Radio Białystok | Gość | Marta Woźny-Tomczak i Anna Czurak - trenerka biznesu i doradca kariery

Marta Woźny-Tomczak i Anna Czurak

trenerka biznesu i doradca kariery

12.05.2022, 08:20, akt. 11:08

"Poszukiwanie pracy jest projektem nie na miesiąc, a na miesiące, na lata i warto naprawdę się dobrze do tego przygotować. Wysyłanie stu CV na sto różnych stanowisk w tej samej wersji - nie jest dobre" - radzą ekspertki od poszukiwania pracy.

Anna Czurak i Marta Woźny-Tomczak, mat. pras.
Anna Czurak i Marta Woźny-Tomczak, mat. pras.


0:00
0:00
Z Martą Woźny-Tomczak i Anną Czurak rozmawia Iza Serafin | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Ponad jedna trzecia Polaków  aktywnie szuka nowej pracy. Najczęściej dlatego, że chce więcej zarabiać. Tak wynika z ostatnich badań Pracuj.pl. Jak to robić skutecznie? O tym z psycholog, trenerką biznesu - Martą Woźny-Tomczak i doradcą kariery Anną Czurak rozmawia Iza Serafin.


Iza Serafin: Jeśli czujemy, że przestajemy się rozwijać, tracimy poczucie sensu, nasza kochana kiedyś firma przestaje nas interesować, może to oznaczać, że czas na zmianę. Porozmawiajmy o tym jak szukać tej nowej pracy, od czego zacząć? Czy najpierw szukać, potem rzucać tę poprzednią, czy jednocześnie?


To jest bardzo trudne, tym bardziej jeśli przez wiele lat pracowaliśmy w jednej firmie i nie znamy obecnego rynku pracy. Trzeba nastawić się na proces. 

Mówi się o tym, że co trzeci Polak chce zmienić pracę - takie są ostatnie badania. W związku z tym, jeśli chcemy zmienić pracę, należy do tego podejść jak do tak zwanego projektu i po pierwsze zastanowić się nad tym, co my chcemy tak naprawdę robić, w czym się chcemy rozwijać, jakie stanowisko pracy jest dla nas kluczowe, jakie zadania chcemy robić na danym stanowisku pracy, a potem przygotować pod to wszystko bardzo dobre CV. 

Jakiś czas temu CV wyglądało w ten sposób, że był to Word, miał 3-4-5 stron, w tym momencie są to już bardziej projekty graficzne, bardziej szyte na miarę, czyli bardziej dopasowane do danego ogłoszenia. 


Co zrobić, żeby było one konkurencyjne i nowoczesne?


Na pewno musi się wyróżniać grafiką ze względu na to, że rekruter, jeśli przegląda co 5-6 sekund jedno CV, w pewnym momencie ten wzrok mu się męczy. I żeby ta grafika była przykuwająca uwagę, ale dostosowana do branży. Bardzo ważne jest, żeby wpisywać profil zawodowy, jakiś czas temu w ogóle na to nie zwracano uwagi, jeszcze 5-6 lat temu CV nie miało takiego podsumowania.

Pisało się "wykształcenie: uniwersytet czy politechnika", później było doświadczenie i w punktach zakres obowiązków. Ono było takie techniczne bardzo - jak tabelka. 


I wszystkie bardzo podobnie wyglądały.


Teraz warto umieścić po pierwsze ten profil zawodowy, który podsumuje dosłownie w trzech zdaniach, jakie mamy doświadczenie, w jakim zakresie i jaką jesteśmy osobą, bo może się zdarzyć, że będą się zgłaszały na konkretne stanowisko pracy osoby z takim samym doświadczeniem, z takim samym wykształceniem, a jednak coś te osoby musi wyróżniać, często to są na przykład umiejętności miękkie, umiejętności interpersonalne.


Bardzo pożądane dzisiaj.


Pewne kompetencje, umiejętności muszą nas wyróżnić spośród innych kandydatów i właśnie one często potem są weryfikowane na rozmowie rekrutacyjnej oczywiście, ale też wyróżniają nas spośród innych kandydatów, jeśli wpiszemy je w CV. No i oczywiście to CV powinno być dostosowane do danego stanowiska pracy, to znaczy nie musimy wpisywać 15 czy 20 obowiązków, wystarczy te kluczowe, które są skierowane na dane stanowisko pracy, aby lepiej móc dopasować się właśnie do rynku pracy, do danego stanowiska, do danej firmy.

Ja bym jeszcze dodała, że CV powinno być przyjazne. To znaczy zdjęcie, które sobie robimy - oprócz tego, że powinno nas przedstawiać w sposób profesjonalny, na którym w większości stanowisk warto, żebyśmy mieli albo białą koszulę, albo błękitną koszulę, czy marynarkę, żeby to było takie zdjęcie, które rzeczywiście nasz wizerunek w sposób profesjonalny przedstawia, to żeby też zwrócić uwagę czy pojawia się taka miła emocja, kiedy inna osoba z zewnątrz na to zdjęcie by patrzyła. 

Można sobie stworzyć doskonałe CV pod względem merytoryki, natomiast ostre spojrzenie na zdjęciu, czcionka, która jest bardzo techniczna, trudna do przeczytania, CV które jest długie, ma na przykład 3 i pół strony - to będzie zniechęcało. 

Warto przed wysłaniem CV - jedna rzecz to oczywiście polecam zapytać eksperta, który się tym tematem zajmuje, zresztą my bardzo dużo bezpłatnych szkoleń z zakresu poszukiwania pracy i opracowywania CV wykonujemy, więc polecam zguglować Anna Czurak, czy firma Personia i na pewno nasi słuchacze znajdą sporo bezpłatnych materiałów z tego zakresu, ale jednocześnie z tym polecam, żeby przekazać nasze CV koleżance czy koledze, która jest bezstronna, żeby się wypowiedziała, czy jak patrzy na to, czy sobie myśli - wygląda mi to na fajną osobę, chcę tę osobę poznać, chcę ją zaprosić. 

Często właśnie takie bardzo mocno analityczne CV - dla stanowiska analityk ryzyka oczywiście, że tak, ale większość nawet takich bardzo sztywnych w bankowości zawodów, to też jest kontakt z drugim człowiekiem, z klientem, z klientem albo zewnętrznym, albo wewnętrznym, żeby po prostu spojrzeć na to CV, czy ono jest na nas miłe też.

I czy chcielibyśmy z taką osobą pracować.


Mamy CV, mamy dokumenty, może być tak, że będzie czekać nas rozmowa, też bardzo ważny element. Na co tutaj zwrócić uwagę?


Oby do tego doszło. 


Po to piszemy to dobre CV, atrakcyjne, żeby nas zaproszono na rozmowę.


Jeśli jest dobrze zrobione CV, jeśli gdzieś tam jeszcze może uda nam się dodatkowo uderzyć do rekrutera bezpośrednio to już mamy o wiele większą szansę na to, że ta rozmowa rekrutacyjna będzie.

Zanim ta rozmowa kwalifikacyjna nastąpi, warto uderzyć do potencjalnego pracodawcy, czy rekrutera bezpośrednio. To znaczy, że jeśli aplikuję do firmy XYZ to może warto sobie tę firmę znaleźć w internecie, czy na portalu w mediach społecznościowych na przykład na LinkedIn i zobaczyć, czy adres mailowy, na który wysyłam CV, być może na imię i nazwisko, być może jestem w stanie znaleźć konkretną osobę, do której ta aplikacja doszła, może jestem w stanie znaleźć jej adres nie tylko właśnie mailowy, ale też telefon i po prostu zadzwonić - dzień dobry z tej strony Anna Nowak, bardzo mi zależy na pracy, którą państwo ogłosiliście, proszę powiedzieć, czy dotarło moje CV, chcę się tylko upewnić. I to jest już takie zagajenie, to jest taka pierwsza rzecz. 

Czego nie robić? Wysyłanie stu CV na sto różnych stanowisk, wszędzie gdzie się da, w tej samej wersji, takie podejście ilościowe będzie, co będzie - nie jest dobre. To powoduje, że jeśli rekruter zadzwoni, to ja tak de facto nie pamiętam, kto do mnie właśnie zadzwonił, ponieważ miałem 7 takich telefonów i trudno jest mi powiedzieć czy mi bardziej na tej pracy zależy, czy na tej.

Czego nie lubimy jako pracodawcy, czy jako rekruterzy - kiedy nasza oferta nie jest dla kandydata ważna. A to jest właśnie ten moment, w którym kandydat "a z jakiej firmy, aha aha, to wy od tych sieci kanalizacyjnych... bo ja wysyłałem sto CV ostatnio". I wtedy już te negocjacje wynagrodzenia na rozmowie, albo zaprezentowanie się jako ekspert, który wysyła sto CV... Ekspert to jest raczej osoba, która ma konkretnie wybraną swoją ścieżkę kariery w danej branży, czy w danej specyfice. 

Jak jestem ekspertem w HR, to nie aplikuję do miejsc, gdzie tego HR nie ma, siłą rzeczy. Chyba że zmieniam CV, bo mam na przykład dwie ścieżki kariery, jeśli nie HR, to pójdę w marketing. Ale wtedy nie aplikuję gdzieś, gdzie jest logistyka na przykład. 

To jest bardzo ważne, żeby sobie naprawdę usiąść i zrobić takie zadanie domowe. Bo poszukiwanie pracy jest projektem, jest projektem nie na miesiąc, a na miesiące, na lata i warto z kartką papieru i długopisem, czy jakimś notatnikiem na komórce, czy komputerze naprawdę się dobrze do tego przygotować. 

I wtedy mamy pięć złotych firm, może 10 i to jest nasz maks, do którego uderzamy i wszystkie ręce na pokład, robimy wszystko, co się da, żeby te firmy nas zauważyły, żeby doprowadzić do spotkania - komentuję posty, które pojawiają się w mediach społecznościowych, jestem na bieżąco z ich sukcesami, być może firmy dostały jakieś nagrody, być może budują nową siedzibę, może doszło do jakiejś fuzji, być może na rynek zostaje jakiś nowy produkt wprowadzony - wszystko zależy od branży. 

Jestem na bieżąco, żyję życiem tych firm, przeglądam, co się u nich dzieje, nie odpuszczam. Wtedy idę na rozmowę kwalifikacyjną i strzelam argumentami jak z rękawa, bo mogę powiedzieć - państwo jesteście w mojej trójce topowych firm, w których ja chce pracować. Jestem zdeterminowany, jestem zdecydowany i wierzę, że dostanę tę ofertę, nie ma lepszej osoby, nie ma innej możliwości. Jeśli jesteśmy rzetelni i wytrwali - to jest bardzo ważne słowo - wytrwali w poszukiwaniu pracy, to ta praca się znajdzie.


Bardzo paniom dziękuję.| red: mak, sp


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
Adrian Siemieniec, fot. Sylwia Krassowska

Adrian Siemieniec [wideo]

trener Jagiellonii Białystok
16.06.2024

- Zobaczymy, co nam los przydzieli. Na pewno nie zejdziemy ze swojej drogi, nie zmienimy swojej tożsamości. Niezależnie od tego, z kim będziemy grali, będziemy chcieli grać na swoich warunkach - mówi Adrian Siemieniec.

prof. Michał Żmihorski, screen z rozmowy

prof. Michał Żmihorski [wideo]

dyrektor Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk
13.06.2024

- Te dwa interesy, czyli obronność kraju i interesy przyrodnicze są zbieżne. Jeżeli pomyślimy o zredukowaniu zagęszczenia dróg, o unaturalnieniu lasów, to są to czynniki, które wpływają pozytywnie zarówno na obronność, jak i mają bardzo pozytywny wpływ na przyrodnicze walory tych ekosystemów - mówi prof. Michał Żmihorski

gen. Sławomir Klekotka, fot. Joanna Szubzda

gen. Sławomir Klekotka [wideo]

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.06.2024

- Na pewno żadnych utrudnień dla mieszkańców w związku z wprowadzeniem strefy buforowej nie przewidujemy. Chciałbym też podkreślić, że w chwili obecnej całe niebezpieczeństwo, które jest, koncentruje się wyłącznie na granicy. Poza tą strefą jest bezpiecznie, więc można śmiało na Podlasiu wypoczywać - podkreśla komendant POSG.


Mariusz Madejczyk, fot. Piotr Pietruczuk

Mariusz Madejczyk

zastępca dyrektora NASK
12.06.2024

Celem naszych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa cyfrowego mieszkańców województwa podlaskiego, między innymi poprzez działania edukacyjne – w tym organizację konferencji - mówi Mariusz Madejczyk, zastępca dyrektora NASK i pełnomocnik wojewody ds. cyberbezpieczeństwa.

prof. Marta Kosior-Kazberuk, fot. Barbara Sokolińska

prof. Marta Kosior-Kazberuk [wideo]

rektor Politechniki Białostockiej
11.06.2024

"Trzeba będzie młodych ludzi przekonać, żeby wybrali - jeżeli chodzi o studiowanie - właśnie Politechnikę Białostocką. Dlatego też stale modernizujemy naszą ofertę edukacyjną" - mówiła w Polskim Radiu Białystok prof. Marta Kosior-Kazberuk.

prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

- Musimy pamiętać o swoich żołnierzach i pomagać im, jak tylko możemy - mówi prof. Adam Bartnicki.


dr Sławomir Bartnicki, fot. Marcin Gliński

dr Sławomir Bartnicki

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

W województwie podlaskim, tworzącym w wyborach do Parlamentu Europejskiego jeden okręg z Warmią i Mazurami - zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 42 proc. głosów. W skali całego okręgu nr 3 lepszy wynik miała jednak Koalicja Obywatelska. Mandaty zdobyli Jacek Protas (KO) i Maciej Wąsik (PiS).

dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
9.06.2024

- Tutaj nie było takich nazwisk, które byłyby jakoś wyjątkowo elektryzujące. Poza dosłownie kilkoma wyjątkami - komentuje wyniki wyborów do Europarlamentu dr Maciej Białous.

Klaudia Rosińska, źródło zdjęcia: archiwum prywatne

Klaudia Rosińska

specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji
7.06.2024

- Trzeba być czujnym, bo dezinformacje, fake newsy czy manipulacje mogą zaburzyć nasze decyzje wyborcze - mówi specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji dr Klaudia Rosińska.


Jacek Brzozowski, 7.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
6.06.2024

- Granica jest święta i ona ma być bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Jacek Brzozowski.

Jarosław Galej, fot. Sylwia Krassowska

Jarosław Galej

kandydat Komitetu Wyborczego Normalny Kraj do Parlamentu Europejskiego
6.06.2024

To ostatnia z cyklu rozmów w Polskim Radiu Białystok z kandydatami do Europarlamentu z okręgu nr 3, który obejmuje województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. W czwartek (6.06) - zgodnie z kolejnością list wyborczych na kartach do głosowania - komitet nr 8 - Komitet Wyborczy Normalny Kraj.

kpt. Marcin Burzyński, fot. Sylwia Krassowska

kpt. Marcin Burzyński [wideo]

oficer wychowawczy 18. Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku
5.06.2024

- Rezerwy są potrzebne. Im więcej przeszkolonych ludzi, którzy po prostu wiedzą, z czym mogą mieć do czynienia, potrafią posługiwać się podstawową bronią, reagować na alarmy i po prostu być przygotowanym na wszelkie zagrożenia, tym lepiej - mówi kpt. Marcin Burzyński.


Adam Andruszkiewicz, fot. Joanna Szubzda

Adam Andruszkiewicz

poseł, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego
5.06.2024

- Zawsze polityk pracuje na to, żeby być docenionym przez wyborców, żeby mieszkańcy postawili przy naszym nazwisku "krzyżyk". Najważniejsze jest to, żebyśmy wygrali jako formacja te wybory - mówi Adam Andruszkiewicz.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
5.06.2024

Kompletnie zbędną czynnością nazywa wicemarszałek Senatu wprowadzenie strefy z zakazem przebywania przy granicy z Białorusią. - Czas najwyższy nie traktować tej sprawy biało-czarno, że przez granicę idą źli albo dobrzy. Można dbać o bezpieczeństwo, szczelność granic, ale trzeba mieć na uwadze aspekt humanitarny - podkreśla.

Edyta Kondzior, fot. Marcin Gliński

Edyta Kondzior

kandydatka Nowej Lewicy do Parlamentu Europejskiego
4.06.2024

- Uważam, że Unia Europejska powinna mieć własne siły wojskowe - mówi Edyta Kondzior.


Andrzej Skiepko, fot. Marcin Gliński

Andrzej Skiepko [wideo]

starosta hajnowski
3.06.2024

- W imieniu samorządowców wystosowaliśmy pismo do pana premiera, aby jednak skorygował te plany, które przewidywały bardzo dużą strefę buforową przy granicy - mówił w Polskim Radiu Białystok starosta hajnowski Andrzej Skiepko.

Tomasz Frankowski, fot. Joanna Szubzda

Tomasz Frankowski

europoseł, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego
3.06.2024

- Bezpieczeństwo i obrona polskiej granicy jest tym samym, co bezpieczeństwo i obrona granicy całej Unii Europejskiej - mówi Tomasz Frankowski.

Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
3.06.2024

- Z perspektywy czasu uważam, że stan wyjątkowy w 2021 roku zdał egzamin. Mam nadzieję, że dzisiaj ta strefa buforowa też pomoże w walce z nielegalną migracją i w zarządzaniu kryzysem - mówi Jacek Słoma.


Taras Romanczuk, fot. Joanna Szubzda

Taras Romanczuk

piłkarz Jagiellonii Białystok i reprezentacji Polski
2.06.2024

- Cieszę się z tego, że trener Probierz docenił moją pracę w tym sezonie - mówi Taras Romanczuk.

Agnieszka Czarkowska, fot. Marcin Gliński

Agnieszka Czarkowska

kierownik Redakcji Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok
2.06.2024

To będzie prawdziwe święto, wypełnione drobiazgowym słuchaniem wybranych reportaży. W poniedziałek (3.06) zaczynają się Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego w Tykocinie, które od kilkudziesięciu lat organizuje Polskie Radio Białystok.

Miłosz Kuziemka, fot. Barbara Sokolińska

Miłosz Kuziemka

lider Komitetu Wyborczego Polexit z okręgu nr 3
31.05.2024

- Jesteśmy w takim punkcie, że kończy nam się możliwość wetowania. Sam proces weto jest już podważany, a za chwilę będzie nielegalny. Skończy się to takim status quo, że nigdy nie będziemy w stanie wyjście z Unii Europejskiej - mówi Miłosz Kuziemka.


Prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński, źródło: PRB/Kazimierz Adamczewski-Uniwersytet Zielonogórski

prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński

z Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

Twórcza resocjalizacja z arteterapią to zupełnie nowy w Polsce pomysł na kształcenie specjalistów-pedagogów. Od września taki kierunek będzie na Uniwersytecie w Białymstoku.

dr Katarzyna Siemion, fot. Barbara Sokolińska

dr Katarzyna Siemion [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

- Zastrzeżenie numeru PESEL ma zapobiegać niektórym skutkom związanym z kradzieżą tożsamości - mówiła w Polskim Radiu Białystok dr Katarzyna Siemion.

Gen. Wiesław Kukuła, fot. Joanna Szubzda

gen. Wiesław Kukuła [wideo]

szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
29.05.2024

"Tarcza Wschód przyczyni się do uszczelnienia granicy" - mówił w Polskim Radiu Białystok gen. Wiesław Kukuła.


fot. Piotr Pietruczuk

Rafał Kosno

Kandydat z listy Bezpartyjnych Samorządowców – Normalna Polska w Normalnej Europie
29.05.2024

"Osoby działające społecznie też powinny mieć szansę uczestnictwa w życiu politycznym. W polityce też przydałyby się nowe twarze" - mówi Rafał Kosno.

fot. Dominik Lubowicki

Karol Kiciński

Kandydat Konfederacji do Parlamentu Europejskiego
28.05.2024

- Moje hasło to jest "Polak w Polsce gospodarzem" - mówił w Polskim Radiu Białystok Karol Kiciński.

Krzysztof Jurgiel, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Jurgiel [wideo]

europoseł PiS
28.05.2024

- Szczególnie poseł Jacek Sasin, ponieważ nieudolnie prowadził negocjacje i doprowadził do tego, że PiS nie ma władzy w województwie podlaskim, to szukał tzw. kozła ofiarnego. Czuję się zniesławiony i pomówiony - mówi Krzysztof Jurgiel.


Stefan Krajewski, fot. Piotr Pietruczuk

Stefan Krajewski

poseł, wiceminister rolnictwa, kandydat Trzeciej Drogi do Parlamentu Europejskiego
27.05.2024

"Dzisiaj w Unii Europejskiej trzeba przywrócić normalność i zasady zdrowego rozsądku" - mówi Stefan Krajewski.

Wojciech Strzałkowski, fot. Marcin Gliński

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
27.05.2024

"Przez chwilę mi łzy popłynęły, ale więcej było tej radości. Można powiedzieć, że całe życie czeka się na takie wydarzenie, wymarzone, nawet wymodlone, bo przecież nasi kibice śpiewali: "Słuchaj Jezu, jak cię błaga lud, z Jagiellonii mistrza Polski zrób". I w końcu mamy to zwycięstwo." - mówił w Polskim Radiu Białystok przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok Wojciech Strzałkowski.

fot. Sylwia Krassowska

Magdalena Cielecka

aktorka
26.05.2024

- Sztuka jest nośnikiem przeżyć, które mogą nas oderwać od nas samych, a przez to zreinterpretować nasze własne problemy i życie. Wierzę w to, że sztuka może zmieniać - mówi Magdalena Cielecka.


Wojciech Pertkiewicz, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Pertkiewicz [wideo]

prezes Jagiellonii Białystok
24.05.2024

- Myślę, że mecz z Wartą Poznań byłby w stanie przyciągnąć na trybuny 40 tysięcy osób - mówił w Polskim Radiu Białystok Wojciech Pertkiewicz.

źródło: Uniwersytet w Białymstoku

prof. Elżbieta Awramiuk

językoznawczyni z Uniwersytetu w Białymstoku, członkini Rady Języka Polskiego
24.05.2024

"Zmiany wprowadzone przez Radę Języka Polskiego mają na celu uproszczenie polskiej pisowni" - mówi prof. Elżbieta Awramiuk.

Krzysztof Truskolaski, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Truskolaski [wideo]

poseł Koalicji Obywatelskiej
24.05.2024

- Musimy zrobić wszystko, żeby nie było żadnych nielegalnych przekroczeń naszej granicy - to po pierwsze, a po drugie - żeby nasza granica była bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Krzysztof Truskolaski.


fot. Marcin Gliński

Kewin Kajewski [wideo]

kibic Jagiellonii Białystok, gniazdowy na meczach
23.05.2024

Sympatycy Jagiellonii Białystok odliczają godziny do sobotniego meczu z Wartą Poznań w piłkarskiej ekstraklasie. Głęboko wierzą, że po ostatnim gwizdku żółto-czerwoni będą cieszyć się z mistrzostwa Polski. Do tego wyjątkowego wydarzenia od wielu tygodni przygotowują się najbardziej zaangażowani kibice. Wśród nich jest Kewin, który wraz z kolegami prowadzi doping na białostockim stadionie.

fot. Marcin Gliński

Zbigniew Wojno [wideo]

prezes spółki PKS Nova
23.05.2024

"Niebawem będzie ten tabor uzupełniany. I tu powiem, że będziemy sięgali po wszelkie możliwe środki, które będą dostępne, żeby ten tabor się zmieniał" - mówił w Polskim Radiu Białystok nowy prezes spółki PKS Nova Zbigniew Wojno.

Eugeniusz Muszyc, fot. Barbara Sokolińska

Eugeniusz Muszyc

przewodniczący Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego i Forum Związków Zawodowych w Podlaskiem
22.05.2024

- Wzrost minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2025 roku powinien wynosić nie mniej niż 8,14 proc. To wyjdzie mniej więcej 350 zł - mówił w Polskim Radiu Białystok Eugeniusz Muszyc.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok