Radio Białystok | Wiadomości | Marc Gual: Przyszedłem do Jagiellonii, żeby strzelać gole

Marc Gual: Przyszedłem do Jagiellonii, żeby strzelać gole

autor: Marcin Gliński, Wojciech Szubzda

11.04.2022, 20:59, akt. 12.04.2022, 00:05

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 2:2 (0:1) wyjazdowe spotkanie z Radomiakiem Radom. Żółto-czerwoni przegrywali już 0:2, ale doprowadzili do wyrównania, a gole dla Jagiellonii strzelili: Diego Carioca i Marc Gual.

Radomiak Radom - Jagiellonia Białystok, 11.04.2022, fot. Joanna Szubzda

Marc Gual: W drugiej połowie graliśmy bardziej do przodu, było łatwiej

Przyszedłem do Jagiellonii żeby właśnie to robić, strzelać gole. Żeby drużyna zdobywała punkty. Wierzę, że w kolejnym meczu również to się zdarzy. W pierwszej połowie było trochę trudno przedrzeć się na drugą połowę boiska. W drugiej połowie graliśmy bardziej do przodu, było łatwiej, stwarzaliśmy więcej sytuacji. Więcej niebezpieczeństwa. W kolejnym meczu musimy grać tak przez cały czas

- powiedział po meczu napastnik Jagiellonii Marc Gual.

Diego Carioca: Pierwszy gol w tym roku

To mój pierwszy gol dla Jagiellonii. Pierwszy gol w tym roku. Cieszę się, że pomogłem drużynie. Teraz muszę bardziej się starać, wykazać więcej kreatywności na boisku. Marc to mój nowy przyjaciel. Musimy zrozumieć się na boisku. Musimy więcej ćwiczyć, musimy zrozumieć, czego oczekuje od nas trener

- powiedział po meczu pomocnik Jagiellonii Białystok Diego Carioca.

| red: mag, wsz

Tomas Prikryl nie zagra w Jagiellonii Białystok przez kilka tygodni

4.04.2022, 19:27

Jagiellonia Białystok nawet na kilka tygodni straciła swojego skrzydłowego - Tomasa Prikryla. Zawodnik doznał kontuzji w trakcie niedzielnego (3.04) meczu z Zagłębiem Lubin.

Jagiellonia Białystok wygrywa z Zagłębiem Lubin po golu w doliczonym czasie [zdjęcia, wideo]

4.04.2022, 00:05

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 2:1 (0:0) bardzo ważny mecz z Zagłębiem Lubin. Pierwszego gola - po wielkim błędzie Zlatana Alomerovicia - strzelił Patryk Szysz. Jagiellonia wyrównała przed końcem meczu za sprawą trafienia Andrzeja Trubehy. Decydującego gola w 98. min. strzelił debiutujący w Jagiellonii Marc Gual.