Radio Białystok | Gość | Katarzyna Turosieńska - prezes oddziału podlaskiego Polskiej Izby Turystyki

Katarzyna Turosieńska

prezes oddziału podlaskiego Polskiej Izby Turystyki

28.04.2023, 08:18, akt. 08:08

"My jesteśmy spragnieni podróżowania. Zbyt długo byliśmy pozamykani, siedzieliśmy w domu, to było bardzo ograniczające. Dodatkowo w naszym województwie mieliśmy jeszcze wykluczony pas przy strefie przygranicznej. W tę majówkę możemy podróżować już całkowicie bez przeszkód" - mówiła w Polskim Radiu Białystok Katarzyna Turosieńska.

Katarzyna Turosieńska, fot. Barbara Sokolińska
Katarzyna Turosieńska, fot. Barbara Sokolińska


0:00
0:00
Z Katarzyną Turosieńską rozmawia Edyta Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Czy warto wybrać się na majówkę do...  Majówki? Pewnie, że tak. Tym bardziej, że w Polsce jest kilka miejsc o takiej nazwie - w Podlaskiem jest taka osada leśna w gminie Supraśl. O tym, gdzie warto wybrać się w ten zbliżający się długi weekend - Edyta Wołosik rozmawia z prezes oddziału podlaskiego Polskiej Izby Turystyki Katarzyną Turosieńską.


Edyta Wołosik: Wielu z nas odlicza już pewnie czas do Majówki. A jeśli ktoś wziął jeden dzień urlopu może odpoczywać przez pięć dni, a w przypadku trzech dni urlopu przez dziewięć dni. Część pewnie wyjedzie, a pozostałych postaramy się choć trochę zachęcić do zwiedzenia naszego regionu. Ponad dwa razy więcej rezerwacji niż w ubiegłym roku. Polacy chętnie spędzą majówkę poza domem, choć nie wyjadą na tak długo jak umożliwia to kalendarz majowych świąt. Tak wynika z danych serwisów noclegi.pl i nocowanie.pl. Czy pani z tym się zgadza?


Katarzyna Turosieńska: Tak, niestety ubolewam nad tym, że spędzamy urlop w ograniczonym przedziale czasowym. Ale jest to prawda. Polskie portfele są coraz szczuplejsze. Nie rezygnujemy całkowicie z wyjazdów, natomiast spędzamy mniej dni podczas urlopowych wypadów.


Myśli pani, że po tym czasie pandemii, gdy nie mieliśmy możliwości, przez pewien czas, wyjazdów, to mimo wysokich kosztów - ludzie jednak mają z tyłu głowy, że warto postawić na wypoczynek, warto postawić na wyjazd nawet w ten wydłużony weekend majowy?

Oczywiście. My jesteśmy spragnieni podróżowania. Zbyt długo byliśmy pozamykani, siedzieliśmy w domu, to było bardzo ograniczające. Dodatkowo w naszym województwie mieliśmy jeszcze wykluczony pas przy strefie przygranicznej i tutaj też na przykład Białowieża nie była w pełni otwarta na turystów. 

I mamy pierwszą majówkę w której możemy podróżować już całkowicie bez przeszkód.


Z danych wynika, że średnia cena za osobę za noc wzrosła o ponad 30%. Czy rzeczywiście to się potwierdza również w województwie podlaskim? Bo tutaj te wskaźniki brane są przede wszystkim dla kwater i hoteli nad morzem oraz w górach.

Tak zazwyczaj przyjęło się, że do badań wykorzystywane są pensjonaty, ośrodki i hotele nadmorskie i te w górach. Oczywiście w województwie podlaskim również ceny nieco zostały podniesione, ale myślę że nie tak drastycznie jak we wspomnianych miejscach.


W myśl powiedzenia "cudze chwalicie, swego nie znacie" warto na pewno spędzić ten wolny czas podróżując po województwie podlaskim. Białowieża, Supraśl, Augustów - to znamy. Ale czy jest jeszcze coś takiego do odkrycia, co może pani polecić?

Jasne. Ja zawsze będę polecała do końca nieodkryte Podlasie nadbużańskie, czyli tereny Drohiczyna, Wólki Nadbużnej, Mielnika. To są fantastyczne miejsca, cudowni ludzie. Miejsca coraz lepiej przygotowane pod turystów, bo samorządy lokalne również zrobiły świetne inwestycje. No i potężna nieuregulowana rzeka Bug, która teraz ma bardzo wartki nurt. I polecam szczególnie wypoczynek w pontonie lub w kajaku.


Bo Podlasie daje możliwość takiego bardzo aktywnego wypoczynku w przeciwieństwie do zatłoczonych miejscowości nadmorskich czy też górskich.

Mamy tu ogromną przestrzeń, zielone płuca Polski, więc możemy oddychać pełną piersią. Cztery parki narodowe. Taki wrzecionowaty układ naszego województwa sprawia, że ci, którzy mieszkają na północy - często nie byli na południu i odwrotnie. Więc może warto nie wybierać się gdzieś daleko nad morze czy w góry, a właśnie do innego, bardziej odległego zakątka naszego województwa.


A czy musimy jeszcze pracować nad tym - i po pandemii, i po zamknięciu ze względu na granicę polsko-białoruską, ale też i ze względu na bliskość Ukrainy - żeby przyciągnąć tu turystów z innych regionów? Bo jednak i czyta się i słyszy się, że to wyobrażenie o tym co tu jest, że nie jest bezpiecznie - wciąż funkcjonuje.

Niestety wizerunkowo jeszcze musimy bardzo dużo pracować. Nad tak zwaną turystyką przyjazdową, czyli chodzi głównie o turystów zagranicznych. Naszymi klientami świetnymi do tej pory byli Niemcy, Hiszpanie. Od moich kolegów i koleżanek, którzy wyjeżdżają na zagraniczne targi i właśnie zajmowali się zawsze sprowadzaniem zagranicznych turystów do Polski słyszę, że mają wielkie obawy. Ponieważ szczególnie województwo podlaskie, lubelskie, podkarpackie - to są te tereny przygraniczne. I jak mówią ci turyści - dla nich wydaje się, że jest niebezpiecznie.

Oczywiście my mieszkając tutaj wiemy doskonale, że jest komfortowo, bezpiecznie, pięknie, ale musimy z tym przekazem trafić do zewnętrznego turysty i musimy robić duże kampanie wizerunkowe mówiące o tym, że jest tu fantastycznie. 


My powinniśmy być sami ambasadorami swojego regionu. 

Ja nawet zrobiłam w ubiegłym roku taką akcję internetową - "jestem ambasadorem Polski Wschodniej". Cieszyła się dużą popularnością. Bo tak naprawdę każdy z nas powinien dużo mówić o swoim regionie. Bo jeżeli my się chwalimy miejscem w którym mieszkamy, no to znaczy, że jest ono wartościowe i należy je odwiedzić. 


No i są takie możliwości, na przykład w mediach społecznościowych. To warto może te relacje, zdjęcia powrzucać, żeby poszły w świat, że tu wypoczywa się znakomicie.

No pewnie, to jest bardzo dobry pomysł. Zwłaszcza, że dzisiejszy świat jest bardzo internetowy i nie ma ograniczeń, nie ma granic więc można dotrzeć do odbiorcy z odległego zakątka świata. Możemy zaprezentować ten wypoczynek, a on nie musi być wcale bierny. 

Możemy jeździć rowerem, możemy jeździć konno, możemy biegać, możemy skorzystać z kolejek wąskotorowych które również są w naszym województwie - jest naprawdę masa ciekawych możliwości. No i dzielmy się tym wszystkim w sieci. Możemy ohasztagować oczywiście "jestem ambasadorem Polski Wschodniej" żeby kontynuować tę akcję i żeby ściągać do nas klientów zewnętrznych.


Zachęcając do aktywnego wypoczynku mieszkańców województwa podlaskiego, do odwiedzania miejsc w naszym regionie - też można powiedzieć o tym, że nie trzeba koniecznie wykupować noclegu. Oczywiście wspieramy i gastronomię i hotelarstwo, ale można robić wycieczki jednodniowe. Bo też jest potencjał.

Pewnie. Tak naprawdę podczas majówki praktycznie wszystkie obiekty będą otwarte. Możemy odwiedzić muzea, możemy odwiedzić skanseny na wolnym powietrzu, możemy iść do galerii, możemy wyjść do parku w naszej okolicy. Nie zawsze wyjazd na majówkę musi wiązać się z wydawaniem pokaźnych funduszy. Ale oczywiście gdybyśmy chcieli wesprzeć lokalnych przedsiębiorców, no to kawa, obiad czy chociaż jeden nocleg choćby w kwaterze prywatnej to zawsze jest jakiś wsparcie przedsiębiorców z branży turystycznej.


Gdzie szukać informacji o regionie?

Internet jest świetnym do tego miejscem. Należy też pamiętać, że większość miejscowości turystycznych w naszym regionie ma informacje turystyczną, która jest otwarta w tym czasie. I tam są świetnie przeszkoleni pracownicy, którzy wytłumaczą udostępnią też zazwyczaj bezpłatne informatory czy mapy po regionie. 


Niektórzy oczywiście decydują się na wyjazd zagraniczny - podobno jeśli chodzi o dłuższe wyjazdy popularne są Turcja i Madera, a w przypadku krótszych - Praga, Berlin, Madryt i Paryż.

Ale i Polskie Radio Białystok ma propozycje na majówkę - zachęcamy do wspólnego spędzania czasu przy ul. Świerkowej 1, przy naszym plenerowym studiu.


| red: mag


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
prof. Leszek Borysiewicz, fot. Joanna Szubzda

prof. Leszek Borysiewicz [wideo]

immunolog, były rektor Uniwersytetu Cambridge
2.06.2023

Dziewczynki i chłopcy w wieku 12 i 13 lat mogą już za darmo szczepić się przeciw HPV. Rodzice i opiekunowie mogą je zapisywać poprzez Internetowe Konto Pacjenta, bezpośrednio w placówce POZ lub za pośrednictwem infolinii.

fot. Marcin Gliński

Mateusz Adaszczyk

prezes Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Białostockiej
2.06.2023

- Przez cztery lata z powodu pandemii Juwenalia w Białymstoku nie były organizowane. Dziś to nowe otwarcie, nowa siła. Mieliśmy w sprzedaży 7 tysięcy karnetów - wszystkie się wyprzedały, więc zainteresowanie jest spore - mówił w Polskim Radiu Białystok prezes Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Białostockiej Mateusz Adaszczyk.

Mateusz Feszler, fot. Sylwia Krassowska

Mateusz Feszler [wideo]

przewodniczący Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podlaskiego
1.06.2023

"Działamy po to, aby głos młodych ludzi z całego naszego województwa był dobrze słyszany" - mówi Mateusz Feszler.


Ewelina Grygatowicz-Szumowska, fot. Marcin Mazewski

Ewelina Grygatowicz-Szumowska [wideo]

przewodnicząca Porozumienia Polskich Przedsiębiorców Zjednoczony Wschód
31.05.2023

W związku z zamknięciem przejść granicznych w naszym regionie część przedsiębiorców tam działających planuje się przebranżowić. - Na przykład osoby, które zajmowały się handlem, myślą o handlu internetowym - mówi Ewelina Grygatowicz-Szumowska.

Kamil Kłysiński, mat. prywatne

Kamil Kłysiński [wideo]

z Ośrodka Studiów Wschodnich
30.05.2023

"Jest takie ryzyko, że presja migracyjna wzrośnie w najbliższym czasie. Jest absolutnie wrogi stosunek władz białoruskich do Polski" - mówił w Polskim Radiu Białystok Kamil Kłysiński z Ośrodka Studiów Wschodnich.

Wojciech Pertkiewicz, fot. Monika Kalicka

Wojciech Pertkiewicz

prezes Jagiellonii Białystok
29.05.2023

Przed Jagiellonią budowa drużyny na kolejny sezon. Finansowo w klubie się nie przelewa, dlatego wiele będzie zależeć od rozmów z radą nadzorczą - mówi prezes Wojciech Pertkiewicz.


Maciej Rant, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Rant

organizator Błotnej Ligi Mistrzów w piłce nożnej
28.05.2023

W dniach 24 i 25 czerwca w Korycinie odbędzie się 7. edycja Swampions Soccer League, czyli Błotnej Ligi Mistrzów. To jedna z najbardziej oryginalnych imprez sportowych w naszym regionie.

Kaciaryna Dzierman, fot. Sylwia Krassowska

Kaciaryna Dzierman [wideo]

Białoruska Diaspora Białegostoku
26.05.2023

"Chcemy pokazać ludziom, że to, co się dzieje na Białorusi, to się nie skończyło. Nie możemy mówić o tym w czasie przeszłym. Nadal trwa terror, trwają represje" - mówi Kaciaryna Dzierman.

Marcin Ratajczak, fot. PRB

Marcin Ratajczak

współtwórca i właściciel firmy INURU
26.05.2023

Nowoczesna, innowacyjna firma to marzenie wielu osób. Jaką drogę trzeba pokonać, by ją stworzyć? Jakie trzeba mieć umiejętności i ile wyrzeczeń to kosztuje?


Dominika Dębska, Joanna Sikora i Aleksandra Sadokierska, fot. Barbara Sokolińska

Dominika Dębska, Joanna Sikora i Aleksandra Sadokierska

reportażystki Polskiego Radia Białystok
26.05.2023

- Polska szkoła reportażu jest zupełnie inna. (...) To jest dla nas zderzenie i możliwość konfrontacji tego, jak my postrzegamy sztukę reportażu radiowego i otworzenia się na inne formy - mówi o udziale w International Feature Conference AudioDocs w Reykjavíku na Islandii Joanna Sikora.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji "Białystok Biega"
25.05.2023

- Bardzo duża część zawodników to osoby, które startują raz w roku, właśnie w charytatywnej sztafecie Plum Ekiden. Nowością w tej edycji jest klasyfikacja rodzinna. Są jeszcze miejsca, można się zapisywać.

dr inż. Andrzej Chmielewski, fot. Joanna Szubzda

dr inż. Andrzej Chmielewski [wideo]

prodziekan do spraw studenckich i kształcenia Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej
25.05.2023

- Bezpieczeństwo dużych firm, ale i całego kraju zależy od tego, jak zachowujemy się my jako jednostki, bo przejęcie kontroli nad małym urządzeniem może być początkiem dalszych cyberataków.


Karol Zimnoch, fot. Marcin Gliński

Karol Zimnoch [wideo]

doradca kredytowy
24.05.2023

"Teraz, kiedy wchodzi ten program "Bezpieczny kredyt 2 procent", to się okazuje, że te kredyty będą o wiele tańsze, więc więcej osób będzie stać po prostu na zakup mieszkania" - mówił w Polskim Radiu Białystok doradca kredytowy Karol Zimnoch.

gen. Andrzej Jakubaszek, fot. Sylwia Krassowska

gen. Andrzej Jakubaszek [wideo]

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
23.05.2023

Prawie 10 tysięcy prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski odnotowała od początku roku Straż Graniczna. Pomimo wybudowanej zapory na granicy, Białorusini nadal podsycają kryzys migracyjny.

dr Agnieszka Muzyk, fot. Adam Dąbrowski

dr Agnieszka Muzyk [wideo]

dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży
23.05.2023

"Zawsze powtarzam, by czytać polecenia bardzo spokojnie, ze zrozumieniem i do końca. To jest najważniejsze zalecenie" - radzi dr Agnieszka Muzyk.


Źródło: archiwum prywatne Brygidy Dzidek

dr Brygida Dzidek

założycielka i prezeska Haptology
23.05.2023

Wirtualny świat pochłania nas coraz bardziej. Coraz więcej mówimy między innymi o sztucznej inteligencji i immersji. Czy niesie to za sobą zagrożenia?

Marek Konkolewski, fot. archiwum prywatne

Marek Konkolewski [wideo]

były policjant z Komendy Głównej Policji, ekspert bezpieczeństwa ruchu drogowego
22.05.2023

"Nie wróci wolna amerykanka, anarchia na polskie drogi. To, że wrócimy do starego, sprawdzonego systemu naliczania punktów karnych, nie spowoduje wzrostu liczby wypadków" - mówi Marek Konkolewski.

Mirosław Oliferuk, fot. Paweł Wądołowski

Mirosław Oliferuk [wideo]

dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży
19.05.2023

"Będzie to rozwiązanie zdecydowanie bardziej bezpieczne niż to, co jest w tej chwili" - tak o zakazie wyprzedzania samochodów ciężarowych przez inne ciężarówki na drogach ekspresowych i autostradach mówi dyrektor łomżyńskiego WORD-u Mirosław Oliferuk.


dr Maciej Białous, fot. Joanna Szubzda

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
18.05.2023

Waloryzacja świadczenia 500 plus do 800 plus może zapewnić PiS-owi utrzymanie swojego elektoratu - uważa socjolog dr Maciej Białous.

prof. Henryk Wnorowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Henryk Wnorowski [wideo]

z Rady Polityki Pieniężnej
17.05.2023

"Jesteśmy wielkim krajem, wielką gospodarką i nasz budżet jest coraz większy" - mówił w Polskim Radiu Białystok prof. Henryk Wnorowski.

Siarhiej Vieramiejenka, fot. Joanna Szubzda

Siarhiej Vieramiejenka [wideo]

z białostockich struktur Białoruskiej Chrześcijańskiej Demokracji
16.05.2023

Spotkanie Wołodymyra Zełenskiego i Swiatłany Cichanouskiej to bardzo ważny sygnał. To też motywacja dla całej białoruskiej opozycji, m.in. w obliczu doniesień o chorobie Aleksandra Łukaszenki - uważa Siarhiej Vieramiejenka.


prof. Adam Bartnicki, fot. Joanna Szubzda

prof. Adam Bartnicki [wideo]

ekspert ds. bezpieczeństwa z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
15.05.2023

Takie sytuacje jak przelot rosyjskiej rakiety, czy balonu z Białorusi mogą się wciąż zdarzać - mówił ekspert ds. bezpieczeństwa z Uniwersytetu w Białymstoku prof. Adam Bartnicki.

Mikołaj Pawlak, źródło: brpd.gov.pl

Mikołaj Pawlak [wideo]

Rzecznik Praw Dziecka
12.05.2023

"Sprawy dzieci wymagają natychmiastowej reakcji" - mówi Mikołaj Pawlak.

Jacek Bogucki, fot. Joanna Szubzda

Jacek Bogucki [wideo]

senator PiS, były wiceminister rolnictwa
11.05.2023

- Rzadko mówi się o tym, że 80 proc. problemu, może nawet 90, to jest spadek cen zbóż na rynkach: światowym i europejskim. Natomiast w 10-20 proc. dołożył się do tego import z Ukrainy.


Bartosz Bezubik, fot. Barbara Sokolińska

Bartosz Bezubik [wideo]

prezes Zakładu Przemysłu Sklejek Biaform
10.05.2023

- Wydaje mi się, że podobnie jak w przypadku Bojar, tym bardziej na Dojlidach wniosek o utworzenie parku kulturowego nie zyska aprobaty stosownych instytucji - mówił na antenie Polskiego Radia Białystok Bartosz Bezubik.

fot. Marcin Gliński

Agnieszka Maliszewska [wideo]

dyrektor Polskiej Izby Mleka
9.05.2023

"Mlekovita, Mlekpol, Piątnica to są te firmy, które dzisiaj bez wątpienia są liderami nie tylko w naszym kraju, ale też świetnie sobie radzą w świecie" - mówiła w Polskim Radiu Białystok Agnieszka Maliszewska.

Paweł Łatuszka, fot. Joanna Szubzda

Paweł Łatuszka [wideo]

były ambasador Białorusi w Polsce, kierujący Narodowym Zarządem Antykryzysowym
8.05.2023

- Tortury, kalectwo, aresztowania, wyroki ponad 20 lat więzienia. A Unia Europejska absolutnie nie reaguje. Co się powinno jeszcze wydarzyć, żeby sytuacja na Białorusi była w centrum uwagi? - pyta Paweł Łatuszka.


Marzena Paczuska, fot. Sylwia Krassowska

Marzena Paczuska [wideo]

Członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
5.05.2023

W drugim z rzędu badaniu słuchalności firmy Kantar Polska Radio Białystok utrzymuje drugie miejsce w stolicy Podlasia. Wyższą słuchalność od nas ma jedynie ogólnopolskie RMF FM.

Andrzej Chodkiewicz, fot. Barbara Sokolińska

Andrzej Chodkiewicz [wideo]

zastępca Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Białymstoku ds. Ochrony przed Powodzią i Suszą
5.05.2023

- Myślę, że ta inwestycja będzie służyć społeczności lokalnej - mówi Andrzej Chodkiewicz o Wielkiej Pętli Mazurskiej, czyli drodze wodnej, która ma połączyć Śniardwy z innymi jeziorami.

Dariusz Piontkowski, fot. Joanna Szubzda

Dariusz Piontkowski [wideo]

wiceminister edukacji i nauki
4.05.2023

- Nie zawsze ocena w jednej szkole, jest porównywalna z oceną w drugiej szkole. Dlatego matura jest potrzebna - pozwala w sposób bardziej obiektywny spojrzeć na poziom wiedzy i umiejętności wszystkich uczniów - mówi wiceminister.


podinsp. Tomasz Krupa, fot. Sylwia Krassowska

podinsp. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej policji
28.04.2023

Przed nami pięć dni długiego, świątecznego weekendu. O czym musimy pamiętać, żeby była to prawdziwie bezpieczna majówka?

Katarzyna Turosieńska, fot. Barbara Sokolińska

Katarzyna Turosieńska

prezes oddziału podlaskiego Polskiej Izby Turystyki
28.04.2023

"My jesteśmy spragnieni podróżowania. Zbyt długo byliśmy pozamykani, siedzieliśmy w domu, to było bardzo ograniczające. Dodatkowo w naszym województwie mieliśmy jeszcze wykluczony pas przy strefie przygranicznej. W tę majówkę możemy podróżować już całkowicie bez przeszkód" - mówiła w Polskim Radiu Białystok Katarzyna Turosieńska.

Cezary Kulesza, fot. Joanna Szubzda

Cezary Kulesza

Prezes PZPN
27.04.2023

Wygrana w sobotnim meczu z Wartą Poznań powinna zapewnić Jagiellonii bezpieczne miejsce w tabeli - mówi prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, były szef Jagi, Cezary Kulesza, który odwiedził Białystok przy okazji konferencji organizowanej przez Podlaski Związek Piłki Nożnej.


Kamil Bortniczuk, źródło: gov.pl

Kamil Bortniczuk

minister sportu i turystyki
27.04.2023

"Jeżeli któryś z rosyjskich czy białoruskich sportowców podpisze deklarację, w ramach której będzie potępiał zbrodnie wojenne (...) to oczywiście tak, widzimy miejsce dla takiego sportowca w międzynarodowej społeczności sportowej".

Józef Mozolewski, fot. Joanna Szubzda

Józef Mozolewski [wideo]

przewodniczący podlaskiej "Solidarności"
26.04.2023

Na jaki wzrost minimalnego wynagrodzenia możemy liczyć od przyszłego roku? - Myślę, że ciągle jest aktualna propozycja 4 tys. zł - mówi Józef Mozolewski.

gen. Romana Polko, źródło: archiwum prywatne

gen. Roman Polko

były dowódca jednostki wojskowej GROM
25.04.2023

"Budujemy technologie XXI wieku - kupujemy F-35, Himarsy, Abramsy, również będą te polskie produkty realizowane wspólnie z Koreą Południową. To wszystko wskazuje na to, że polska armia jest najnowocześniejsza na świecie. Nie ma w tym ani odrobiny przesady" - mówił w Polskim Radiu Białystok gen. Roman Polko.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok