Radio Białystok | Wiadomości | Poseł PiS Adam Andruszkiewicz złoży interpelację poselską ws. bezpieczeństwa Polski północno-wschodniej

Poseł PiS Adam Andruszkiewicz złoży interpelację poselską ws. bezpieczeństwa Polski północno-wschodniej

autor: Grzegorz Pilat

29.02.2024, 12:01, akt. 13:49

O kwestie bezpieczeństwa Polski północno-wschodniej pyta podlaski poseł PiS Adam Andruszkiewicz. Parlamentarzysta przygotował interpelację poselską, którą złoży w Ministerstwie Obrony Narodowej.

fot. Grzegorz Pilat
fot. Grzegorz Pilat

Poseł PiS zauważa, że agresja rosyjska eskaluje, dlatego ważne jest, aby mieszkańcy województwie podlaskiego wiedzieli, jak będą bronieni w przypadku ataku z Białorusi.

Adam Andruszkiewicz pyta m.in. o linię obrony Polski wschodniej.


To jest dla nas bardzo ważne, bo nie wyobrażamy sobie, że w momencie jakiejkolwiek agresji nasza armia miałaby się cofać do linii Wisły i oddawać w ten sposób całość woj. podlaskiego pod rosyjską okupację. Wiemy, jak skończyli mieszkańcy terenów, gdzie rosyjska okupacja rozpoczęła się na początku 2022 roku. Mam tu na myśli m.in. Buczę, gdzie mieszkańcy byli eksterminowani. Dlatego też proszę o to, aby minister Władysław Kosiniak-Kamysz jasno zadeklarował, że państwo polskie będzie bronione na swoich granicach - tłumaczy podlaski poseł PiS.


Adam Andruszkiewicz chcą także zapewnienia, że Wojsko Polskie na stałe będzie stacjonować w województwie podlaskim.


To jest bardzo ważne dla mieszkańców naszego regionu, żeby obecność Wojska Polskiego była stała, a nie tylko na przykład rotacyjna albo tymczasowa w związku z sytuacją na granicy. Apeluję również do nowego rządu o to, żeby przedstawił obszerny plan wzmacniania ściany wschodniej. Chcemy mieć pewność, że nawet jeśli Rosja postanowi podjąć jakieś działania zaczepne przeciwko nam, to absolutnie musimy być pewni tego, że na naszej granicy natychmiast pojawi się Wojsko Polskie i wojska NATO - zaznacza podlaski parlamentarzysta.


Poseł Adam Andruszkiewicz chce także wiedzieć m.in., czy wciąż będą rozbudowywane jednostki wojskowe w województwie podlaskim, m.in. w Czartajewie niedaleko Siemiatycz. W swojej interpelacji parlamentarzysta pyta także, na jakim etapie są zakupy nowoczesnego sprzętu wojskowego, który mógłby trafić do województwa podlaskiego.


| red: dl, zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Tomasz Madras z PiS apeluje o wprowadzenie biletu aglomeracyjnego w Białymstoku i ościennych gminach

21.02.2024, 17:48

Przekonują, że to rozwiązanie dobre dla pasażerów i sprawdza się w innych dużych miastach w Polsce.


Podlascy parlamentarzyści i działacze PiS apelują, by rząd nie rezygnował z Programu Inwestycji Strategicznych

19.02.2024, 18:30

Z apelem o to, by obecny rząd nie rezygnował z Programu Inwestycji Strategicznych wystąpili w poniedziałek (19.02) podlascy parlamentarzyści i inni działacze Prawa i Sprawiedliwości.


Poseł Sebastian Łukaszewicz apeluje do premiera o odwołanie Michała Kołodziejczaka z funkcji wiceministra rolnictwa

9.02.2024, 14:31

Poseł Sebastian Łukaszewicz z klubu PiS zaapelował do premiera Donalda Tuska o odwołanie Michała Kołodziejczaka z funkcji wiceministra rolnictwa. Według niego, Michał Kołodziejczak groził rolniczce. Wiceminister zaprzeczył i zapowiedział skierowanie sprawy do sądu i do sejmowej komisji etyki.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok