Radio Białystok | Wiadomości | Funkcjonariusze KAS udaremnili największy w tym roku przemyt papierosów w Podlaskiem

Funkcjonariusze KAS udaremnili największy w tym roku przemyt papierosów w Podlaskiem

autor: Wojciech Szubzda

24.02.2023, 07:20, akt. 09:05

To największy w tym roku udaremniony przemyt papierosów w Podlaskiem. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Budziska wykryli w ciężarówce na polsko-litewskiej granicy 420 tys. paczek papierosów.

fot. Podlaska KAS
fot. Podlaska KAS

- Zgodnie z dokumentami w naczepie miał znajdować się ładunek płyt wiórowych - mówi oficer prasowy podlaskiej KAS podkom. Maciej Czarnecki.


- Funkcjonariusze prześwietlili samochód skanerem rtg. Podczas sprawdzania naczepy okazało się, że zamiast deklarowanego towaru ukryto w niej 420 tys. paczek białoruskich papierosów. Gdyby przechwycone papierosy trafiły do obrotu, budżet państwa straciłby ponad 10 mln zł - mówi oficer prasowy podlaskiej KAS podkom. Maciej Czarnecki.


Litewski kierowca ciężarówki trafił do tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Podkom. Maciej Czarnecki dodaje, że w Budzisku nie ma tradycyjnych kontroli paszportowo-celnych, ale to nie oznacza, że nie pracują tam funkcjonariusze.


- Służba celno-skarbowa ma tam swój posterunek. Działają tam również nasze mobilne patrole, a do kontroli tirów wykorzystujemy m.in. skaner rtg. To właśnie w Budzisku zatrzymywane są przez funkcjonariuszy KAS duże transporty papierosów, które miały trafić nie tylko do Polski, ale też dalej - do krajów Europy Zachodniej - podkreśla podkom. Maciej Czarnecki.


To kolejny w tym miesiącu udaremniony przemyt w pobliżu polsko-litewskiej granicy w Budzisku. W ubiegłym tygodniu polskie służby zatrzymały kierowcę tira, który chciał wywieźć prawie 75 kg haszyszu o czarnorynkowej wartość 3,7 mln zł.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Członkowie grupy przestępczej odpowiedzialni za przemyt papierosów z Białorusi zatrzymani

16.02.2023, 07:14

Polskie służby rozbiły zorganizowaną grupę przestępczą odpowiedzialną za przemyt papierosów z Białorusi. Wśród 18 zatrzymanych osób jest siedmiu funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej z przejścia granicznego w Bobrownikach.


Gigantyczny przemyt narkotyków udaremniony

14.02.2023, 14:53

W pobliżu polsko-litewskiej granicy w Budzisku polskie służby zatrzymały kierowcę tira, który chciał wywieźć prawie 75 kg haszyszu.


W ubiegłym roku podlaska SG zatrzymała ponad pół tysiąca "kurierów"

5.01.2023, 10:30

Straż Graniczna zatrzymuje coraz więcej tzw. kurierów. W ubiegłym roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali ponad pół tysiąca pomocników w nielegalnym przekroczeniu granicy. To o prawie 100 więcej niż rok wcześniej.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

fot. Marcin Mazewski
15.04.2024, 16:55, akt. 16:58

Koniec sezonu na białostockim lodowiskuźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok