Radio Białystok | Gość | Marta Woźny-Tomczak i Anna Czurak - trenerka biznesu i doradca kariery

Marta Woźny-Tomczak i Anna Czurak

trenerka biznesu i doradca kariery

12.05.2022, 08:20, akt. 11:08

"Poszukiwanie pracy jest projektem nie na miesiąc, a na miesiące, na lata i warto naprawdę się dobrze do tego przygotować. Wysyłanie stu CV na sto różnych stanowisk w tej samej wersji - nie jest dobre" - radzą ekspertki od poszukiwania pracy.

Anna Czurak i Marta Woźny-Tomczak, mat. pras.
Anna Czurak i Marta Woźny-Tomczak, mat. pras.


0:00
0:00
Z Martą Woźny-Tomczak i Anną Czurak rozmawia Iza Serafin | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Ponad jedna trzecia Polaków  aktywnie szuka nowej pracy. Najczęściej dlatego, że chce więcej zarabiać. Tak wynika z ostatnich badań Pracuj.pl. Jak to robić skutecznie? O tym z psycholog, trenerką biznesu - Martą Woźny-Tomczak i doradcą kariery Anną Czurak rozmawia Iza Serafin.


Iza Serafin: Jeśli czujemy, że przestajemy się rozwijać, tracimy poczucie sensu, nasza kochana kiedyś firma przestaje nas interesować, może to oznaczać, że czas na zmianę. Porozmawiajmy o tym jak szukać tej nowej pracy, od czego zacząć? Czy najpierw szukać, potem rzucać tę poprzednią, czy jednocześnie?


To jest bardzo trudne, tym bardziej jeśli przez wiele lat pracowaliśmy w jednej firmie i nie znamy obecnego rynku pracy. Trzeba nastawić się na proces. 

Mówi się o tym, że co trzeci Polak chce zmienić pracę - takie są ostatnie badania. W związku z tym, jeśli chcemy zmienić pracę, należy do tego podejść jak do tak zwanego projektu i po pierwsze zastanowić się nad tym, co my chcemy tak naprawdę robić, w czym się chcemy rozwijać, jakie stanowisko pracy jest dla nas kluczowe, jakie zadania chcemy robić na danym stanowisku pracy, a potem przygotować pod to wszystko bardzo dobre CV. 

Jakiś czas temu CV wyglądało w ten sposób, że był to Word, miał 3-4-5 stron, w tym momencie są to już bardziej projekty graficzne, bardziej szyte na miarę, czyli bardziej dopasowane do danego ogłoszenia. 


Co zrobić, żeby było one konkurencyjne i nowoczesne?


Na pewno musi się wyróżniać grafiką ze względu na to, że rekruter, jeśli przegląda co 5-6 sekund jedno CV, w pewnym momencie ten wzrok mu się męczy. I żeby ta grafika była przykuwająca uwagę, ale dostosowana do branży. Bardzo ważne jest, żeby wpisywać profil zawodowy, jakiś czas temu w ogóle na to nie zwracano uwagi, jeszcze 5-6 lat temu CV nie miało takiego podsumowania.

Pisało się "wykształcenie: uniwersytet czy politechnika", później było doświadczenie i w punktach zakres obowiązków. Ono było takie techniczne bardzo - jak tabelka. 


I wszystkie bardzo podobnie wyglądały.


Teraz warto umieścić po pierwsze ten profil zawodowy, który podsumuje dosłownie w trzech zdaniach, jakie mamy doświadczenie, w jakim zakresie i jaką jesteśmy osobą, bo może się zdarzyć, że będą się zgłaszały na konkretne stanowisko pracy osoby z takim samym doświadczeniem, z takim samym wykształceniem, a jednak coś te osoby musi wyróżniać, często to są na przykład umiejętności miękkie, umiejętności interpersonalne.


Bardzo pożądane dzisiaj.


Pewne kompetencje, umiejętności muszą nas wyróżnić spośród innych kandydatów i właśnie one często potem są weryfikowane na rozmowie rekrutacyjnej oczywiście, ale też wyróżniają nas spośród innych kandydatów, jeśli wpiszemy je w CV. No i oczywiście to CV powinno być dostosowane do danego stanowiska pracy, to znaczy nie musimy wpisywać 15 czy 20 obowiązków, wystarczy te kluczowe, które są skierowane na dane stanowisko pracy, aby lepiej móc dopasować się właśnie do rynku pracy, do danego stanowiska, do danej firmy.

Ja bym jeszcze dodała, że CV powinno być przyjazne. To znaczy zdjęcie, które sobie robimy - oprócz tego, że powinno nas przedstawiać w sposób profesjonalny, na którym w większości stanowisk warto, żebyśmy mieli albo białą koszulę, albo błękitną koszulę, czy marynarkę, żeby to było takie zdjęcie, które rzeczywiście nasz wizerunek w sposób profesjonalny przedstawia, to żeby też zwrócić uwagę czy pojawia się taka miła emocja, kiedy inna osoba z zewnątrz na to zdjęcie by patrzyła. 

Można sobie stworzyć doskonałe CV pod względem merytoryki, natomiast ostre spojrzenie na zdjęciu, czcionka, która jest bardzo techniczna, trudna do przeczytania, CV które jest długie, ma na przykład 3 i pół strony - to będzie zniechęcało. 

Warto przed wysłaniem CV - jedna rzecz to oczywiście polecam zapytać eksperta, który się tym tematem zajmuje, zresztą my bardzo dużo bezpłatnych szkoleń z zakresu poszukiwania pracy i opracowywania CV wykonujemy, więc polecam zguglować Anna Czurak, czy firma Personia i na pewno nasi słuchacze znajdą sporo bezpłatnych materiałów z tego zakresu, ale jednocześnie z tym polecam, żeby przekazać nasze CV koleżance czy koledze, która jest bezstronna, żeby się wypowiedziała, czy jak patrzy na to, czy sobie myśli - wygląda mi to na fajną osobę, chcę tę osobę poznać, chcę ją zaprosić. 

Często właśnie takie bardzo mocno analityczne CV - dla stanowiska analityk ryzyka oczywiście, że tak, ale większość nawet takich bardzo sztywnych w bankowości zawodów, to też jest kontakt z drugim człowiekiem, z klientem, z klientem albo zewnętrznym, albo wewnętrznym, żeby po prostu spojrzeć na to CV, czy ono jest na nas miłe też.

I czy chcielibyśmy z taką osobą pracować.


Mamy CV, mamy dokumenty, może być tak, że będzie czekać nas rozmowa, też bardzo ważny element. Na co tutaj zwrócić uwagę?


Oby do tego doszło. 


Po to piszemy to dobre CV, atrakcyjne, żeby nas zaproszono na rozmowę.


Jeśli jest dobrze zrobione CV, jeśli gdzieś tam jeszcze może uda nam się dodatkowo uderzyć do rekrutera bezpośrednio to już mamy o wiele większą szansę na to, że ta rozmowa rekrutacyjna będzie.

Zanim ta rozmowa kwalifikacyjna nastąpi, warto uderzyć do potencjalnego pracodawcy, czy rekrutera bezpośrednio. To znaczy, że jeśli aplikuję do firmy XYZ to może warto sobie tę firmę znaleźć w internecie, czy na portalu w mediach społecznościowych na przykład na LinkedIn i zobaczyć, czy adres mailowy, na który wysyłam CV, być może na imię i nazwisko, być może jestem w stanie znaleźć konkretną osobę, do której ta aplikacja doszła, może jestem w stanie znaleźć jej adres nie tylko właśnie mailowy, ale też telefon i po prostu zadzwonić - dzień dobry z tej strony Anna Nowak, bardzo mi zależy na pracy, którą państwo ogłosiliście, proszę powiedzieć, czy dotarło moje CV, chcę się tylko upewnić. I to jest już takie zagajenie, to jest taka pierwsza rzecz. 

Czego nie robić? Wysyłanie stu CV na sto różnych stanowisk, wszędzie gdzie się da, w tej samej wersji, takie podejście ilościowe będzie, co będzie - nie jest dobre. To powoduje, że jeśli rekruter zadzwoni, to ja tak de facto nie pamiętam, kto do mnie właśnie zadzwonił, ponieważ miałem 7 takich telefonów i trudno jest mi powiedzieć czy mi bardziej na tej pracy zależy, czy na tej.

Czego nie lubimy jako pracodawcy, czy jako rekruterzy - kiedy nasza oferta nie jest dla kandydata ważna. A to jest właśnie ten moment, w którym kandydat "a z jakiej firmy, aha aha, to wy od tych sieci kanalizacyjnych... bo ja wysyłałem sto CV ostatnio". I wtedy już te negocjacje wynagrodzenia na rozmowie, albo zaprezentowanie się jako ekspert, który wysyła sto CV... Ekspert to jest raczej osoba, która ma konkretnie wybraną swoją ścieżkę kariery w danej branży, czy w danej specyfice. 

Jak jestem ekspertem w HR, to nie aplikuję do miejsc, gdzie tego HR nie ma, siłą rzeczy. Chyba że zmieniam CV, bo mam na przykład dwie ścieżki kariery, jeśli nie HR, to pójdę w marketing. Ale wtedy nie aplikuję gdzieś, gdzie jest logistyka na przykład. 

To jest bardzo ważne, żeby sobie naprawdę usiąść i zrobić takie zadanie domowe. Bo poszukiwanie pracy jest projektem, jest projektem nie na miesiąc, a na miesiące, na lata i warto z kartką papieru i długopisem, czy jakimś notatnikiem na komórce, czy komputerze naprawdę się dobrze do tego przygotować. 

I wtedy mamy pięć złotych firm, może 10 i to jest nasz maks, do którego uderzamy i wszystkie ręce na pokład, robimy wszystko, co się da, żeby te firmy nas zauważyły, żeby doprowadzić do spotkania - komentuję posty, które pojawiają się w mediach społecznościowych, jestem na bieżąco z ich sukcesami, być może firmy dostały jakieś nagrody, być może budują nową siedzibę, może doszło do jakiejś fuzji, być może na rynek zostaje jakiś nowy produkt wprowadzony - wszystko zależy od branży. 

Jestem na bieżąco, żyję życiem tych firm, przeglądam, co się u nich dzieje, nie odpuszczam. Wtedy idę na rozmowę kwalifikacyjną i strzelam argumentami jak z rękawa, bo mogę powiedzieć - państwo jesteście w mojej trójce topowych firm, w których ja chce pracować. Jestem zdeterminowany, jestem zdecydowany i wierzę, że dostanę tę ofertę, nie ma lepszej osoby, nie ma innej możliwości. Jeśli jesteśmy rzetelni i wytrwali - to jest bardzo ważne słowo - wytrwali w poszukiwaniu pracy, to ta praca się znajdzie.


Bardzo paniom dziękuję.| red: mak


Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR

Podlaskie ToTu! - Kierunek Augustów
gen. Andrzej Jakubaszek, fot. Joanna Szubzda

gen. Andrzej Jakubaszek

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
1.07.2022

"W końcu przeszliśmy na bardzo mobilny charakter ochrony granicy. Patrolowanie na pojazdach, pieszo, poruszanie się wzdłuż linii granicy, a nie stacjonowanie na poziomie posterunków obserwacyjnych, jak to było jeszcze przed budową zapory" - mówi gen. Andrzej Jakubaszek.

źródło: Jakub Szymczuk/KPRP

Paweł Szrot

szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy
30.06.2022

Uznanie Rosji za największe zagrożenie Sojuszu, rozmieszczenie dodatkowych wojsk na wschodniej flance w tym w Polsce, zgoda na dołączenie Szwecji i Finlandii – to najważniejsze decyzje podjęte przez przedstawicieli państw NATO podczas szczytu w Madrycie.

fot. Renata Reda

Marzena Wojewódzka-Żelezniakowicz

podlaska konsultant w dziedzinie medycyny ratunkowej, kierownik SOR-u w USK w Białymstoku
29.06.2022

Z powodu upałów na oddział ratunkowy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku trafiają pierwsi pacjenci. Przyjęto już czterech mężczyzn, którzy pracowali na świeżym powietrzu, w miejscach nasłonecznionych.


gen. Romana Polko, źródło: archiwum prywatne

gen. Roman Polko

były dowódca jednostki wojskowej GROM
29.06.2022

To najważniejszy od dekad szczyt NATO - tak spotkanie przedstawicieli państw członkowskich Sojuszu w Madrycie oceniają eksperci.

Krzysztof Wojczal, fot. Adam Janczewski

Krzysztof Wojczal

ekspert ds. geopolityki, bloger
28.06.2022

- Z punktu widzenia naszych interesów najlepiej by było, gdyby Rosjanie ponieśli tak druzgocącą porażkę na polu bitwy, żeby nie myśleli i nie byli w stanie ponowić czy przedłużać tej wojny przez kolejne lata - mówi Krzysztof Wojczal.

Artur Kosicki, fot. Wojciech Szubzda

Artur Kosicki

marszałek województwa podlaskiego
28.06.2022

Jest wotum zaufania, podlascy radni odrzucili wniosek komisji rewizyjnej o nieudzielenie absolutorium i zarząd województwa podlaskiego może dalej normalnie pracować.


Mikołaj Pawlak, źródło archiwum prywatne

Mikołaj Pawlak

Rzecznik Praw Dziecka
27.06.2022

Wychowuj, opierając się na wartościach, dbaj o więzi rodzinne, podaruj dziecku jak najwięcej czasu i bezwarunkową miłość. M.in. takie zalecenia znalazły się Dekalog Wychowania, który przyjęto podczas Ogólnopolskiego Kongresu "Wychowanie trwa wiecznie".

Dariusz Piontkowski, fot. Wojciech Szubzda

Dariusz Piontkowski

wiceminister edukacji i nauki
24.06.2022

- Wbrew pozorom ministerstwo edukacji nie korzysta z wakacji. Przygotowujemy zmiany w Karcie Nauczyciela i tak zwanym awansie zawodowym - mówi Dariusz Piontkowski. MEiN pracuje nad uproszczeniem awansu zawodowego, podwyżkami dla nauczycieli rozpoczynających pracę i wprowadzeniem nowych przedmiotów.

prof. Adam Bartnicki, fot. Joanna Szubzda

prof. Adam Bartnicki

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
23.06.2022

"Zachęcam do wczasów na Suwalszczyźnie, do kupowania nieruchomości na Suwalszczyźnie - nie będzie żadnej agresji na przesmyk suwalski" - uspokaja prof. Adam Bartnicki.


Antoni Roman, fot. Marcin Gliński

Antoni Roman

prezes białostockiego Towarzystwa Zapobiegania Tonięciom i Ratowania Tonących
22.06.2022

"Woda jest przyjacielem człowieka - hartuje ciało, kształtuje sylwetkę, chłodzi, jest przyjemna... ale woda nie wybacza ludziom, którzy są nieroztropni, nie myślą nad wodą" - mówi Antoni Roman.

fot. Marcin Mazewski

Andrzej Reucki

prezes WOPR województwa podlaskiego
21.06.2022

Od kilku lat podlaskie samorządy i instytucje mają problem ze znalezieniem ratowników na letnie kąpieliska. Powodów takiej sytuacji jest co najmniej kilka.

Witold Karczewski, fot. Joanna Szubzda

Witold Karczewski

prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku
21.06.2022

Nie jest łatwo z dnia na dzień zamienić rynek wschodni na Europę, Azję lub Afrykę. Przedsiębiorcy szukają takich rozwiązań. Ten proces trwa, ale na razie skala działalności spada - mówi Witold Karczewski.


Zbigniew Ziobro, fot. Marcin Mazewski

Zbigniew Ziobro

minister sprawiedliwości, Prokurator Generalny
20.06.2022

"Nie rozważamy opuszczenia Zjednoczonej Prawicy, dlatego, że jesteśmy partią odpowiedzialną, a opuszczenie Zjednoczonej Prawicy oznacza przejęcie władzy przez totalną opozycję, która jest zaciekła, zacietrzewiona..."

Jacek Raubo, źródło: defence24.pl

dr Jacek Raubo

ekspert portalu Defence24.pl
20.06.2022

"Ważnym procesem jest wzmacnianie polskiego przemysłu obronnego tak, aby efektywność i skuteczność badań i rozwoju była na lepszym poziomie" - mówi dr Jacek Raubo.

Maciej Stolarczyk, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Stolarczyk

trener Jagiellonii Białystok
17.06.2022

"Mam nadzieję, że to jest właśnie ten moment, w którym ta seria częstych zmian trenerów zostaje przerwana" - mówi Maciej Stolarczyk.


Jarosław Sellin, fot. Danuta Matloch (https://www.gov.pl/)

Jarosław Sellin

wiceminister kultury
15.06.2022

"Przygotowujemy się na stawianie wniosków w różnych organach międzynarodowych przeciwko Rosji o zbrodnie przeciwko dziedzictwu kulturowemu i odbudowę" - mówi Jarosław Sellin.

Piotr Radziwon, fot. Monika Kalicka

prof. Piotr Radziwon

dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku
14.06.2022

"W województwie podlaskim mamy najlepszych dawców w całej Polsce. Ilość oddawanej krwi jest mniej więcej o 70% większa niż średnia krajowa i europejska" - mówi prof. Piotr Radziwon.

Katarzyna Zdanowicz, fot. Monika Kalicka

mjr Katarzyna Zdanowicz

rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
13.06.2022

"W tej chwili mamy już około 140 km gotowej zapory z naniesionymi przęsłami, te prace, kiedy już mamy gotowe pewne elementy, przebiegają dość sprawnie. Firmy mają termin do końca czerwca i widać, że wywiążą się z tego terminu" - mówi rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.


prof. Henryk Wnorowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Henryk Wnorowski

z Rady Polityki Pieniężnej
10.06.2022

W kolejnych europejskich krajach w szybkim tempie rośnie inflacja. W Hiszpanii w maju wyniosła 8,7 procent w skali rocznej, w Czechach już 16 procent.

Bohdan Paszkowski, fot. Sylwia Krassowska

Bohdan Paszkowski

wojewoda podlaski
10.06.2022

Być może 200-metrowy zakaz zbliżania się do linii granicy państwowej będzie bezterminowy. Będziemy w stałym kontakcie z komendantem wojewódzkim Straży Granicznej i po konsultacjach ten zakaz skrócimy - mówi Bohdan Paszkowski.

Ireneusz Jabłoński, źródło: UM Łódź

Ireneusz Jabłoński

z Centrum im. Adama Smitha
9.06.2022

"Wystąpienie o zawieszenie obsługi rat kredytowych lub rolowanie, czyli wydłużenie kredytu w czasie na tyle, ile to jest możliwe i tym samym zmniejszenie rat kredytowych. To są jedyne metody, z których dzisiaj można korzystać" - radzi kredytobiorcom Ireneusz Jabłoński.


Jacek Raubo, źródło: defence24.pl

dr Jacek Raubo

ekspert portalu Defence24
8.06.2022

"Rosja chce zdestabilizować sytuację w państwach Europy Zachodniej, w państwach w ogóle szerzej pojmowanego zachodu po to, aby osłabić pomoc wojskową" - ocenia dr Jacek Raubo.

Dariusz Piontkowski, fot. Wojciech Szubzda

Dariusz Piontkowski

przewodniczący podlaskich struktur PiS, wiceminister edukacji i nauki
7.06.2022

"Chcemy z bezpośrednim przekazem dotrzeć do zwykłych mieszkańców, rozmawiać bezpośrednio z Polakami. Mówić im, co zrobiliśmy, czego jeszcze nie udało się skończyć, co nas czeka w najbliższych miesiącach. Potem przyjdzie czas na dalszy program, co będziemy robili w kolejnych latach, w kolejnej kadencji" - mówi Dariusz Piontkowski.

Waldemar Rogowski. fot. Monika Kalicka

prof. Waldemar Rogowski

główny analityk kredytowy Biura Informacji Kredytowej
6.06.2022

"Dzisiaj głównym problemem nie jest brak wkładu własnego. Pierwotnym problemem jest to, że część młodych osób nie ma zdolności kredytowej" - mówi prof. Waldemar Rogowski.


źródło: facebook.com / Fundacja Świat na Tak

Anna Samborska

pedagog ze Szkoły Podstawowej nr 44 w Białymstoku
3.06.2022

"W pracy z młodzieżą ważna jest bezinteresowność i autentyczność. Dzieciom trzeba dać impusl, być iskrą do działania i one ruszą z nami w tę przygodę" - uważa Anna Samborska.

Maksymilian Dura, źródło: defence24.pl

Maksymilian Dura

komandor rezerwy Marynarki Wojennej
3.06.2022

"Rosja jest w bardzo trudnej sytuacji. Armia poniosła tak ogromne straty, że w tej chwili nie jest w stanie odbudować swojego potencjału, jaki miała przed 24 lutego tego roku" - ocenia Maksymilian Dura.

Artur Kosicki, fot. Joanna Szubzda

Artur Kosicki

marszałek województwa podlaskiego
2.06.2022

- Nie mamy czasu jako województwo podlaskie na to, żeby oglądać się na inne rzeczy, powinniśmy dbać o swoje i o to, żeby jak najszybciej uzupełniać zaległości, co więcej - realizować projekty, które będą innowacyjne na skalę Polski, a nawet świata.


fot. Monika Kalicka

prof. Roman Engler

rektor Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży
2.06.2022

"Chcielibyśmy zaproponować kształcenie młodzieży z Kazachstanu z polskimi korzeniami. Chcemy stworzyć im warunki do tego, by mogli studiować w programie "Studiuj i pracuj", gdzie zarabiają na czesne i koszty pobytu, a jednocześnie oszczędzają pieniądze" - mówi prof. Roman Engler.

Mikołaj Pawlak, źródło archiwum prywatne

Mikołaj Pawlak

Rzecznik Praw Dziecka
1.06.2022

"Miałem nadzieję, że pokolenie dzieci wojny nigdy nie wróci, a okazuje się, że mamy dzieci, które słyszały huk bomb, które widziały - jak mówią - krasne niebo, czyli czerwone niebo w nocy, które chowały się do schronów, którym zniszczono, zabrano dzieciństwo. To jest tragedia naszych czasów i musimy walczyć o to, żeby podstawowe prawa były przestrzegane" - mówi Mikołaj Pawlak.

Tomasz Madras, fot. Monika Kalicka

Tomasz Madras

wicewojewoda podlaski
31.05.2022

"Chodzi o to, żeby każda część naszego kraju, każdy powiat, północ, południe, wschód, czy zachód otrzymały taki zastrzyk inwestycyjny. Przecież te pieniądze zostają w gospodarce i społeczeństwie" - mówi wicewojewoda Tomasz Madras.


Józef Mozolewski, fot. Sylwia Krassowska

Józef Mozolewski

przewodniczący podlaskiej Solidarności
30.05.2022

"Będziemy mieli podwyżkę średnio w całym roku w granicach 500 zł, czyli minimalne wynagrodzenie w granicach 3,5 tys. zł. Podwyżka będzie prowadzona w dwóch etapach i myślę, że to jest najistotniejsze, że ta podwyżka będzie" - mówi Józef Mozolewski.

płk Grzegorz Konopko, fot. Joanna Szubzda

płk Grzegorz Konopko

szef Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji Ośrodka Zamiejscowego w Białymstoku
27.05.2022

- Żołnierz, zgłaszając się do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, już w wojskowym centrum rekrutacji wybiera, gdzie chciałby służyć. Część ochotników chciałaby służyć jak najbliżej swojego miejsca zamieszkania i to jest możliwe.

Joanna Cur, mat. pras.

Joanna Cur

prawniczka, specjalistka od prawa pracy
26.05.2022

"Praca zdalna to będzie porozumienie pomiędzy pracodawcą a pracownikiem. Z tego przywileju będą mogli skorzystać pracownicy, którzy mają odpowiednie warunki techniczne i lokalowe, żeby z takiej formy pracy skorzystać" - mówi Joanna Cur.


Adam Sworowski, fot. Sylwia Krassowska

Adam Sworowski

współorganizator festiwalu B. East Fest
26.05.2022

"Białystok potrzebował takiego wydarzenia, na którym pojawią się wielkie nazwiska. Nie trzeba już jeździć do innych miast na duże wydarzenia hip-hopowe czy rapowe. Postanowiliśmy zebrać siły i stworzyć coś fajnego tutaj, u nas" - mówi Adam Sworowski.

Mirosław Bielawski, fot. Monika Kalicka

Mirosław Bielawski

prezes Polskiego Radia Białystok
25.05.2022

"Musimy być otwarci na wszystko, co jest nowe. Coraz bardziej z tego korzystamy, nie służymy tylko głosem, ale również i wizją, z wielu wydarzeń robimy nie tylko relacje dźwiękowe, a też zdjęcia, filmiki i będziemy w tym kierunku iść" - mówi nowy prezes Radia Białystok Mirosław Bielawski.

fot. Monika Kalicka

Andrzej Jakubowski

windykator
25.05.2022

"Czy czeka nas spowolnienie, jeśli chodzi o gospodarkę? Myślę, że tak. Czy czeka nas wzrost inflacji? Jeszcze tak" - mówi Andrzej Jakubowski.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok