Radio Białystok | Wiadomości | Jagiellonia Białystok remisuje ze Śląskiem Wrocław [zdjęcia, wideo]

Jagiellonia Białystok remisuje ze Śląskiem Wrocław [zdjęcia, wideo]

30.04.2022, 16:51, akt. 21:10

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 1:1 (0:0) w sobotnim (30.04) meczu ekstraklasy ze Śląskiem Wrocław. Żółto-czerwoni prowadzili po golu Marca Guala, a wynik meczu wyrównał się po samobójczym trafieniu Michała Pazdana. Żółto-czerwoni są coraz bliżej utrzymania w ekstraklasie, ale nie są tego pewni w 100 proc.

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław, 30.04.2022, fot. Joanna Szubzda

Bez goli w pierwszej części meczu

Podział punktów w meczu w Białymstoku, w którym zwycięstwo każdej z drużyn dałoby dużo spokoju w walce o utrzymanie się w ekstraklasie. Jagiellonia przeważała, ale w końcówce szczęście uśmiechnęło się do gości, bo wyrównanie padło po strzale samobójczym.

Radiowy skrót meczu:

Radiowa relacja z całego meczu:

Od początku meczu nieznaczną przewagę mieli gospodarze, ale grali nieskutecznie lub Śląsk umiejętnie się bronił.

Już w 9. min Jagiellonia mogła objąć prowadzenie; po dośrodkowaniu Bojana Nastica z rzutu wolnego, piłka po strzale głową Tarasa Romanczuka trafiła w poprzeczkę.

W 19. min - po znakomitym odbiorze piłki przez Karola Struskiego - w polu karnym wrocławian Michał Pazdan wyłożył piłkę Markowi Gualowi, ale hiszpański napastnik uderzył zbyt lekko, by z tym strzałem nie poradził sobie Matus Putnocky.

W kolejnej akcji niewiele zabrakło Pazdanowi, który uderzył głową po rzucie rożnym. Piłka minęła już bramkarza Śląska, ale z linii bramkowej wybił ją Mark Tamas.

Bezradny Śląsk

W tej fazie meczu goście nie stworzyli praktycznie żadnego zagrożenia pod bramką gospodarzy. Ale w 37. min Śląsk mógł objąć prowadzenie. Hiszpan Caye Quintana był sam przed Zlatanem Alomerovicem i zamiast uderzać na bramkę, podjął decyzję o dryblingu; co prawda ograł Bogdana Tiru, ale jego uderzenie zablokował Nastic.

W 39. min w jednej akcji strzelali Gual i Diego Carioca, ale oba uderzenia zablokowali obrońcy Śląska. Tuż przed przerwą naprawdę niewiele zabrakło Bartłomiejowi Wdowikowi, którego techniczne uderzenie po ziemi w długi róg Putnocky zdołał odbić na słupek.

Od początku drugiej połowy nadal przewagę miała Jagiellonia. Tuż po przerwie przed szansą znowu stanął Wdowik, ale z linii "szesnastki" uderzył wysoko nad poprzeczką.

Jednak w 52. min gospodarze objęli prowadzenie. Carioca zagrał w pole karne do Guala, który - mimo asysty dwóch obrońców - przyjął piłkę, odwrócił się w stronę bramki i uderzył precyzyjnie przy słupku, zdobywając swojego trzeciego gola w barwach Jagiellonii.

Przez kolejne minuty białostoczanie nadal kontrolowali sytuację na boisku. Wybijali gości z rytmu, nie pozwalali im zbliżyć się do swojej bramki. W 73. min Alomerovic obronił strzał głową Wojciecha Golli.

Samobójcze trafienie Pazdana

W ostatnim kwadransie wrocławianom udało się jednak nieco zepchnąć Jagiellonię do głębszej defensywy. W 83. min Dennis Jastrzembski wbiegł w pole karne Jagiellonii z lewej strony i próbował podawać do Fabiana Piaseckiego. Piłkę "przeciął" Pazdan tak niefortunnie, że skierował ją do własnej bramki.

Jagiellonia próbowała w końcówce zdobyć decydującego gola, ale grała nerwowo a goście skutecznie rozbijali te ataki; w 90. min w dobrej sytuacji Andrzej Trubeha uderzył wysoko nad bramką. W odpowiedzi Golla uderzył obok bramki Jagiellonii i oba zespoły podzieliły się punktami.

Jagiellonia Białystok zagra jeszcze trzy mecze: najbliższy - na wyjeździe z Wisłą Kraków (7.05), potem u siebie z Legią Warszawa (13.05) i na wyjeździe z Górnikiem Łęczna (21.05).

Wypowiedzi trenerów i piłkarzy po meczu:

Piotr Nowak:

Piotr Tworek:

Kacper Tabiś:

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 1:1 (0:0)

Bramka: 1:0 Marc Gual (52), 1:1 Michał Pazdan (83-samobójcza).

Żółta kartka - Jagiellonia Białystok: Karol Struski, Taras Romanczuk, Andrzej Trubeha. Śląsk Wrocław: Caye Quintana, Wojciech Golla.

Sędzia: Damian Kos (Gdańsk). Widzów: 6 846.

Jagiellonia Białystok: Zlatan Alomerovic - Kacper Tabiś (79. Paweł Olszewski), Bogdan Tiru, Michał Pazdan, Bojan Nastic - Karol Struski (86. Andrzej Trubeha), Martin Pospisil, Taras Romanczuk, Bartłomiej Wdowik (78. Bartosz Bida) - Diego Carioca, Marc Gual.

Śląsk Wrocław: Matus Putnocky - Łukasz Bejger (60. Patryk Janasik), Wojciech Golla, Mark Tamas - Robert Pich (60. Dennis Jastrzembski), Patrick Olsen (71. Waldemar Sobota), Krzysztof Mączyński, Petr Schwarz, Dino Stiglec - Fabian Piasecki, Caye Quintana (71. Adrian Łyszczarz).

źródło: PAP | red: wsz, mag, zmj

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali 1:2 (0:0) w sobotnim (23.04) spotkaniu ekstraklasy z Piastem Gliwice. Gole dla gospodarzy strzelili: Jakub Holubek i Jakub Czerwiński, a gola dla Jagi Bartosz Bida. Sędziowie aż osiem minut analizowali na monitorze, czy Bida był na spalonym czy nie. Ostatecznie zaliczyli trafienie.

Piotr Nowak: Po raz kolejny popełniliśmy kardynalne błędy

23.04.2022, 19:59

Poznaliśmy terminarz wszystkich meczów Jagiellonii do końca sezonu

22.04.2022, 18:55

Departament Logistyki Rozgrywek opublikował terminarz 33. kolejki PKO Ekstraklasy. Oznacza to, że znamy już wszystkie terminy meczów Jagiellonii do końca sezonu. Żółto-czerwoni zagrają jeszcze pięć spotkań.

Jagiellonia Białystok przegrywa z Piastem Gliwice [zdjęcia]

23.04.2022, 17:40

Martin Pospisil: Czujemy niedosyt

16.04.2022, 20:51

Piłkarze Jagiellonii Białystok słabsi od walczącej o mistrzostwo Polski - Pogoni Szczecin. W Wielką Sobotę (16.04) żółto-czerwoni przegrali przed własną publicznością z Portowcami 1:2 (1:1). Rywale są liderami tabeli, a żółto-czerwoni są na 12. miejscu.

Piotr Nowak: Pogoń jest zespołem, który wykorzystuje najmniejsze błędy przeciwnika, a my takie popełniliśmy

16.04.2022, 20:31

Jagiellonia słabsza od Pogoni - przegrywa na własnym boisku [zdjęcia, wideo]

16.04.2022, 19:23

Piłkarze Jagiellonii Białystok słabsi od walczącej o mistrzostwo Polski - Pogoni Szczecin. W Wielką Sobotę (16.04) żółto-czerwoni przegrali przed własną publicznością z Portowcami 1:2 (1:1). Rywale są liderami tabeli, a żółto-czerwoni na 12. miejscu.