Radio Białystok | Gość | Marta Woźny-Tomczak i Anna Czurak - trenerka biznesu i doradca kariery

Marta Woźny-Tomczak i Anna Czurak

trenerka biznesu i doradca kariery

12.05.2022, 08:20, akt. 11:08

"Poszukiwanie pracy jest projektem nie na miesiąc, a na miesiące, na lata i warto naprawdę się dobrze do tego przygotować. Wysyłanie stu CV na sto różnych stanowisk w tej samej wersji - nie jest dobre" - radzą ekspertki od poszukiwania pracy.

Anna Czurak i Marta Woźny-Tomczak, mat. pras.
Anna Czurak i Marta Woźny-Tomczak, mat. pras.


0:00
0:00
Z Martą Woźny-Tomczak i Anną Czurak rozmawia Iza Serafin | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Ponad jedna trzecia Polaków  aktywnie szuka nowej pracy. Najczęściej dlatego, że chce więcej zarabiać. Tak wynika z ostatnich badań Pracuj.pl. Jak to robić skutecznie? O tym z psycholog, trenerką biznesu - Martą Woźny-Tomczak i doradcą kariery Anną Czurak rozmawia Iza Serafin.


Iza Serafin: Jeśli czujemy, że przestajemy się rozwijać, tracimy poczucie sensu, nasza kochana kiedyś firma przestaje nas interesować, może to oznaczać, że czas na zmianę. Porozmawiajmy o tym jak szukać tej nowej pracy, od czego zacząć? Czy najpierw szukać, potem rzucać tę poprzednią, czy jednocześnie?


To jest bardzo trudne, tym bardziej jeśli przez wiele lat pracowaliśmy w jednej firmie i nie znamy obecnego rynku pracy. Trzeba nastawić się na proces. 

Mówi się o tym, że co trzeci Polak chce zmienić pracę - takie są ostatnie badania. W związku z tym, jeśli chcemy zmienić pracę, należy do tego podejść jak do tak zwanego projektu i po pierwsze zastanowić się nad tym, co my chcemy tak naprawdę robić, w czym się chcemy rozwijać, jakie stanowisko pracy jest dla nas kluczowe, jakie zadania chcemy robić na danym stanowisku pracy, a potem przygotować pod to wszystko bardzo dobre CV. 

Jakiś czas temu CV wyglądało w ten sposób, że był to Word, miał 3-4-5 stron, w tym momencie są to już bardziej projekty graficzne, bardziej szyte na miarę, czyli bardziej dopasowane do danego ogłoszenia. 


Co zrobić, żeby było one konkurencyjne i nowoczesne?


Na pewno musi się wyróżniać grafiką ze względu na to, że rekruter, jeśli przegląda co 5-6 sekund jedno CV, w pewnym momencie ten wzrok mu się męczy. I żeby ta grafika była przykuwająca uwagę, ale dostosowana do branży. Bardzo ważne jest, żeby wpisywać profil zawodowy, jakiś czas temu w ogóle na to nie zwracano uwagi, jeszcze 5-6 lat temu CV nie miało takiego podsumowania.

Pisało się "wykształcenie: uniwersytet czy politechnika", później było doświadczenie i w punktach zakres obowiązków. Ono było takie techniczne bardzo - jak tabelka. 


I wszystkie bardzo podobnie wyglądały.


Teraz warto umieścić po pierwsze ten profil zawodowy, który podsumuje dosłownie w trzech zdaniach, jakie mamy doświadczenie, w jakim zakresie i jaką jesteśmy osobą, bo może się zdarzyć, że będą się zgłaszały na konkretne stanowisko pracy osoby z takim samym doświadczeniem, z takim samym wykształceniem, a jednak coś te osoby musi wyróżniać, często to są na przykład umiejętności miękkie, umiejętności interpersonalne.


Bardzo pożądane dzisiaj.


Pewne kompetencje, umiejętności muszą nas wyróżnić spośród innych kandydatów i właśnie one często potem są weryfikowane na rozmowie rekrutacyjnej oczywiście, ale też wyróżniają nas spośród innych kandydatów, jeśli wpiszemy je w CV. No i oczywiście to CV powinno być dostosowane do danego stanowiska pracy, to znaczy nie musimy wpisywać 15 czy 20 obowiązków, wystarczy te kluczowe, które są skierowane na dane stanowisko pracy, aby lepiej móc dopasować się właśnie do rynku pracy, do danego stanowiska, do danej firmy.

Ja bym jeszcze dodała, że CV powinno być przyjazne. To znaczy zdjęcie, które sobie robimy - oprócz tego, że powinno nas przedstawiać w sposób profesjonalny, na którym w większości stanowisk warto, żebyśmy mieli albo białą koszulę, albo błękitną koszulę, czy marynarkę, żeby to było takie zdjęcie, które rzeczywiście nasz wizerunek w sposób profesjonalny przedstawia, to żeby też zwrócić uwagę czy pojawia się taka miła emocja, kiedy inna osoba z zewnątrz na to zdjęcie by patrzyła. 

Można sobie stworzyć doskonałe CV pod względem merytoryki, natomiast ostre spojrzenie na zdjęciu, czcionka, która jest bardzo techniczna, trudna do przeczytania, CV które jest długie, ma na przykład 3 i pół strony - to będzie zniechęcało. 

Warto przed wysłaniem CV - jedna rzecz to oczywiście polecam zapytać eksperta, który się tym tematem zajmuje, zresztą my bardzo dużo bezpłatnych szkoleń z zakresu poszukiwania pracy i opracowywania CV wykonujemy, więc polecam zguglować Anna Czurak, czy firma Personia i na pewno nasi słuchacze znajdą sporo bezpłatnych materiałów z tego zakresu, ale jednocześnie z tym polecam, żeby przekazać nasze CV koleżance czy koledze, która jest bezstronna, żeby się wypowiedziała, czy jak patrzy na to, czy sobie myśli - wygląda mi to na fajną osobę, chcę tę osobę poznać, chcę ją zaprosić. 

Często właśnie takie bardzo mocno analityczne CV - dla stanowiska analityk ryzyka oczywiście, że tak, ale większość nawet takich bardzo sztywnych w bankowości zawodów, to też jest kontakt z drugim człowiekiem, z klientem, z klientem albo zewnętrznym, albo wewnętrznym, żeby po prostu spojrzeć na to CV, czy ono jest na nas miłe też.

I czy chcielibyśmy z taką osobą pracować.


Mamy CV, mamy dokumenty, może być tak, że będzie czekać nas rozmowa, też bardzo ważny element. Na co tutaj zwrócić uwagę?


Oby do tego doszło. 


Po to piszemy to dobre CV, atrakcyjne, żeby nas zaproszono na rozmowę.


Jeśli jest dobrze zrobione CV, jeśli gdzieś tam jeszcze może uda nam się dodatkowo uderzyć do rekrutera bezpośrednio to już mamy o wiele większą szansę na to, że ta rozmowa rekrutacyjna będzie.

Zanim ta rozmowa kwalifikacyjna nastąpi, warto uderzyć do potencjalnego pracodawcy, czy rekrutera bezpośrednio. To znaczy, że jeśli aplikuję do firmy XYZ to może warto sobie tę firmę znaleźć w internecie, czy na portalu w mediach społecznościowych na przykład na LinkedIn i zobaczyć, czy adres mailowy, na który wysyłam CV, być może na imię i nazwisko, być może jestem w stanie znaleźć konkretną osobę, do której ta aplikacja doszła, może jestem w stanie znaleźć jej adres nie tylko właśnie mailowy, ale też telefon i po prostu zadzwonić - dzień dobry z tej strony Anna Nowak, bardzo mi zależy na pracy, którą państwo ogłosiliście, proszę powiedzieć, czy dotarło moje CV, chcę się tylko upewnić. I to jest już takie zagajenie, to jest taka pierwsza rzecz. 

Czego nie robić? Wysyłanie stu CV na sto różnych stanowisk, wszędzie gdzie się da, w tej samej wersji, takie podejście ilościowe będzie, co będzie - nie jest dobre. To powoduje, że jeśli rekruter zadzwoni, to ja tak de facto nie pamiętam, kto do mnie właśnie zadzwonił, ponieważ miałem 7 takich telefonów i trudno jest mi powiedzieć czy mi bardziej na tej pracy zależy, czy na tej.

Czego nie lubimy jako pracodawcy, czy jako rekruterzy - kiedy nasza oferta nie jest dla kandydata ważna. A to jest właśnie ten moment, w którym kandydat "a z jakiej firmy, aha aha, to wy od tych sieci kanalizacyjnych... bo ja wysyłałem sto CV ostatnio". I wtedy już te negocjacje wynagrodzenia na rozmowie, albo zaprezentowanie się jako ekspert, który wysyła sto CV... Ekspert to jest raczej osoba, która ma konkretnie wybraną swoją ścieżkę kariery w danej branży, czy w danej specyfice. 

Jak jestem ekspertem w HR, to nie aplikuję do miejsc, gdzie tego HR nie ma, siłą rzeczy. Chyba że zmieniam CV, bo mam na przykład dwie ścieżki kariery, jeśli nie HR, to pójdę w marketing. Ale wtedy nie aplikuję gdzieś, gdzie jest logistyka na przykład. 

To jest bardzo ważne, żeby sobie naprawdę usiąść i zrobić takie zadanie domowe. Bo poszukiwanie pracy jest projektem, jest projektem nie na miesiąc, a na miesiące, na lata i warto z kartką papieru i długopisem, czy jakimś notatnikiem na komórce, czy komputerze naprawdę się dobrze do tego przygotować. 

I wtedy mamy pięć złotych firm, może 10 i to jest nasz maks, do którego uderzamy i wszystkie ręce na pokład, robimy wszystko, co się da, żeby te firmy nas zauważyły, żeby doprowadzić do spotkania - komentuję posty, które pojawiają się w mediach społecznościowych, jestem na bieżąco z ich sukcesami, być może firmy dostały jakieś nagrody, być może budują nową siedzibę, może doszło do jakiejś fuzji, być może na rynek zostaje jakiś nowy produkt wprowadzony - wszystko zależy od branży. 

Jestem na bieżąco, żyję życiem tych firm, przeglądam, co się u nich dzieje, nie odpuszczam. Wtedy idę na rozmowę kwalifikacyjną i strzelam argumentami jak z rękawa, bo mogę powiedzieć - państwo jesteście w mojej trójce topowych firm, w których ja chce pracować. Jestem zdeterminowany, jestem zdecydowany i wierzę, że dostanę tę ofertę, nie ma lepszej osoby, nie ma innej możliwości. Jeśli jesteśmy rzetelni i wytrwali - to jest bardzo ważne słowo - wytrwali w poszukiwaniu pracy, to ta praca się znajdzie.


Bardzo paniom dziękuję.| red: mak, sp


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP - KONCERT PRAWYKONAŃ

REKLAMA
Maraton Bluesa 2023

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP TIDES AND TIMES

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa

Niebieski Mikrofon 2023
Tomasz Orłowski, fot. Sylwia Krassowska

Tomasz Orłowski [wideo]

polski dyplomata, nauczyciel akademicki, były ambasador Polski we Francji, Monako, we Włoszech i Republice San Marino
29.11.2023

"Im donośniejszy głos Polski, tym większe nasze możliwości wpływu na to, żeby Unia zmieniała się w kierunku odpowiadającym naszym aspiracjom i potrzebom" - mówił w Polskim Radiu Białystok polski dyplomata Tomasz Orłowski.

Małgorzata Dajnowicz, fot. Sylwia Krassowska

prof. Małgorzata Dajnowicz

Podlaski Wojewódzki Konserwator Zabytków, kierownik Pracowni Historii Kobiet Wydziału Historii Uniwersytetu w Białymstoku
28.11.2023

- Trzeba nagłaśniać problematykę kobiecą i temu też służy Archiwum Historii Kobiet, które tworzymy w Podlaskiej Bibliotece Cyfrowej - mówi prof. Małgorzata Dajnowicz.

prof. Andrzej Jackiewicz, fot. Sylwia Krassowska

prof. Andrzej Jackiewicz [wideo]

konstytucjonalista z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
28.11.2023

- Nie sądzę, żeby ci politycy, ci ministrowie powołani wczoraj przez prezydenta podejmowali jakieś wyjątkowo strategiczne decyzje - mówi prof. Andrzej Jackiewicz.


fot. Łukasz Błasikiewicz/Kancelaria Sejmu

Szymon Hołownia [wideo]

marszałek Sejmu
27.11.2023

"Chciałbym, żeby Sejm był takim miejscem, w którym ludzie się spierają i to do bólu. Jednak nie pozwolę na chuligaństwo polityczne" - mówi Szymon Hołownia.

Marcin Doliasz, fot. Sylwia Krassowska

Marcin Doliasz [wideo]

prezes PKS Nova
24.11.2023

Sytuacja finansowa spółki PKS Nova jest dobra - zapewniał w Polskim Radiu Białystok prezes przedsiębiorstwa Marcin Doliasz.

prof. Sławomir Wołczyński, fot. Marcin Gliński

prof. Sławomir Wołczyński [wideo]

kierownik Kliniki Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku
23.11.2023

"Refundacja in vitro jest absolutnie potrzebna" - mówił w Polskim Radiu Białystok prof. Sławomir Wołczyński.


prof. Tomasz Dubowski, fot. Marcin Gliński

prof. Tomasz Dubowski [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.
23.11.2023

"Unia musi się rozwijać, Unia musi ewoluować. Pojawiają się w Unii Europejskiej nowe państwa, wokół nowe wyzwania, także trzeba mieć świadomość, że Unia będzie się do tego wszystkiego dostosowywać" - mówił w Polskim Radiu Białystok prof. Tomasz Dubowski z Uniwersytetu w Białymstoku.

Stanisław Wojtera, fot. Sylwia Krassowska

Stanisław Wojtera [wideo]

prezes spółki Polskie Porty Lotnicze
22.11.2023

Lotnisko na białostockich Krywlanach można rozwinąć na dwa sposoby - oszczędny i bardziej kosztowny, który da większe możliwości - mówił w Polskim Radiu Białystok prezes spółki Polskie Porty Lotnicze Stanisław Wojtera.

dr hab. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski [wideo]

ekspert do spraw bezpieczeństwa z UwB
21.11.2023

"To jest próba destabilizacji nie tylko Finlandii, ale i NATO, i Unii Europejskiej. Finlandia była najsłabszym ogniwem. Tam takiego naporu jeszcze nie było" - mówi prof. Daniel Boćkowski.


Radosław Dobrowolski, fot. Barbara Sokolińska

Radosław Dobrowolski [wideo]

burmistrz Supraśla
20.11.2023

- Gmina Supraśl najwięcej zrobiła pod względem inwestycji oświatowych, dostępności do oświaty - mówi Radosław Dobrowolski.

Afimico Pululu, fot. Sylwia Krassowska

Afimico Pululu

napastnik Jagiellonii Białystok
19.11.2023

"Gwarantuję, że będę grał w Jagiellonii Białystok do końca sezonu. Będę robił wszystko, żeby zdobyć jak najwięcej bramek, by wynik był jak najlepszy" - mówi Afimico Pululu.

KS BAS Białystok - Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów, 16.10.2021, fot. Joanna Szubzda

Marcin Wojtowicz i Sebastian Grzegorek

obecny i były trener KS BAS Białystok
19.11.2023

"Będziemy chcieli wygrywać jak najwięcej meczów, drużyna jest z dużym potencjałem" - mówi Marcin Wojtowicz.


Lech Janerka, fot. Sylwia Krassowska

Lech Janerka

muzyk rockowy, kompozytor i basista
18.11.2023

Po 18 latach Lech Janerka wraca z nową płytą. Już jest jego nowy album - „Gipsowy odlew falsyfikatu”.

Katarzyna Siemion, źródło: archiwum prywatne

dr Katarzyna Siemion [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
17.11.2023

- Kradzież tożsamości jest jednym z najczęściej wykorzystywanych mechanizmów do tego, żeby wyłudzać pieniądze, zobowiązania, pożyczki ratalne - mówi dr Katarzyna Siemion.

fot. Marcin Gliński

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
16.11.2023

"Kiedyś było takie hasło "Polska w budowie". Odniosę to do województwa podlaskiego - podlaskie będzie teraz w budowie" - mówił w Polskim Radiu Białystok marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.


Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

Wicemarszałek Senatu XI kadencji
15.11.2023

"Wszyscy deklarowali chęć współpracy ponad podziałami dla regionu i będziemy to podtrzymywać" - mówi Maciej Żywno.

Źródło: Collegium Civitas

dr Paweł Maranowski [wideo]

z Collegium Civitas
14.11.2023

"Scena polityczna, a szczególnie ta debata, która odbywa się w parlamencie zawsze jest gorąca. Szczególnie przy bardzo trudnych tematach, które nas czekają. A na pewno będzie nas czekać temat chociażby aborcji i sądownictwa" - mówił w Polskim Radiu Białystok doktor Paweł Maranowski z Collegium Civitas.

fot. Marcin Gliński

prof. Małgorzata Bieńkowska [wideo]

dziekan Wydziału Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku
13.11.2023

W poniedziałek, 13 listopada inauguracja nowego parlamentu. W południe rozpocznie się posiedzenie Sejmu X kadencji, a o 16:00 Senatu. W harmonogramie obrad są m.in. przemówienia prezydenta Andrzeja Dudy i dymisja dotychczasowego rządu.


Wojciech Nowicki, fot. Monika Kalicka

Wojciech Nowicki

młociarz Podlasia Białystok, mistrz olimpijski
12.11.2023

"Mam motywację do dalszego treningu, jestem zdrowy, więc mam nadzieję, że przygotowania będą pomyślne i za rok na igrzyskach olimpijskich w Paryżu pokażę się z jak najlepszej strony" - mówi Wojciech Nowicki.

Dariusz Piontkowski, fot. Joanna Szubzda

Dariusz Piontkowski [wideo]

10.11.2023

- Możliwości nie są duże. Premier Morawiecki będzie stał przed bardzo trudnym zadaniem i być może ta misja mu się nie uda - mówi wiceminister o próbie utworzenia rządu przez PiS.

Anna Skorko, fot. Joanna Szubzda

Anna Skorko

prezeska Fundacji "Dom"
9.11.2023

Chodzi o to by odkrywać lokalną przeszłość, zachowywać i twórczo z niej czerpać, a przykładem mogą być Białostockie Zakłady Przemysłu Bawełnianego Fasty.


prof. Robert Ciborowski, fot. Joanna Szubzda

prof. Robert Ciborowski [wideo]

ekonomista, rektor Uniwersytetu w Białymstoku
9.11.2023

"Kapitał tworzy się z oszczędności, a więc stopy procentowe powinny być wyższe niż inflacja. Wtedy ludzie chętnie oszczędzają" - mówi prof. Robert Ciborowski.

Marek Sawicki, fot. Lech Pilarski

Marek Sawicki

poseł PSL, marszałek senior Sejmu X kadencji
8.11.2023

- Traktuję to jako wyróżnienie - mówi o nominacji na marszałka seniora Marek Sawicki.

fot. Marcin Gliński

dr Radosław Poniat [wideo]

z Wydziału Historii Uniwersytetu w Białymstoku
7.11.2023

"Druga strona dość wyraźnie szykuje się na stworzenie rządu. W świetle zbliżających się kolejnych wyborów nie sądzę, by też komukolwiek się opłacało pójść na współpracę z PiS-em" - mówił w Polskim Radiu Białystok dr Radosław Poniat.


prof. Joanna Zajkowska, fot. Joanna Szubzda

prof. Joanna Zajkowska [wideo]

podlaska konsultant w dziedzinie epidemiologii
6.11.2023

- W tej chwili wzrost zachorowań na Covid-19 jest obserwowany wśród ludzi pracujących, podróżujących, aktywnych. (...) W szpitalach mamy wzrastającą liczbę chorych, ale to nie jest taka liczba, którą możemy porównywać do fal koronawirusa z poprzednich sezonów.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

senator z Polski 2050
3.11.2023

"Podział resortów jest w puli negocjacyjnej. Mam nadzieję, że środowisko i energia będzie po naszej stronie, bo jest to w DNA Polski 2050" - mówi Maciej Żywno.

fot. PRB

Magdalena Glińska

psycholożka, psychoterapeutka, religioznawczyni
2.11.2023

"Wizyty na cmentarzu pomagają nam skonfrontować się ze śmiercią. To ważne, że możemy wrócić do bliskich, możemy ich powspominać, przypomnieć, co dobrego nam dali" - mówi Magdalena Glińska.


Józef Babiel, fot. Adam Dąbrowski

Józef Babiel

wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej
31.10.2023

"Przez prawie 40 lat udało się uratować na cmentarzu łomżyńskim ponad 250 obiektów historycznych" - mówi Józef Babiel.

fot. Marcin Gliński

ks. Karol Kondracikowski [wideo]

dyrektor Wydziału Duszpasterstwa białostockiej kurii
31.10.2023

"Śmierć jest jednym z największych lęków, które mamy przed sobą. Bardzo się boimy tego końca, bo każdego z nas to kiedyś czeka i tego nie unikniemy. A tymczasem chrześcijaństwo mówi nam o tym, że nasza religia nie jest religią śmierci, ale religią życia" - mówił w Polskim Radiu Białystok ks. Karol Kondracikowski.

Barbara Okuła, fot. Sylwia Krassowska

Barbara Okuła [wideo]

posłanka Polski 2050, startująca z listy Trzeciej Drogi
30.10.2023

"Zawsze staram się wypośrodkowywać, trochę słuchać rozumu, trochę serca i gdzieś tam, tą trzecią drogą, iść do przodu" - mówi Barbara Okuła.


Maria Andrejczyk, fot. Sylwia Krassowska

Maria Andrejczyk [wideo]

oszczepniczka, wicemistrzyni olimpijska z Tokio
29.10.2023

- Już nie mam takiego wewnętrznego poczucia, że jestem zostawiona sama sobie, że wszyscy z założonymi rękami czekają, aż ja się ogarnę. Ja już mam ludzi do tego, żeby pomogli mi się ogarnąć - mówi Maria Andrejczyk.

Szymon Hołownia, fot. Sylwia Krassowska

Szymon Hołownia [wideo]

przewodniczący Polski 2050, jeden z liderów Trzeciej drogi
27.10.2023

"Chciałbym się odwdzięczyć za to, co dostałem od Podlasia, od Białostocczyzny. Białystok będzie kluczowy w całej mojej politycznej drodze, możecie być tego pewni" - mówi Szymon Hołownia.

Józef Mozolewski, fot. Sylwia Krassowska

Józef Mozolewski [wideo]

przewodniczący podlaskiej "Solidarności"
27.10.2023

"Bez względu na to, kto rządzi, to my jako Solidarność zawsze będziemy trzymać rękę na pulsie. Jak będzie trzeba, to będziemy protestowali" - mówi Józef Mozolewski.


Sebastian Łukaszewicz, fot. Barbara Sokolińska

Sebastian Łukaszewicz [wideo]

nowo wybrany poseł z Suwerennej Polski
26.10.2023

"Myślę, że pan prezydent, zgodnie z Konstytucją, zgodnie z tradycją obowiązującą w polskiej demokracji, wskaże zwycięską partię do misji tworzenia rządu i będzie to Prawo i Sprawiedliwość" - mówi Sebastian Łukaszewicz.

Jacek Niedźwiedzki, fot. Marcin Iwanowicz

Jacek Niedźwiedzki [wideo]

nowo wybrany poseł Koalicji Obywatelskiej
25.10.2023

- Jestem pewien, że twardo idziemy po objęcie rządów w Polsce - mówi nowy poseł Koalicji Obywatelskiej Jacek Niedźwiedzki.

dr Tomasz Grześ, fot. Sylwia Krassowska

dr Tomasz Grześ [wideo]

z Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej
24.10.2023

"Profil zaufany nie jest na zawsze, trzeba go odnawiać, podobnie jak dowód osobisty. Ważny jest przez 3 lata" - mówi dr Tomasz Grześ.
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok