Radio Białystok | Wiadomości | Większość radnych poparła decyzję o likwidacji Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku

Większość radnych poparła decyzję o likwidacji Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku

autor: Edyta Wołosik

28.11.2022, 17:14, akt. 17:18

Wszystko wskazuje na to, że w Białymstoku nie będzie już Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego "Szkoła Talentów". Po długiej dyskusji większość radnych poparła zamiar likwidacji placówki kształcącej tancerzy i wokalistów.

Koncert kolęd "Nasze Betlejem" w wykonaniu słuchaczy i pedagogów Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego „Szkoła Talentów” w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda
Koncert kolęd "Nasze Betlejem" w wykonaniu słuchaczy i pedagogów Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego „Szkoła Talentów” w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Większość radnych poparła decyzję o likwidacji Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku - relacja Edyty Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Prowadzenie szkoły to zbyt duże obciążenie finansowe w budżecie miasta. To główny argument urzędników, jak też to, że nie ma już słuchaczy, a jedynie troje pracowników - na cząstkach etatów. 

Jak mówi zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki "podjęcie tej uchwały jest jedynym dobrym rozwiązaniem w momencie, gdy tej szkoły w mieście de facto nie ma".

Czternastu radnych Koalicji Obywatelskiej poparło apel. Jak argumentowali "placówka miała być zapleczem dla Opery i Filharmonii Podlaskiej, ale niestety tak się nie stało; rocznie przyjmowano kilkanaście osób, a część rezygnowała i na roku było np. mniej niż dziesięć osób".

Przeciwni dążeniom do likwidacji byli radni Prawa i Sprawiedliwości. Mówili m.in. "nie możemy zgodzić się na zamknięcie szkoły, która dobrze służy miastu, nawet jeśli jest kosztowna; edukacja nie jest miejscem do zarabiania pieniędzy, a miejscem gdzie młodzi ludzie mogą rozwijać swoje zainteresowania, pasje i talenty".

Dwóch radnych Ruchu Polska 2050 wstrzymało się od głosu, ale wystarczyło głosów popierających zamiar likwidacji tej bezpłatnej placówki utworzonej w 2009 roku. 

Wszystko wskazuje więc na to, że z końcem sierpnia przyszłego roku Policealne Studium Wokalno-Aktorskie "Szkoła Talentów" przestanie istnieć.

| red: mark

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Władze Białegostoku chcą zlikwidować Policealne Studium Wokalno-Aktorskie "Szkoła Talentów"

22.11.2022, 10:24

Prowadzenie szkoły to zbyt duże obciążenie budżetu miasta. Tak uważają władze Białegostoku i chcą zlikwidować Policealne Studium Wokalno-Aktorskie "Szkoła Talentów".

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


fot. Renata Reda
REGION
29.02.2024, 20:33, akt. 1.03.2024, 07:55

Gmina Perlejewo ma nowy herb


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok