Radio Białystok | Gość | Mateusz Marciniak [wideo] - ekspert finansowy

Mateusz Marciniak [wideo]

ekspert finansowy

14.03.2023, 07:58, akt. 14:07

Raty kredytu będą zamrożone przez 10 lat - to zakłada rządowy program Pierwsze Mieszkanie. Jakie warunki trzeba spełnić, żeby z niego skorzystać?

Mateusz Marciniak, fot. Joanna Szubzda
Mateusz Marciniak, fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Z Mateuszem Marciniakiem rozmawia Michał Buraczewski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Będą dopłaty do kredytu na zakup pierwszego mieszkania. Rada Ministrów przyjęła we wtorek (14.03) projekt ustawy w sprawie kredytu 2 proc. - poinformował na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Jakie warunki trzeba będzie spełnić, żeby uzyskać preferencyjne oprocentowanie?

Z ekspertem finansowym z KredytBiałystok.pl Mateuszem Marciniakiem rozmawia Michał Buraczewski.


 Michał Buraczewski: Rządowy program, o którym rozmawiamy, ma nazwę Bezpieczny Kredyt. 2 proc. Co oznacza słowo "bezpieczny" w tej nazwie? Jakie w tym kredycie jest ryzyko gwałtownego wzrostu rat?


Mateusz Marciniak: Roboczy tytuł rządowego projektu to Ustawa o pomocy w oszczędzaniu na cele mieszkaniowe. Ta ustawa ma w sobie kilka różnych rozwiązań. Jednym z nich są właśnie kredyty z preferencyjnymi dopłatami. Dopłaty te mają zapewnić zarówno niższe raty kredytów niż obecnie, jak i też stabilność rat, brak ryzyka ich znacznego wzrostu, co ma miejsce w przypadku kredytów opartych na WIBOR-ze.


W związku z tym, że stopy procentowe rosną, kredytobiorcy płacą w tej chwili większe raty, a w przypadku tego kredytu proponowanego przez rząd to ryzyko będzie niższe.


Tak, to ryzyko tutaj praktycznie nie będzie wcale występowało. Raty kredytów będą zamrożone przez 120 miesięcy, czyli przez 10 lat. Po tym okresie kwota kapitału, która będzie do spłaty, będzie już znacznie mniejsza od kwoty początkowej. Założenie jest takie, że znaczna część kredytobiorców będzie mogła spłacić kredyty przed czasem.

Przez pierwsze 10 lat te kredyty będą miały też raty malejące, które wiążą się z większą częścią kapitałową, co oznacza, że kapitał będzie szybciej spłacany niż w przypadku klasycznych rat równych.


Czy może być tak, że po tych 10 latach nagle na pozostałe 20 lat rata wzrośnie np. dwukrotnie?


Jest tutaj ryzyko pewnej zmiany oprocentowania kredytu. Natomiast z uwagi na to, że kapitał kredytu po 10 latach będzie znacznie mniejszy i kredyt też automatycznie przejdzie na raty równe, to zmiana wysokości raty nie będzie tak dotkliwa.


Dla kogo jest to program?


Program jest skierowany do wybranych kredytobiorców. Nie każdy z niego będzie mógł skorzystać. Podstawowymi założeniami jest wiek do 45. roku życia. Wystarczy, że jedna z osób będących kredytobiorcami spełni ten warunek.


Mówimy tutaj o przypadku, kiedy jest to małżeństwo, tak?


Tak, kiedy małżeństwo lub osoby będące w nieformalnym związku przystępują do tego kredytu, przynajmniej jedna osoba musi mieć poniżej 45 lat.

Kolejnym warunkiem będzie brak posiadania obecnie, ale również w przeszłości, prawa własności lub współdzielczo-własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego lub domu. Czyli jeśli posiadaliśmy w przeszłości nieruchomość, nie posiadamy jej obecnie, została ona sprzedana, to niestety nie będziemy mogli przystąpić do tego programu.

Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, w której odziedziczyliśmy do 50 proc. własności nieruchomości i nie mieszkamy w niej - wtedy ten program będzie dostępny.


A co w przypadku posiadania działki, jeżeli ktoś jest udziałowcem w nieruchomości niezabudowanej?


Według projektu ustawy nie jest to w tej chwili ograniczeniem. Natomiast trzeba zwrócić uwagę na to, że proces legislacyjny dopiero się właściwie rozpoczął. Być może czeka nas jeszcze wiele zmian w postanowieniach tej ustawy i ostateczny kształt w chwili, gdy wejdzie w życie, będzie inny w obecnym projekcie.


Czy zgodnie z aktualnymi propozycjami ten preferencyjny kredyt będzie mógł być przeznaczony na budowę domu?


Tak, są takie możliwości, aby ten kredyt był przeznaczony również na budowę domu jednorodzinnego.


Czy zmieni się zdolność kredytowa młodych Polaków?


Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Zdolność kredytowa obecnie jest niższa niż w poprzednich latach. Wynika to z wysokich stóp procentowych. Jednocześnie Komisja Nadzoru Finansowego w tym roku trochę poluzowała wymagania wobec banków w zakresie zdolności kredytowej i obecnie jest ona większa o około 20 proc. niż w poprzednim roku. Jednocześnie jest ona nadal zdecydowanie mniejsza niż w latach poprzednich.

Być może wraz z programem Bezpieczne Kredyty pojawi się też propozycja zmiany w obliczaniu zdolności kredytowej. Natomiast trzeba pamiętać, że banki są związane też zaleceniami regulatora.


Porozmawiajmy teraz o konkretnych kwotach, bo preferencyjny kredyt nie będzie mógł przekroczyć pół miliona złotych albo jeśli kredytobiorca prowadzi gospodarstwo domowe wspólnie z małżonkiem lub ma co najmniej jedno dziecko - 600 tys. zł. Za taką kwotę poszalejemy obecnie na rynku nieruchomości?


To zależy. Myślę, że w dużych miastach jak Warszawa, wybór będzie ograniczony. Natomiast w Białymstoku będziemy mogli przebierać w szeregu nieruchomości i nabyć nawet całkiem dużą.


Chociażby dlatego, że kwota kredytu to pół miliona albo 600 tysięcy złotych, ale do tego trzeba dodać wkład własny w wysokości 200 tysięcy złotych.


Tak. Wysokość wkładu własnego będzie wynosiła najprawdopodobniej do 200 tysięcy złotych. Suma tych dwóch kwot, czyli kwoty kredytu i wkładu własnego, daje nam maksymalną cenę nieruchomości i pozwala to na naszym białostockim rynku na naprawdę bardzo szeroki wybór.


Czy w związku z rządową propozycją deweloperzy już zacierają ręce?


Niekoniecznie, bo część kredytobiorców obecnie się wstrzymuje z decyzjami o zakupie, oczekując właśnie tego programu kredytów 2-procentowych.


Sprzedaż mieszkań zamarła.


Tak, sprzedaż mieszkań zamarła, bo osoby, które potencjalnie będą mogły skorzystać z programu, podejmują decyzję, aby poczekać. Z tego powodu deweloperzy, mimo że spodziewają się dużego popytu na nieruchomości w tym roku, to obecnie jednak mają tutaj pewne kłopoty ze sprzedażą na bieżąco.


W ubiegłym roku sprzedaż nowych mieszkań spadła o 35 proc. rok do roku. Czy zatem rządowa propozycja może ratować deweloperów przed poważnym kryzysem?


Tak, najprawdopodobniej deweloperzy skorzystają na tej propozycji. W poprzednim roku na skutek wysokich stóp procentowych znacznie spadła zdolność kredytowa. Spowodowało to zarówno mniejsze możliwości zakupu nieruchomości, jak też obawę w związku z wysokimi ratami. Z tego powodu część osób odkładała decyzję o zakupie nieruchomości na później.

Trzeba pamiętać, że potrzeby mieszkaniowe ciągle istnieją i one kiedyś muszą być zrealizowane.


Z jednej strony mamy rządową propozycję preferencyjnych kredytów, z drugiej bardzo duży spadek sprzedaży mieszkań. W związku z tym czy możemy liczyć na poważniejsze obniżki cen nieruchomości w najbliższym czasie?


W poprzednim roku zapowiadano duże obniżki cen nieruchomości w Polsce, natomiast one nie nastąpiły. Są oczywiście pewne drobne korekty, zmiany na niektórych rynkach. Jednocześnie były też rynki, na których były wzrosty. Trzeba zauważyć, że rynek nieruchomości nie jest rynkiem jednorodnym. Inny rynek nieruchomości jest w Białymstoku, inny jest w małych miejscowościach, jeszcze inny w Warszawie.

Działki gruntów są ograniczone i niestety, ale ceny nieruchomości nie będą najprawdopodobniej znacznie bardziej przystępne w niedalekiej przyszłości. Co ciekawe, nawet prognozuje się wzrosty jeszcze w tym roku.


| red: zmj


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
Wojciech Pertkiewicz, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Pertkiewicz [wideo]

prezes Jagiellonii Białystok
24.05.2024

- Myślę, że mecz z Wartą Poznań byłby w stanie przyciągnąć na trybuny 40 tysięcy osób - mówił w Polskim Radiu Białystok Wojciech Pertkiewicz.

źródło: Uniwersytet w Białymstoku

prof. Elżbieta Awramiuk

językoznawczyni z Uniwersytetu w Białymstoku, członkini Rady Języka Polskiego
24.05.2024

"Zmiany wprowadzone przez Radę Języka Polskiego mają na celu uproszczenie polskiej pisowni" - mówi prof. Elżbieta Awramiuk.

Krzysztof Truskolaski, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Truskolaski [wideo]

poseł Koalicji Obywatelskiej
24.05.2024

- Musimy zrobić wszystko, żeby nie było żadnych nielegalnych przekroczeń naszej granicy - to po pierwsze, a po drugie - żeby nasza granica była bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Krzysztof Truskolaski.


fot. Marcin Gliński

Kewin Kajewski [wideo]

kibic Jagiellonii Białystok, gniazdowy na meczach
23.05.2024

Sympatycy Jagiellonii Białystok odliczają godziny do sobotniego meczu z Wartą Poznań w piłkarskiej ekstraklasie. Głęboko wierzą, że po ostatnim gwizdku żółto-czerwoni będą cieszyć się z mistrzostwa Polski. Do tego wyjątkowego wydarzenia od wielu tygodni przygotowują się najbardziej zaangażowani kibice. Wśród nich jest Kewin, który wraz z kolegami prowadzi doping na białostockim stadionie.

fot. Marcin Gliński

Zbigniew Wojno [wideo]

prezes spółki PKS Nova
23.05.2024

"Niebawem będzie ten tabor uzupełniany. I tu powiem, że będziemy sięgali po wszelkie możliwe środki, które będą dostępne, żeby ten tabor się zmieniał" - mówił w Polskim Radiu Białystok nowy prezes spółki PKS Nova Zbigniew Wojno.

Eugeniusz Muszyc, fot. Barbara Sokolińska

Eugeniusz Muszyc

przewodniczący Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego i Forum Związków Zawodowych w Podlaskiem
22.05.2024

- Wzrost minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2025 roku powinien wynosić nie mniej niż 8,14 proc. To wyjdzie mniej więcej 350 zł - mówił w Polskim Radiu Białystok Eugeniusz Muszyc.


Jerzy Kułakowski, fot. Sylwia Krassowska

Jerzy Kułakowski [wideo]

dziennikarz Polskiego Radia Białystok
22.05.2024

"W sumie skomentowałem z 700 meczów. Są takie momenty, których się nie zapomina. Kibicowałem Jagiellonii, kiedy była na zapleczu, potem były lepsze czasy, wydawało się, że lepiej już nie będzie, ale były też sezony, że nie dało się tego oglądać. W sobotę (25.05) gramy o mistrza, o spełnienie marzeń" - mówi Jerzy Kułakowski.

Rafał Rudnicki, fot. Sylwia Krassowska

Rafał Rudnicki [wideo]

zastępca prezydenta Białegostoku
22.05.2024

"Nadzieje są ogromne, bo jest to wyjątkowe wydarzenie w 104-letniej historii klubu Jagiellonia Białystok, jak też w historii miasta. Rzadko takie wydarzenie ma miejsce, że można świętować mistrzostwo Polski" - mówi Rafał Rudnicki.

Źródło: PRB

Alicja Pietruczuk i Aleksandra Sadokierska

reportażystki Polskiego Radia Białystok
21.05.2024

- Jest taki nurt w białostockiej szkole reportażu, nurt, który trochę wyrasta z teatru naturalnego Polskiego Radia, który narodził się właśnie w Białymstoku. Reportaż oczywiście nie jest teatrem, jest opowieścią, chociaż jest śmieszny, nie jest prześmiewczy i chociaż czasem jest wzbudzający ciepło na sercu, nie jest sentymentalny. To jest siła naszej białostockiej szkoły reportażu - mówi reportażystka PRB Alicja Pietruczuk.


Mikołaj Buszko, fot. Marcin Gliński

Mikołaj Buszko

pomysłodawca i organizator Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej "Hajnówka 2024"
21.05.2024

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej "Hajnówka 2024" będzie poświęcona zmarłemu w styczniu prof. Romualdowi Twardowskiemu, kompozytorowi związanemu przez wiele lat z tą imprezą. Festiwal odbędzie się na przełomie maja i czerwca w Białymstoku.

screen z rozmowy

Maksymilian Dura [wideo]

komandor porucznik rezerwy, ekspert portalu Defence24.pl
21.05.2024

"Nie myślmy, że zbudujemy pola minowe, zasieki z drutu kolczastego, stworzymy tzw. zęby smoka i zbudujemy sieć bunkrów, bo to jest bez sensu. Trzeba przygotować plan, jak zwolnić przeciwnika na tyle, aby potem mogły wkroczyć jednostki, które tego przeciwnika będą niszczyły i to nie tylko na naszym terytorium" - mówi Maksymilian Dura.

Rafał Grzyb, fot. Barbara Sokolińska

Rafał Grzyb [wideo]

drugi trener Jagiellonii Białystok
20.05.2024

- Wszystko jest w naszych rękach, nogach, głowach... Dlatego nie ma co ukrywać, że liczymy na to, że to święto piłkarskie w Białymstoku będzie już w sobotę - mówił w Polskim Radiu Białystok Rafał Grzyb.


Grażyna Dworakowska, fot. Barbara Sokolińska

Grażyna Dworakowska

dyrektor Białostockiego Ośrodka Kultury
19.05.2024

Przed nami tygodniowe święto wszystkich, którzy kochają różne aktywności twórcze. W poniedziałek (20.05) rozpoczynają się Dni Sztuki Współczesnej w Białymstoku.

Andrzej Wilczyk, fot. Barbara Sokolińska

Andrzej Wilczyk [wideo]

weteran ruchu kibicowskiego Jagiellonii Białystok
17.05.2024

- Jagiellonia jest gotowa na mistrza Polski - mówił w Polskim Radiu Białystok Andrzej Wilczyk.

dr Radosław Poniat, fot. Barbara Sokolińska

dr Radosław Poniat

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
17.05.2024

- Krzysztof Jurgiel już dawno przestał być ważną postacią w partii, nie znalazł się na listach wyborczych - mówi w Polskim Radiu Białystok socjolog Radosław Poniat z Uniwersytetu w Białymstoku


mjr Katarzyna Zdanowicz, fot. Barbara Sokolińska

mjr Katarzyna Zdanowicz [wideo]

rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
16.05.2024

- To ewenement na skalę całego świata, że państwo sąsiednie zaangażowane jest w organizowanie nielegalnej migracji - mówi o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy mjr Katarzyna Zdanowicz.

Jan Raczyński, źródło: Facebook Muzeum Pamięci Sybiru

Jan Raczyński

prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Memoriał
15.05.2024

- Niestety, dziś w Rosji nie wypada mówić o demokracji. Autorytaryzm nie może opierać się na demokratycznym społeczeństwie - mówi Jan Raczyński.

Maciej Żywno, fot. Marcin Gliński

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
15.05.2024

Premier Donald Tusk zapewnia, że Polska nie przyjmie żadnych uchodźców z tytułu paktu migracyjnego. Mówi też o pełnym poparciu dla straży granicznej i wojska broniącego granicy. W jakim kierunku podąża polityka rządu w tych sprawach?


Dariusz Wieczorek, fot. Marcin Gliński

Dariusz Wieczorek [wideo]

minister nauki i szkolnictwa wyższego
14.05.2024

- Liczba studentów maleje. Koszty rosną. Nie ma możliwości, żeby w Polsce było 350 uczelni wyższych. Jeżeli dzisiaj nie będziemy podejmowali decyzji, to za 2-3 lata będziemy mieli rzeczywiście poważne problemy. Dlatego jestem zwolennikiem łączenia i tworzenia uczelni silniejszych - mówi minister.

Emilia Ramotowska, fot. Marcin Gliński

Emilia Ramotowska

koordynatorka Juwenaliów
13.05.2024

Wilki, Kayah, Dżem i Golec uOrkiestra - m.in. tacy artyści wystąpią na tegorocznych białostockich Juwenaliach. Łącznie przez dwa dni na Kampusie Politechniki Białostockiej wystąpi blisko 30 zespołów.

Rafał Rudnicki, fot. Marcin Gliński

Rafał Rudnicki [wideo]

zastępca prezydenta Białegostoku
13.05.2024

Na uczniów czeka ponad 3 tys. miejsc m.in. w liceach i technikach. Rozpoczyna się rekrutacja do białostockich szkół ponadpodstawowych na przyszły rok szkolny.


fot. Marcin Gliński

Magdalena Kaczonowska, Wiktoria Korol, Zofia Szestowicka, Aleksandra Dąbrowska i Zofia Fidziukiewicz

ze Studia Tańca Sportowego HOKUS w Białymstoku
12.05.2024

Specjalną strefę kibica na trasie 11. PKO Białystok Półmaraton przygotowaliśmy jako Polskie Radio Białystok tuż obok swojej siedziby przy ul. Świerkowej. Biegaczy dopingowały dziewczyny ze Studia Tańca Sportowego HOKUS w Białymstoku.

YUOS, czyli Julianna Urszula Olańska, fot. Joanna Szubzda

YUOS, czyli Julianna Urszula Olańska

wokalistka, laureatka konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
12.05.2024

Specjalną strefę kibica na trasie 11. PKO Białystok Półmaraton przygotowaliśmy jako Polskie Radio Białystok tuż obok swojej siedziby przy ul. Świerkowej. Gościnnie biegaczy dopinguje YUOS, czyli Julianna Olańska - laureatka Niebieskiego Mikrofonu Polskiego Radia Białystok, półfinalistka programu The Voice of Poland.

Mariusz Chrzanowski, fot. Adam Dąbrowski

Mariusz Chrzanowski [wideo]

prezydent Łomży
10.05.2024

W poniedziałek (6.05.) Mariusz Chrzanowski złożył ślubowanie i oficjalnie rozpoczął swoją trzecią kadencję na stanowisku Prezydenta Miasta Łomża.


Czesław Renkiewicz, fot. Iza Kosakowska

Czesław Renkiewicz [wideo]

prezydent Suwałk
10.05.2024

Nowy żłobek, kolejne inwestycje drogowe i mediateka to ważniejsze cele, które chce zrealizować podczas swojej ostatniej kadencji prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

prof. Izabela Święcicka, fot. Gabriela Lasota

prof. Izabela Święcicka

główna koordynator Festiwalu Nauki i Sztuki, prorektor Uniwersytetu w Białymstoku ds. nauki i współpracy międzynarodowej
9.05.2024

- Nauka powinna być dla wszystkich. Dążymy do tego, żeby zaprezentować nasze osiągnięcia dla całego społeczeństwa. Chcemy poszerzać wiedzę o tym, co już odkryliśmy. Mając ją, rozumiejąc różnego rodzaju zjawiska, które są w świecie i we wszechświecie, lepiej funkcjonujemy - mówi w Polskim Radiu Białystok prof. Izabela Święcicka.

Artur Kosicki, fot. Marcin Gliński

Artur Kosicki [wideo]

były marszałek województwa podlaskiego
9.05.2024

"Marszałkiem się bywa, a człowiekiem trzeba być. Dlatego dziękuję za wszystkie słowa wsparcia. Za - nie tylko to poparcie - 23 tys. głosów, które zostały na mnie oddane, ale też za ten odzew po tej sytuacji, która zaistniała we wtorek i zmianie w zarządzie" - mówił w Polskim Radiu Białystok były marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.


dr hab. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski

profesor Uniwersytetu w Białymstoku
8.05.2024

- Bardzo ważne będzie, w jaki sposób Rosjanie i Białorusini zaczną korzystać z danych Tomasza Szmydta. Wykorzystają go też do propagandy - mówi prof. Daniel Boćkowski.

Łukasz Prokorym, fot. Joanna Szubzda

Łukasz Prokorym [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
8.05.2024

- Każdego radnego, który w mojej ocenie przechodzi na dobrą stronę mocy, będę nazywał bohaterem i będę gratulował odpowiedzialności za losy województwa. I uważam, że to są właściwe słowa dla państwa marszałków Wiesławy Burnos i Marka Malinowskiego - mówi marszałek.

Marcelina Román, Iga Caban i Michał Znaniecki, fot. Joanna Szubzda

Marcelina Román, Iga Caban i Michał Znaniecki

artyści
8.05.2024

W Operze i Filharmonii Podlaskiej trwają przygotowania do ostatniej w tym sezonie artystycznym premiery. Już 10 maja publiczność zobaczy "Pajace" Ruggera Leoncavalla i "Rycerskość wieśniaczą" Pietra Mascagniego w reżyserii Michała Znanieckiego.


Michał Dzierżek i Aneta Radziszewska, fot. Joanna Szubzda

Michał Dzierżek i Aneta Radziszewska

tegoroczni maturzyści z I LO w Białymstoku
7.05.2024

- Moim zdaniem tematy były do przewidzenia i raczej typowe - mówiła tegoroczna maturzystka Aneta Radziszewska.

Magdalena Dziejma, fot. Joanna Szubzda

Magdalena Dziejma [wideo]

polonistka, wicedyrektor VI LO w Białymstoku
7.05.2024

- Czy egzamin ustny z jęz. polskiego jest potrzebny? Myślę, że jesteśmy w stanie troszkę inaczej sprawdzić umiejętności komunikacyjne maturzystów. Lepiej by było, żeby uczniowie mieli szansę skupienia się tylko na egzaminach pisemnych, zwłaszcza na poziomie rozszerzonym - uważa polonistka.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
6.05.2024

- Przyjeżdża do nas kilka tysięcy ludzi z całej Polski. Mamy rekordową frekwencję na całej imprezie, w tej chwili jest zapisanych już prawie 6600 osób. Przygotowaliśmy też aż 15 punktów kibicowania na 21-kilometrowej trasie - będą kapele, dj'e, a nawet orkiestra - mówi Grzegorz Kuczyński.


Tadeusz Truskolaski, fot. Joanna Szubzda

Tadeusz Truskolaski [wideo]

prezydent Białegostoku
6.05.2024

- Chciałbym, żeby te 5 lat upłynęło pod znakiem zaspokajania potrzeb mieszkańców. To, co przyjmiemy do realizacji, będzie monitorowane - będziemy się spotykać z mieszkańcami i będę zdawał im relacje z tego, co zostało zrobione - zapowiada prezydent.

Robert Sadowski, fot. Marcin Gliński

Robert Sadowski [wideo]

dyrektor Muzeum Wojska w Białymstoku
2.05.2024

"To symbol, który nas wszystkich łączy" - tak o biało-czerwonej fladze mówił w Polskim Radiu Białystok dyrektor Muzeum Wojska w Białymstoku Robert Sadowski.

Radosław Hancewicz, fot. Joanna Szubzda

Radosław Hancewicz [wideo]

rzecznik podlaskiej KAS
30.04.2024

Około 7-9 proc. to jeszcze zeznania podatkowe składane tradycyjną drogą w formie papierowej - albo bezpośrednio w urzędzie, albo za pośrednictwem poczty. Natomiast powyżej 90 proc. podatników rozlicza się elektronicznie - mówi rzecznik.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok