Radio Białystok | Gość | Katarzyna Turosieńska - prezes oddziału podlaskiego Polskiej Izby Turystyki

Katarzyna Turosieńska

prezes oddziału podlaskiego Polskiej Izby Turystyki

28.04.2023, 08:18, akt. 08:08

"My jesteśmy spragnieni podróżowania. Zbyt długo byliśmy pozamykani, siedzieliśmy w domu, to było bardzo ograniczające. Dodatkowo w naszym województwie mieliśmy jeszcze wykluczony pas przy strefie przygranicznej. W tę majówkę możemy podróżować już całkowicie bez przeszkód" - mówiła w Polskim Radiu Białystok Katarzyna Turosieńska.

Katarzyna Turosieńska, fot. Barbara Sokolińska
Katarzyna Turosieńska, fot. Barbara Sokolińska


0:00
0:00
Z Katarzyną Turosieńską rozmawia Edyta Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Czy warto wybrać się na majówkę do...  Majówki? Pewnie, że tak. Tym bardziej, że w Polsce jest kilka miejsc o takiej nazwie - w Podlaskiem jest taka osada leśna w gminie Supraśl. O tym, gdzie warto wybrać się w ten zbliżający się długi weekend - Edyta Wołosik rozmawia z prezes oddziału podlaskiego Polskiej Izby Turystyki Katarzyną Turosieńską.


Edyta Wołosik: Wielu z nas odlicza już pewnie czas do Majówki. A jeśli ktoś wziął jeden dzień urlopu może odpoczywać przez pięć dni, a w przypadku trzech dni urlopu przez dziewięć dni. Część pewnie wyjedzie, a pozostałych postaramy się choć trochę zachęcić do zwiedzenia naszego regionu. Ponad dwa razy więcej rezerwacji niż w ubiegłym roku. Polacy chętnie spędzą majówkę poza domem, choć nie wyjadą na tak długo jak umożliwia to kalendarz majowych świąt. Tak wynika z danych serwisów noclegi.pl i nocowanie.pl. Czy pani z tym się zgadza?


Katarzyna Turosieńska: Tak, niestety ubolewam nad tym, że spędzamy urlop w ograniczonym przedziale czasowym. Ale jest to prawda. Polskie portfele są coraz szczuplejsze. Nie rezygnujemy całkowicie z wyjazdów, natomiast spędzamy mniej dni podczas urlopowych wypadów.


Myśli pani, że po tym czasie pandemii, gdy nie mieliśmy możliwości, przez pewien czas, wyjazdów, to mimo wysokich kosztów - ludzie jednak mają z tyłu głowy, że warto postawić na wypoczynek, warto postawić na wyjazd nawet w ten wydłużony weekend majowy?

Oczywiście. My jesteśmy spragnieni podróżowania. Zbyt długo byliśmy pozamykani, siedzieliśmy w domu, to było bardzo ograniczające. Dodatkowo w naszym województwie mieliśmy jeszcze wykluczony pas przy strefie przygranicznej i tutaj też na przykład Białowieża nie była w pełni otwarta na turystów. 

I mamy pierwszą majówkę w której możemy podróżować już całkowicie bez przeszkód.


Z danych wynika, że średnia cena za osobę za noc wzrosła o ponad 30%. Czy rzeczywiście to się potwierdza również w województwie podlaskim? Bo tutaj te wskaźniki brane są przede wszystkim dla kwater i hoteli nad morzem oraz w górach.

Tak zazwyczaj przyjęło się, że do badań wykorzystywane są pensjonaty, ośrodki i hotele nadmorskie i te w górach. Oczywiście w województwie podlaskim również ceny nieco zostały podniesione, ale myślę że nie tak drastycznie jak we wspomnianych miejscach.


W myśl powiedzenia "cudze chwalicie, swego nie znacie" warto na pewno spędzić ten wolny czas podróżując po województwie podlaskim. Białowieża, Supraśl, Augustów - to znamy. Ale czy jest jeszcze coś takiego do odkrycia, co może pani polecić?

Jasne. Ja zawsze będę polecała do końca nieodkryte Podlasie nadbużańskie, czyli tereny Drohiczyna, Wólki Nadbużnej, Mielnika. To są fantastyczne miejsca, cudowni ludzie. Miejsca coraz lepiej przygotowane pod turystów, bo samorządy lokalne również zrobiły świetne inwestycje. No i potężna nieuregulowana rzeka Bug, która teraz ma bardzo wartki nurt. I polecam szczególnie wypoczynek w pontonie lub w kajaku.


Bo Podlasie daje możliwość takiego bardzo aktywnego wypoczynku w przeciwieństwie do zatłoczonych miejscowości nadmorskich czy też górskich.

Mamy tu ogromną przestrzeń, zielone płuca Polski, więc możemy oddychać pełną piersią. Cztery parki narodowe. Taki wrzecionowaty układ naszego województwa sprawia, że ci, którzy mieszkają na północy - często nie byli na południu i odwrotnie. Więc może warto nie wybierać się gdzieś daleko nad morze czy w góry, a właśnie do innego, bardziej odległego zakątka naszego województwa.


A czy musimy jeszcze pracować nad tym - i po pandemii, i po zamknięciu ze względu na granicę polsko-białoruską, ale też i ze względu na bliskość Ukrainy - żeby przyciągnąć tu turystów z innych regionów? Bo jednak i czyta się i słyszy się, że to wyobrażenie o tym co tu jest, że nie jest bezpiecznie - wciąż funkcjonuje.

Niestety wizerunkowo jeszcze musimy bardzo dużo pracować. Nad tak zwaną turystyką przyjazdową, czyli chodzi głównie o turystów zagranicznych. Naszymi klientami świetnymi do tej pory byli Niemcy, Hiszpanie. Od moich kolegów i koleżanek, którzy wyjeżdżają na zagraniczne targi i właśnie zajmowali się zawsze sprowadzaniem zagranicznych turystów do Polski słyszę, że mają wielkie obawy. Ponieważ szczególnie województwo podlaskie, lubelskie, podkarpackie - to są te tereny przygraniczne. I jak mówią ci turyści - dla nich wydaje się, że jest niebezpiecznie.

Oczywiście my mieszkając tutaj wiemy doskonale, że jest komfortowo, bezpiecznie, pięknie, ale musimy z tym przekazem trafić do zewnętrznego turysty i musimy robić duże kampanie wizerunkowe mówiące o tym, że jest tu fantastycznie. 


My powinniśmy być sami ambasadorami swojego regionu. 

Ja nawet zrobiłam w ubiegłym roku taką akcję internetową - "jestem ambasadorem Polski Wschodniej". Cieszyła się dużą popularnością. Bo tak naprawdę każdy z nas powinien dużo mówić o swoim regionie. Bo jeżeli my się chwalimy miejscem w którym mieszkamy, no to znaczy, że jest ono wartościowe i należy je odwiedzić. 


No i są takie możliwości, na przykład w mediach społecznościowych. To warto może te relacje, zdjęcia powrzucać, żeby poszły w świat, że tu wypoczywa się znakomicie.

No pewnie, to jest bardzo dobry pomysł. Zwłaszcza, że dzisiejszy świat jest bardzo internetowy i nie ma ograniczeń, nie ma granic więc można dotrzeć do odbiorcy z odległego zakątka świata. Możemy zaprezentować ten wypoczynek, a on nie musi być wcale bierny. 

Możemy jeździć rowerem, możemy jeździć konno, możemy biegać, możemy skorzystać z kolejek wąskotorowych które również są w naszym województwie - jest naprawdę masa ciekawych możliwości. No i dzielmy się tym wszystkim w sieci. Możemy ohasztagować oczywiście "jestem ambasadorem Polski Wschodniej" żeby kontynuować tę akcję i żeby ściągać do nas klientów zewnętrznych.


Zachęcając do aktywnego wypoczynku mieszkańców województwa podlaskiego, do odwiedzania miejsc w naszym regionie - też można powiedzieć o tym, że nie trzeba koniecznie wykupować noclegu. Oczywiście wspieramy i gastronomię i hotelarstwo, ale można robić wycieczki jednodniowe. Bo też jest potencjał.

Pewnie. Tak naprawdę podczas majówki praktycznie wszystkie obiekty będą otwarte. Możemy odwiedzić muzea, możemy odwiedzić skanseny na wolnym powietrzu, możemy iść do galerii, możemy wyjść do parku w naszej okolicy. Nie zawsze wyjazd na majówkę musi wiązać się z wydawaniem pokaźnych funduszy. Ale oczywiście gdybyśmy chcieli wesprzeć lokalnych przedsiębiorców, no to kawa, obiad czy chociaż jeden nocleg choćby w kwaterze prywatnej to zawsze jest jakiś wsparcie przedsiębiorców z branży turystycznej.


Gdzie szukać informacji o regionie?

Internet jest świetnym do tego miejscem. Należy też pamiętać, że większość miejscowości turystycznych w naszym regionie ma informacje turystyczną, która jest otwarta w tym czasie. I tam są świetnie przeszkoleni pracownicy, którzy wytłumaczą udostępnią też zazwyczaj bezpłatne informatory czy mapy po regionie. 


Niektórzy oczywiście decydują się na wyjazd zagraniczny - podobno jeśli chodzi o dłuższe wyjazdy popularne są Turcja i Madera, a w przypadku krótszych - Praga, Berlin, Madryt i Paryż.

Ale i Polskie Radio Białystok ma propozycje na majówkę - zachęcamy do wspólnego spędzania czasu przy ul. Świerkowej 1, przy naszym plenerowym studiu.


| red: mag


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI
fot. Joanna Szubzda

mjr Katarzyna Zdanowicz [wideo]

rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.04.2024

- Teraz mamy zdecydowanie więcej prób nielegalnego przekraczania granicy niż w pierwszych miesiącach tego roku. Za to, co dzieje się przy granicy, są odpowiedzialne służby białoruskie, bo to one tym wszystkim sterują - mówi mjr Katarzyna Zdanowicz.

Jan Perkowski, fot. Joanna Szubzda

Jan Perkowski

starosta białostocki
11.04.2024

"W naszym powiecie białostockim rozwój idzie dynamicznie - mieszkańców przybywa z roku na rok" - mówi Jan Perkowski.

Jacek Brzozowski, fot. Marcin Gliński

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
11.04.2024

"Odpowiedzialna polityka migracyjna polega na zapewnieniu szczelności granicy państwa" - mówił w Polskim Radiu Białystok wojewoda podlaski Jacek Brzozowski.


Stefan Krajewski, fot. Sylwia Krassowska

Stefan Krajewski [wideo]

wiceminister rolnictwa, podlaski poseł PSL, prezes podlaskich struktur PSL
10.04.2024

- Koalicja z PiS-em byłaby bardzo trudną koalicją po tym wszystkim, co się wydarzyło i w polityce krajowej, i w polityce regionalnej - mówi Stefan Krajewski o powyborczej sytuacji w sejmiku województwa podlaskiego.

Tadeusz Truskolaski, fot. Edyta Wołosik

Tadeusz Truskolaski [wideo]

prezydent Białegostoku
9.04.2024

- Nawet jeśli zmieni się prawo, będzie to moja ostatnia kadencja - mówi Tadeusz Truskolaski.

Artur Kosicki, fot. Sylwia Krassowska

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
8.04.2024

"Będę rozmawiał z każdym, komu leży na sercu dobro naszego regionu. Będę rozmawiał z panem Stanisławem Derehajłą (z Konfederacji), Trzecią Drogą i Polskim Stronnictwem Ludowym. Będę rozmawiał nawet z Koalicją Obywatelską" - mówi Artur Kosicki.


Mariusz Chrzanowski, fot. Adam Dąbrowski

Mariusz Chrzanowski

prezydent Łomży
8.04.2024

"Mam nadzieję, że ta trzecia kadencja będzie kadencją stabilizacji. Liczę też na wsparcie rady miejskiej Łomży. Jest to niezwykle ważne, a różnie z tym bywało w poprzednich latach. Dla rozwoju naszego miasta ważne jest, aby był spokój, aby udało się zbudować większość ponad podziałami" - mówi Mariusz Chrzanowski.

dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
8.04.2024

"Tadeusz Truskolaski był faworytem i nie miał za bardzo z kim przegrać. Wynik Henryka Dębowskiego jest bardzo dobry, biorąc pod uwagę, że nazwisko kandydata na prezydenta Białegostoku zostało ogłoszone w ostatniej chwili" - mówi dr Maciej Białous.

dr Katarzyna Sztop-Rutkowska, fot. Sylwia Krassowska

dr Katarzyna Sztop-Rutkowska [wideo]

z Wydziału Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku
8.04.2024

"W Białymstoku i w Łomży nie ma zaskoczenia. Suwałki są największą niespodzianką w regionie. Niewiele osób spodziewało się, że w Suwałkach będzie druga tura wyborów. Przez te dwa tygodnie czeka nas duża walka polityczna, programowa" - mówi dr Katarzyna Sztop-Rutkowska.


Piotr Morko, fot. Monika Kalicka

Piotr Morko

prezes Lowlanders Białystok
7.04.2024

Do gry wracają zawodnicy Lowlanders Białystok. Aktualni mistrzowie Polski w futbolu amerykańskim będą chcieli powtórzyć sukces z poprzednich rozgrywek. W lipcu zeszłego roku pokonali Silesię Rebels Katowice 38:35 i zdobyli swój trzeci mistrzowski tytuł.

Marek Rybnik, fot. Sylwia Krassowska

Marek Rybnik [wideo]

dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Białymstoku
5.04.2024

"Niezależnie od tego, ile kart otrzymamy, czy trzy, czy cztery, to na każdej karcie do głosowania, chcąc, żeby nasz głos był ważny, możemy postawić tylko jeden znak X. To jest warunek sine qua non ważności oddanego głosu" - mówi Marek Rybnik.

Andrzej Domański, fot. Sylwia Krassowska

Andrzej Domański [wideo]

minister finansów
4.04.2024

"Chcemy, aby nowy system był systemem przewidywalnym, stabilnym, na bazie którego samorządowcy będą mogli łatwiej planować swoje inwestycje" - mówi Andrzej Domański.


Aleś Zarembiuk - prezes Fundacji Dom Białoruski, fot. Jarosław Iwaniuk

Aleś Zarembiuk [wideo]

prezes Białoruskiego Domu w Warszawie
3.04.2024

- Jestem przekonany, że ani Polacy, ani Białorusini nie chcą żadnej wojny, żadnego konfliktu, żadnej eskalacji, ale to przygotowują nam niestety jeden zbrodniarz Putin i drugi dyktator Łukaszenka - mówił w Polskim Radiu Białystok Aleś Zarembiuk.

Maciej Maciejewski, fot. Marcin Gliński

Maciej Maciejewski [wideo]

synoptyk
2.04.2024

"Na podstawie pomiarów, jakie są prowadzone przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika ewidentnie, że robi nam się coraz cieplej. Średnia roczna temperatura rośnie" - mówił w Polskim Radiu Białystok synoptyk Maciej Maciejewski.

Gen. Wiesław Kukuła, fot. Joanna Szubzda

gen. Wiesław Kukuła

szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
29.03.2024

- Rosja przygotowuje się do wojny z NATO. To jest fakt. Pytanie, jak my to odbieramy i co robimy? Czy uważamy, że tego typu informacje nas straszą czy raczej są sygnałem do tego, żebyśmy się przygotowali. To, w jaki sposób Rosja zareaguje, zależy tylko i wyłącznie od naszych postaw - mówi gen. Wiesław Kukuła.


Monika Ksepko, fot. Sylwia Krassowska

Monika Ksepko [wideo]

psycholog z Białostockiego Centrum Onkologii i Hospicjum Proroka Eliasza
29.03.2024

- Nie da się uniknąć cierpienia. Natomiast my mamy tendencję do tego, żeby ułatwiać sobie życie i to jest naturalne, ale moje doświadczenie pokazuje, że na dłuższą metę unikanie nie zwalnia nas z cierpienia. W zasadzie odbiera nam możliwość przekonania się, że sobie poradzimy w takich trudnych chwilach - mówi psycholog.

Ks. Adam Anuszkiewicz, fot. Marcin Gliński

ks. Adam Anuszkiewicz [wideo]

wikariusz parafii pw. Ducha Świętego w Białymstoku, kapelan w zakładzie poprawczym, raper
28.03.2024

"Jezus, kiedy powoływał apostołów, powołał ich po to, aby "z nim byli i aby mógł ich posyłać". Gdy przestanę być z Bogiem, gdy przestanę adorować Najświętszy Sakrament, przestanę się modlić, swoje sprawy codzienne odnosić do wartości Ewangelii, do osoby Jezusa Chrystusa, to wtedy przegram" - mówił w Polskim Radiu Białystok ks. Adam Anuszkiewicz.

fot. Marcin Gliński

Wiesław Czołpiński [wideo]

nowy rektor Akademii Teatralnej w Warszawie
27.03.2024

"Na kandydatów nie możemy narzekać, a wręcz możemy się tym pochwalić. Ponieważ na kierunek aktorstwo w Warszawie z dwiema specjalnościami - dramatyczną i muzyczną - startuje 1200 kandydatów na 18 miejsc. A w Białymstoku też zbieramy przez ostatnie lata co najmniej 200 kandydatów na 15 miejsc" - mówił w Polskim Radiu Białystok nowy rektor Akademii Teatralnej w Warszawie prof. Wiesław Czołpiński.


Agnieszka Czyżewska-Jacquemet, fot. Polskie Radio Lublin

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet [wideo]

prezeska Stowarzyszenia Grupa 17 z Polskiego Radia Lublin
26.03.2024

- Jesteśmy zobligowani wypełniać tę misję i to robimy najlepiej jak umiemy. My mamy to poczucie misji chyba wbudowane w geny dziennikarzy mediów publicznych i ciągle to realizujemy w nadziei, że te pieniądze spłyną - mówi o sytuacji w rozgłośniach regionalnych Polskiego Radia Agnieszka Czyżewska-Jacquemet.

Natalia Ściepancowa, fot. Marcin Gliński

Natalia Ściepancowa [wideo]

jedna z aktywistek białoruskiej diaspory w Białymstoku
25.03.2024

"Musimy dbać o nasz język i naszą białoruską kulturę. To jest ważne, żeby przetrzymać ten ciężki czas na wygnaniu" - mówiła w Polskim Radiu Białystok jedna z aktywistek białoruskiej diaspory w Białymstoku Natalia Ściepancowa.

foto: Monika Kalicka

Dorota Zawadzka i Grzegorz Zawadzki

autorzy książki "Werbel, czyli zrozumieć dzięcioły"
24.03.2024

Jeśli wybierzemy się teraz do lasu, jest duża szansa, że usłyszmy bębnienie czy też werblowanie... dzięciołów. Ale po co to robią? Ile razy na sekundę uderzają dziobem w drzewo? I czy mogą od tego dostać wstrząsu mózgu? A czy potrafią śpiewać? I co skrywają ich przepastne dziuple? Przeczytamy o tym w książce Doroty Zawadzkiej i Grzegorza Zawadzkiego "Werbel, czyli zrozumieć dzięcioły".


Maciej Wróbel, fot. własne

Maciej Wróbel [wideo]

przewodniczący sejmowej podkomisji ds. mediów i polityki audiowizualnej
22.03.2024

- Chcę jak najwięcej swojej wiedzy, energii poświęcić, żeby ta ustawa miała jak najlepsze założenia. Te najlepsze założenia to niezależne i dobrze sfinansowane media publiczne - mówi Maciej Wróbel.

fot. Marcin Gliński

prof. Małgorzata Bieńkowska [wideo]

dziekan Wydziału Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku
21.03.2024

Dziś przypada 100 dni rządu Donalda Tuska. Z ostatniego sondażu wynika, że ankietowani za sukces koalicji 15 października uważają przede wszystkim odblokowanie pieniędzy z KPO. Tak uważa ponad 61 procent badanych. Większość Polaków dobrze też ocenia prowadzenie polityki zagranicznej.

Julita Olszewska, fot. Sylwia Krassowska

Julita Olszewska [wideo]

rolniczka z Podlasia
20.03.2024

"Nie zmieniamy stanowiska, idziemy do przodu" - mówi Julita Olszewska.


Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
20.03.2024

- Takie generalizowanie, że protestujemy tutaj przeciwko obywatelom jest nie w porządku postawieniem sprawy - tym bardziej, że my protestujemy także w imieniu konsumentów, w sprawie dobrej, zdrowej żywności - mówił na antenie Polskiego Radia Białystok Jacek Słoma.

Jacek Brzozowski, fot. Joanna Szubzda

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
19.03.2024

- Suwerenność kraju, stabilność na arenie międzynarodowej nie ma barw politycznych, tu powinna być zgoda ponad podziałami. W związku z tym wierzę w to, że ustawa o obronie cywilnej zostanie w sposób przemyślany przyjęta i wprowadzona w życie - mówi wojewoda.

fot. Sylwia Krassowska

prof. Marcin Moniuszko

rektor elekt UMB
18.03.2024

"Mamy nadzieję, że fakt wysokiej jakości kształcenia, którą możemy zaprezentować, będzie magnesem, który sprawi, że ci młodzi ludzie będą do nas przychodzili na studia" - mówi prof. Marcin Moniuszko.


Przemysław Tuchliński, fot. Joanna Szubzda

Przemysław Tuchliński

zastępca prezydenta Białegostoku
15.03.2024

- Mam nadzieję, że tę inwestycję będziemy mogli oddać do użytkowania przez mieszkańców 30 czerwca 2025 roku. Myślę, że nie będzie żadnych poślizgów - tak o nowej ulicy, która ma połączyć białostockie osiedle Bagnówka z Wygodą mówi Przemysław Tuchliński.

Leszek Mironiuk, fot. Joanna Szubzda

Leszek Mironiuk [wideo]

z Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Białymstoku
15.03.2024

- Jako konsumenci jesteśmy elementem rynku i nasze działania też go kształtują, więc im więcej osób korzysta z praw konsumenckich, tym bardziej wzrasta świadomość i sprzedawcy muszą bardziej stosować się do przepisów obowiązującego prawa - mówi Leszek Mironiuk.

fot. Marcin Gliński

prof. Daniel Boćkowski [wideo]

z Wydziału Stosunków Międzynarodowych UwB
14.03.2024

- Staliśmy się zwornikiem bezpieczeństwa całego NATO, bo wszelkie działania na wschodniej flance opierają się na Polsce. Znaleźliśmy się więc w nieciekawym miejscu w ciekawym czasie i to na pewno zaważyło na tym, że znaleźliśmy się w Stanach Zjednoczonych.


fot. Marcin Gliński

Krzysztof Bosak [wideo]

wicemarszałek Sejmu
13.03.2024

"Obronność nie polega na tym, że walczy się procentami PKB. Obronność polega na tym, że walczą konkretne jednostki sił zbrojnych, które mają konkretne zdolności obronne - wyposażenie, poziom wytrenowania i dowodzenia" - mówił w Polskim Radiu Białystok wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak.

prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
12.03.2024

- To gest, który ma pokazywać, że sprawy bezpieczeństwa z punktu widzenia i Warszawy, i Waszyngtonu są ponad podziałami politycznymi i mają takie zostać - mówi o wspólnej wizycie prezydenta i premiera w Białym Domu prof. Adam Bartnicki.

Marek Szubzda, fot. Sylwia Krassowska

Marek Szubzda [wideo]

ekspert rynku nieruchomości
11.03.2024

"Cały czas jesteśmy w trendzie wzrostowym, jeżeli chodzi o ceny mieszkań. Nie wiem, czy w najbliższych latach, czy miesiącach dobijemy aż do 15 tys. zł za m², ale myślę, że dążymy w tym kierunku" - mówi Marek Szubzda.


Daniel Czyżewski, źródło: energetyka24.com

Daniel Czyżewski [wideo]

ekspert portalu Energetyka24
8.03.2024

Już za trzy lata ma być nałożony podatek na piece gazowe, ich używanie będzie znacznie droższe. Komisja Europejska opublikowała właśnie najnowszą wersję polskiego Krajowego Planu na rzecz Energii i Klimatu (KPEiK) do 2030 r. Dodatkowo od lipca więcej będziemy płacić za prąd. Jakie wydatki nas czekają?

Stefan Krajewski, fot. Sylwia Krassowska

Stefan Krajewski [wideo]

wiceminister rolnictwa
7.03.2024

- To jest forma protestu, która ma zwrócić uwagę na problem. Natomiast nie możemy dopuścić do tego, że w ruch idzie kostka brukowa, idą narzędzia, które nie powinny wystąpić. Na pewno trzeba to bezwzględnie potępić. Oczywiście jest też analizowane zachowanie policjantów - mówi wiceminister.

prof. Maciej Perkowski, fot. Barbara Sokolińska

prof. Maciej Perkowski

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
6.03.2024

W przyszłym tygodniu Komisja Europejska ma przedstawić rolnikom pakiet propozycji zmniejszający obciążenia. To reakcja na trwające od tygodni protesty.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok