Radio Białystok | Gość | Robert Chebdzyński [wideo] - prezes Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej KZN-Podlaskie

Robert Chebdzyński [wideo]

prezes Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej KZN-Podlaskie

20.04.2023, 07:43, akt. 08:36

- To jest właśnie clou tego projektu. Chodzi o to, żeby na te mieszkania mogli sobie pozwolić ludzie, którzy nie mają zdolności kredytowej - mówi Robert Chebdzyński.

Robert Chebdzyński, fot. Joanna Szubzda
Robert Chebdzyński, fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Z Robertem Chebdzyńskim rozmawia Michał Buraczewski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

W 17 podlaskich gminach mają być budowane tanie mieszkania na wynajem. To cel Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej KZN-Podlaskie, która niespełna rok temu powstała w naszym regionie. 

Kiedy pierwsi mieszkańcy będą mogli wynajmować mieszkania, które powstaną z rządowym wsparciem? M.in. o to Michał Buraczewski zapytał prezesa SIM KZN-Podlaskie Roberta Chebdzyńskiego.


Michał Buraczewski: Jak dużo tanich mieszkań na wynajem powstanie w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej KZN-Podlaskie?


Robert Chebdzyński: Umowa spółki stanowi, że nie mniej, niż 800.


I kiedy?


Myślę, że zajmie nam to około dwóch-trzech lat. To znaczy nie całe 800, ale te pierwsze mieszkania zaczniemy budować w ciągu dwóch-trzech lat. Tyle zajmie przygotowanie dokumentacji, pozyskanie kredytów, stworzenie całego modelu finansowego dla mieszkań, które mają powstać.


A gdzie powstaną te mieszkania?


Mieszkania powstaną na terenie 17 gmin, które zrzesza nasza spółka. Są to gminy z województwa podlaskiego, m.in. Łapy, Boćki, Bielsk Podlaski, Suchowola, aż po Sejny i Suwałki.


I na czym polega mechanizm finansowania takich inwestycji? Samorządy będą się składały wspólnie z rządem na budowę takich mieszkań?


I tak, i nie. Samorządy otrzymały z rządowego programu wsparcia po 3 mln zł na przystąpienie do spółki i wniosły te 3 mln zł udziałem do spółki. Następnym krokiem jest pozyskanie 10-procentowego grantu, a następnie staranie się o 35-procentowy, bezzwrotny grant. Na resztę pieniędzy, która ma pokryć budowę, spółka powinna zaciągnąć kredyt w Banku Gospodarstwa Krajowego. I od 15 do 30 procent są to koszty partycypacji ludzi, którzy mają zamieszkać w tych mieszkaniach.


A na jakim jesteśmy teraz etapie, jeżeli chodzi o budowę tych mieszkań? Wszystko jest na razie na etapie uzgodnień, przygotowywania dokumentów, czy może są już pierwsze nieruchomości, na których powstaną takie bloki z mieszkaniami pod wynajem?


Spółka ma w swoim zasobie nieruchomość położoną w gminie Michałowo o powierzchni około hektara. Reszty nieruchomości jeszcze nie przejęliśmy; nie ma takiej potrzeby, żebyśmy wnosili aportem do spółki natychmiast te nieruchomości.

W 90 procentach mamy, właściwie to gminy mają już przygotowane grunty, na których powstaną mieszkania. Przed budową, wniesiemy je aportem aktem notarialnym do spółki. Na razie otrzymaliśmy upoważnienia od większości gmin do dysponowania gruntami na cele budowlane. W tej chwili, na tym etapie trwały uzgodnienia z samorządami jakie to mają być mieszkania, jeździliśmy tam z architektem, z inżynierem, rozmawialiśmy z burmistrzami, wójtami.


To w jakim standardzie będą to mieszkania?


To będzie standard do wynajęcia, czyli nie deweloperski, a w mieszkaniach powinna znajdować się armatura sanitarna tak, żeby można było się wprowadzić.


A powierzchnie lokali, jakie są przewidziane?


Powierzchnie lokali będą różne, bardzo podobnie, jak u deweloperów, od 32 do 65 m2.


A kto będzie mógł sobie pozwolić na wynajem takich mieszkań?


I to jest właśnie clou tego projektu. Chodzi o to, żeby na te mieszkania mogli sobie pozwolić ludzie, którzy nie mają zdolności kredytowej.


To znaczy nie mają szans na kredyt, nie mogą takiego mieszkania kupić, ale czy będą jakieś progi dochodowe, czy to będą mieszkania dla najuboższych?


Nie będą to mieszkania dla najuboższych, dlatego, że oczywiście trzeba będzie, jak już się stanie lokatorem, zapłacić czynsz, na który też się będzie składał w jakiejś części kredyt, który trzeba będzie spłacać. Spółka go będzie spłacała około 30 lat, powiedzmy.


Skoro powiedzieliśmy o czynszu, w jakiej wysokości jest przewidziany taki czynsz?


Nie mamy jeszcze dokładnego pułapu tego czynszu. Czynsz ma być atrakcyjny, tak życzy sobie rząd. Ma być niższy niż, powiedzmy, standardowy na rynku, natomiast on zależy od różnych czynników: od wysokości kredytów, oprocentowania kredytu itd. I również od pewnych mechanizmów, które być może dzięki rządowi, dzięki parlamentowi zostaną uchwalone, np. że oprocentowanie kredytu, który zaciągniemy nie będzie wyższe niż 2 procent. Mam nadzieję, że tak będzie.


W grę ma wchodzić także możliwość wykupu mieszkań. Jakie będą tego warunki?


Warunkiem wykupu mieszkań będzie spłacenie kredytu SBC, tego, o którym przed chwilą wspominałem, czyli mniej więcej 30 procent wartości inwestycji. Mniej więcej 30 lat to powinno zająć. Per analogiam TBS.


A kto skorzysta najbardziej z tej inicjatywy mieszkaniowej? Mieszkańcy czy samorządy? Jakie są samorządy, które zrzesza Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa? Bo z tego co się zorientowałem, to nie są duże miasta, takie, które mogą sobie pozwolić na drogie inwestycje.


Generalnie właśnie taki był pomysł, bo do tej pory TBS-y w zasadzie znajdowały się w większych miastach. Oczywiście, były też w kilku powiatowych miastach, ale generalnie były to duże miasta. Teraz pomysł był taki, żeby mieszkańcy mniejszych miast mogli z tego skorzystać, żeby się nie musieli wyprowadzać i szukać jakiegoś lokum w Białymstoku czy dalej od swojego rodzinnego miejsca zamieszkania.


Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa KZN-Podlaskie działa już od prawie roku. Jak pan ocenia postęp prac na razie?


Prawie rok działa formalnie, ponieważ została powołana 1 czerwca 2022 roku. Ja przyszedłem do pracy pod koniec października, w zasadzie mogę powiedzieć, że od listopada. I wtedy generalnie mogę powiedzieć, że spółka zaczęła działać, to jest kilka miesięcy.


I co udało się zrobić do tej pory?


Ja myślę, że sporo się udało. Przede wszystkim trzeba to było zorganizować. Nie mieliśmy nic, oprócz pustych ścian wynajętego biura, kiedy przyszedłem. W tej chwili to wszystko już zaczęło działać, przygotowujemy dokumentację. Rada nadzorcza i walne zgromadzenie zobowiązały zarząd do przygotowania 17 planów zagospodarowania terenu dla 17 do końca sierpnia, natomiast we wrześniu mamy złożyć już pięć wniosków kredytowych do Banku Gospodarstwa Krajowego. Żeby złożyć takie wnioski potrzebne są już wstępne projekty, modele finansowe, biznes plan itd.


Czyli pierwsze wbicie łopaty w okolicach wyborów?

(śmiech) Nie, myślę, że to niemożliwe. Wszyscy by oczywiście chcieli, by to stało się jak najszybciej, my również, natomiast nie. Samo zbieranie dokumentacji, zbieranie środków, to dłuższy czas.


Mówił pan o tym, że gminy wniosły po 3 mln zł do majątku spółki KZN-Podlaskie. Jak w warunkach obecnych, kiedy drożeją materiały budowlane, usługi budowlane, mają się te pieniądze do pierwotnych założeń? 800 mieszkań – bardzo dużo, biorąc pod uwagę to, ile może kosztować miejska toaleta. Wydaje się, że 800 mieszkań może kosztować znacznie, znacznie więcej, niż to przewidywane było na początku.


Stanowczo tak, tak na pewno będzie. Natomiast te pieniądze, które wniosły gminy, które otrzymały z rządowego funduszu generalnie służą do przygotowania inwestycji. Do finansowania również mogą służyć, natomiast to jest takie koło zamachowe. Będzie tego pewnie 20 procent mniej realnie, niż pierwotnie zamierzano, na skutek inflacji i drożyzny, ale myślę, że jakoś sobie poradzimy.


Podsumowując naszą rozmowę – do otwarcia pierwszych mieszkań jeszcze jest daleko, daleko?


Ja myślę, że około dwóch-trzech lat.


To czekamy zatem na wymierne efekty działania Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej KZN-Podlaskie. Dziękuję serdecznie za rozmowę.


Dziękuję.

| red: bs


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
prof. Leszek Borysiewicz, fot. Joanna Szubzda

prof. Leszek Borysiewicz [wideo]

immunolog, były rektor Uniwersytetu Cambridge
2.06.2023

Dziewczynki i chłopcy w wieku 12 i 13 lat mogą już za darmo szczepić się przeciw HPV. Rodzice i opiekunowie mogą je zapisywać poprzez Internetowe Konto Pacjenta, bezpośrednio w placówce POZ lub za pośrednictwem infolinii.

fot. Marcin Gliński

Mateusz Adaszczyk

prezes Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Białostockiej
2.06.2023

- Przez cztery lata z powodu pandemii Juwenalia w Białymstoku nie były organizowane. Dziś to nowe otwarcie, nowa siła. Mieliśmy w sprzedaży 7 tysięcy karnetów - wszystkie się wyprzedały, więc zainteresowanie jest spore - mówił w Polskim Radiu Białystok prezes Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Białostockiej Mateusz Adaszczyk.

Mateusz Feszler, fot. Sylwia Krassowska

Mateusz Feszler [wideo]

przewodniczący Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podlaskiego
1.06.2023

"Działamy po to, aby głos młodych ludzi z całego naszego województwa był dobrze słyszany" - mówi Mateusz Feszler.


Ewelina Grygatowicz-Szumowska, fot. Marcin Mazewski

Ewelina Grygatowicz-Szumowska [wideo]

przewodnicząca Porozumienia Polskich Przedsiębiorców Zjednoczony Wschód
31.05.2023

W związku z zamknięciem przejść granicznych w naszym regionie część przedsiębiorców tam działających planuje się przebranżowić. - Na przykład osoby, które zajmowały się handlem, myślą o handlu internetowym - mówi Ewelina Grygatowicz-Szumowska.

Kamil Kłysiński, mat. prywatne

Kamil Kłysiński [wideo]

z Ośrodka Studiów Wschodnich
30.05.2023

"Jest takie ryzyko, że presja migracyjna wzrośnie w najbliższym czasie. Jest absolutnie wrogi stosunek władz białoruskich do Polski" - mówił w Polskim Radiu Białystok Kamil Kłysiński z Ośrodka Studiów Wschodnich.

Wojciech Pertkiewicz, fot. Monika Kalicka

Wojciech Pertkiewicz

prezes Jagiellonii Białystok
29.05.2023

Przed Jagiellonią budowa drużyny na kolejny sezon. Finansowo w klubie się nie przelewa, dlatego wiele będzie zależeć od rozmów z radą nadzorczą - mówi prezes Wojciech Pertkiewicz.


Maciej Rant, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Rant

organizator Błotnej Ligi Mistrzów w piłce nożnej
28.05.2023

W dniach 24 i 25 czerwca w Korycinie odbędzie się 7. edycja Swampions Soccer League, czyli Błotnej Ligi Mistrzów. To jedna z najbardziej oryginalnych imprez sportowych w naszym regionie.

Kaciaryna Dzierman, fot. Sylwia Krassowska

Kaciaryna Dzierman [wideo]

Białoruska Diaspora Białegostoku
26.05.2023

"Chcemy pokazać ludziom, że to, co się dzieje na Białorusi, to się nie skończyło. Nie możemy mówić o tym w czasie przeszłym. Nadal trwa terror, trwają represje" - mówi Kaciaryna Dzierman.

Marcin Ratajczak, fot. PRB

Marcin Ratajczak

współtwórca i właściciel firmy INURU
26.05.2023

Nowoczesna, innowacyjna firma to marzenie wielu osób. Jaką drogę trzeba pokonać, by ją stworzyć? Jakie trzeba mieć umiejętności i ile wyrzeczeń to kosztuje?


Dominika Dębska, Joanna Sikora i Aleksandra Sadokierska, fot. Barbara Sokolińska

Dominika Dębska, Joanna Sikora i Aleksandra Sadokierska

reportażystki Polskiego Radia Białystok
26.05.2023

- Polska szkoła reportażu jest zupełnie inna. (...) To jest dla nas zderzenie i możliwość konfrontacji tego, jak my postrzegamy sztukę reportażu radiowego i otworzenia się na inne formy - mówi o udziale w International Feature Conference AudioDocs w Reykjavíku na Islandii Joanna Sikora.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji "Białystok Biega"
25.05.2023

- Bardzo duża część zawodników to osoby, które startują raz w roku, właśnie w charytatywnej sztafecie Plum Ekiden. Nowością w tej edycji jest klasyfikacja rodzinna. Są jeszcze miejsca, można się zapisywać.

dr inż. Andrzej Chmielewski, fot. Joanna Szubzda

dr inż. Andrzej Chmielewski [wideo]

prodziekan do spraw studenckich i kształcenia Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej
25.05.2023

- Bezpieczeństwo dużych firm, ale i całego kraju zależy od tego, jak zachowujemy się my jako jednostki, bo przejęcie kontroli nad małym urządzeniem może być początkiem dalszych cyberataków.


Karol Zimnoch, fot. Marcin Gliński

Karol Zimnoch [wideo]

doradca kredytowy
24.05.2023

"Teraz, kiedy wchodzi ten program "Bezpieczny kredyt 2 procent", to się okazuje, że te kredyty będą o wiele tańsze, więc więcej osób będzie stać po prostu na zakup mieszkania" - mówił w Polskim Radiu Białystok doradca kredytowy Karol Zimnoch.

gen. Andrzej Jakubaszek, fot. Sylwia Krassowska

gen. Andrzej Jakubaszek [wideo]

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
23.05.2023

Prawie 10 tysięcy prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski odnotowała od początku roku Straż Graniczna. Pomimo wybudowanej zapory na granicy, Białorusini nadal podsycają kryzys migracyjny.

dr Agnieszka Muzyk, fot. Adam Dąbrowski

dr Agnieszka Muzyk [wideo]

dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży
23.05.2023

"Zawsze powtarzam, by czytać polecenia bardzo spokojnie, ze zrozumieniem i do końca. To jest najważniejsze zalecenie" - radzi dr Agnieszka Muzyk.


Źródło: archiwum prywatne Brygidy Dzidek

dr Brygida Dzidek

założycielka i prezeska Haptology
23.05.2023

Wirtualny świat pochłania nas coraz bardziej. Coraz więcej mówimy między innymi o sztucznej inteligencji i immersji. Czy niesie to za sobą zagrożenia?

Marek Konkolewski, fot. archiwum prywatne

Marek Konkolewski [wideo]

były policjant z Komendy Głównej Policji, ekspert bezpieczeństwa ruchu drogowego
22.05.2023

"Nie wróci wolna amerykanka, anarchia na polskie drogi. To, że wrócimy do starego, sprawdzonego systemu naliczania punktów karnych, nie spowoduje wzrostu liczby wypadków" - mówi Marek Konkolewski.

Mirosław Oliferuk, fot. Paweł Wądołowski

Mirosław Oliferuk [wideo]

dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży
19.05.2023

"Będzie to rozwiązanie zdecydowanie bardziej bezpieczne niż to, co jest w tej chwili" - tak o zakazie wyprzedzania samochodów ciężarowych przez inne ciężarówki na drogach ekspresowych i autostradach mówi dyrektor łomżyńskiego WORD-u Mirosław Oliferuk.


dr Maciej Białous, fot. Joanna Szubzda

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
18.05.2023

Waloryzacja świadczenia 500 plus do 800 plus może zapewnić PiS-owi utrzymanie swojego elektoratu - uważa socjolog dr Maciej Białous.

prof. Henryk Wnorowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Henryk Wnorowski [wideo]

z Rady Polityki Pieniężnej
17.05.2023

"Jesteśmy wielkim krajem, wielką gospodarką i nasz budżet jest coraz większy" - mówił w Polskim Radiu Białystok prof. Henryk Wnorowski.

Siarhiej Vieramiejenka, fot. Joanna Szubzda

Siarhiej Vieramiejenka [wideo]

z białostockich struktur Białoruskiej Chrześcijańskiej Demokracji
16.05.2023

Spotkanie Wołodymyra Zełenskiego i Swiatłany Cichanouskiej to bardzo ważny sygnał. To też motywacja dla całej białoruskiej opozycji, m.in. w obliczu doniesień o chorobie Aleksandra Łukaszenki - uważa Siarhiej Vieramiejenka.


prof. Adam Bartnicki, fot. Joanna Szubzda

prof. Adam Bartnicki [wideo]

ekspert ds. bezpieczeństwa z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
15.05.2023

Takie sytuacje jak przelot rosyjskiej rakiety, czy balonu z Białorusi mogą się wciąż zdarzać - mówił ekspert ds. bezpieczeństwa z Uniwersytetu w Białymstoku prof. Adam Bartnicki.

Mikołaj Pawlak, źródło: brpd.gov.pl

Mikołaj Pawlak [wideo]

Rzecznik Praw Dziecka
12.05.2023

"Sprawy dzieci wymagają natychmiastowej reakcji" - mówi Mikołaj Pawlak.

Jacek Bogucki, fot. Joanna Szubzda

Jacek Bogucki [wideo]

senator PiS, były wiceminister rolnictwa
11.05.2023

- Rzadko mówi się o tym, że 80 proc. problemu, może nawet 90, to jest spadek cen zbóż na rynkach: światowym i europejskim. Natomiast w 10-20 proc. dołożył się do tego import z Ukrainy.


Bartosz Bezubik, fot. Barbara Sokolińska

Bartosz Bezubik [wideo]

prezes Zakładu Przemysłu Sklejek Biaform
10.05.2023

- Wydaje mi się, że podobnie jak w przypadku Bojar, tym bardziej na Dojlidach wniosek o utworzenie parku kulturowego nie zyska aprobaty stosownych instytucji - mówił na antenie Polskiego Radia Białystok Bartosz Bezubik.

fot. Marcin Gliński

Agnieszka Maliszewska [wideo]

dyrektor Polskiej Izby Mleka
9.05.2023

"Mlekovita, Mlekpol, Piątnica to są te firmy, które dzisiaj bez wątpienia są liderami nie tylko w naszym kraju, ale też świetnie sobie radzą w świecie" - mówiła w Polskim Radiu Białystok Agnieszka Maliszewska.

Paweł Łatuszka, fot. Joanna Szubzda

Paweł Łatuszka [wideo]

były ambasador Białorusi w Polsce, kierujący Narodowym Zarządem Antykryzysowym
8.05.2023

- Tortury, kalectwo, aresztowania, wyroki ponad 20 lat więzienia. A Unia Europejska absolutnie nie reaguje. Co się powinno jeszcze wydarzyć, żeby sytuacja na Białorusi była w centrum uwagi? - pyta Paweł Łatuszka.


Marzena Paczuska, fot. Sylwia Krassowska

Marzena Paczuska [wideo]

Członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
5.05.2023

W drugim z rzędu badaniu słuchalności firmy Kantar Polska Radio Białystok utrzymuje drugie miejsce w stolicy Podlasia. Wyższą słuchalność od nas ma jedynie ogólnopolskie RMF FM.

Andrzej Chodkiewicz, fot. Barbara Sokolińska

Andrzej Chodkiewicz [wideo]

zastępca Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Białymstoku ds. Ochrony przed Powodzią i Suszą
5.05.2023

- Myślę, że ta inwestycja będzie służyć społeczności lokalnej - mówi Andrzej Chodkiewicz o Wielkiej Pętli Mazurskiej, czyli drodze wodnej, która ma połączyć Śniardwy z innymi jeziorami.

Dariusz Piontkowski, fot. Joanna Szubzda

Dariusz Piontkowski [wideo]

wiceminister edukacji i nauki
4.05.2023

- Nie zawsze ocena w jednej szkole, jest porównywalna z oceną w drugiej szkole. Dlatego matura jest potrzebna - pozwala w sposób bardziej obiektywny spojrzeć na poziom wiedzy i umiejętności wszystkich uczniów - mówi wiceminister.


podinsp. Tomasz Krupa, fot. Sylwia Krassowska

podinsp. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej policji
28.04.2023

Przed nami pięć dni długiego, świątecznego weekendu. O czym musimy pamiętać, żeby była to prawdziwie bezpieczna majówka?

Katarzyna Turosieńska, fot. Barbara Sokolińska

Katarzyna Turosieńska

prezes oddziału podlaskiego Polskiej Izby Turystyki
28.04.2023

"My jesteśmy spragnieni podróżowania. Zbyt długo byliśmy pozamykani, siedzieliśmy w domu, to było bardzo ograniczające. Dodatkowo w naszym województwie mieliśmy jeszcze wykluczony pas przy strefie przygranicznej. W tę majówkę możemy podróżować już całkowicie bez przeszkód" - mówiła w Polskim Radiu Białystok Katarzyna Turosieńska.

Cezary Kulesza, fot. Joanna Szubzda

Cezary Kulesza

Prezes PZPN
27.04.2023

Wygrana w sobotnim meczu z Wartą Poznań powinna zapewnić Jagiellonii bezpieczne miejsce w tabeli - mówi prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, były szef Jagi, Cezary Kulesza, który odwiedził Białystok przy okazji konferencji organizowanej przez Podlaski Związek Piłki Nożnej.


Kamil Bortniczuk, źródło: gov.pl

Kamil Bortniczuk

minister sportu i turystyki
27.04.2023

"Jeżeli któryś z rosyjskich czy białoruskich sportowców podpisze deklarację, w ramach której będzie potępiał zbrodnie wojenne (...) to oczywiście tak, widzimy miejsce dla takiego sportowca w międzynarodowej społeczności sportowej".

Józef Mozolewski, fot. Joanna Szubzda

Józef Mozolewski [wideo]

przewodniczący podlaskiej "Solidarności"
26.04.2023

Na jaki wzrost minimalnego wynagrodzenia możemy liczyć od przyszłego roku? - Myślę, że ciągle jest aktualna propozycja 4 tys. zł - mówi Józef Mozolewski.

gen. Romana Polko, źródło: archiwum prywatne

gen. Roman Polko

były dowódca jednostki wojskowej GROM
25.04.2023

"Budujemy technologie XXI wieku - kupujemy F-35, Himarsy, Abramsy, również będą te polskie produkty realizowane wspólnie z Koreą Południową. To wszystko wskazuje na to, że polska armia jest najnowocześniejsza na świecie. Nie ma w tym ani odrobiny przesady" - mówił w Polskim Radiu Białystok gen. Roman Polko.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok