Radio Białystok | Wiadomości | W Suwałkach otwarto jeden z największych w województwie kompleks sportowy [zdjęcia]

W Suwałkach otwarto jeden z największych w województwie kompleks sportowy [zdjęcia]

autor: Areta Topornicka

27.03.2023, 15:06, akt. 15:10

Pięć wyremontowanych sal gimnastycznych, nowe pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej, bieżnia oraz boisko do siatkówki. W Szkole Podstawowej nr 5 im. Alfreda Wierusza-Kowalskiego w Suwałkach oficjalnie otwarto warty 20 mln zł kompleks sportowy.

Fot. Areta Topornicka
Fot. Areta Topornicka


0:00
0:00
W Suwałkach otwarto jeden z największych w województwie kompleks sportowy - relacja Arety Topornickiej | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

To jedna z największych inwestycji tego typu w województwie podlaskim. W uroczystości wzięli udział m.in. samorządowcy, parlamentarzyści, nauczyciele oraz uczniowie, którzy są bardzo zadowolenia z nowego obiektu.


- Bardzo fajnie się ćwiczy. Wszystko zrobione jest ładnie i estetycznie. Teraz musimy zadbać o to, aby przez wiele lat, przyszłe klasy mogły korzystać z sal gimnastycznych i boiska - mówią uczniowie SP nr 5 w Suwałkach.


 - Niemożliwe stało się możliwe. To były lata starań całej społeczności szkolnej i rodziców. Cała inwestycja kosztowała 20 mln zł - mówi prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.


Nowy stadion w Suwałkach jest wielofunkcyjny. 

- Znajduje się tam 400-metrowa bieżnia, pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej, boisko do piłki siatkowej oraz lekkoatletyczna ścieżka zdrowia. Oprócz tego mamy pięć sal gimnastycznych - dwie większe i trzy mniejsze. Jest tam również całe zaplecze szatniowo-sanitarne - mówi dyrektor SP nr 5 Adam Kowalski.


Inwestycja była finansowana m.in. z budżetu państwa.

- Inwestycja była możliwa dzięki dużej dotacji z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Dzięki temu uczniowie zyskują lepsze warunki do zajęć sportowo-rekreacyjnych. Jest dużo bezpieczniej i bardziej komfortowo - mówi poseł Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Zieliński.


Wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski liczy, że z boisk będzie korzystało dużo dzieci.

- Aż chciałoby się powiedzieć, aby przy każdej szkole była taka baza sportowa. Taki obiekt na pewno będzie zachęcał młodzież do aktywności fizycznej. Mam nadzieję, że boisko będzie służyło również starszym. Byłoby szkoda gdyby taki obiekt świecił pustkami. Liczę więc na to, że od rana do wieczora będzie tu spory ruch - mówi wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski.


Łącznie z Polskiego Ładu na przebudowę infrastruktury sportowej przy Szkołach Podstawowych nr 2, 5, 7 i 10 Suwałki dostały blisko 30 mln zł.

| red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Nowe boiska i siłownie powstaną w Ostrożanach i Czartajewie w powiecie siemiatyckim

26.03.2023, 12:50

Uczniowie i mieszkańcy Ostrożan i Czartajewa będą mieli do dyspozycji nowy sprzęt i przestrzeń do aktywności sportowej.


2,5 tysiąca uczniów podlaskich szkół weźmie udział w kampanii #wkręć się w technologię!

24.03.2023, 22:10

Zachęceniu młodych ludzi do świadomej edukacji z rozwijających się nowych technologii, które będą dominować w gospodarce, ale też pokazaniu im zagrożeń związanych np. z hejtem w Internecie, służy kampania społeczno-edukacyjna "+wkręć się w technologię!", którą rozpoczęła Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego i Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema.


Samorządy z Suwalszczyzny nie chcą strzelnic

24.03.2023, 06:41

Żaden z samorządów z naszego regionu nie zainteresował się programem Ministerstwa Obrony Narodowej dotyczącym tworzenia wirtualnych lub normalnych strzelnic. A można było uzyskać na to 80-procentowe dofinansowanie.


Wykonawca zrezygnował z budowy sali sportowej przy SP nr 5 w Łomży

17.02.2023, 17:11

Budowa sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 w Łomży została przerwana. Firma, która wygrała przetarg i rozpoczęła prace budowlane zrezygnowała i opuściła plac budowy.


W Wiżajnach powstanie nowa szkoła podstawowa

21.12.2022, 19:21

Na tę inwestycję mieszkańcy Wiżajn długo czekali. W środę (21.12) odbyła się tam uroczystość podpisania i wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowej szkoły podstawowej.


Augustowskie władze nie rezygnują z budowy hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2

14.12.2022, 11:33

Obiekt miał powstać w ramach projektu Olimpijski Augustów, na który miasto otrzymało 30 milionów złotych z Polskiego Ładu.


Kort tenisowy, wielofunkcyjne boisko oraz miejsca do zabawy i rekreacji powstaną w gminie Łapy

30.10.2022, 07:09

Powstaną między innymi kort tenisowy, wielofunkcyjne boisko, czy miejsca do zabawy i rekreacji. Mieszkańcy gminy Łapy zdecydowali, które projekty będą realizowane z Budżetu Obywatelskiego w przyszłym roku.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok