Radio Białystok | Wiadomości | Sąd prawomocnie uniewinnił burmistrza Michałowa od zarzutu nieprawidłowości przy zakupie gminnej działki

Sąd prawomocnie uniewinnił burmistrza Michałowa od zarzutu nieprawidłowości przy zakupie gminnej działki

autor: Ryszard Minko

5.12.2022, 10:58, akt. 11:06

Burmistrz Michałowa Marek Nazarko został prawomocnie uniewinniony od zarzutu nieprawidłowości przy zakupie gminnej działki. Po apelacji prokuratury, Sąd Okręgowy w Białymstoku zdecydował o utrzymaniu w mocy wyroku sądu pierwszej instancji.

Marek Nazarko, fot. Joanna Szubzda
Marek Nazarko, fot. Joanna Szubzda

Chodzi o wydarzenia sprzed 16 lat, kiedy zdaniem białostockiej prokuratury ówczesny wójt gminy Michałowo miał sobie ułatwiać zakup działki, do której prawo pierwokupu miała gmina. Śledczy zarzucili mu też zwłokę w publikacji oświadczeń majątkowych radnych. 

Sąd Rejonowy w Białymstoku oba te zarzuty uznał za bezpodstawne, jednak od wyroku odwołała się prokuratura. Ostatecznie po rozpatrzeniu apelacji Sąd Okręgowy w Białymstoku podtrzymał wcześniejszy wyrok uniewinniający i całkowicie oczyścił z zarzutów włodarza miasta.

Burmistrz Michałowa od samego początku konsekwentnie nie przyznawał się do zarzutów. Wyjaśniał, że sprawę z działką przeprowadził w porozumieniu z prawnikami i po zasięgnięciu opinii radnych, a gmina nie poniosła żadnej straty. W jego opinii działania prokuratury mają charakter polityczny.

Marek Nazarko kieruje gminą Michałowo od 22 lat z czteroletnią przerwą.

| red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Burmistrz Michałowa Marek Nazarko został uniewinniony

8.04.2022, 16:07

Prokuratura oskarżyła go między innymi o to, że przed 16-stu laty miał sobie ułatwić zakup działki, do której prawo pierwokupu miała gmina. Śledczy zarzucili mu też, że przez długi czas zwlekał z publikacją oświadczeń majątkowych radnych.


Przed białostockim sądem rozpoczął się proces burmistrza Michałowa

4.03.2022, 15:10

Burmistrz Michałowa Marek Nazarko stanął przed białostockim sądem. Prokuratura Okręgowa oskarżyła go o niedopełnienie obowiązków i przekroczenie uprawnień. Chodzi o wydarzenia sprzed 16 lat, kiedy będąc wójtem gminy miał ułatwić sobie zakup działki, do której prawo pierwokupu miała gmina, a także nie obciążył nowego właściciela wysoką opłatą planistyczną.


Białostocka prokuratura oskarżyła burmistrza Michałowa Marka Nazarko

8.11.2021, 13:57

Burmistrz Michałowa Marek Nazarko oskarżony przez białostocką prokuraturę. Śledczy zarzucają mu niedopełnienie obowiązków i przekroczenie uprawnień.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok