Radio Białystok | Wiadomości | Poznaliśmy wyniki Konkursu Gry na Instrumentach Pasterskich w Ciechanowcu

Poznaliśmy wyniki Konkursu Gry na Instrumentach Pasterskich w Ciechanowcu

autor: Adam Dąbrowski

3.12.2023, 08:19, akt. 08:23

Teodor Niemyjski z Ciechanowca i Mateusz Zalewski z miejscowości Dobre na Mazowszu to zdobywcy ex aequo pierwszej nagrody 42. Konkursu Gry na Instrumentach Pasterskich w Ciechanowcu w kategorii dorosłych grających na ligawkach.

fot. Adam Dąbrowski
fot. Adam Dąbrowski

Pierwsze nagrody w swoich kategoriach wiekowych zdobyli także Piotr Bondarczuk z Wieski (seniorzy), ex aequo Bartosz Tatarczuk z Kanabrodu i Kacper Zalewski z Brzeźnik (młodzież) oraz Kuba Muciński z Łochowa (dzieci).

W grze na ligawce - ocenianej jako jedyny instrument w aż czterech kategoriach wiekowych - wystartowało w sumie 73 uczestników.

W kategorii trombit zdobywcami pierwszych nagród zostali: w kategorii dorosłych ex aequo Andrej Gernat z Turzowki na Słowacji i Tadeusz Rucki z Koniakowa, a w kategorii dzieci i młodzieży - Michał Pajestka z Koniakowa.

Spośród grających na bazunach jurorzy pierwsze nagrody przyznali Pawłowi Grubie z Żukowa (dorośli) i Julii Wenzeł z Żukowa (dzieci i młodzież), a za grę na rogach pasterskich pierwsze nagrody zdobyli: Mike Maurer ze szwajcarskiego Koeniz i Michał Pajestka z Koniakowa.

I w kategorii innych instrumentów zwycięzcami w swoich kategoriach wiekowych zostali Allan Jurgens z Tallina (Estonia) i Wojciech Ozóg z Suchorzewka.

W 42. edycji konkursu, który ma już rangę imprezy międzynarodowej, wzięło udział ponad 170 wykonawców, także z Finlandii, Estonii, Litwy i Ukrainy.

Oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zaplanowano podczas gali w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu w niedzielę (3.12) po 12:00.

| red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Dźwięki ligawek i trombit będzie słychać w Ciechanowcu - trwa 42. Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich

2.12.2023, 07:59

Ligawki, ale także trombity, bazuny, rogi pasterskie i inne instrumenty będzie można w sobotę (2.12.) i niedzielę (3.12.) usłyszeć w Ciechanowcu. Tamtejsze Muzeum Rolnictwa po raz 42. organizuje Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich im. Kazimierza Uszyńskiego.Poznaliśmy zwycięzców XLI Konkursu Gry na Instrumentach Pasterskich w Ciechanowcu

4.12.2022, 09:08

Mateusz Zalewski z Dobrego (woj. mazowieckie) zdobył pierwszą nagrodę (1 tys. zł) za grę na ligawce w kategorii dorosłych (18-64 lata) w XLI Konkursie Gry na Instrumentach Pasterskich w Ciechanowcu.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

fot. Paweł Wądołowski
GRAJEWO
2.03.2024, 20:13, akt. 3.03.2024, 07:19

Klub sportowy Warmia Grajewo istnieje już 100 latźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok