Radio Białystok | Wiadomości | Akcja "Młoda Ultra" będzie powtórzona na ostatnim meczu Jagiellonii Białystok w tym sezonie [wideo]

Akcja "Młoda Ultra" będzie powtórzona na ostatnim meczu Jagiellonii Białystok w tym sezonie [wideo]

autor: Wojciech Szubzda

4.03.2024, 15:26, akt. 15:44

Ta akcja w ubiegłym roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem - w tym roku będzie powtórzona. Podczas ostatniego meczu Jagiellonii Białystok w tym sezonie kibice i białostocki klub zorganizują akcję "Młoda Ultra".

Jagiellonia Białystok - Cracovia, 20.05.2023, fot. Joanna Szubzda
Jagiellonia Białystok - Cracovia, 20.05.2023, fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Spotkanie w Choroszczy ws. "Młodej Ultry" - relacja Wojciecha Szubzdy | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Na jednej z trybun stadionu przy ul. Słonecznej w Białymstoku zasiądzie nawet ok. 5 tys. dzieci z podlaskich podstawówek. W poniedziałek (4.03) piłkarze Jagiellonii: Jakub Lewicki i Damian Wojdakowski a także pomysłodawca "Młodej Ultry" Jacek Romanowski spotkali się z uczniami w podstawówce w Choroszczy.Piłkarze odpowiadali na pytania dzieci, a Jacek Romanowski zachęcał najmłodszych do wzięcia udział w akcji "Młoda Ultra".

W rozmowie z Polskim Radiem Białystok Jacek Romanowski wspominał, że o takiej akcji myślał już wiele lat temu, kiedy jego córka, powiedziała, że na sektorze Super VIP, na którym była razem z ojcem, jest "nudno" i chce iść na sektor Ultra, skąd jest prowadzony doping na meczach Jagiellonii. 


Wtedy sobie pomyślałem, że skoro dziecko chce iść na Ultrę, to trzeba dać im przestrzeń, gdzie dzieci mogłyby pokibicować. Wtedy zrodził się pomysł, żeby zorganizować alternatywną Ultrę dla dzieci, z drugiej strony stadionu. Poprosiłem kibiców z normalnej Ultry, żeby poprowadzili doping - powiedział Polskiemu Radiu Białystok Jacek Romanowski.


Taką akcję udało się zorganizować w zeszłym sezonie i już wiadomo, że będzie powtórzona również na koniec obecnego sezonu. Jacek Romanowski zapowiada, że dzieci będą miały zapewnione szaliki i opiekę. Będą też bębniarze i zabawa - dodaje Romanowski.

Pomysłodawca "Młodej Ultry" dodał, że po meczu planowany jest również występ Zenka Martyniuka i innych wykonawców, którzy zaśpiewają współczesne utwory.

Akcja Młoda Ultra będzie zorganizowana pod koniec maja - podczas ostatniego ligowego meczu Jagiellonii Białystok z Wartą Poznań.

| red: mag, wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kibice Jagiellonii Białystok obchodzą Święto Ultry [wideo]

17.02.2024, 09:08

Poświęcenie klubowego sztandaru, przemarsz kibiców ulicami Białegostoku, regionalne jedzenie na stadionie - taką oprawę miał sobotni (17.02) mecz piłkarskiej ekstraklasy Jagiellonii z Lechem Poznań. Zgodnie z kilkuletnią tradycją, w związku z pierwszym meczem u siebie w nowym roku, kibice Jagiellonii organizują Święto Ultry.


Kibice Jagiellonii przygotowują się na Święto Ultry - będzie uroczysty przemarsz i poświęcenie sztandaru klubowego

24.01.2024, 19:15

Nie tylko piłkarze Jagiellonii Białystok przygotowują się do nadchodzącej rundy wiosennej ekstraklasy. O swoich planach opowiedzieli w środę (24.01) podczas konferencji prasowej kibice żółto-czerwonych.


Jagiellonia Białystok utrzymała się w ekstraklasie [zdjęcia, wideo]

20.05.2023, 16:55

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 1:1 (1:0) z Cracovią w sobotnim (20.05) meczu ekstraklasy. Gola dla Jagiellonii strzelił Jesus Imaz, a w drugiej połowie gola samobójczego strzelił Taras Romanczuk. Remis oznacza, że Jagiellonia Białystok utrzymała się już w ekstraklasie.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok