Radio Białystok | Gość | Andrzej Adamczyk - minister infrastruktury

Andrzej Adamczyk

minister infrastruktury

9.06.2023, 08:10, akt. 08:17

- Tu nie chodzi o komfort, tu chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo - mówi o planowanym zakazie wyprzedzania dla ciężarówek na drogach ekspresowych i autostradach Andrzej Adamczyk.

Andrzej Adamczyk, fot. Paweł Wądołowski
Andrzej Adamczyk, fot. Paweł Wądołowski


0:00
0:00
Z Andrzejem Adamczykiem rozmawia Paweł Wądołowski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Czy jest szansa, że ze wszystkich autostrad w Polsce będziemy korzystać za darmo? I czy będą jakieś wyjątki od zakazu wyprzedzania dla ciężarówek, które rząd chce wprowadzić od lipca na drogach ekspresowych i autostradach? O tym z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem rozmawia Paweł Wądołowski. 


Paweł Wądołowski: Nie jest pan ulubionym ministrem kierowców samochodów ciężarowych. 


Andrzej Adamczyk: Myślę, że jest inaczej, niż pan mówi, bo kierowcy samochodów ciężarowych mają co roku do dyspozycji kilkaset kilometrów dróg ekspresowych, dróg szybkiego ruchu, również i autostrad więcej. Miałem okazję już zarządzać procesem, w którym zbudowaliśmy ponad 2 tys. km dróg szybkiego ruchu - dróg ekspresowych, autostrad, także tych trzypasowych, które są zdecydowanie bezpieczniejsze, aniżeli chociażby zatłoczone autostrada A2 między Warszawą a Łodzią. 


Ale ostatnie decyzje dotyczące zakazu wyprzedzania przez samochody ciężarowe wzbudziły bardzo dużo emocji i w niektórych środowiskach nawet protesty. Kierowcy mówią, że to sparaliżuje drogi ekspresowe. 


To nie sparaliżuje dróg ekspresowych. Myślę, że kierowcy nie wiedzą jeszcze o szczegółach zapisów ustawy, która została przyjęta przez Sejm. A szczegóły mówią jasno i wyraźnie, że poprzedzający samochód, jadący zdecydowanie wolniej można wyprzedzić samochodem ciężarowym. Zakaz wyprzedzania dla samochodów ciężarowych dotyczy tych sytuacji, z którymi często mamy do czynienia, sam pan zapewne również, jadąc drogą ekspresową np. nr 8 z Białegostoku do Warszawy miał wielokrotnie okazję być świadkiem, kiedy samochód ciężarowy wyprzedza samochód ciężarowy. Ten wyprzedzający jedzie z prędkością 2 lub 3 km/h większą, aniżeli wyprzedzany, a ten wyprzedzany nie ma zamiaru zwolnić, żeby ten proces wyprzedzania przebiegł szybko. 

Czasami samochód ciężarowy wyprzedza dwa, trzy, cztery samochody ciężarowe jeden po drugim, więc jest to przede wszystkim niebezpieczne dla ruchu drogowego. Tu nie chodzi o komfort, tu chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo. Każdy, albo większość naszych słuchaczy ma w pamięci sytuacje na drogach dwujezdniowych, kiedy jadąc np. na autostradzie z dopuszczalną prędkością do 140 km/h samochód ciężarowy jedzie z prędkością...


90... 


80. Powinien 80 km/h jechać i różnica w prędkości jest 60 km/h. Samochód ciężarowy rozpoczyna wyprzedzanie, widzi w lusterku gdzieś tam daleko samochód osobowy, który bardzo szybko zbliża się do przeszkody, jaką jest wyprzedzający samochód, przeszkody, która jest przeszkodą często bardzo niebezpieczną w ruchu drogowym. Więc należy to usystematyzować, a jeżeli pytanie dotyczy tego, jaka to jest prędkość, no to jest prędkość samochodów ciężarowych, samochodów powyżej 3,5 t DMC, które z powodu konstrukcji albo rodzaju przewożonego ładunku jadą znacznie wolniej, to jadą np. 60-70 km/h. 


Czy w tym projekcie ustawy jest ta konkretna prędkość podana?


Nie, nie ma tej konkretnej prędkości. Jest zapis, który mówi, że samochody ciężarowe mogą wyprzedzać inne samochody, jeżeli poruszają się ze znacznie mniejszą prędkością. 


Skoro jesteśmy już przy drogach ekspresowych i autostradach, to dwa odcinki tylko będą bezpłatne od 1 lipca, też zarządzane przez Generalną Dyrekcję Dróg Państwowych i Autostrad. To jest oszczędność na jednym odcinku 10,30 zł, a na drugim 16,20 zł. Co z tymi zarządzanymi przez firmy prywatne? 


Ja bym to nazwał inaczej. Nie ubolewałbym, że szklanka jest tylko do połowy pełna, mówiłbym, że szklanka już jest do połowy pełna. Czyli cieszymy się z tego, że już w lipcu, taką mamy nadzieję, dwa odcinki autostrady - jeden autostrady A4 z Wrocławia w kierunku Katowic, w kierunku Śląska i drugi - odcinek wielkopolski na autostradzie Stryków-Konin będą bezpłatne.

Natomiast negocjujemy, będziemy negocjowali z każdym z koncesjonariuszy zasady zwolnienia z opłat samochodów, które dzisiaj uiszczają bardzo wysokie opłaty na tych autostradach. Celem jest przede wszystkim bezpieczeństwo na drogach, celem jest bezpieczeństwo na drogach równoległych do autostrad. Mamy nadzieję, że ten ruch, który generowany jest przez samochody osobowe jadącymi drogami równoległymi do autostrad z przyczyn ekonomicznych, bo przecież nie innych - kierowcy często nie korzystają z autostrad dojeżdżając do pracy, bo gdyby uiszczali te opłaty, to miesięcznie należałoby wydać ok. 400-500 zł, więc. 


To jest bardzo drogo. Warszawa-Szczecin i z powrotem kosztuje tyle, co prawie roczna winieta w Czechach. 


No niestety tak. Tak zostały podpisane umowy, na takich zasadach zostały podpisane umowy przez rządy lewicowe, rządy liberałów, że oto polscy kierowcy czują się wręcz niezaopiekowani przez państwo, ale tutaj nie możemy nic zrobić ze względu na sztywność zapisów. Umowa rzecz święta. 


No właśnie, panie ministrze. Umowa rzecz święta, pana kolega z rządu Waldemar Buda powiedział: "jeżeli nie będzie porozumienia i chęci negocjacji, możemy wywłaszczyć z całego obszaru i wówczas oczywiście odszkodowanie sąd ustali" - to mówił o właścicielach, zarządcach autostrad. Czy myśli pan, że dojdzie do tego, czy rząd znajdzie sposób na porozumienie z firmami, które zarządzają autostradami?


Jeszcze raz powtarzam - na pewno znajdziemy sposób, znajdziemy wspólny język z koncesjonariuszami. Nie ma mowy o nacjonalizacji autostrad, nie ma mowy o tym, że będziemy prowadzili taki proces, który nie będzie uzgodniony i wynegocjowany z koncesjonariuszami autostrady. 


Alternatywą dla dróg ekspresowych, dla autostrad jest kolej. Mieszkańcy Łomży tęsknią za koleją, chcieliby mieć kolej, ale jeden z projektów mówi o tym, że szybka kolej ma przechodzić przez samo centrum miasta, co wydaje się w obecnej sytuacji nierealne. To jest najlepszy pomysł na poprowadzenie kolei przez Łomżę? 


Jestem przekonany, że pełnomocnik rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego, pan minister Marcin Horała wraz ze swoim zespołem, szczególnie zespół, który zajmuje się projektowaniem tzw. szprych kolejowych, znajdzie takie rozwiązanie, które będzie akceptowalne z jednej strony przez mieszkańców, a z drugiej strony także będzie spełniało potrzeby połączeń kolejowych dla CPK. 


Chyba bardziej realne i szybsze w realizacji będzie przywrócenie połączenia z Łomży przez Śniadowo do Ostrołęki i dalej do Warszawy. 


Jestem przekonany, że jeden i drugi projekt będzie realizowany tak samo, z taką samą determinacją, tak samo szybko, bo jeden i drugi projekt jest potrzebny mieszkańcom tego regionu. Jeden i drugi projekt pozwoli skrócić czas przejazdu do Warszawy, pozwoli korzystać z komunikacji, która otworzy region. Wykluczenie komunikacyjne już nie będzie udziałem mieszkańców Łomży, regionu łomżyńskiego, tej części województwa podlaskiego, ale także Warmii i Mazur przecież.

| red: bs


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
Grażyna Dworakowska, fot. Barbara Sokolińska

Grażyna Dworakowska

dyrektor Białostockiego Ośrodka Kultury
19.05.2024

Przed nami tygodniowe święto wszystkich, którzy kochają różne aktywności twórcze. W poniedziałek (20.05) rozpoczynają się Dni Sztuki Współczesnej w Białymstoku.

Andrzej Wilczyk, fot. Barbara Sokolińska

Andrzej Wilczyk [wideo]

weteran ruchu kibicowskiego Jagiellonii Białystok
17.05.2024

- Jagiellonia jest gotowa na mistrza Polski - mówił w Polskim Radiu Białystok Andrzej Wilczyk.

dr Radosław Poniat, fot. Barbara Sokolińska

dr Radosław Poniat

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
17.05.2024

- Krzysztof Jurgiel już dawno przestał być ważną postacią w partii, nie znalazł się na listach wyborczych - mówi w Polskim Radiu Białystok socjolog Radosław Poniat z Uniwersytetu w Białymstoku


mjr Katarzyna Zdanowicz, fot. Barbara Sokolińska

mjr Katarzyna Zdanowicz [wideo]

rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
16.05.2024

- To ewenement na skalę całego świata, że państwo sąsiednie zaangażowane jest w organizowanie nielegalnej migracji - mówi o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy mjr Katarzyna Zdanowicz.

Jan Raczyński, źródło: Facebook Muzeum Pamięci Sybiru

Jan Raczyński

prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Memoriał
15.05.2024

- Niestety, dziś w Rosji nie wypada mówić o demokracji. Autorytaryzm nie może opierać się na demokratycznym społeczeństwie - mówi Jan Raczyński.

Maciej Żywno, fot. Marcin Gliński

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
15.05.2024

Premier Donald Tusk zapewnia, że Polska nie przyjmie żadnych uchodźców z tytułu paktu migracyjnego. Mówi też o pełnym poparciu dla straży granicznej i wojska broniącego granicy. W jakim kierunku podąża polityka rządu w tych sprawach?


Dariusz Wieczorek, fot. Marcin Gliński

Dariusz Wieczorek [wideo]

minister nauki i szkolnictwa wyższego
14.05.2024

- Liczba studentów maleje. Koszty rosną. Nie ma możliwości, żeby w Polsce było 350 uczelni wyższych. Jeżeli dzisiaj nie będziemy podejmowali decyzji, to za 2-3 lata będziemy mieli rzeczywiście poważne problemy. Dlatego jestem zwolennikiem łączenia i tworzenia uczelni silniejszych - mówi minister.

Emilia Ramotowska, fot. Marcin Gliński

Emilia Ramotowska

koordynatorka Juwenaliów
13.05.2024

Wilki, Kayah, Dżem i Golec uOrkiestra - m.in. tacy artyści wystąpią na tegorocznych białostockich Juwenaliach. Łącznie przez dwa dni na Kampusie Politechniki Białostockiej wystąpi blisko 30 zespołów.

Rafał Rudnicki, fot. Marcin Gliński

Rafał Rudnicki [wideo]

zastępca prezydenta Białegostoku
13.05.2024

Na uczniów czeka ponad 3 tys. miejsc m.in. w liceach i technikach. Rozpoczyna się rekrutacja do białostockich szkół ponadpodstawowych na przyszły rok szkolny.


fot. Marcin Gliński

Magdalena Kaczonowska, Wiktoria Korol, Zofia Szestowicka, Aleksandra Dąbrowska i Zofia Fidziukiewicz

ze Studia Tańca Sportowego HOKUS w Białymstoku
12.05.2024

Specjalną strefę kibica na trasie 11. PKO Białystok Półmaraton przygotowaliśmy jako Polskie Radio Białystok tuż obok swojej siedziby przy ul. Świerkowej. Biegaczy dopingowały dziewczyny ze Studia Tańca Sportowego HOKUS w Białymstoku.

YUOS, czyli Julianna Urszula Olańska, fot. Joanna Szubzda

YUOS, czyli Julianna Urszula Olańska

wokalistka, laureatka konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
12.05.2024

Specjalną strefę kibica na trasie 11. PKO Białystok Półmaraton przygotowaliśmy jako Polskie Radio Białystok tuż obok swojej siedziby przy ul. Świerkowej. Gościnnie biegaczy dopinguje YUOS, czyli Julianna Olańska - laureatka Niebieskiego Mikrofonu Polskiego Radia Białystok, półfinalistka programu The Voice of Poland.

Mariusz Chrzanowski, fot. Adam Dąbrowski

Mariusz Chrzanowski [wideo]

prezydent Łomży
10.05.2024

W poniedziałek (6.05.) Mariusz Chrzanowski złożył ślubowanie i oficjalnie rozpoczął swoją trzecią kadencję na stanowisku Prezydenta Miasta Łomża.


Czesław Renkiewicz, fot. Iza Kosakowska

Czesław Renkiewicz [wideo]

prezydent Suwałk
10.05.2024

Nowy żłobek, kolejne inwestycje drogowe i mediateka to ważniejsze cele, które chce zrealizować podczas swojej ostatniej kadencji prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

prof. Izabela Święcicka, fot. Gabriela Lasota

prof. Izabela Święcicka

główna koordynator Festiwalu Nauki i Sztuki, prorektor Uniwersytetu w Białymstoku ds. nauki i współpracy międzynarodowej
9.05.2024

- Nauka powinna być dla wszystkich. Dążymy do tego, żeby zaprezentować nasze osiągnięcia dla całego społeczeństwa. Chcemy poszerzać wiedzę o tym, co już odkryliśmy. Mając ją, rozumiejąc różnego rodzaju zjawiska, które są w świecie i we wszechświecie, lepiej funkcjonujemy - mówi w Polskim Radiu Białystok prof. Izabela Święcicka.

Artur Kosicki, fot. Marcin Gliński

Artur Kosicki [wideo]

były marszałek województwa podlaskiego
9.05.2024

"Marszałkiem się bywa, a człowiekiem trzeba być. Dlatego dziękuję za wszystkie słowa wsparcia. Za - nie tylko to poparcie - 23 tys. głosów, które zostały na mnie oddane, ale też za ten odzew po tej sytuacji, która zaistniała we wtorek i zmianie w zarządzie" - mówił w Polskim Radiu Białystok były marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.


dr hab. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski

profesor Uniwersytetu w Białymstoku
8.05.2024

- Bardzo ważne będzie, w jaki sposób Rosjanie i Białorusini zaczną korzystać z danych Tomasza Szmydta. Wykorzystają go też do propagandy - mówi prof. Daniel Boćkowski.

Łukasz Prokorym, fot. Joanna Szubzda

Łukasz Prokorym [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
8.05.2024

- Każdego radnego, który w mojej ocenie przechodzi na dobrą stronę mocy, będę nazywał bohaterem i będę gratulował odpowiedzialności za losy województwa. I uważam, że to są właściwe słowa dla państwa marszałków Wiesławy Burnos i Marka Malinowskiego - mówi marszałek.

Marcelina Román, Iga Caban i Michał Znaniecki, fot. Joanna Szubzda

Marcelina Román, Iga Caban i Michał Znaniecki

artyści
8.05.2024

W Operze i Filharmonii Podlaskiej trwają przygotowania do ostatniej w tym sezonie artystycznym premiery. Już 10 maja publiczność zobaczy "Pajace" Ruggera Leoncavalla i "Rycerskość wieśniaczą" Pietra Mascagniego w reżyserii Michała Znanieckiego.


Michał Dzierżek i Aneta Radziszewska, fot. Joanna Szubzda

Michał Dzierżek i Aneta Radziszewska

tegoroczni maturzyści z I LO w Białymstoku
7.05.2024

- Moim zdaniem tematy były do przewidzenia i raczej typowe - mówiła tegoroczna maturzystka Aneta Radziszewska.

Magdalena Dziejma, fot. Joanna Szubzda

Magdalena Dziejma [wideo]

polonistka, wicedyrektor VI LO w Białymstoku
7.05.2024

- Czy egzamin ustny z jęz. polskiego jest potrzebny? Myślę, że jesteśmy w stanie troszkę inaczej sprawdzić umiejętności komunikacyjne maturzystów. Lepiej by było, żeby uczniowie mieli szansę skupienia się tylko na egzaminach pisemnych, zwłaszcza na poziomie rozszerzonym - uważa polonistka.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
6.05.2024

- Przyjeżdża do nas kilka tysięcy ludzi z całej Polski. Mamy rekordową frekwencję na całej imprezie, w tej chwili jest zapisanych już prawie 6600 osób. Przygotowaliśmy też aż 15 punktów kibicowania na 21-kilometrowej trasie - będą kapele, dj'e, a nawet orkiestra - mówi Grzegorz Kuczyński.


Tadeusz Truskolaski, fot. Joanna Szubzda

Tadeusz Truskolaski [wideo]

prezydent Białegostoku
6.05.2024

- Chciałbym, żeby te 5 lat upłynęło pod znakiem zaspokajania potrzeb mieszkańców. To, co przyjmiemy do realizacji, będzie monitorowane - będziemy się spotykać z mieszkańcami i będę zdawał im relacje z tego, co zostało zrobione - zapowiada prezydent.

Robert Sadowski, fot. Marcin Gliński

Robert Sadowski [wideo]

dyrektor Muzeum Wojska w Białymstoku
2.05.2024

"To symbol, który nas wszystkich łączy" - tak o biało-czerwonej fladze mówił w Polskim Radiu Białystok dyrektor Muzeum Wojska w Białymstoku Robert Sadowski.

Radosław Hancewicz, fot. Joanna Szubzda

Radosław Hancewicz [wideo]

rzecznik podlaskiej KAS
30.04.2024

Około 7-9 proc. to jeszcze zeznania podatkowe składane tradycyjną drogą w formie papierowej - albo bezpośrednio w urzędzie, albo za pośrednictwem poczty. Natomiast powyżej 90 proc. podatników rozlicza się elektronicznie - mówi rzecznik.


foto: Monika Kalicka

Michał Fiszer

ekspert Stowarzyszenia Portów Lotniczych V4+
29.04.2024

Pierwszy samolot z lotniska Białystok - Krywlany odleci być może w ciągu roku. Początkowo planuje się loty do Chorwacji, może do Niemiec, ale nie oczekujmy tego, że będą to loty codziennie, tylko zapewne w jakieś dni tygodnia - mówi Michał Fiszer.

fot. Marcin Gliński

Paweł Chomczyk

współtwórca Siedliska Kultury Solniki 44
28.04.2024

To ma być przedsmak i wiosenna odsłona letniego festiwalu teatralnego LasFest. W nadchodzący majowy długi weekend Siedlisko Kultury Solniki 44 otwiera tegoroczny sezon artystyczny.

fot. Gabriela Lasota

Emilia Świętochowska

Podlaski Instytut Kultury
27.04.2024

Do 10 maja można nadsyłać zgłoszenia do Rockowań. Gdzie można to zrobić, jakie kryteria trzeba spełnić, żeby dostać się do półfinału przeglądu?


fot. Joanna Szubzda

Karol Zimnoch [wideo]

doradca kredytowy
26.04.2024

Znane są już założenia programu Mieszkanie na start. Kto będzie mógł skorzystać z państwowych dopłat do kredytów hipotecznych i na jakich warunkach?

prof. Mariusz Popławski

prof. Mariusz Popławski [wideo]

rektor elekt Uniwersytetu w Białymstoku
25.04.2024

- Celem jest doprowadzenie do tego, żeby wszystkie wydziały, a przypomnę, że mamy ich 15, były zlokalizowane na kampusie, żeby oprócz tego były akademiki, żeby była stołówka z prawdziwego zdarzenia, żeby życie studenckie mogło się rozwijać.

źródło: www.gov.pl

Mikołaj Dorożała [wideo]

wiceminister klimatu i środowiska
24.04.2024

"Chcemy ochronić najcenniejsze drzewa, a jednocześnie zaprezentować też pakiet dla przedsiębiorców drzewnych" - mówi Mikołaj Dorożała.


Artur Kosicki, fot. Sylwia Krassowska

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
23.04.2024

"Myślę, że nowy zarząd województwa stworzy Prawo i Sprawiedliwość. Zobaczymy tylko z kim, w jaki sposób i na jakich warunkach, bo to jest bardzo istotne" - mówi Artur Kosicki.

Czesław Renkiewicz, fot. Barbara Sokolińska

Czesław Renkiewicz

prezydent Suwałk
22.04.2024

"Bardzo się cieszę, że będę mógł jeszcze przez pięć lat kierować naszym miastem. Dużo spraw jest do załatwienia, wiem, jakie są oczekiwania mieszkańców. Uczynię wszystko, żeby miasto piękniało, zmieniało się" - mówi Czesław Renkiewicz.

dr Maciej Białous, fot. Barbara Sokolińska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
22.04.2024

- Tego typu wyniki jak w Korycinie pokazują, jak bardzo decyzja każdego z nas o pójściu bądź niepójściu na wybory może decydować o tym, co przez kolejne lata będzie się działo w naszej miejscowości - mówi dr Maciej Białous.


Marcin Kruszewski, fot. Joanna Szubzda

Marcin Kruszewski [wideo]

prawnik, twórca profilu i książki „Prawo Marcina”
21.04.2024

- Można mówić o prawie w trochę inny sposób, przekazywać te informacje nie po prawniczemu, ale po ludzku, językiem zrozumiałym dla każdego, również dla dzieciaków - mówi Marcin Kruszewski.

Krzysztof Gawkowski, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Gawkowski [wideo]

wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski
19.04.2024

- Rosja tego nie ukrywa, że za wszelką cenę chciałaby rozbić sojusz Unii Europejskiej, państw go tworzących, i będzie siała dezinformację w Polsce i w innych państwach. Szczególnie ma to znaczenie przy eurowyborach, dlatego że one nasilają te odśrodkowe ruchy - mówi minister.

Krzysztof Truskolaski, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Truskolaski [wideo]

poseł, szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej
18.04.2024

"Jeżeli ktoś jest zawiedziony rządami pana marszałka Artura Kosickiego, jest zawiedziony też ośmioma latami rządów PiS, to będziemy rozmawiać z każdą taką osobą, która chciałaby rzeczywiście budować województwo podlaskie" - mówił w Polskim Radiu Białystok poseł, szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej Krzysztof Truskolaski.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok