Radio Białystok | Wiadomości | Piknik Wojska Polskiego w Augustowie

Piknik Wojska Polskiego w Augustowie

autor: Marta Sołtys

29.04.2023, 14:44, akt. 30.04.2023, 09:01

Wojsko Polskie zachęcało w sobotę (29.04) w Augustowie do wstąpienia w swoje szeregi. Na specjalnym pikniku mieszkańcy mogli zobaczyć najnowocześniejszy sprzęt wojskowy.

fot. Marta Sołtys
fot. Marta Sołtys

Wiceminister obrony narodowej Michał Wiśniewski mówił, że MON planuje niemal podwoić liczbę żołnierzy.


- Chcemy dojść do pułapu 250 tysięcy żołnierzy wojsk operacyjnych oraz 50 tysięcy żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Obecnie w wojsku polskim służy 167 tysięcy mundurowych. Tu, właśnie podczas tego pikniku zachęcamy do wstąpienia do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Chcemy również namówić tegorocznych maturzystów do tego, by wybrali naukę na oficerskich wyższych studiach wojskowych - mówi Michał Wiśniewski.

 

Wiceminister Wiśniewski nawiązał również do uchwalonej rok temu Ustawy o obronie ojczyzny, dzięki której wojsko polskie może się rozwijać.


- Dzięki tej ustawie możemy teraz odtwarzać zlikwidowane jednostki wojskowe oraz tworzyć nowe. Dzięki niej możemy również w szybki sposób procedować zakupy najnowocześniejszego sprzętu, który właśnie tu, w Augustowie teraz oglądamy. Są to na przykład koreańskie czołgi, czy armatohaubice. Dzięki niej zwiększa się również liczba osób uczących się na wyższych szkołach oficerskich - wyjaśnia Michał Wiśniewski.

 

Obecnie w województwie podlaskim odtwarzana jest jednostka wojskowa w Grajewie. Żołnierze pojawią się również w Kolnie oraz kilku innych miastach.

| red: ad, tk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Dwutygodniowe szkolenie dla chętnych z żołnierzami 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego

19.04.2023, 09:31

To oferta dla ochotników, którzy chcą zobaczyć, jak wygląda służba wojskowa. 16-dniowe szkolenie dla chętnych to najnowsza propozycja Ministerstwa Obrony Narodowej.


Wojska Obrony Terytorialnej prowadzą nabór do kolejnej edycji akcji "Trenuj z wojskiem"

10.04.2023, 07:40

Będzie można nauczyć się podstaw obsługi broni, strzelania, walki wręcz, a także dowiedzieć się, jak przetrwać w trudnych warunkach terenowych. Wojska Obrony Terytorialnej prowadzą nabór do kolejnej - trzeciej edycji akcji "Trenuj z wojskiem".

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!
Dzień Rodziny w Hodyszewie, fot. Paweł Wądołowski
REGION
20.07.2024, 10:04, akt. 10:58

Dzień Rodziny w Hodyszewie
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok