Radio Białystok | Gość | Tadeusz Arłukowicz - kandydat na prezydenta Białegostoku

Tadeusz Arłukowicz

kandydat na prezydenta Białegostoku

30.04.2018, 07:13, akt. 11:34

Kampania samorządowa, choć jeszcze nieoficjalna, to już nabiera tempa. Kandydował będzie m.in. były wiceprezydent Białegostoku, były przewodniczący białostockiej PO w powiecie i były senator Tadeusz Arłukowicz.

Tadeusz Arłukowicz, fot. Joanna Szubzda
Tadeusz Arłukowicz, fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Z Tadeuszem Arłukowiczem rozmawia Lech Pilarski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Na razie 3 osoby zadeklarowały chęć kandydowania na prezydenta Białegostoku. Oprócz Tadeusza Arłukowicza, który startuje z Kukiz'15, to również Jacek Żalek (Zjednoczona Prawica) i Marcin Sawicki (partia "Wolność", komitet "Kocham Białystok").

Startu nie zadeklarował jeszcze Tadeusz Truskolaski - kończący trzecią kadencję na stanowisku prezydenta miasta.


Lech Pilarski: Czym Tadeusz urzędujący będzie się różnił od Tadeusza pretendującego?


Tadeusz Arłukowicz: To dosyć trudne pytanie. Czym się będę różnił? Myślę, że przede wszystkim wizją miasta. To nas w jakimś sensie z panem prezydentem Truskolaskim dzieliło - może nie w pierwszych latach współpracy, ale w latach późniejszych. Miałem trochę inne spojrzenie na miasto. Dla mnie tak naprawdę miasto to ludzie, to wszystkie obszary, które wiążą się z ludźmi, z ich satysfakcją, zadowoleniem, z możliwością rozwoju, z pewnego rodzaju postępem.


To jest ideologia. Jakie są konkrety?


To nie jest ideologia, absolutnie. O ile na przykład pan prezydent hołduje zasadzie "ekonomia, głupcze", ja hołduję z kolei zasadzie "po pierwsze  mieszkańcy". To nie jest ideologia na potrzeby krótkiej rozmowy. Trudno tu się konkretnie odnieść do pewnych projektów. One się pojawią w  trakcie kampanii.


Jest "piątka Arłukowicza"?


Nie ma czegoś takiego. Na razie jest "jedynka Arłukowicza", czyli mówiąc wprost  - "po pierwsze mieszkańcy". Wszystkie pomysły, wszystkie koncepcje, które będą istotne dla mieszkańców, zostaną przedstawione w trakcie kampanii. Ja już je mam. To nie jest tak, że będziemy je dopiero budowali. Będziemy je konsultowali z mieszkańcami. Natomiast na pewno cały program, cały projekt jest, ponieważ pracujemy nad tym nie od wczoraj.


To inaczej zadam pytanie. Nad czym już powinni zastanawiać się mieszkańcy?


Mieszkańcy przede wszystkim powinni się zastanawiać nad tym, jaki powinien być Białystok - nie w perspektywie jednego czy dwóch lat, ale w perspektywie lat 50. Takie są tendencje i trendy w tej chwili.

Chciałbym, abyśmy w swojej pracy - zarówno w trakcie kampanii, jak i na przyszłość - posługiwali się narzędziami, które są stosowane na całym świecie, a które Białystok omija szerokim łukiem. Nie tylko Białystok, ale i Polska. Prawda jest taka, że tylko niewiele miast w Polsce przyjęło zasadę, aby stosować do swojego analizy perspektyw rozwoju narzędzia, które są używane w Europie, na świecie.

Mówię tutaj na przykład choćby o narzędziu, o którym niedługo powiemy. Pracujemy nad tym już dłuższy czas ze środowiskami naukowymi w Białymstoku.

To jest istotne, aby też wydobyć stąd potencjał, który jest olbrzymi, a który jest cały czas ukryty i który jest niewykorzystywany przez samorząd. Będziemy pokazywali, jak można w perspektywie wielu, wielu lat planować tak zwane scenariusze rozwoju miasta, które będą tak naprawdę podstawą do pisania nowej strategii w 2020 r.


To inaczej - co pan zrobi, żeby białostoccy maturzyści, którzy w znakomitej większości wyjeżdżają z Białegostoku na studia, do pracy, do życia i nie wracają do naszego miasta, jednak tutaj zostali, chcieli tutaj studiować, mieszkać, inwestować?


To jest kapitalne pytanie, bo tak naprawdę jest to jeden z powodów, dla których zdecydowałem się startować. Nie dlatego, że jestem arogantem, który może powiedzieć: "tak, to ja, tylko ja to potrafię". Nie jestem sam, jest nas grupa osób, zapaleńców, którzy chcą cokolwiek zmienić, chcą pokazać nową wizję miasta, nową koncepcję. Bardzo długo dyskutowaliśmy nad tym.

Moje dzieci nie mieszkają w Białymstoku - wyjechały. Magda jest lekarzem, pracuje w Warszawie. Grzesiek - były piłkarz Jagiellonii - zadebiutował w wieku 19 lat, też go już tutaj nie ma, też jest w Warszawie.

Też chciałbym, żeby dzieci tutaj mieszkały. To jest miasto, któremu jestem coś winien.


To jest problem wszystkich nas, że nasze dzieciaki wyjechały. I nic nie robimy - to jest najbardziej szokujące i denerwujące.


Jeżeli pan mnie dzisiaj pyta, kiedy nie rozpoczęła się jeszcze kampania, o to, co ja zrobię, to powiem tak - mam już konkretne rozwiązania, które będziemy przekazywali w trakcie kampanii. To nie jest forma wycofywania się.


To nasza rozmowa jest za wczesna?


Zdecydowanie tak. Co mogę powiedzieć? Może posłużę się pewnym przykładem - jest to taka powiedziałbym ostrożność procesowa. Państwa koleżanka któregoś razu zadzwoniła do mnie i mówi: "słuchaj, ale przecież to twój pomysł. Dlaczego nic o tym nie mówią?" Mówię o tak zwanym Muzeum Sybiru. Totalnie skopany projektu, który - przepraszam za taką ostrą krytykę - ale miał zupełnie inaczej wyglądać.

Podobnie jak Św. Rocha, czyli to Centrum Współpracy Organizacji Pozarządowych. To miało być zupełnie co innego. To był projekt, który jeszcze jako rzecznik prezydenta Tura razem z Janem Ostrowskim - nie tym od inwestycji, tylko tym od kultury - żeśmy wymyślili. Rozmawialiśmy o tym długo, analizowaliśmy.

W tej chwili mam dużo pomysłów. Nawet już nie pomysłów tylko pewnych propozycji. Ale konkurencja jak widać nie śpi i może za chwilę podpisać się pod pomysłem. Niech kombinują.

Chciałbym jeszcze wrócić do pytania o młodych ludzi. To jest może podstawowa inspiracja. Były dwie takie inspiracje do tego, by się zaangażować.

Pierwsza. Jesienią ubiegłego roku, kiedy już pracowaliśmy od ponad roku nad pewnego rodzaju takim think tankiem samorządowym w ramach Fundacji  M.I.A.S.T.O. Białystok i Stowarzyszenia Łączy Nas Białystok, odbierałem medal Wolności i Solidarności za działalność w stanie wojennym. Spotkałem swoich kolegów, którzy nie dostali takiej szansy jak ja. Niestety, nie wszystkim drogi się potoczyły w sposób właściwy. Pan Bóg dał mi taką możliwość, żebym mógł się realizować. Pomyślałem sobie: "nie mogę tego zmarnować, jeszcze raz spróbuję".


Dlaczego z Kukiz'15 a nie np. z PiS?


Należałem do jednej partii tak naprawdę. Nie licząc RS AWS, która była w zasadzie taka przystawką w ramach Akcji Wyborczej Solidarność. Należałem do Platformy Obywatelskiej i absolutnie się tego nie wstydzę. Do tej partii przystąpiłem w sposób świadomy.

Dlaczego Kukiz? Bo Kukiz nie jest partią, bo Kukiz daje przestrzeń wolności, daje możliwość pracy. Spotkaliśmy się z Pawłem i był jeden warunek. "Uczciwy?" Mówię, że chyba  tak. To działamy. Dlatego Kukiz.


Czy uda się pokonać Tadeusza Truskolaskiego?


O tym w ogóle nie myślę. Będę uciekał w ogóle od rozmowy na ten temat.


Czy kampania samorządowa będzie trampoliną do przyszłorocznych wyborów parlamentarnych bądź europejskich?


Ja się nie wybieram. Już byłem w "senatorium", jak to nazywam. Nie, nie, nie - to nie moja bajka.


Ale w Europarlamencie jeszcze pan nie był.


Ale startowałem i od tego się momentu rozpoczęły się - nazwijmy to - schody. Dużo osób zaczęło patrzeć na mnie w inny sposób - już nie jako na zastępcę prezydenta tylko na człowieka, który aspiruje do ich pozycji, do ich stanowisk.

Wracając do inspiracji. Druga to "zrób coś dla tego miasta, które cię przygarnęło". Bo ja pochodzę z Kętrzyna, ale Białystok jest miastem, w którym najdłużej mieszkam. Mieszkałem w Warszawie, mieszkałem w Łomży. W Białymstoku mieszkam już prawie 20 lat, czuję się tu świetnie, są tu fantastyczni ludzie, mnóstwo potencjału, który niestety jest cały czas niewykorzystywany. I mnóstwo, mnóstwo ludzi wyjeżdżających stąd.


| red: zmj


Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Jacek Żalek kandydatem na prezydenta Białegostoku

26.04.2018, 13:48

Przynajmniej trzy osoby ubiegać się będą o stanowisko prezydenta Białegostoku w jesiennych wyborach samorządowych. Po deklaracjach Tadeusza Arlukowicza - kandydata "Kukiz'15" i Marcina Sawickiego z komitetu "Kocham Białystok", Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło, że będzie to Jacek Żalek.


Tadeusz Arłukowicz kandydatem na prezydenta Białegostoku

22.04.2018, 13:21

Tadeusz Arłukowicz był wiceprezydentem Białegostoku w latach 2006-2011.


Białystok: Zarząd PO ws. zarzutów Tadeusza Arłukowicza

16.04.2013, 14:58

Członkowie zarządu powiatowych struktur PO w Białymstoku odpierają zarzuty byłego przewodniczącego tego zarządu Tadeusza Arłukowicza. Polityk sam zrezygnował z funkcji, a do mediów napisał, że zrobił to z powodu braku możliwości dalszej współpracy.


Białystok: Rezygnacja Tadeusza Arłukowicza z funkcji przewodniczącego PO

16.04.2013, 09:29

Tadeusz Arłukowicz złożył rezygnację z funkcji przewodniczącego PO w powiecie Białystok.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
źródło: PRB

prof. Michał Żmihorski

dyrektor Instytutu Badania Ssaków Polskiej Akademii Nauk
13.06.2024

Od czwartku (13.06) obowiązuje strefa buforowa przy granicy z Białorusią. Wiążą się z tym pewne ograniczenia dla ludzi. Co sądzą o niej i o coraz większej obecności żołnierzy i innych służb mundurowych przyrodnicy, naukowcy? O tym z dyrektorem Instytutu Badania Ssaków Polskiej Akademii Nauk prof. Michałem Żmihorskim porozmawiamy o 8:10.

gen. Sławomir Klekotka, fot. Joanna Szubzda

gen. Sławomir Klekotka [wideo]

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.06.2024

- Na pewno żadnych utrudnień dla mieszkańców w związku z wprowadzeniem strefy buforowej nie przewidujemy. Chciałbym też podkreślić, że w chwili obecnej całe niebezpieczeństwo, które jest, koncentruje się wyłącznie na granicy. Poza tą strefą jest bezpiecznie, więc można śmiało na Podlasiu wypoczywać - podkreśla komendant POSG.

Mariusz Madejczyk, fot. Piotr Pietruczuk

Mariusz Madejczyk

zastępca dyrektora NASK
12.06.2024

Celem naszych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa cyfrowego mieszkańców województwa podlaskiego, między innymi poprzez działania edukacyjne – w tym organizację konferencji - mówi Mariusz Madejczyk, zastępca dyrektora NASK i pełnomocnik wojewody ds. cyberbezpieczeństwa.


prof. Marta Kosior-Kazberuk, fot. Barbara Sokolińska

prof. Marta Kosior-Kazberuk [wideo]

rektor Politechniki Białostockiej
11.06.2024

"Trzeba będzie młodych ludzi przekonać, żeby wybrali - jeżeli chodzi o studiowanie - właśnie Politechnikę Białostocką. Dlatego też stale modernizujemy naszą ofertę edukacyjną" - mówiła w Polskim Radiu Białystok prof. Marta Kosior-Kazberuk.

prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

- Musimy pamiętać o swoich żołnierzach i pomagać im, jak tylko możemy - mówi prof. Adam Bartnicki.

dr Sławomir Bartnicki, fot. Marcin Gliński

dr Sławomir Bartnicki

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

W województwie podlaskim, tworzącym w wyborach do Parlamentu Europejskiego jeden okręg z Warmią i Mazurami - zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 42 proc. głosów. W skali całego okręgu nr 3 lepszy wynik miała jednak Koalicja Obywatelska. Mandaty zdobyli Jacek Protas (KO) i Maciej Wąsik (PiS).


dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
9.06.2024

- Tutaj nie było takich nazwisk, które byłyby jakoś wyjątkowo elektryzujące. Poza dosłownie kilkoma wyjątkami - komentuje wyniki wyborów do Europarlamentu dr Maciej Białous.

Klaudia Rosińska, źródło zdjęcia: archiwum prywatne

Klaudia Rosińska

specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji
7.06.2024

- Trzeba być czujnym, bo dezinformacje, fake newsy czy manipulacje mogą zaburzyć nasze decyzje wyborcze - mówi specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji dr Klaudia Rosińska.

Jacek Brzozowski, 7.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
6.06.2024

- Granica jest święta i ona ma być bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Jacek Brzozowski.


Jarosław Galej, fot. Sylwia Krassowska

Jarosław Galej

kandydat Komitetu Wyborczego Normalny Kraj do Parlamentu Europejskiego
6.06.2024

To ostatnia z cyklu rozmów w Polskim Radiu Białystok z kandydatami do Europarlamentu z okręgu nr 3, który obejmuje województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. W czwartek (6.06) - zgodnie z kolejnością list wyborczych na kartach do głosowania - komitet nr 8 - Komitet Wyborczy Normalny Kraj.

kpt. Marcin Burzyński, fot. Sylwia Krassowska

kpt. Marcin Burzyński [wideo]

oficer wychowawczy 18. Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku
5.06.2024

- Rezerwy są potrzebne. Im więcej przeszkolonych ludzi, którzy po prostu wiedzą, z czym mogą mieć do czynienia, potrafią posługiwać się podstawową bronią, reagować na alarmy i po prostu być przygotowanym na wszelkie zagrożenia, tym lepiej - mówi kpt. Marcin Burzyński.

Adam Andruszkiewicz, fot. Joanna Szubzda

Adam Andruszkiewicz

poseł, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego
5.06.2024

- Zawsze polityk pracuje na to, żeby być docenionym przez wyborców, żeby mieszkańcy postawili przy naszym nazwisku "krzyżyk". Najważniejsze jest to, żebyśmy wygrali jako formacja te wybory - mówi Adam Andruszkiewicz.


Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
5.06.2024

Kompletnie zbędną czynnością nazywa wicemarszałek Senatu wprowadzenie strefy z zakazem przebywania przy granicy z Białorusią. - Czas najwyższy nie traktować tej sprawy biało-czarno, że przez granicę idą źli albo dobrzy. Można dbać o bezpieczeństwo, szczelność granic, ale trzeba mieć na uwadze aspekt humanitarny - podkreśla.

Edyta Kondzior, fot. Marcin Gliński

Edyta Kondzior

kandydatka Nowej Lewicy do Parlamentu Europejskiego
4.06.2024

- Uważam, że Unia Europejska powinna mieć własne siły wojskowe - mówi Edyta Kondzior.

Andrzej Skiepko, fot. Marcin Gliński

Andrzej Skiepko [wideo]

starosta hajnowski
3.06.2024

- W imieniu samorządowców wystosowaliśmy pismo do pana premiera, aby jednak skorygował te plany, które przewidywały bardzo dużą strefę buforową przy granicy - mówił w Polskim Radiu Białystok starosta hajnowski Andrzej Skiepko.


Tomasz Frankowski, fot. Joanna Szubzda

Tomasz Frankowski

europoseł, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego
3.06.2024

- Bezpieczeństwo i obrona polskiej granicy jest tym samym, co bezpieczeństwo i obrona granicy całej Unii Europejskiej - mówi Tomasz Frankowski.

Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
3.06.2024

- Z perspektywy czasu uważam, że stan wyjątkowy w 2021 roku zdał egzamin. Mam nadzieję, że dzisiaj ta strefa buforowa też pomoże w walce z nielegalną migracją i w zarządzaniu kryzysem - mówi Jacek Słoma.

Taras Romanczuk, fot. Joanna Szubzda

Taras Romanczuk

piłkarz Jagiellonii Białystok i reprezentacji Polski
2.06.2024

- Cieszę się z tego, że trener Probierz docenił moją pracę w tym sezonie - mówi Taras Romanczuk.


Agnieszka Czarkowska, fot. Marcin Gliński

Agnieszka Czarkowska

kierownik Redakcji Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok
2.06.2024

To będzie prawdziwe święto, wypełnione drobiazgowym słuchaniem wybranych reportaży. W poniedziałek (3.06) zaczynają się Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego w Tykocinie, które od kilkudziesięciu lat organizuje Polskie Radio Białystok.

Miłosz Kuziemka, fot. Barbara Sokolińska

Miłosz Kuziemka

lider Komitetu Wyborczego Polexit z okręgu nr 3
31.05.2024

- Jesteśmy w takim punkcie, że kończy nam się możliwość wetowania. Sam proces weto jest już podważany, a za chwilę będzie nielegalny. Skończy się to takim status quo, że nigdy nie będziemy w stanie wyjście z Unii Europejskiej - mówi Miłosz Kuziemka.

Prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński, źródło: PRB/Kazimierz Adamczewski-Uniwersytet Zielonogórski

prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński

z Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

Twórcza resocjalizacja z arteterapią to zupełnie nowy w Polsce pomysł na kształcenie specjalistów-pedagogów. Od września taki kierunek będzie na Uniwersytecie w Białymstoku.


dr Katarzyna Siemion, fot. Barbara Sokolińska

dr Katarzyna Siemion [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

- Zastrzeżenie numeru PESEL ma zapobiegać niektórym skutkom związanym z kradzieżą tożsamości - mówiła w Polskim Radiu Białystok dr Katarzyna Siemion.

Gen. Wiesław Kukuła, fot. Joanna Szubzda

gen. Wiesław Kukuła [wideo]

szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
29.05.2024

"Tarcza Wschód przyczyni się do uszczelnienia granicy" - mówił w Polskim Radiu Białystok gen. Wiesław Kukuła.

fot. Piotr Pietruczuk

Rafał Kosno

Kandydat z listy Bezpartyjnych Samorządowców – Normalna Polska w Normalnej Europie
29.05.2024

"Osoby działające społecznie też powinny mieć szansę uczestnictwa w życiu politycznym. W polityce też przydałyby się nowe twarze" - mówi Rafał Kosno.


fot. Dominik Lubowicki

Karol Kiciński

Kandydat Konfederacji do Parlamentu Europejskiego
28.05.2024

- Moje hasło to jest "Polak w Polsce gospodarzem" - mówił w Polskim Radiu Białystok Karol Kiciński.

Krzysztof Jurgiel, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Jurgiel [wideo]

europoseł PiS
28.05.2024

- Szczególnie poseł Jacek Sasin, ponieważ nieudolnie prowadził negocjacje i doprowadził do tego, że PiS nie ma władzy w województwie podlaskim, to szukał tzw. kozła ofiarnego. Czuję się zniesławiony i pomówiony - mówi Krzysztof Jurgiel.

Stefan Krajewski, fot. Piotr Pietruczuk

Stefan Krajewski

poseł, wiceminister rolnictwa, kandydat Trzeciej Drogi do Parlamentu Europejskiego
27.05.2024

"Dzisiaj w Unii Europejskiej trzeba przywrócić normalność i zasady zdrowego rozsądku" - mówi Stefan Krajewski.


Wojciech Strzałkowski, fot. Marcin Gliński

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
27.05.2024

"Przez chwilę mi łzy popłynęły, ale więcej było tej radości. Można powiedzieć, że całe życie czeka się na takie wydarzenie, wymarzone, nawet wymodlone, bo przecież nasi kibice śpiewali: "Słuchaj Jezu, jak cię błaga lud, z Jagiellonii mistrza Polski zrób". I w końcu mamy to zwycięstwo." - mówił w Polskim Radiu Białystok przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok Wojciech Strzałkowski.

fot. Sylwia Krassowska

Magdalena Cielecka

aktorka
26.05.2024

- Sztuka jest nośnikiem przeżyć, które mogą nas oderwać od nas samych, a przez to zreinterpretować nasze własne problemy i życie. Wierzę w to, że sztuka może zmieniać - mówi Magdalena Cielecka.

Wojciech Pertkiewicz, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Pertkiewicz [wideo]

prezes Jagiellonii Białystok
24.05.2024

- Myślę, że mecz z Wartą Poznań byłby w stanie przyciągnąć na trybuny 40 tysięcy osób - mówił w Polskim Radiu Białystok Wojciech Pertkiewicz.


źródło: Uniwersytet w Białymstoku

prof. Elżbieta Awramiuk

językoznawczyni z Uniwersytetu w Białymstoku, członkini Rady Języka Polskiego
24.05.2024

"Zmiany wprowadzone przez Radę Języka Polskiego mają na celu uproszczenie polskiej pisowni" - mówi prof. Elżbieta Awramiuk.

Krzysztof Truskolaski, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Truskolaski [wideo]

poseł Koalicji Obywatelskiej
24.05.2024

- Musimy zrobić wszystko, żeby nie było żadnych nielegalnych przekroczeń naszej granicy - to po pierwsze, a po drugie - żeby nasza granica była bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Krzysztof Truskolaski.

fot. Marcin Gliński

Kewin Kajewski [wideo]

kibic Jagiellonii Białystok, gniazdowy na meczach
23.05.2024

Sympatycy Jagiellonii Białystok odliczają godziny do sobotniego meczu z Wartą Poznań w piłkarskiej ekstraklasie. Głęboko wierzą, że po ostatnim gwizdku żółto-czerwoni będą cieszyć się z mistrzostwa Polski. Do tego wyjątkowego wydarzenia od wielu tygodni przygotowują się najbardziej zaangażowani kibice. Wśród nich jest Kewin, który wraz z kolegami prowadzi doping na białostockim stadionie.


fot. Marcin Gliński

Zbigniew Wojno [wideo]

prezes spółki PKS Nova
23.05.2024

"Niebawem będzie ten tabor uzupełniany. I tu powiem, że będziemy sięgali po wszelkie możliwe środki, które będą dostępne, żeby ten tabor się zmieniał" - mówił w Polskim Radiu Białystok nowy prezes spółki PKS Nova Zbigniew Wojno.

Eugeniusz Muszyc, fot. Barbara Sokolińska

Eugeniusz Muszyc

przewodniczący Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego i Forum Związków Zawodowych w Podlaskiem
22.05.2024

- Wzrost minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2025 roku powinien wynosić nie mniej niż 8,14 proc. To wyjdzie mniej więcej 350 zł - mówił w Polskim Radiu Białystok Eugeniusz Muszyc.

Jerzy Kułakowski, fot. Sylwia Krassowska

Jerzy Kułakowski [wideo]

dziennikarz Polskiego Radia Białystok
22.05.2024

"W sumie skomentowałem z 700 meczów. Są takie momenty, których się nie zapomina. Kibicowałem Jagiellonii, kiedy była na zapleczu, potem były lepsze czasy, wydawało się, że lepiej już nie będzie, ale były też sezony, że nie dało się tego oglądać. W sobotę (25.05) gramy o mistrza, o spełnienie marzeń" - mówi Jerzy Kułakowski.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok