Radio Białystok | Wiadomości | Studenci poznają oferty pracy regionalnych firm podczas targów Klaster Day w Białymstoku

Studenci poznają oferty pracy regionalnych firm podczas targów Klaster Day w Białymstoku

autor: Adam Janczewski

28.03.2023, 11:57, akt. 29.03.2023, 16:07

Dzięki temu wydarzeniu studenci mogli poznać oferty na lokalnym rynku pracy, a przedstawiciele firm znaleźć pracowników.

fot. Instytut Zarządzania UwB
fot. Instytut Zarządzania UwB


0:00
0:00
Studenci poznają oferty pracy podczas targów Klaster Day w Białymstoku - relacja Adama Janczewskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Instytut Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku zorganizował we wtorek (28.03) Klaster Day. Zaprezentowały się tam przedsiębiorstwa zrzeszone w Klastrze Obróbki Metali, m.in. firma Plum.


- Poszukujemy tu kandydatów do pracy, ale jest to forma promocji naszej firmy - tłumaczy Magda Woźniak z podbiałostockiej spółki Plum.


Studenci podczas Klaster Day mogli wziąć udział m.in. w próbnych rozmowach rekrutacyjnych. Według zastępcy dyrektora Instytutu Zarządzania UwB dr. Mariusza Citkowskiego, takie wydarzenia to dobra okazja skojarzenia świata studentów i biznesu.


- Chcemy pokazać, że na Podlasiu funkcjonują przedsiębiorstwa, które oferują świetne warunki pracy. Nie ma co szukać pracy poza regionem, trzeba ją znaleźć tutaj i my chcemy w tym pomagać - podkreśla dr Mariusz Citkowski.


W ocenie Ewy Jończyk z Centrum Promocji Innowacji i Rozwoju studenci takich kierunków jak zarządzanie to dobrzy kandydaci do pracy w przedsiębiorstwach.


- Produkcja swoją drogą, ale ktoś tę produkcję planuje, zarządza przedsiębiorstwem, prowadzi kadry lub HR. Studenci, którzy kończą ten kierunek, jak najbardziej mogą znaleźć zatrudnienie w firmach klastrowych - podkreśla Ewa Jończyk.


Potwierdza to dyrektor operacyjny Klastra Obróbki Metali Janusz Poulakowski.


- Maszyna potrafi tyle, ile potrafi człowiek. To nie tylko technologie - to także obszary marketingu, zarządzania, internacjonalizacji zasobów ludzkich, to jest kompilacja umiejętności i talentów, które są niezbędne w każdej nowoczesnej firmie - uważa dyrektor KOM.


Podczas Klaster Day w Instytucie Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku zorganizowano też Debatę Oksfordzką pod hasłem "Uważam, że roboty zastąpią kompetencje ludzi".


| red: zmj, mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Studenci fizjoterapii UMB będą kształcić się we współpracy z zespołami piłkarskimi Jagiellonii

15.03.2023, 14:04

Studenci fizjoterapii na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku będą mogli odbywać zajęcia praktyczne w klubie piłkarskim Jagiellonia Białystok; najlepsi nawet z pierwszą drużyną grającą w ekstraklasie. Uczelnia i klub sportowy podpisały umowę w tej sprawie. Jagiellonia liczy, że w przyszłości młodzi fizjoterapeuci będą z klubem współpracować.


Po czteroletniej przerwie w Białymstoku znowu będą Juwenalia

14.03.2023, 14:36

Organizatorzy nie zdradzają zbyt wielu szczegółów, ale potwierdzają powrót białostockich Juwenaliów po czteroletniej przerwie. Tradycyjne studenckie święto odbędzie się 2 i 3 czerwca na kampusie Politechniki Białostockiej – poinformowano o tym podczas konferencji prasowej.


Na Politechnice Białostockiej będzie działać jedno z centrów programu Erasmus Plus

10.02.2023, 14:33

Na Politechnice Białostockiej powstanie centrum innowacji Erasmus Plus. Władze uczelni i Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowej Agencji Programu Erasmus Plus i Europejskiego Korpusu Solidarności podpisały porozumienia w tej sprawie.


Polskie uczelnie stają się coraz bardziej atrakcyjne dla studentów z zagranicy

9.02.2023, 15:20

Po dwuletnich zawirowaniach związanych z pandemią, wymiana studencka wróciła już do poziomu sprzed światowych lockdownów. W Białymstoku trwa kilkudniowa konferencja przedstawicieli polskich uczelni - dotyczy umiędzynarodowiania kształcenia.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok