Radio Białystok | Gość | Mateusz Marciniak [wideo] - ekspert finansowy

Mateusz Marciniak [wideo]

ekspert finansowy

14.03.2023, 07:58, akt. 14:07

Raty kredytu będą zamrożone przez 10 lat - to zakłada rządowy program Pierwsze Mieszkanie. Jakie warunki trzeba spełnić, żeby z niego skorzystać?

Mateusz Marciniak, fot. Joanna Szubzda
Mateusz Marciniak, fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Z Mateuszem Marciniakiem rozmawia Michał Buraczewski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Będą dopłaty do kredytu na zakup pierwszego mieszkania. Rada Ministrów przyjęła we wtorek (14.03) projekt ustawy w sprawie kredytu 2 proc. - poinformował na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Jakie warunki trzeba będzie spełnić, żeby uzyskać preferencyjne oprocentowanie?

Z ekspertem finansowym z KredytBiałystok.pl Mateuszem Marciniakiem rozmawia Michał Buraczewski.


 Michał Buraczewski: Rządowy program, o którym rozmawiamy, ma nazwę Bezpieczny Kredyt. 2 proc. Co oznacza słowo "bezpieczny" w tej nazwie? Jakie w tym kredycie jest ryzyko gwałtownego wzrostu rat?


Mateusz Marciniak: Roboczy tytuł rządowego projektu to Ustawa o pomocy w oszczędzaniu na cele mieszkaniowe. Ta ustawa ma w sobie kilka różnych rozwiązań. Jednym z nich są właśnie kredyty z preferencyjnymi dopłatami. Dopłaty te mają zapewnić zarówno niższe raty kredytów niż obecnie, jak i też stabilność rat, brak ryzyka ich znacznego wzrostu, co ma miejsce w przypadku kredytów opartych na WIBOR-ze.


W związku z tym, że stopy procentowe rosną, kredytobiorcy płacą w tej chwili większe raty, a w przypadku tego kredytu proponowanego przez rząd to ryzyko będzie niższe.


Tak, to ryzyko tutaj praktycznie nie będzie wcale występowało. Raty kredytów będą zamrożone przez 120 miesięcy, czyli przez 10 lat. Po tym okresie kwota kapitału, która będzie do spłaty, będzie już znacznie mniejsza od kwoty początkowej. Założenie jest takie, że znaczna część kredytobiorców będzie mogła spłacić kredyty przed czasem.

Przez pierwsze 10 lat te kredyty będą miały też raty malejące, które wiążą się z większą częścią kapitałową, co oznacza, że kapitał będzie szybciej spłacany niż w przypadku klasycznych rat równych.


Czy może być tak, że po tych 10 latach nagle na pozostałe 20 lat rata wzrośnie np. dwukrotnie?


Jest tutaj ryzyko pewnej zmiany oprocentowania kredytu. Natomiast z uwagi na to, że kapitał kredytu po 10 latach będzie znacznie mniejszy i kredyt też automatycznie przejdzie na raty równe, to zmiana wysokości raty nie będzie tak dotkliwa.


Dla kogo jest to program?


Program jest skierowany do wybranych kredytobiorców. Nie każdy z niego będzie mógł skorzystać. Podstawowymi założeniami jest wiek do 45. roku życia. Wystarczy, że jedna z osób będących kredytobiorcami spełni ten warunek.


Mówimy tutaj o przypadku, kiedy jest to małżeństwo, tak?


Tak, kiedy małżeństwo lub osoby będące w nieformalnym związku przystępują do tego kredytu, przynajmniej jedna osoba musi mieć poniżej 45 lat.

Kolejnym warunkiem będzie brak posiadania obecnie, ale również w przeszłości, prawa własności lub współdzielczo-własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego lub domu. Czyli jeśli posiadaliśmy w przeszłości nieruchomość, nie posiadamy jej obecnie, została ona sprzedana, to niestety nie będziemy mogli przystąpić do tego programu.

Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, w której odziedziczyliśmy do 50 proc. własności nieruchomości i nie mieszkamy w niej - wtedy ten program będzie dostępny.


A co w przypadku posiadania działki, jeżeli ktoś jest udziałowcem w nieruchomości niezabudowanej?


Według projektu ustawy nie jest to w tej chwili ograniczeniem. Natomiast trzeba zwrócić uwagę na to, że proces legislacyjny dopiero się właściwie rozpoczął. Być może czeka nas jeszcze wiele zmian w postanowieniach tej ustawy i ostateczny kształt w chwili, gdy wejdzie w życie, będzie inny w obecnym projekcie.


Czy zgodnie z aktualnymi propozycjami ten preferencyjny kredyt będzie mógł być przeznaczony na budowę domu?


Tak, są takie możliwości, aby ten kredyt był przeznaczony również na budowę domu jednorodzinnego.


Czy zmieni się zdolność kredytowa młodych Polaków?


Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Zdolność kredytowa obecnie jest niższa niż w poprzednich latach. Wynika to z wysokich stóp procentowych. Jednocześnie Komisja Nadzoru Finansowego w tym roku trochę poluzowała wymagania wobec banków w zakresie zdolności kredytowej i obecnie jest ona większa o około 20 proc. niż w poprzednim roku. Jednocześnie jest ona nadal zdecydowanie mniejsza niż w latach poprzednich.

Być może wraz z programem Bezpieczne Kredyty pojawi się też propozycja zmiany w obliczaniu zdolności kredytowej. Natomiast trzeba pamiętać, że banki są związane też zaleceniami regulatora.


Porozmawiajmy teraz o konkretnych kwotach, bo preferencyjny kredyt nie będzie mógł przekroczyć pół miliona złotych albo jeśli kredytobiorca prowadzi gospodarstwo domowe wspólnie z małżonkiem lub ma co najmniej jedno dziecko - 600 tys. zł. Za taką kwotę poszalejemy obecnie na rynku nieruchomości?


To zależy. Myślę, że w dużych miastach jak Warszawa, wybór będzie ograniczony. Natomiast w Białymstoku będziemy mogli przebierać w szeregu nieruchomości i nabyć nawet całkiem dużą.


Chociażby dlatego, że kwota kredytu to pół miliona albo 600 tysięcy złotych, ale do tego trzeba dodać wkład własny w wysokości 200 tysięcy złotych.


Tak. Wysokość wkładu własnego będzie wynosiła najprawdopodobniej do 200 tysięcy złotych. Suma tych dwóch kwot, czyli kwoty kredytu i wkładu własnego, daje nam maksymalną cenę nieruchomości i pozwala to na naszym białostockim rynku na naprawdę bardzo szeroki wybór.


Czy w związku z rządową propozycją deweloperzy już zacierają ręce?


Niekoniecznie, bo część kredytobiorców obecnie się wstrzymuje z decyzjami o zakupie, oczekując właśnie tego programu kredytów 2-procentowych.


Sprzedaż mieszkań zamarła.


Tak, sprzedaż mieszkań zamarła, bo osoby, które potencjalnie będą mogły skorzystać z programu, podejmują decyzję, aby poczekać. Z tego powodu deweloperzy, mimo że spodziewają się dużego popytu na nieruchomości w tym roku, to obecnie jednak mają tutaj pewne kłopoty ze sprzedażą na bieżąco.


W ubiegłym roku sprzedaż nowych mieszkań spadła o 35 proc. rok do roku. Czy zatem rządowa propozycja może ratować deweloperów przed poważnym kryzysem?


Tak, najprawdopodobniej deweloperzy skorzystają na tej propozycji. W poprzednim roku na skutek wysokich stóp procentowych znacznie spadła zdolność kredytowa. Spowodowało to zarówno mniejsze możliwości zakupu nieruchomości, jak też obawę w związku z wysokimi ratami. Z tego powodu część osób odkładała decyzję o zakupie nieruchomości na później.

Trzeba pamiętać, że potrzeby mieszkaniowe ciągle istnieją i one kiedyś muszą być zrealizowane.


Z jednej strony mamy rządową propozycję preferencyjnych kredytów, z drugiej bardzo duży spadek sprzedaży mieszkań. W związku z tym czy możemy liczyć na poważniejsze obniżki cen nieruchomości w najbliższym czasie?


W poprzednim roku zapowiadano duże obniżki cen nieruchomości w Polsce, natomiast one nie nastąpiły. Są oczywiście pewne drobne korekty, zmiany na niektórych rynkach. Jednocześnie były też rynki, na których były wzrosty. Trzeba zauważyć, że rynek nieruchomości nie jest rynkiem jednorodnym. Inny rynek nieruchomości jest w Białymstoku, inny jest w małych miejscowościach, jeszcze inny w Warszawie.

Działki gruntów są ograniczone i niestety, ale ceny nieruchomości nie będą najprawdopodobniej znacznie bardziej przystępne w niedalekiej przyszłości. Co ciekawe, nawet prognozuje się wzrosty jeszcze w tym roku.


| red: zmj


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

Jawor – u źródeł kultury

REKLAMA
NieTeatr ZALIA

REKLAMA
OiFP DYPTYK WIELKANOCNY: VIA CRUCIS/CAVALLERIA RUSTICANA
Dariusz Budrowski, fot. Joanna Szubzda

Dariusz Budrowski [wideo]

prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości
24.03.2023

- Pieniądze z nowego unijnego budżetu są dla przedsiębiorców, którzy chcą wdrażać innowacyjne rozwiązania. To nie oznacza, że inicjatywy muszą się opierać na oryginalnych pomysłach, muszą być jedynie nowością w ich firmach.

Patrycja Maliszewska, fot. Sylwia Krassowska

Patrycja Maliszewska [wideo]

zawodniczka Juvenii Białystok i reprezentantka Polski w short tracku
23.03.2023

Przez wiele lat była łyżwiarką Juvenii Białystok i reprezentowała Polskę na najważniejszych imprezach w short tracku. Patrycja Maliszewska kończy bogatą karierę sportową.

Cezary Kaźmierczak, fot. Sylwia Krassowska

Cezary Kaźmierczak [wideo]

prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców
22.03.2023

"Na zachodniej Ukrainie wojny nie ma. Tam się w zasadzie relokował cały biznes ze wschodu Ukrainy albo znaczna część biznesu. Tam powoli już można zacząć działać" - mówi Cezary Kaźmierczak.


Błażej Poboży, fot. Sylwia Krassowska

Błażej Poboży [wideo]

wiceminister spraw wewnętrznych i administracji
21.03.2023

- Wiosną nie spodziewamy się większej liczby migrantów. Dzięki zaporze i patrolom Straży Granicznej udaremniane są te nielegalne przekroczenia - mówi Błażej Poboży.

Daniel Czyżewski

Daniel Czyżewski [wideo]

z portalu Energetyka24
20.03.2023

Polska wciąż powinna rozwijać sieć gazowniczą w poszczególnych regionach, bo zapotrzebowanie na gaz w najbliższej dekadzie nie zmniejszy się - ocenia Daniel Czyżewski.

fot. Marcin Gliński

Mirosław Wojciuk i Romuald Rakowski

z zespołu Błękitny Nosorożec
18.03.2023

- W warstwie muzycznej, staramy się, aby każda płyta była w miarę różnorodna. Nie trzymamy się schematów punkowych. Wtrącamy trochę reggae, metalu, chociaż nie jesteśmy kapelą stricte metalową. Po latach można powiedzieć, że mamy taki własny styl - to nie jest tylko post punk albo punk rock - mówią muzycy z zespołu Błękitny Nosorożec.


Źródło: Główny Inspektorat Transportu Drogowego, gov.pl

Alvin Gajadhur

główny inspektor transportu drogowego
17.03.2023

Trwają masowe kontrole w firmach transportowych. - Sprawdzamy przedsiębiorców z Białegostoku, Białej Podlaskiej, Poznania, Częstochowy i Wrocławia - wytypowaliśmy firmy, które prawdopodobnie dysponują kapitałem białoruskim lub rosyjskim.

prof. Adam Bartnicki, fot. Joanna Szubzda

prof. Adam Bartnicki [wideo]

ekspert ds. bezpieczeństwa z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
17.03.2023

"Akcje dywersyjne mają to do siebie, że nie bardzo wiemy, kto tego dokonał. Coś wylatuje w powietrze, jest jakiś zamach, ale nie wiemy, kto za tym stoi. Możemy się domyślać, ale bez twardych dowodów trudno też żądać od NATO deklaracji, że wypełni artykuł 5. Traktatu Północnoatlantyckiego" - mówi prof. Adam Bartnicki.

prof. Robert Ciborowski, fot. Joanna Szubzda

prof. Robert Ciborowski [wideo]

ekonomista, rektor Uniwersytetu w Białymstoku
16.03.2023

- Jeśli nic wielkiego się nie wydarzy, jeśli nie pojawi się jakiś czarny łabędź, który nagle zmieni trajektorię naszego codziennego życia, to raczej jest to szczyt inflacji.


fot. Beata Włostowska

Beata Włostowska

nauczycielka z Zespołu Szkół Zawodowych nr 5 w Białymstoku, laureatka konkursu "Zawodowiec Roku 2022"
15.03.2023

To nauczyciele, którzy wyróżniają się pasją, zaangażowaniem i profesjonalizmem, a także wspierają uczniów w rozwijaniu ich zawodowych zainteresowań. Poznaliśmy zwycięzców ogólnopolskiego konkursu "Zawodowiec Roku 2022" w 52 dziedzinach, organizowanego m.in. przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Wśród nagrodzonych jest nauczycielka z Zespołu Szkół Zawodowych nr 5 w Białymstoku - Beata Włostowska.

Leszek Mironiuk, fot. Sylwia Krassowska

Leszek Mironiuk [wideo]

rzecznik Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Białymstoku
15.03.2023

"Konsument może w każdy możliwy sposób udowadniać, że dokonał zakupu tego towaru u sprzedawcy. Paragon nie jest wymagany. Jeżeli dokonaliśmy zakupu w tym sklepie, a sprzedawca pamięta o tym, powinien taką reklamację rozpatrzyć" - mówi Leszek Mironiuk.

Mateusz Marciniak, fot. Joanna Szubzda

Mateusz Marciniak [wideo]

ekspert finansowy
14.03.2023

Raty kredytu będą zamrożone przez 10 lat - to zakłada rządowy program Pierwsze Mieszkanie. Jakie warunki trzeba spełnić, żeby z niego skorzystać?


płk Jarosław Kowalewski, fot. Sylwia Krassowska

płk Jarosław Kowalewski

szef Ośrodka Zamiejscowego w Białymstoku Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji
13.03.2023

- Targi będą kompleksowym sposobem informowania o Siłach Zbrojnych i dostępnych formach służby wojskowej - mówi płk Jarosław Kowalewski o I Wojskowych Targach Służby i Pracy w Wysokiem Mazowieckiem.

Maksymilian Dura, źródło: defence24.pl

Maksymilian Dura [wideo]

komandor porucznik rezerwy Marynarki Wojennej, ekspert portalu Defence24.pl
13.03.2023

"Zdobywanie miast jest zawsze bardzo krwawe" - mówi Maksymilian Dura.

ks dr. Jan Dohnalik, źródło: parafiamichal.pl

ks. dr Jan Dohnalik

z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, współpracownik Centrum Ochrony Dziecka
10.03.2023

- To co jest na pewno ważne w tym filmie i co stawia nam pytania - jako tym, którzy się zajmują ochroną dzieci i młodzieży - to, że rzeczywiście redaktor dotarł do niektórych osób skrzywdzonych. To jest zawsze pytanie, czy my robimy wystarczająco, żeby do nich dotrzeć, żeby im pomóc; ale to jest pytanie dla nas, a nie dla Jana Pawła II - mówi ks. dr Jan Dohnalik


prof. Jerzy Kopania, fot. Joanna Szubzda

prof. Jerzy Kopania [wideo]

filozof, etyk
10.03.2023

- Ta cała sprawa, obok wydźwięku moralnego i czysto historycznego, czegoś, co trzeba wyjaśnić, ma też aspekt polityczny i jest wyraźnie rozgrywana politycznie - tak o reakcjach po reportażu na temat Jana Pawła II mówi profesor Kopania.

Stanisław Żaryn, źródło: www.gov.pl

Stanisław Żaryn

pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej Rzeczpospolitej
9.03.2023

- Możemy zauważyć pewne typowe sposoby oddziaływania Rosji na Polskę. Przede wszystkim eksploatowane są wszystkie działania, które mają poróżnić Polaków i Ukraińców.

Małgorzata Wenclik i Marta Siemieniuk, fot. Barbara Sokolińska

Małgorzata Wenclik i Marta Siemieniuk

ze Stowarzyszenia 100-lecie kobiet i z Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej oddział w Białymstoku
8.03.2023

8 marca inauguruje działalność Podlaska Rada Kobiet. W jej skład wejdzie 17 przedstawicielek m.in. świata nauki czy medycyny.


Robert Flisiak, fot. Monika Kalicka, archiwum

prof. Robert Flisiak [wideo]

kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych
7.03.2023

"Covid-19 to jest już zupełnie inna choroba. Mam wątpliwości czy powinniśmy nadal używać określenia Covid-19. Pacjenci, których w tej chwili mamy, to już nie są pacjenci z zagrożeniem życia" - mówił w Radiu Białystok profesor Robert Flisiak.

fot. Marcelina Markowska

Jacek Babiel

doradca i konsultant wyborczy
7.03.2023

- W marketingu politycznym możemy powiedzieć, że staranie się o to, żeby wejść na listę wyborczą, czasami jest związane z walką we własnym środowisku wyborczym czy po prostu w regionie - mówi Jacek Babiel.

fot. Joanna Szubzda

Anna Zdanowicz

psychoterapeutka i psycholożka
6.03.2023

- Może pojawić się poczucie winy, bo ta rodzina, jak mówią mieszkańcy Choroszczy, prezentowała się jako bardzo otwarta, wzorowa, a okazało się, że coś było nie tak - mówi Anna Zdanowicz.


Dariusz Piontkowski, fot. Joanna Szubzda

Dariusz Piontkowski [wideo]

wiceminister edukacji i nauki
6.03.2023

- To już ostatnia zmiana przed tegorocznym egzaminem maturalnym. Zostało stosunkowo niewiele czasu, więc chyba już nie ma sensu wprowadzać dalszych, głębszych zmian - mówi wiceminister.

Michał Osyda, fot. Sylwia Krassowska

Michał Osyda

założyciel formacji OSYDA
4.03.2023

Zadzwonił do mnie Artur Urbanowicz i zapytał, czy byłbym gotów napisać utwór, który ilustrowałby muzycznie jego powieść "Grzesznik". Lubię wyzwania, więc się zgodziłem. Trochę nie miałem wyobrażenia, jak napisać piosenkę o książce, ale po przeczytaniu wersji przed drukiem, miałem już cały utwór w głowie - wspomina Michał Osyda.

Krzysztof Jurgiel, fot. Joanna Szubzda

Krzysztof Jurgiel [wideo]

były minister rolnictwa, europoseł
3.03.2023

- Mamy w magazynach obecnie około 50 proc. zbóż przed sezonem i żeby to sprzedać, to trzeba zmniejszyć koszty. Rząd złożył wniosek do Brukseli o dopłaty.


Marcin Wiącek, źródło: bip.brpo.gov.pl/fot. G. Krzyżewski

Marcin Wiącek [wideo]

Rzecznik Praw Obywatelskich
2.03.2023

"Warunki, w jakich funkcjonują polskie ośrodki penitencjarne, odbiegają od tych, które powinny być standardem w państwach europejskich. W szczególności mam na myśli powierzchnię przypadającą na jedną osobę osadzoną. Jest ona zdecydowanie zbyt mała" - mówi Marcin Wiącek.

Andrzej Vilk, źródło: archiwum prywatne

Andrzej Vilk

Kierownik Działu Legalizacji Zatrudnienia w Grupie Progres
2.03.2023

"Jeżeli jest dla nich praca, to cudzoziemcy czują potrzebę przeprowadzenia się do mniejszych ośrodków, mniejszych miast" - mówi Andrzej Vilk z Grupy Progres.

dr Marek Jedynak, fot. Joanna Szubzda

dr Marek Jedynak [wideo]

dyrektor białostockiego oddziału IPN
1.03.2023

- Ich sposób walki, działalność w podziemiu niepodległościowym to była próba podtrzymania państwowości polskiej w taki sposób, w jaki tylko byli w stanie - mówi o Żołnierzach Wyklętych dr Marek Jedynak.


Bartosz Szolc, fot. Barbara Sokolińska

Bartosz Szolc [wideo]

organizator Białostockiego Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych
28.02.2023

- Nie wszyscy zdają sobie sprawę, kim byli Żołnierze Wyklęci. Dlatego właśnie 1 marca maszerujemy - mówił na antenie Polskiego Radia Białystok Bartosz Szolc.

źródło: www.bialystok.tvp.pl

Agnieszka Giełażyn-Sasimowicz

dyrektor białostockiego ośrodka Telewizji Polskiej
27.02.2023

"Wiosna w TVP 3 Białystok to przede wszystkim informacje. Stawiamy na informacje lokalne co godzinę. Od godziny 10:30 do 21:30. Chcemy być jak najbliżej naszych widzów" - mówi Agnieszka Giełażyn-Sasimowicz.

Roman Czepe, fot. Joanna Szubzda

Roman Czepe [wideo]

wicestarosta powiatu białostockiego
27.02.2023

- Liczymy na to, że będzie pochylenie się nad naszym stanowiskiem i wskazanie zapisu, który rzeczywiście budzi kontrowersje - mówi wicestarosta o stanowisku rady powiatu białostockiego ws. Karty LGBT.


Artur Szabałowski, Tomasz Staranowicz, Mariusz Bienasz i Robert Czerski, fot. Marcin Gliński

Artur Szabałowski, Tomasz Staranowicz, Mariusz Bienasz i Robert Czerski

zespół Bad Falcon, laureaci konkursu Niebieski Mikrofon - Muzyczna Nagroda Polskiego Radia Białystok
25.02.2023

- Po Niebieskim Mikrofonie jeszcze się nie spotkaliśmy, nie mieliśmy żadnej próby, ale na gorąco rozmawialiśmy o teledysku. Na pewno w planach mamy teledysk do piosenki "Klątwa" - mówił w Radiu Białystok Tomasz Staranowicz z zespołu Bad Falcon.

Wojciech Konończuk, fot. Joanna Szubzda (archiwum)

Wojciech Konończuk

dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich
24.02.2023

- To nie jest wojna o charakterze lokalnym, regionalnym. To jest wojna, która zdeterminuje porządek europejski, z wpływem także na porządek światowy - mówi w rocznicę inwazji Rosji na Ukrainę dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich Wojciech Konończuk.

Marek Ławreszuk, fot. Joanna Szubzda

Marek Ławreszuk

z zespołu Czeremszyna - laureata plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
24.02.2023

- Ta nagroda była dla nas bardzo dużą niespodzianką. Zespoły, które grają podobną muzykę do nas i będą planowały w przyszłych latach startować w Niebieskim Mikrofonie, niech się nie wahają - warto!


Przemek Piotrowski, fot. Joanna Szubzda

Przemek Piotrowski

laureat konkursu Niebieski Mikrofon - Muzyczna Nagroda Polskiego Radia Białystok
23.02.2023

- Niebieski Mikrofon przede wszystkim daje cenne doświadczenie. Poznałem wielu ciekawych artystów, wiele zespołów, dostałem masę motywacji i zastrzyk finansowy.

prof. Maciej Perkowski, fot. Joanna Szubzda

prof. Maciej Perkowski [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
23.02.2023

- Deklaracja liderów Bukaresztańskiej Dziewiątki to sygnał polityczny, który pokazuje jedność i usuwa wątpliwości wobec Rosji, na przykład w kwestiach gospodarczych.

Jakub Jasiukiewicz, Michał Babik, Piotr Klepacki, Miłosz Gładyszewski, fot. Sylwia Krassowska

Jakub Jasiukiewicz, Michał Babik, Piotr Klepacki, Miłosz Gładyszewski

zespół Five Stages of Grief, finaliści 4. edycji konkursu "Niebieski Mikrofon - Muzyczna Nagroda Polskiego Radia Białystok"
22.02.2023

"To był duży stres, bo jesteśmy młodym zespołem, za nami dopiero drugi konkurs, ale nikt nie chciał zawieść. Bardzo się cieszymy, że wygraliśmy Niebieski Mikrofon" - mówi Michał Babik.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok