Radio Białystok | Gość | Anna Czurak i Marta Woźny-Tomczak - doradca kariery i ekspert w dziedzinie HR

Anna Czurak i Marta Woźny-Tomczak

doradca kariery i ekspert w dziedzinie HR

2.02.2022, 08:22, akt. 09:22

"Home office jest bardzo dobrą formą, jeśli mamy na nią szansę wyboru, a nie przymusu i jeśli nasze otoczenie chce się wyedukować pod nasze potrzeby" - mówią goście Radia Białystok.

Anna Czurak i Marta Woźny-Tomczak, mat. pras.
Anna Czurak i Marta Woźny-Tomczak, mat. pras.


0:00
0:00
Z Anną Czurak i Martą Woźny-Tomczak rozmawia Iza Serafin | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Praca zdalna męczy bardziej niż biurowa - tak uważa 4 na 10 pracowników. Blisko 40 procent badanych narzeka na zachwianą równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. Takie są wnioski z raportu CBRE "Praca z domu czy z biura?". Z czego wynikają te negatywne doświadczenia i jaka jest przyszłość home office w Polsce - m.in. o tym z doradcą kariery - Anną Czurak i psycholog, ekspertką w dziedzinie HR - Martą Woźny-Tomczak rozmawia Iza Serafin.


Iza Serafin: Piąta fala pandemii spowodowała, że pracownicy znów wrócili na home office, oczywiście tam, gdzie jest to możliwe. Ostatnie badania pokazały, że wcale się z tego nie cieszą, czyli to nie jest takie doskonałe rozwiązanie na dłużej?


To jest doskonałe rozwiązanie, jeśli może być łączone również z pracą stacjonarną. Pandemia pokazała, że jeśli musimy, to jakoś w tym naszym domowym otoczeniu pracować będziemy. Tylko że jakoś, nie znaczy, że jakość, czyli nie wiemy, czy jakościowo rzeczywiście damy radę. Jeśli mamy dziecko w drugim pokoju, które korzysta z tego samego łącza internetowego, co chwilę coś mu się przerywa, jeśli mamy psa na przykład, który widzi, że jesteśmy w domu i przychodzi nam co chwilę z zabawką i chciałby, żeby wszystko rzucić i po prostu iść się z nim pobawić, to będzie nam ciężko. 

Ciężko nam będzie wtedy, jak zamkniemy komputer o 16:00, bo stacjonarnie byśmy ten komputer zamknęli i wyjechalibyśmy spokojnie odebrać dzieci ze szkoły, czy do domu przygotować obiad, czy do innych naszych obowiązków, czy pasji. Natomiast tutaj jest tak, że jestem w domu, komputer mogę mieć non stop otwarty, telefon może do mnie non stop zadzwonić i rzeczywiście się to zaciera. Mówi się o tym, że jeśli my musimy, to my przetrwamy w tej pracy takiej domowej, w tym home offisie, natomiast idealnym rozwiązaniem - pojawiają się już coraz szersze badania - jest po prostu praca hybrydowa lub możliwość wyboru. 

Chcesz pracować tylko stacjonarnie - zapraszam, jeśli zmienisz zdanie na pracę hybrydową - zapraszam, a jeśli zmienisz zdanie na pracę w trybie home office - zapraszam, czyli taka opcja, gdzie pracownik może dokonać wyboru i zmienić to w trakcie. To też jest istotne, bo nie zawsze pracownik czuje, co dla niego byłoby dobre, zanim czegoś nie przećwiczy. 

Można myśleć, że będę świetny w home offisie, ale zacznie mi brakować ludzi i w drugą stronę - można być osobą, która uważa, że w pracy stacjonarnej będzie świetnie funkcjonować, natomiast z biegiem czasu okaże się, że niekoniecznie, ponieważ wszyscy będą przychodzić do naszego miejsca pracy gadać, przeszkadzać nam, zabierać naszą koncentrację uwagi, a my potrzebujemy analitycznie się nad jakimś zagadnieniem skoncentrować, czyli home office byłby lepszy, czyli taka możliwość wyboru i możliwość zmiany też tego w trakcie naszej ścieżki zatrudnienia byłaby kluczowa. 

Są profesje, gdzie ta praca zdalna jest już standardem - to branża IT na przykład, gdzie programiści często mają tak zwane "calle", czyli zdzwaniają się, jakieś spotkania prowadzone online, natomiast pracują każdy w domu. Znam takie przypadki, gdzie pracownicy powiedzieli prosto i wyraźnie, że jeśli mieliby wrócić do pracy stacjonarnej, to by po prostu zrezygnowali z tej pracy, bo im się dobrze pracuje w domu, nie mają takiej potrzeby jeżdżenia.


Ale aspekty pracy zdalnej docenili też ci, którzy po raz pierwszy się z nią zetknęli, te doświadczenia z dwuletniego funkcjonowania w pandemii uzmysłowiły, że jednak ta praca zdalna ma swoje plusy, bo co drugi pracownik okazał się bardziej samodzielny, ma większą kontrolę nad organizacją pracy, przyda nam się to również w biurach.


Oczywiście. Pytanie powinno dotyczyć też naszego otoczenia. To znaczy, jeśli twoja firma utrudnia ci wykonywanie pracy w domu, bo nie szanuje granicy, bo wysyła ci sms-y, powiadomienia na WhatsAppie, na Facebooku o 19:00, o 21:00, albo z samego rana cię atakuje, jeszcze nie zdążyłeś wstać, a już masz plik zadań do wykonania, to można być naprawdę świetnie zorganizowanym i nie czuć potrzeby, chęci, ochoty na pracę w systemie domowym, bo organizacja nie jest na to gotowa i nasze otoczenie trzeba sobie wychować. 

Podejrzewam, że to badanie może dotyczyć osób, które być może mają problem z asertywnością, czy mają taki problem z odwagą cywilną, żeby pójść do swojej koleżanki, czy telefonicznie powiedzieć - wiesz co ja siedzę dzisiaj szóstą godzinę na telefonie, robimy za dużo tych "calli" tak zwanych, czyli zdzwaniania się, robimy za dużo telekonferencji, ja tylko przeskakuję pomiędzy jedną aplikacją do telekonferencji a drugą, tak się nie da żyć. 

Myślę, że home office jest bardzo dobrą formą, jeśli mamy na nią szansę wyboru, a nie przymusu i jeśli nasze otoczenie chce się wyedukować pod nasze potrzeby. Hipotetycznie - są firmy, które ustalają - wszyscy jesteśmy dostępni od 10:00 do 14:00, w tych godzinach odbywają się telekonferencje, prowadzimy spotkania, odpisujemy na kluczowe, priorytetowe sprawy, a pozostałe 4 godziny naszej pracy możesz wykonać o dowolnej porze, ale nie przeszkadzaj innym ludziom w ich pracy. I naprawdę można sobie tak zorganizować.


Edukacja to jedno i szanowanie granic, natomiast pytanie, czy my jesteśmy odpowiednio przygotowani do pracy zdalnej na dłużej? Z tych badań, na które się powoływałam, wynika, że mamy sporo problemów związanych, chociażby z odpowiednią infrastrukturą, technologią, ale też komunikacją. Pracownicy skarżą się na brak dokumentów papierowych, które muszą być przechowywane w biurze, słabe połączenie internetowe, ale też brak odpowiedniego stanowiska pracy w domu, bo nie każdy przecież ma przestronną willę z tarasem. Zatem czy to jest do przejścia?


Problem z pracą w domu rozpoczyna się już od krzesła, na którym siedzimy. De facto w Polsce ja się jeszcze nie spotkałam z jakimś takim masowym edukowaniem pracowników, czy takim masowym trendem, który mówiłby o tym, że firmy inwestują w te pomieszczenia, które mają pracownicy w domu. 

Jeśli brakuje myszki do komputera - myszkę się załatwia, jeśli brakuje komputera samego, czy monitora - to się załatwia, ale nie spotkałam się z taką tendencją, w której pracodawcy w Polsce mówią OK, ty pracujesz w domu, nie zużywasz energii elektrycznej, nie zużywasz wody, nie zużywasz naszego sprzętu, czy naszej sieci, więc my opłacimy twoje rachunki domowe, zapewnimy ci lepszy Internet, zapewnimy ci lepsze oświetlenie na przykład, jeśli takiego potrzebujesz i myślę, że to też jest bardzo ciekawa kwestia, która jest pewną luką na rynku. 


Znam takie firmy, ale jest ich bardzo mało. To firmy, które czasami dofinansowują na przykład właśnie fotel, albo biurko ergonomiczne, albo podnóżek, albo dodatkowo też wsparcie architekta, któremu wyślesz zdjęcie swojego pomieszczenia i on zaproponuje pewne rozwiązania, które będą najlepsze w danym pokoju, czy w gabineciku. Natomiast jest tych firm bardzo mało. To często firmy nie polskie, a międzynarodowe, często też z branży IT.


Czy wyobrażacie sobie panie takie rozwiązanie w administracji publicznej? 


Za dobre 50 lat. Korporacje słyną z tego, że mają owocowy piątek i wtedy wszyscy dostają darmowe owoce, że mają karnety fitness, każdy może skorzystać bezpłatnie z siłowni, czy ze spa, które jest przy tej siłowni. Z tego słyną korporacje, ale jeszcze nie słyną z tego, żeby dla pracowników, którzy pracują hybrydowo, pracowników, którzy są w stu procentach na home office, zamiast tych owoców na przykład właśnie dopłacić szybsze łącze internetowe. Podsumowując - ten home office, jak każdy trend - on trochę jeszcze wymaga czasu, żeby się doszlifować w naszym kraju, trochę wymaga czasu, żeby pracownicy zrozumieli, że mogą walczyć o swoje, kiedy pracują na home office, mam tutaj na myśli tę asertywną postawę i komunikowanie - szefie, czy możemy coś zrobić z tym łączem internetowym, czy możemy zrobić coś z kamerą. 

Trochę jeszcze minie czasu, ale to jest trend, który się doszlifuje. Już jesteśmy i tak o wiele lepiej tym tematem zapoznani można powiedzieć i wdrażamy ten temat, niż nawet półtora roku temu, gdzie pandemia była i nagle okazuje się, czy w ogóle można pracować w domu?


Na razie przyszłością jest rozwiązanie hybrydowe, chyba tak to wygląda. Oczywiście każde doświadczenie zdobyte w czasie tej pandemii, związane z home office na pewno nam się przyda, a to jest proces - poczekamy, zobaczymy. Bardzo paniom dziękuję.

| red: mak


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP - KONCERT PRAWYKONAŃ

REKLAMA
Maraton Bluesa 2023

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP TIDES AND TIMES

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa

Niebieski Mikrofon 2023
Tomasz Orłowski, fot. Sylwia Krassowska

Tomasz Orłowski [wideo]

polski dyplomata, nauczyciel akademicki, były ambasador Polski we Francji, Monako, we Włoszech i Republice San Marino
29.11.2023

"Im donośniejszy głos Polski, tym większe nasze możliwości wpływu na to, żeby Unia zmieniała się w kierunku odpowiadającym naszym aspiracjom i potrzebom" - mówił w Polskim Radiu Białystok polski dyplomata Tomasz Orłowski.

Małgorzata Dajnowicz, fot. Sylwia Krassowska

prof. Małgorzata Dajnowicz

Podlaski Wojewódzki Konserwator Zabytków, kierownik Pracowni Historii Kobiet Wydziału Historii Uniwersytetu w Białymstoku
28.11.2023

- Trzeba nagłaśniać problematykę kobiecą i temu też służy Archiwum Historii Kobiet, które tworzymy w Podlaskiej Bibliotece Cyfrowej - mówi prof. Małgorzata Dajnowicz.

prof. Andrzej Jackiewicz, fot. Sylwia Krassowska

prof. Andrzej Jackiewicz [wideo]

konstytucjonalista z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
28.11.2023

- Nie sądzę, żeby ci politycy, ci ministrowie powołani wczoraj przez prezydenta podejmowali jakieś wyjątkowo strategiczne decyzje - mówi prof. Andrzej Jackiewicz.


fot. Łukasz Błasikiewicz/Kancelaria Sejmu

Szymon Hołownia [wideo]

marszałek Sejmu
27.11.2023

"Chciałbym, żeby Sejm był takim miejscem, w którym ludzie się spierają i to do bólu. Jednak nie pozwolę na chuligaństwo polityczne" - mówi Szymon Hołownia.

Marcin Doliasz, fot. Sylwia Krassowska

Marcin Doliasz [wideo]

prezes PKS Nova
24.11.2023

Sytuacja finansowa spółki PKS Nova jest dobra - zapewniał w Polskim Radiu Białystok prezes przedsiębiorstwa Marcin Doliasz.

prof. Sławomir Wołczyński, fot. Marcin Gliński

prof. Sławomir Wołczyński [wideo]

kierownik Kliniki Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku
23.11.2023

"Refundacja in vitro jest absolutnie potrzebna" - mówił w Polskim Radiu Białystok prof. Sławomir Wołczyński.


prof. Tomasz Dubowski, fot. Marcin Gliński

prof. Tomasz Dubowski [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.
23.11.2023

"Unia musi się rozwijać, Unia musi ewoluować. Pojawiają się w Unii Europejskiej nowe państwa, wokół nowe wyzwania, także trzeba mieć świadomość, że Unia będzie się do tego wszystkiego dostosowywać" - mówił w Polskim Radiu Białystok prof. Tomasz Dubowski z Uniwersytetu w Białymstoku.

Stanisław Wojtera, fot. Sylwia Krassowska

Stanisław Wojtera [wideo]

prezes spółki Polskie Porty Lotnicze
22.11.2023

Lotnisko na białostockich Krywlanach można rozwinąć na dwa sposoby - oszczędny i bardziej kosztowny, który da większe możliwości - mówił w Polskim Radiu Białystok prezes spółki Polskie Porty Lotnicze Stanisław Wojtera.

dr hab. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski [wideo]

ekspert do spraw bezpieczeństwa z UwB
21.11.2023

"To jest próba destabilizacji nie tylko Finlandii, ale i NATO, i Unii Europejskiej. Finlandia była najsłabszym ogniwem. Tam takiego naporu jeszcze nie było" - mówi prof. Daniel Boćkowski.


Radosław Dobrowolski, fot. Barbara Sokolińska

Radosław Dobrowolski [wideo]

burmistrz Supraśla
20.11.2023

- Gmina Supraśl najwięcej zrobiła pod względem inwestycji oświatowych, dostępności do oświaty - mówi Radosław Dobrowolski.

Afimico Pululu, fot. Sylwia Krassowska

Afimico Pululu

napastnik Jagiellonii Białystok
19.11.2023

"Gwarantuję, że będę grał w Jagiellonii Białystok do końca sezonu. Będę robił wszystko, żeby zdobyć jak najwięcej bramek, by wynik był jak najlepszy" - mówi Afimico Pululu.

KS BAS Białystok - Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów, 16.10.2021, fot. Joanna Szubzda

Marcin Wojtowicz i Sebastian Grzegorek

obecny i były trener KS BAS Białystok
19.11.2023

"Będziemy chcieli wygrywać jak najwięcej meczów, drużyna jest z dużym potencjałem" - mówi Marcin Wojtowicz.


Lech Janerka, fot. Sylwia Krassowska

Lech Janerka

muzyk rockowy, kompozytor i basista
18.11.2023

Po 18 latach Lech Janerka wraca z nową płytą. Już jest jego nowy album - „Gipsowy odlew falsyfikatu”.

Katarzyna Siemion, źródło: archiwum prywatne

dr Katarzyna Siemion [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
17.11.2023

- Kradzież tożsamości jest jednym z najczęściej wykorzystywanych mechanizmów do tego, żeby wyłudzać pieniądze, zobowiązania, pożyczki ratalne - mówi dr Katarzyna Siemion.

fot. Marcin Gliński

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
16.11.2023

"Kiedyś było takie hasło "Polska w budowie". Odniosę to do województwa podlaskiego - podlaskie będzie teraz w budowie" - mówił w Polskim Radiu Białystok marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.


Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

Wicemarszałek Senatu XI kadencji
15.11.2023

"Wszyscy deklarowali chęć współpracy ponad podziałami dla regionu i będziemy to podtrzymywać" - mówi Maciej Żywno.

Źródło: Collegium Civitas

dr Paweł Maranowski [wideo]

z Collegium Civitas
14.11.2023

"Scena polityczna, a szczególnie ta debata, która odbywa się w parlamencie zawsze jest gorąca. Szczególnie przy bardzo trudnych tematach, które nas czekają. A na pewno będzie nas czekać temat chociażby aborcji i sądownictwa" - mówił w Polskim Radiu Białystok doktor Paweł Maranowski z Collegium Civitas.

fot. Marcin Gliński

prof. Małgorzata Bieńkowska [wideo]

dziekan Wydziału Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku
13.11.2023

W poniedziałek, 13 listopada inauguracja nowego parlamentu. W południe rozpocznie się posiedzenie Sejmu X kadencji, a o 16:00 Senatu. W harmonogramie obrad są m.in. przemówienia prezydenta Andrzeja Dudy i dymisja dotychczasowego rządu.


Wojciech Nowicki, fot. Monika Kalicka

Wojciech Nowicki

młociarz Podlasia Białystok, mistrz olimpijski
12.11.2023

"Mam motywację do dalszego treningu, jestem zdrowy, więc mam nadzieję, że przygotowania będą pomyślne i za rok na igrzyskach olimpijskich w Paryżu pokażę się z jak najlepszej strony" - mówi Wojciech Nowicki.

Dariusz Piontkowski, fot. Joanna Szubzda

Dariusz Piontkowski [wideo]

10.11.2023

- Możliwości nie są duże. Premier Morawiecki będzie stał przed bardzo trudnym zadaniem i być może ta misja mu się nie uda - mówi wiceminister o próbie utworzenia rządu przez PiS.

Anna Skorko, fot. Joanna Szubzda

Anna Skorko

prezeska Fundacji "Dom"
9.11.2023

Chodzi o to by odkrywać lokalną przeszłość, zachowywać i twórczo z niej czerpać, a przykładem mogą być Białostockie Zakłady Przemysłu Bawełnianego Fasty.


prof. Robert Ciborowski, fot. Joanna Szubzda

prof. Robert Ciborowski [wideo]

ekonomista, rektor Uniwersytetu w Białymstoku
9.11.2023

"Kapitał tworzy się z oszczędności, a więc stopy procentowe powinny być wyższe niż inflacja. Wtedy ludzie chętnie oszczędzają" - mówi prof. Robert Ciborowski.

Marek Sawicki, fot. Lech Pilarski

Marek Sawicki

poseł PSL, marszałek senior Sejmu X kadencji
8.11.2023

- Traktuję to jako wyróżnienie - mówi o nominacji na marszałka seniora Marek Sawicki.

fot. Marcin Gliński

dr Radosław Poniat [wideo]

z Wydziału Historii Uniwersytetu w Białymstoku
7.11.2023

"Druga strona dość wyraźnie szykuje się na stworzenie rządu. W świetle zbliżających się kolejnych wyborów nie sądzę, by też komukolwiek się opłacało pójść na współpracę z PiS-em" - mówił w Polskim Radiu Białystok dr Radosław Poniat.


prof. Joanna Zajkowska, fot. Joanna Szubzda

prof. Joanna Zajkowska [wideo]

podlaska konsultant w dziedzinie epidemiologii
6.11.2023

- W tej chwili wzrost zachorowań na Covid-19 jest obserwowany wśród ludzi pracujących, podróżujących, aktywnych. (...) W szpitalach mamy wzrastającą liczbę chorych, ale to nie jest taka liczba, którą możemy porównywać do fal koronawirusa z poprzednich sezonów.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

senator z Polski 2050
3.11.2023

"Podział resortów jest w puli negocjacyjnej. Mam nadzieję, że środowisko i energia będzie po naszej stronie, bo jest to w DNA Polski 2050" - mówi Maciej Żywno.

fot. PRB

Magdalena Glińska

psycholożka, psychoterapeutka, religioznawczyni
2.11.2023

"Wizyty na cmentarzu pomagają nam skonfrontować się ze śmiercią. To ważne, że możemy wrócić do bliskich, możemy ich powspominać, przypomnieć, co dobrego nam dali" - mówi Magdalena Glińska.


Józef Babiel, fot. Adam Dąbrowski

Józef Babiel

wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej
31.10.2023

"Przez prawie 40 lat udało się uratować na cmentarzu łomżyńskim ponad 250 obiektów historycznych" - mówi Józef Babiel.

fot. Marcin Gliński

ks. Karol Kondracikowski [wideo]

dyrektor Wydziału Duszpasterstwa białostockiej kurii
31.10.2023

"Śmierć jest jednym z największych lęków, które mamy przed sobą. Bardzo się boimy tego końca, bo każdego z nas to kiedyś czeka i tego nie unikniemy. A tymczasem chrześcijaństwo mówi nam o tym, że nasza religia nie jest religią śmierci, ale religią życia" - mówił w Polskim Radiu Białystok ks. Karol Kondracikowski.

Barbara Okuła, fot. Sylwia Krassowska

Barbara Okuła [wideo]

posłanka Polski 2050, startująca z listy Trzeciej Drogi
30.10.2023

"Zawsze staram się wypośrodkowywać, trochę słuchać rozumu, trochę serca i gdzieś tam, tą trzecią drogą, iść do przodu" - mówi Barbara Okuła.


Maria Andrejczyk, fot. Sylwia Krassowska

Maria Andrejczyk [wideo]

oszczepniczka, wicemistrzyni olimpijska z Tokio
29.10.2023

- Już nie mam takiego wewnętrznego poczucia, że jestem zostawiona sama sobie, że wszyscy z założonymi rękami czekają, aż ja się ogarnę. Ja już mam ludzi do tego, żeby pomogli mi się ogarnąć - mówi Maria Andrejczyk.

Szymon Hołownia, fot. Sylwia Krassowska

Szymon Hołownia [wideo]

przewodniczący Polski 2050, jeden z liderów Trzeciej drogi
27.10.2023

"Chciałbym się odwdzięczyć za to, co dostałem od Podlasia, od Białostocczyzny. Białystok będzie kluczowy w całej mojej politycznej drodze, możecie być tego pewni" - mówi Szymon Hołownia.

Józef Mozolewski, fot. Sylwia Krassowska

Józef Mozolewski [wideo]

przewodniczący podlaskiej "Solidarności"
27.10.2023

"Bez względu na to, kto rządzi, to my jako Solidarność zawsze będziemy trzymać rękę na pulsie. Jak będzie trzeba, to będziemy protestowali" - mówi Józef Mozolewski.


Sebastian Łukaszewicz, fot. Barbara Sokolińska

Sebastian Łukaszewicz [wideo]

nowo wybrany poseł z Suwerennej Polski
26.10.2023

"Myślę, że pan prezydent, zgodnie z Konstytucją, zgodnie z tradycją obowiązującą w polskiej demokracji, wskaże zwycięską partię do misji tworzenia rządu i będzie to Prawo i Sprawiedliwość" - mówi Sebastian Łukaszewicz.

Jacek Niedźwiedzki, fot. Marcin Iwanowicz

Jacek Niedźwiedzki [wideo]

nowo wybrany poseł Koalicji Obywatelskiej
25.10.2023

- Jestem pewien, że twardo idziemy po objęcie rządów w Polsce - mówi nowy poseł Koalicji Obywatelskiej Jacek Niedźwiedzki.

dr Tomasz Grześ, fot. Sylwia Krassowska

dr Tomasz Grześ [wideo]

z Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej
24.10.2023

"Profil zaufany nie jest na zawsze, trzeba go odnawiać, podobnie jak dowód osobisty. Ważny jest przez 3 lata" - mówi dr Tomasz Grześ.
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok