Radio Białystok | Gość | Anna Czurak i Marta Woźny-Tomczak - doradca kariery i ekspert w dziedzinie HR

Anna Czurak i Marta Woźny-Tomczak

doradca kariery i ekspert w dziedzinie HR

2.02.2022, 08:22, akt. 09:22

"Home office jest bardzo dobrą formą, jeśli mamy na nią szansę wyboru, a nie przymusu i jeśli nasze otoczenie chce się wyedukować pod nasze potrzeby" - mówią goście Radia Białystok.

Anna Czurak i Marta Woźny-Tomczak, mat. pras.
Anna Czurak i Marta Woźny-Tomczak, mat. pras.


0:00
0:00
Z Anną Czurak i Martą Woźny-Tomczak rozmawia Iza Serafin | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Praca zdalna męczy bardziej niż biurowa - tak uważa 4 na 10 pracowników. Blisko 40 procent badanych narzeka na zachwianą równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. Takie są wnioski z raportu CBRE "Praca z domu czy z biura?". Z czego wynikają te negatywne doświadczenia i jaka jest przyszłość home office w Polsce - m.in. o tym z doradcą kariery - Anną Czurak i psycholog, ekspertką w dziedzinie HR - Martą Woźny-Tomczak rozmawia Iza Serafin.


Iza Serafin: Piąta fala pandemii spowodowała, że pracownicy znów wrócili na home office, oczywiście tam, gdzie jest to możliwe. Ostatnie badania pokazały, że wcale się z tego nie cieszą, czyli to nie jest takie doskonałe rozwiązanie na dłużej?


To jest doskonałe rozwiązanie, jeśli może być łączone również z pracą stacjonarną. Pandemia pokazała, że jeśli musimy, to jakoś w tym naszym domowym otoczeniu pracować będziemy. Tylko że jakoś, nie znaczy, że jakość, czyli nie wiemy, czy jakościowo rzeczywiście damy radę. Jeśli mamy dziecko w drugim pokoju, które korzysta z tego samego łącza internetowego, co chwilę coś mu się przerywa, jeśli mamy psa na przykład, który widzi, że jesteśmy w domu i przychodzi nam co chwilę z zabawką i chciałby, żeby wszystko rzucić i po prostu iść się z nim pobawić, to będzie nam ciężko. 

Ciężko nam będzie wtedy, jak zamkniemy komputer o 16:00, bo stacjonarnie byśmy ten komputer zamknęli i wyjechalibyśmy spokojnie odebrać dzieci ze szkoły, czy do domu przygotować obiad, czy do innych naszych obowiązków, czy pasji. Natomiast tutaj jest tak, że jestem w domu, komputer mogę mieć non stop otwarty, telefon może do mnie non stop zadzwonić i rzeczywiście się to zaciera. Mówi się o tym, że jeśli my musimy, to my przetrwamy w tej pracy takiej domowej, w tym home offisie, natomiast idealnym rozwiązaniem - pojawiają się już coraz szersze badania - jest po prostu praca hybrydowa lub możliwość wyboru. 

Chcesz pracować tylko stacjonarnie - zapraszam, jeśli zmienisz zdanie na pracę hybrydową - zapraszam, a jeśli zmienisz zdanie na pracę w trybie home office - zapraszam, czyli taka opcja, gdzie pracownik może dokonać wyboru i zmienić to w trakcie. To też jest istotne, bo nie zawsze pracownik czuje, co dla niego byłoby dobre, zanim czegoś nie przećwiczy. 

Można myśleć, że będę świetny w home offisie, ale zacznie mi brakować ludzi i w drugą stronę - można być osobą, która uważa, że w pracy stacjonarnej będzie świetnie funkcjonować, natomiast z biegiem czasu okaże się, że niekoniecznie, ponieważ wszyscy będą przychodzić do naszego miejsca pracy gadać, przeszkadzać nam, zabierać naszą koncentrację uwagi, a my potrzebujemy analitycznie się nad jakimś zagadnieniem skoncentrować, czyli home office byłby lepszy, czyli taka możliwość wyboru i możliwość zmiany też tego w trakcie naszej ścieżki zatrudnienia byłaby kluczowa. 

Są profesje, gdzie ta praca zdalna jest już standardem - to branża IT na przykład, gdzie programiści często mają tak zwane "calle", czyli zdzwaniają się, jakieś spotkania prowadzone online, natomiast pracują każdy w domu. Znam takie przypadki, gdzie pracownicy powiedzieli prosto i wyraźnie, że jeśli mieliby wrócić do pracy stacjonarnej, to by po prostu zrezygnowali z tej pracy, bo im się dobrze pracuje w domu, nie mają takiej potrzeby jeżdżenia.


Ale aspekty pracy zdalnej docenili też ci, którzy po raz pierwszy się z nią zetknęli, te doświadczenia z dwuletniego funkcjonowania w pandemii uzmysłowiły, że jednak ta praca zdalna ma swoje plusy, bo co drugi pracownik okazał się bardziej samodzielny, ma większą kontrolę nad organizacją pracy, przyda nam się to również w biurach.


Oczywiście. Pytanie powinno dotyczyć też naszego otoczenia. To znaczy, jeśli twoja firma utrudnia ci wykonywanie pracy w domu, bo nie szanuje granicy, bo wysyła ci sms-y, powiadomienia na WhatsAppie, na Facebooku o 19:00, o 21:00, albo z samego rana cię atakuje, jeszcze nie zdążyłeś wstać, a już masz plik zadań do wykonania, to można być naprawdę świetnie zorganizowanym i nie czuć potrzeby, chęci, ochoty na pracę w systemie domowym, bo organizacja nie jest na to gotowa i nasze otoczenie trzeba sobie wychować. 

Podejrzewam, że to badanie może dotyczyć osób, które być może mają problem z asertywnością, czy mają taki problem z odwagą cywilną, żeby pójść do swojej koleżanki, czy telefonicznie powiedzieć - wiesz co ja siedzę dzisiaj szóstą godzinę na telefonie, robimy za dużo tych "calli" tak zwanych, czyli zdzwaniania się, robimy za dużo telekonferencji, ja tylko przeskakuję pomiędzy jedną aplikacją do telekonferencji a drugą, tak się nie da żyć. 

Myślę, że home office jest bardzo dobrą formą, jeśli mamy na nią szansę wyboru, a nie przymusu i jeśli nasze otoczenie chce się wyedukować pod nasze potrzeby. Hipotetycznie - są firmy, które ustalają - wszyscy jesteśmy dostępni od 10:00 do 14:00, w tych godzinach odbywają się telekonferencje, prowadzimy spotkania, odpisujemy na kluczowe, priorytetowe sprawy, a pozostałe 4 godziny naszej pracy możesz wykonać o dowolnej porze, ale nie przeszkadzaj innym ludziom w ich pracy. I naprawdę można sobie tak zorganizować.


Edukacja to jedno i szanowanie granic, natomiast pytanie, czy my jesteśmy odpowiednio przygotowani do pracy zdalnej na dłużej? Z tych badań, na które się powoływałam, wynika, że mamy sporo problemów związanych, chociażby z odpowiednią infrastrukturą, technologią, ale też komunikacją. Pracownicy skarżą się na brak dokumentów papierowych, które muszą być przechowywane w biurze, słabe połączenie internetowe, ale też brak odpowiedniego stanowiska pracy w domu, bo nie każdy przecież ma przestronną willę z tarasem. Zatem czy to jest do przejścia?


Problem z pracą w domu rozpoczyna się już od krzesła, na którym siedzimy. De facto w Polsce ja się jeszcze nie spotkałam z jakimś takim masowym edukowaniem pracowników, czy takim masowym trendem, który mówiłby o tym, że firmy inwestują w te pomieszczenia, które mają pracownicy w domu. 

Jeśli brakuje myszki do komputera - myszkę się załatwia, jeśli brakuje komputera samego, czy monitora - to się załatwia, ale nie spotkałam się z taką tendencją, w której pracodawcy w Polsce mówią OK, ty pracujesz w domu, nie zużywasz energii elektrycznej, nie zużywasz wody, nie zużywasz naszego sprzętu, czy naszej sieci, więc my opłacimy twoje rachunki domowe, zapewnimy ci lepszy Internet, zapewnimy ci lepsze oświetlenie na przykład, jeśli takiego potrzebujesz i myślę, że to też jest bardzo ciekawa kwestia, która jest pewną luką na rynku. 


Znam takie firmy, ale jest ich bardzo mało. To firmy, które czasami dofinansowują na przykład właśnie fotel, albo biurko ergonomiczne, albo podnóżek, albo dodatkowo też wsparcie architekta, któremu wyślesz zdjęcie swojego pomieszczenia i on zaproponuje pewne rozwiązania, które będą najlepsze w danym pokoju, czy w gabineciku. Natomiast jest tych firm bardzo mało. To często firmy nie polskie, a międzynarodowe, często też z branży IT.


Czy wyobrażacie sobie panie takie rozwiązanie w administracji publicznej? 


Za dobre 50 lat. Korporacje słyną z tego, że mają owocowy piątek i wtedy wszyscy dostają darmowe owoce, że mają karnety fitness, każdy może skorzystać bezpłatnie z siłowni, czy ze spa, które jest przy tej siłowni. Z tego słyną korporacje, ale jeszcze nie słyną z tego, żeby dla pracowników, którzy pracują hybrydowo, pracowników, którzy są w stu procentach na home office, zamiast tych owoców na przykład właśnie dopłacić szybsze łącze internetowe. Podsumowując - ten home office, jak każdy trend - on trochę jeszcze wymaga czasu, żeby się doszlifować w naszym kraju, trochę wymaga czasu, żeby pracownicy zrozumieli, że mogą walczyć o swoje, kiedy pracują na home office, mam tutaj na myśli tę asertywną postawę i komunikowanie - szefie, czy możemy coś zrobić z tym łączem internetowym, czy możemy zrobić coś z kamerą. 

Trochę jeszcze minie czasu, ale to jest trend, który się doszlifuje. Już jesteśmy i tak o wiele lepiej tym tematem zapoznani można powiedzieć i wdrażamy ten temat, niż nawet półtora roku temu, gdzie pandemia była i nagle okazuje się, czy w ogóle można pracować w domu?


Na razie przyszłością jest rozwiązanie hybrydowe, chyba tak to wygląda. Oczywiście każde doświadczenie zdobyte w czasie tej pandemii, związane z home office na pewno nam się przyda, a to jest proces - poczekamy, zobaczymy. Bardzo paniom dziękuję.

| red: mak


Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR

Podlaskie ToTu! - Kierunek Augustów
źródło: Jakub Szymczuk/KPRP

Paweł Szrot

szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy
30.06.2022

Uznanie Rosji za największe zagrożenie Sojuszu, rozmieszczenie dodatkowych wojsk na wschodniej flance w tym w Polsce, zgoda na dołączenie Szwecji i Finlandii – to najważniejsze decyzje podjęte przez przedstawicieli państw NATO podczas szczytu w Madrycie.

fot. Renata Reda

Marzena Wojewódzka-Żelezniakowicz

podlaska konsultant w dziedzinie medycyny ratunkowej, kierownik SOR-u w USK w Białymstoku
29.06.2022

Z powodu upałów na oddział ratunkowy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku trafiają pierwsi pacjenci. Przyjęto już czterech mężczyzn, którzy pracowali na świeżym powietrzu, w miejscach nasłonecznionych.

gen. Romana Polko, źródło: archiwum prywatne

gen. Roman Polko

były dowódca jednostki wojskowej GROM
29.06.2022

To najważniejszy od dekad szczyt NATO - tak spotkanie przedstawicieli państw członkowskich Sojuszu w Madrycie oceniają eksperci.


Krzysztof Wojczal, fot. Adam Janczewski

Krzysztof Wojczal

ekspert ds. geopolityki, bloger
28.06.2022

- Z punktu widzenia naszych interesów najlepiej by było, gdyby Rosjanie ponieśli tak druzgocącą porażkę na polu bitwy, żeby nie myśleli i nie byli w stanie ponowić czy przedłużać tej wojny przez kolejne lata - mówi Krzysztof Wojczal.

Artur Kosicki, fot. Wojciech Szubzda

Artur Kosicki

marszałek województwa podlaskiego
28.06.2022

Jest wotum zaufania, podlascy radni odrzucili wniosek komisji rewizyjnej o nieudzielenie absolutorium i zarząd województwa podlaskiego może dalej normalnie pracować.

Mikołaj Pawlak, źródło archiwum prywatne

Mikołaj Pawlak

Rzecznik Praw Dziecka
27.06.2022

Wychowuj, opierając się na wartościach, dbaj o więzi rodzinne, podaruj dziecku jak najwięcej czasu i bezwarunkową miłość. M.in. takie zalecenia znalazły się Dekalog Wychowania, który przyjęto podczas Ogólnopolskiego Kongresu "Wychowanie trwa wiecznie".


Dariusz Piontkowski, fot. Wojciech Szubzda

Dariusz Piontkowski

wiceminister edukacji i nauki
24.06.2022

- Wbrew pozorom ministerstwo edukacji nie korzysta z wakacji. Przygotowujemy zmiany w Karcie Nauczyciela i tak zwanym awansie zawodowym - mówi Dariusz Piontkowski. MEiN pracuje nad uproszczeniem awansu zawodowego, podwyżkami dla nauczycieli rozpoczynających pracę i wprowadzeniem nowych przedmiotów.

prof. Adam Bartnicki, fot. Joanna Szubzda

prof. Adam Bartnicki

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
23.06.2022

"Zachęcam do wczasów na Suwalszczyźnie, do kupowania nieruchomości na Suwalszczyźnie - nie będzie żadnej agresji na przesmyk suwalski" - uspokaja prof. Adam Bartnicki.

Antoni Roman, fot. Marcin Gliński

Antoni Roman

prezes białostockiego Towarzystwa Zapobiegania Tonięciom i Ratowania Tonących
22.06.2022

"Woda jest przyjacielem człowieka - hartuje ciało, kształtuje sylwetkę, chłodzi, jest przyjemna... ale woda nie wybacza ludziom, którzy są nieroztropni, nie myślą nad wodą" - mówi Antoni Roman.


fot. Marcin Mazewski

Andrzej Reucki

prezes WOPR województwa podlaskiego
21.06.2022

Od kilku lat podlaskie samorządy i instytucje mają problem ze znalezieniem ratowników na letnie kąpieliska. Powodów takiej sytuacji jest co najmniej kilka.

Witold Karczewski, fot. Joanna Szubzda

Witold Karczewski

prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku
21.06.2022

Nie jest łatwo z dnia na dzień zamienić rynek wschodni na Europę, Azję lub Afrykę. Przedsiębiorcy szukają takich rozwiązań. Ten proces trwa, ale na razie skala działalności spada - mówi Witold Karczewski.

Zbigniew Ziobro, fot. Marcin Mazewski

Zbigniew Ziobro

minister sprawiedliwości, Prokurator Generalny
20.06.2022

"Nie rozważamy opuszczenia Zjednoczonej Prawicy, dlatego, że jesteśmy partią odpowiedzialną, a opuszczenie Zjednoczonej Prawicy oznacza przejęcie władzy przez totalną opozycję, która jest zaciekła, zacietrzewiona..."


Jacek Raubo, źródło: defence24.pl

dr Jacek Raubo

ekspert portalu Defence24.pl
20.06.2022

"Ważnym procesem jest wzmacnianie polskiego przemysłu obronnego tak, aby efektywność i skuteczność badań i rozwoju była na lepszym poziomie" - mówi dr Jacek Raubo.

Maciej Stolarczyk, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Stolarczyk

trener Jagiellonii Białystok
17.06.2022

"Mam nadzieję, że to jest właśnie ten moment, w którym ta seria częstych zmian trenerów zostaje przerwana" - mówi Maciej Stolarczyk.

Jarosław Sellin, fot. Danuta Matloch (https://www.gov.pl/)

Jarosław Sellin

wiceminister kultury
15.06.2022

"Przygotowujemy się na stawianie wniosków w różnych organach międzynarodowych przeciwko Rosji o zbrodnie przeciwko dziedzictwu kulturowemu i odbudowę" - mówi Jarosław Sellin.


Piotr Radziwon, fot. Monika Kalicka

prof. Piotr Radziwon

dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku
14.06.2022

"W województwie podlaskim mamy najlepszych dawców w całej Polsce. Ilość oddawanej krwi jest mniej więcej o 70% większa niż średnia krajowa i europejska" - mówi prof. Piotr Radziwon.

Katarzyna Zdanowicz, fot. Monika Kalicka

mjr Katarzyna Zdanowicz

rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
13.06.2022

"W tej chwili mamy już około 140 km gotowej zapory z naniesionymi przęsłami, te prace, kiedy już mamy gotowe pewne elementy, przebiegają dość sprawnie. Firmy mają termin do końca czerwca i widać, że wywiążą się z tego terminu" - mówi rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

prof. Henryk Wnorowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Henryk Wnorowski

z Rady Polityki Pieniężnej
10.06.2022

W kolejnych europejskich krajach w szybkim tempie rośnie inflacja. W Hiszpanii w maju wyniosła 8,7 procent w skali rocznej, w Czechach już 16 procent.


Bohdan Paszkowski, fot. Sylwia Krassowska

Bohdan Paszkowski

wojewoda podlaski
10.06.2022

Być może 200-metrowy zakaz zbliżania się do linii granicy państwowej będzie bezterminowy. Będziemy w stałym kontakcie z komendantem wojewódzkim Straży Granicznej i po konsultacjach ten zakaz skrócimy - mówi Bohdan Paszkowski.

Ireneusz Jabłoński, źródło: UM Łódź

Ireneusz Jabłoński

z Centrum im. Adama Smitha
9.06.2022

"Wystąpienie o zawieszenie obsługi rat kredytowych lub rolowanie, czyli wydłużenie kredytu w czasie na tyle, ile to jest możliwe i tym samym zmniejszenie rat kredytowych. To są jedyne metody, z których dzisiaj można korzystać" - radzi kredytobiorcom Ireneusz Jabłoński.

Jacek Raubo, źródło: defence24.pl

dr Jacek Raubo

ekspert portalu Defence24
8.06.2022

"Rosja chce zdestabilizować sytuację w państwach Europy Zachodniej, w państwach w ogóle szerzej pojmowanego zachodu po to, aby osłabić pomoc wojskową" - ocenia dr Jacek Raubo.


Dariusz Piontkowski, fot. Wojciech Szubzda

Dariusz Piontkowski

przewodniczący podlaskich struktur PiS, wiceminister edukacji i nauki
7.06.2022

"Chcemy z bezpośrednim przekazem dotrzeć do zwykłych mieszkańców, rozmawiać bezpośrednio z Polakami. Mówić im, co zrobiliśmy, czego jeszcze nie udało się skończyć, co nas czeka w najbliższych miesiącach. Potem przyjdzie czas na dalszy program, co będziemy robili w kolejnych latach, w kolejnej kadencji" - mówi Dariusz Piontkowski.

Waldemar Rogowski. fot. Monika Kalicka

prof. Waldemar Rogowski

główny analityk kredytowy Biura Informacji Kredytowej
6.06.2022

"Dzisiaj głównym problemem nie jest brak wkładu własnego. Pierwotnym problemem jest to, że część młodych osób nie ma zdolności kredytowej" - mówi prof. Waldemar Rogowski.

źródło: facebook.com / Fundacja Świat na Tak

Anna Samborska

pedagog ze Szkoły Podstawowej nr 44 w Białymstoku
3.06.2022

"W pracy z młodzieżą ważna jest bezinteresowność i autentyczność. Dzieciom trzeba dać impusl, być iskrą do działania i one ruszą z nami w tę przygodę" - uważa Anna Samborska.


Maksymilian Dura, źródło: defence24.pl

Maksymilian Dura

komandor rezerwy Marynarki Wojennej
3.06.2022

"Rosja jest w bardzo trudnej sytuacji. Armia poniosła tak ogromne straty, że w tej chwili nie jest w stanie odbudować swojego potencjału, jaki miała przed 24 lutego tego roku" - ocenia Maksymilian Dura.

Artur Kosicki, fot. Joanna Szubzda

Artur Kosicki

marszałek województwa podlaskiego
2.06.2022

- Nie mamy czasu jako województwo podlaskie na to, żeby oglądać się na inne rzeczy, powinniśmy dbać o swoje i o to, żeby jak najszybciej uzupełniać zaległości, co więcej - realizować projekty, które będą innowacyjne na skalę Polski, a nawet świata.

fot. Monika Kalicka

prof. Roman Engler

rektor Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży
2.06.2022

"Chcielibyśmy zaproponować kształcenie młodzieży z Kazachstanu z polskimi korzeniami. Chcemy stworzyć im warunki do tego, by mogli studiować w programie "Studiuj i pracuj", gdzie zarabiają na czesne i koszty pobytu, a jednocześnie oszczędzają pieniądze" - mówi prof. Roman Engler.


Mikołaj Pawlak, źródło archiwum prywatne

Mikołaj Pawlak

Rzecznik Praw Dziecka
1.06.2022

"Miałem nadzieję, że pokolenie dzieci wojny nigdy nie wróci, a okazuje się, że mamy dzieci, które słyszały huk bomb, które widziały - jak mówią - krasne niebo, czyli czerwone niebo w nocy, które chowały się do schronów, którym zniszczono, zabrano dzieciństwo. To jest tragedia naszych czasów i musimy walczyć o to, żeby podstawowe prawa były przestrzegane" - mówi Mikołaj Pawlak.

Tomasz Madras, fot. Monika Kalicka

Tomasz Madras

wicewojewoda podlaski
31.05.2022

"Chodzi o to, żeby każda część naszego kraju, każdy powiat, północ, południe, wschód, czy zachód otrzymały taki zastrzyk inwestycyjny. Przecież te pieniądze zostają w gospodarce i społeczeństwie" - mówi wicewojewoda Tomasz Madras.

Józef Mozolewski, fot. Sylwia Krassowska

Józef Mozolewski

przewodniczący podlaskiej Solidarności
30.05.2022

"Będziemy mieli podwyżkę średnio w całym roku w granicach 500 zł, czyli minimalne wynagrodzenie w granicach 3,5 tys. zł. Podwyżka będzie prowadzona w dwóch etapach i myślę, że to jest najistotniejsze, że ta podwyżka będzie" - mówi Józef Mozolewski.


płk Grzegorz Konopko, fot. Joanna Szubzda

płk Grzegorz Konopko

szef Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji Ośrodka Zamiejscowego w Białymstoku
27.05.2022

- Żołnierz, zgłaszając się do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, już w wojskowym centrum rekrutacji wybiera, gdzie chciałby służyć. Część ochotników chciałaby służyć jak najbliżej swojego miejsca zamieszkania i to jest możliwe.

Joanna Cur, mat. pras.

Joanna Cur

prawniczka, specjalistka od prawa pracy
26.05.2022

"Praca zdalna to będzie porozumienie pomiędzy pracodawcą a pracownikiem. Z tego przywileju będą mogli skorzystać pracownicy, którzy mają odpowiednie warunki techniczne i lokalowe, żeby z takiej formy pracy skorzystać" - mówi Joanna Cur.

Adam Sworowski, fot. Sylwia Krassowska

Adam Sworowski

współorganizator festiwalu B. East Fest
26.05.2022

"Białystok potrzebował takiego wydarzenia, na którym pojawią się wielkie nazwiska. Nie trzeba już jeździć do innych miast na duże wydarzenia hip-hopowe czy rapowe. Postanowiliśmy zebrać siły i stworzyć coś fajnego tutaj, u nas" - mówi Adam Sworowski.


Mirosław Bielawski, fot. Monika Kalicka

Mirosław Bielawski

prezes Polskiego Radia Białystok
25.05.2022

"Musimy być otwarci na wszystko, co jest nowe. Coraz bardziej z tego korzystamy, nie służymy tylko głosem, ale również i wizją, z wielu wydarzeń robimy nie tylko relacje dźwiękowe, a też zdjęcia, filmiki i będziemy w tym kierunku iść" - mówi nowy prezes Radia Białystok Mirosław Bielawski.

fot. Monika Kalicka

Andrzej Jakubowski

windykator
25.05.2022

"Czy czeka nas spowolnienie, jeśli chodzi o gospodarkę? Myślę, że tak. Czy czeka nas wzrost inflacji? Jeszcze tak" - mówi Andrzej Jakubowski.

Jan Krzysztof Ardanowski, źródło: www.gov.pl

Jan Krzysztof Ardanowski

przewodniczący prezydenckiej rady do spraw rolnictwa
24.05.2022

"W upadek Bielmleku wmieszały się również służby specjalne - mówię to z pełną odpowiedzialnością. Jest to samosąd polityczny i działalność konkurencji gospodarczej, żeby zniszczyć dobrze funkcjonującą firmę" - mówił w Polskim Radiu Białystok Jan Krzysztof Ardanowski.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok