Radio Białystok | Wiadomości | W Podlaskiem powstaną nowe, wirtualne strzelnice

W Podlaskiem powstaną nowe, wirtualne strzelnice

autor: Marcin Gliński

5.08.2022, 11:09, akt. 11:11

Dzięki temu młodzież będzie mogła rozwijać umiejętności strzeleckie. Wirtualne strzelnice powstaną w dwóch podlaskich powiatach - sokólskim i siemiatyckim, a także w Łomży i w gminie Mońki.

Fot. Paweł Wądołowski
Fot. Paweł Wądołowski

Samorządy otrzymały na ten cel dofinansowanie z kolejnej edycji konkursu "Strzelnica w powiecie", który od kilku lat organizuje Ministerstwo Obrony Narodowej. Np. strzelnica wirtualna w powiecie sokólskim powstanie w liceum w Sokółce, a w siemiatyckim - w Zespole Szkół Technicznych w Czartajewie.

Z obiektów korzystać będzie m.in. młodzież, która w oddziałach przygotowania wojskowego kształcić się ma w zakresie obronności, ale także policjanci czy strażnicy graniczni.

Dofinansowanie do utworzenia strzelnic w poszczególnych samorządach wynosi od 124 do 200 tys. zł.

W ciągu ostatnich lat w Podlaskiem powstały też strzelnice pneumatyczne - również dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Obrony Narodowej. Młodzież może z nich korzystać m.in. w Ciechanowcu czy Klukowie.

| red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Niemal 100 mln zł dla samorządów z powiatu siemiatyckiego z programu Polski Ład

7.06.2022, 17:55

To pieniądze m.in. na renowacje dróg czy budowę wodociągów. Blisko 100 milionów złotych dostały samorządy z powiatu siemiatyckiego z drugiej edycji rządowego programu Polski Ład.


Strzelnica w podsejneńskim leśnictwie Borek może funkcjonować

21.04.2022, 08:37

Zdecydowało o tym Samorządowe Kolegium Odwoławcze, którego zdaniem wójt gminy Sejny nie miał prawa unieważniać regulaminu obiektu.


W Podlaskiem rośnie zainteresowanie pozwoleniem na broń

23.03.2022, 11:01

W województwa podlaskim bardzo szybko rośnie zainteresowanie pozwoleniem na broń. Tak wynika z danych Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Tylko w dwóch pierwszych miesiącach tego roku do podlaskich policjantów wpłynęło prawie trzy razy więcej wniosków w tej sprawie niż w analogicznym okresie 2021 r.


W Ciechanowcu powstała strzelnica - będą z niej korzystać uczniowie klas mundurowych i mieszkańcy

9.01.2022, 13:28

Nowa strzelnica w Ciechanowcu będzie służyć przede wszystkim uczniom klas wojskowych, ale raz w tygodniu korzystać będą mogli z niej wszyscy zainteresowani.


Zespół Szkół Technicznych w Czartajewie rozwija się - dzięki inwestycjom samorządowym

23.04.2021, 15:29

Ponad 36 procent całego budżetu powiat siemiatycki przeznacza w tym roku na inwestycje - poinformował starosta Marek Bobel.


W Klukowie powstanie strzelnica cywilno-sportowa

5.04.2021, 08:20

To ważna inwestycja, która ma wpłynąć m.in. na bezpieczeństwo mieszkańców. W Klukowie w powiecie siemiatyckim powstanie strzelnica cywilno-sportowa. Mają się tam szkolić m.in. żołnierze wojsk obrony terytorialnej, służby mundurowe i uczniowie tworzonej klasy wojskowej.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok