Radio Białystok | Wiadomości | Prof. Paweł Knapp otrzymał certyfikat Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej

Prof. Paweł Knapp otrzymał certyfikat Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej

autor: Renata Reda

29.09.2023, 16:25, akt. 16:29

Prof. Paweł Knapp z białostockiego szpitala klinicznego otrzymał podczas międzynarodowej konferencji certyfikat Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej. Tym samym szef Uniwersyteckiego Centrum Onkologii znalazł się w gronie najlepszych specjalistów z całego świata.

prof. Paweł Knapp, fot. Joanna Szubzda
prof. Paweł Knapp, fot. Joanna Szubzda

Certyfikat jest potwierdzeniem, że prof. Knapp jest wybitnym specjalistą w ginekologii-onkologicznej. Taki dokument przyznano teraz około 100 lekarzom ze świata, w tym dwóm Polakom. Drugim jest prof. Mariusz Bidziński, konsultant krajowy w dziedzinie ginekologii-onkologicznej.

Certyfikaty wręczono na Kongresie ESGO w Stambule.

Europejskie Towarzystwo Ginekologii Onkologicznej jest organizacją, która skupia ponad 3 000 lekarzy i naukowców z 30 krajów zajmujących się badaniem, zapobieganiem i leczeniem nowotworów złośliwych narządu rodnego.

Towarzystwo wyznacza standardy w zakresie kształcenia specjalistów, organizuje konferencje, szkolenia, warsztaty oraz certyfikuje zarówno nauczycieli, jak też ośrodki szkolące, jeśli spełniają one odpowiednie standardy.Prof. Paweł Knapp działa w ESGO od kilku lat. Był pierwszym Polakiem w zarządzie tego towarzystwa (w latach 2019-2021), obecnie zasiada w kilku komisjach zarządu. Jako pierwszy Polak został również certyfikowanym nauczycielem ginekologii-onkologicznej w ESGO, szkolił lekarzy m.in. we Francji i Niemczech. Kierowany przez niego Uniwersyteckie Centrum Onkologii w 2020 roku jako pierwsze w kraju otrzymało certyfikat ESGO i stało się akredytowanym ośrodkiem leczenia zaawansowanego raka jajnika.

| red: dl

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Centrum Chorób Piersi z Białostockiego Centrum Onkologii otrzymało prestiżowy europejski certyfikat

28.09.2023, 07:52

To pierwszy ośrodek w kraju, który może się pochwalić takim wyróżnieniem. Prestiżowy europejski certyfikat dostało Centrum Chorób Piersi - Breast Cancer Unit z Białostockiego Centrum Onkologii.


Mali pacjenci Kliniki Onkologii UDSK w Białymstoku korzystają z nowoczesnych i przyjaznych sal

20.09.2023, 12:59

Zamiast surowego wystroju szpitalnego, mają namiastkę domu: kolorowe panele medyczne, wygodne łóżka i miejsce na swoje rzeczy. Mali pacjenci Kliniki Onkologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, dzięki zaangażowaniu Fundacji "Pomóż Im”, korzystają z nowoczesnych i przyjaznych sal, w których wraz z rodzicami nieraz spędzają nawet po kilka miesięcy.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP - KONCERT PRAWYKONAŃ

REKLAMA
Maraton Bluesa 2023

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP TIDES AND TIMES

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa

Niebieski Mikrofon 2023
Warsztaty z robienia karmników w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej, 26.11.2023, fot. Ryszard Minko
REGION
26.11.2023, 15:13, akt. 15:18

Warsztaty z robienia karmników
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok