństwa. W tym roku jest to ponad 70 dzieci. Marzenia są bardzo różne: od ciepłych kocyków, przytulanek, po ochraniacze dla konia - takie marzenie też spełniliśmy w tym roku. Dziecięce marzenia, które nie wymagają wiele zachodu, a sprawiają radość i uśmiech. Jesteśmy bardzo wdzięczni naszym darczyńcom, zawsze możemy liczyć na ich pomoc. Pierwsze zapytania, kiedy będą listy, kiedy będzie można spełnić te marzenia, pojawiły się już w listopadzie - mówi wiceprezes Fundacji "Pomóż Im" Krystyna Skrzycka. 


Lekarze i wolontariusze fundacji mają pod opieką 36 chorych dzieci. Jednym z podopiecznych jest Tymek z Białegostoku. 

Tymek jest podopiecznym fundacji tak naprawdę od urodzenia, dostał zero punktów w skali Apgar. Teraz, dzięki rehabilitacji, wsparciu fundacji i dużej ilości miłości, mam wesołego chłopczyka, który powoli zaczyna się rozwijać. Jestem szczęśliwa z tego powodu, bo jeszcze kilka miesięcy temu nie sądziłam, że to będzie możliwe, że będę mogła przytulać swojego synka, a Franek będzie miał młodszego braciszka w domu. Nie spodziewałam się takiej wizyty z tyloma prezentami. Dzięki darczyńcom te święta już zaczynają być radosne - mówi mama Tymka, Magdalena Grześ.


Na kilka dni przed Wigilią wolontariusze Fundacji "Pomóż im" odwiedzają rodziny, które korzystają z ich pomocy. Jak przyznają - to bardzo wyjątkowy czas. 

To już moje dziesiąte święta, więc można powiedzieć "Mikołaj weteran". Zawsze czujemy wielką radość. Ten uśmiech, który się widzi, chociaż przez szybę, bo mamy gorsze czasy, jest bezcenny. Daje to nam energię do działania na kolejny rok - mówi Mikołaj-Łukasz z Fundacji "Pomóż Im". 


Mikołaj z Fundacji "Pomóż im" ma ręce pełne roboty. Oprócz podopiecznych z Białegostoku odwiedzi też dzieci z Sokółki czy Czarnej Białostockiej.


| red: sk, mak


PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Rozpoczęła się kolejna edycja akcji "Miesiąc Dobroczynności"

5.11.2021, 14:01

Wolontariusze chcą zwrócić uwagę na potrzeby nieuleczalnie chorych dzieci i pokazać, jak łatwo jest pomagać. Rozpoczęła się listopadowa akcja "Miesiąc Dobroczynności". Od lat organizuje ją białostocka Fundacja "Pomóż Im", która prowadzi hospicjum dla dzieci.


Pandemia nie przerwała kampanii Fundacji Pomóż Im - Pola Nadziei

7.05.2021, 19:09

To lekcja empatii dla przedszkolaków, uczniów i ich rodziców. Mimo pandemii w wielu placówkach trwa kampania Fundacji Pomóż Im - Pola Nadziei.


Studenci i wykładowcy Wydziału Ekonomii i Finansów UwB chcą wesprzeć Hospicjum dla Dzieci w Białymstoku

18.12.2020, 09:58

Studenci i wykładowcy Wydziału Ekonomii i Finansów UwB prowadzą akcję na rzecz Fundacji "Pomóż Im". Razem chcą wesprzeć Hospicjum dla Dzieci w Białymstoku.


Wymarzone prezenty trafiają do podopiecznych białostockiej Fundacji "Pomóż im"

17.12.2020, 15:42

Ta akcja co roku angażuje ludzi z wielkim sercem. Kilkudziesięciu z nas może stać się Świętym Mikołajem i obdarować upominkami dzieci, którymi opiekuje się białostocka Fundacja "Pomóż im".


Podopieczni fundacji "Pomóż Im" napisali listy do św. Mikołaja - teraz każdy może spełnić ich marzenia

20.11.2020, 19:01

To jedna z okazji, kiedy możemy wczuć się w rolę Mikołaja albo przynajmniej jego pomocnika. "Nie tylko święty rozdaje prezenty" - to hasło corocznej akcji organizowanej przez białostocką Fundację Pomóż Im z myślą o jej podopiecznych.





ZNAJDŹ NAS





REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego






Konkurs "Zagraj z nami"
14.06.2024, 07:01, akt. 15.06.2024, 07:04

Zagraj z nami! Trwa piłkarski konkurs na naszej antenie






"Auta na Bruku" w Białymstoku, fot. Michał Romańczuk
BIAŁYSTOK
14.06.2024, 14:59, akt. 15:01

"Auta na Bruku" w Białymstoku






źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok