Radio Białystok | Wiadomości | Przyszłoroczny budżet powiatu siemiatyckiego będzie o ponad 70 procent większy, niż obecny

Przyszłoroczny budżet powiatu siemiatyckiego będzie o ponad 70 procent większy, niż obecny

autor: Renata Reda

7.12.2022, 11:14, akt. 15:26

To rekordowy budżet w historii powiatu siemiatyckiego. W przyszłym roku ma być większy o ponad 70 procent w porównaniu do tego roku. Tak planują władze powiatu.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

"Rekordowo dużo pieniędzy ma być też wydanych na inwestycje" - mówi starosta Marek Bobel. Podkreśla, że na inwestycje przeznaczonych jest 53 procent budżetu. Wynik ten ma być jednak jeszcze wyższy. 


Pozyskaliśmy pieniądze między innymi z Programu Sportowa Polska na budowę boisk w Czartajewie i w Ostrożanach oraz siłowni. Będą na pewno też dodatkowe pieniądze z budżetu państwa na budowę dróg, które nie są w tej chwili wpisane do budżetu, Podejrzewam, że wydatki na inwestycje osiągną w ciągu roku poziom 60 procent budżetu - mówi Marek Bobel.


Starosta dodaje, że w przyszłym roku ma powstać długo wyczekiwana strzelnica. Jej budowa planowana jest we wsi Borysowszczyzna w gminie Nurzec-Stacja. Władze powiatu na tę inwestycję dostały około 8 milionów złotych z Ministerstwa Obrony Narodowej i z rządowego programu Polski Ład.

Na przyszły rok zaplanowano też wiele inwestycji drogowych. Wśród nich starosta wymienia m.in. budowę dróg na ulicach Kościuszki i Wysokiej w Siemiatyczach.

Dochody powiatu siemiatyckiego mają wynieść w przyszłym roku 120 milionów złotych. To o 50 milionów więcej niż w tym roku.

Wydatki zaplanowano na poziomie 122 milionów złotych. Deficyt będzie pokryty z nadwyżki z lat ubiegłych.

| red: bs, sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Specjaliści ustalili, że niekontrolowany zrzut ścieków był przyczyną awarii oczyszczalni w Siemiatyczach

5.12.2022, 18:43

Niekontrolowany zrzut ścieków był przyczyną awarii oczyszczalni w Siemiatyczach. Ustalili to specjaliści z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Białymstoku.


O specjalistyczny sprzęt medyczny wzbogacił się szpital w Siemiatyczach

2.12.2022, 12:01

Szpital w Siemiatyczach kupił aparat RTG i mammograf. Chorzy nie będą już musieli jeździć na badania do innych ośrodków w regionie.


Trwają zapisy na badania cytologiczne w Siemiatyczach

29.11.2022, 12:12

Bezpłatne badania cytologiczne będą mogły zrobić w najbliższą sobotę (3.12) mieszkanki Siemiatycz. Organizuje je szpital, wcześniej trzeba się zapisać.


Cztery podlaskie placówki medyczne docenione w prestiżowym rankingu

26.11.2022, 08:40

Cztery podlaskie placówki medyczne doceniono w prestiżowym rankingu najlepiej zarządzanych szpitali publicznych w Polsce. Oceniano opiekę nad pacjentem i finanse.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Maraton Bluesa 2023

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP TIDES AND TIMES

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok