Radio Białystok | Gość | Piotr Koszarek [wideo] - lider podlaskiej listy Bezpartyjnych Samorządowców

Piotr Koszarek [wideo]

lider podlaskiej listy Bezpartyjnych Samorządowców

27.09.2023, 07:36, akt. 09:04

- Jesteśmy jako jedyne ugrupowanie pierwszą siłą w tych wyborach, która startuje poza systemem partyjnym, poza tymi partiami, które istnieją i są już w parlamencie - mówi lider podlaskiej listy Bezpartyjnych Samorządowców Piotr Koszarek.

Piotr Koszarek, fot. Marcin Gliński
Piotr Koszarek, fot. Marcin Gliński


0:00
0:00
Z Piotrem Koszarkiem rozmawia Renata Reda | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

W Polskim Radiu Białystok przedstawiamy programy wyborcze ogólnopolskich komitetów wyborczych. 

Tym razem o propozycjach Bezpartyjnych Samorządowców ze swoim gościem - liderem tej listy w Podlaskiem Piotrem Koszarkiem rozmawia Renata Reda.


Renata Reda: Skąd pan do nas przyjechał?


Piotr Koszarek: Przyjechałem z objazdu województwa podlaskiego. Byłem w Sejnach, na spotkaniu z samorządowcami w Suwałkach…


Ale pan nietutejszy...


To prawda, tak jest. Pochodzę z Dolnego Śląska, z Wrocławia.


Ile osób z Podlasia jest na Waszej liście?


Siedem.


A pozostałe osoby z jakich regionów Polski?


Pozostałe osoby pochodzą z różnych regionów Polski, bo jesteśmy projektem, który jeszcze nie ma struktur ogólnopolskich - te struktury tworzymy i uważamy, że trzeba mieć odwagę, żeby startować z różnych części Polski. To jest 920 kandydatów, jesteśmy jako jedyne ugrupowanie pierwszą siłą w tych wyborach, która startuje poza systemem partyjnym, poza tymi partiami, które istnieją i są już w parlamencie. Więc jesteśmy czymś nowym, ale też i los nam sprzyja, bo wylosowaliśmy „jedynkę”, co uważam, że jest dobre dla nas i dobrym prognostykiem dla Polski, dla samorządów.


Na ile zna pan Podlaskie i czy chce pan do nas przenieść Dolny Śląsk?


Nie chcę przenieść Dolnego Śląska, chciałbym przenieść dobre praktyki, które mamy nie tylko na Dolnym Śląsku, bo przypominam, że projekt Bezpartyjnych Samorządowców ponad 10 lat temu i to dotyczy województwa dolnośląskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego i zachodniopomorskiego. W województwie podlaskim też są przedstawiciele – czy w Augustowie, czy burmistrz Sejn, który jest z naszego ugrupowania Bezpartyjnych Samorządowców.

Jestem przekonany, że ta samorządowa siła, samorządowa rodzina, która teraz startuje razem z nami w wyborach parlamentarnych również będzie kontynuowała swoją misję w wyborach samorządowych w kwietniu przyszłego roku.


Z perspektywy Dolnego Śląska - jak powinna wyglądać obrona przed wrogiem wschodniej Polski?


Podgrzewanie przez topowych polityków dzisiaj emocji, zarówno po lewej, jak i po prawej stronie sceny politycznej nie ma wiele do czynienia z rozsądkiem, ze zdrowym myśleniem. Budowanie napięcia związanego z kampaniami referendalnymi czy budowanie napięcia u normalnych Polaków, którzy na co dzień się tym nie interesują jest niewskazane. Jesteśmy krajem bezpiecznym, krajem, który posiada swoje wojsko, krajem, który należy do NATO. Uważam, że powinniśmy się skupić na obronie polskiej wschodniej granicy, a nie budować wokół tego tematu zbytniego napięcia...


Nie powinniśmy budować jednostek wojskowych na wschodniej granicy?


Jak najbardziej tak. Powinniśmy budować jednostki we wschodniej Polsce, bo tu dzisiaj jest zagrożenie.


A od kogo to zagrożenie? Skoro mówi pan, że jesteśmy tacy bezpieczni.


Uważam, że błędem była likwidacja przez poprzednio rządzących jednostek wojskowych w Polsce wschodniej, ale i nie tylko, bo na zachodzie jest bardzo podobnie. Dziś to zagrożenie mamy na wschodzie, to jest oczywiste – mamy wojnę w Ukrainie, która zatrzymała...


Czyli jesteśmy zagrożeni ze strony chociażby Rosji? Tak czy nie?


Pani redaktor. Wojna jest za naszą granicą. Sprawy, o których parę lat temu czy w poprzednich wyborach w ogóle byśmy nie myśleli w kontekście bezpieczeństwa państwa dzisiaj wyglądają zgoła inaczej. Dzisiaj rakiety spadają parę kilometrów za polską granicą i powinniśmy dyskutować o tym, dlaczego te zakupy są dokonywane dopiero teraz, a nie były dokonywane za jednych i drugich rządów. My patrzymy jako taki...


A może już w przeszłość nie patrzmy, tylko zaradźmy złu, które może się pojawić w przyszłości?


Pani redaktor, ja jestem przeciwny rozliczaniu przeszłości, bo my patrzymy jako samorządowcy w przyszłość. Bazujemy na swoim doświadczeniu, natomiast trzeba patrzeć krytycznie na to, co się działo w kontekście obrony państwa zarówno z jednej, jak i z drugiej strony. My ostatnio zajmujemy się częściej aferami. Powinniśmy się zająć sprawami, które są blisko ludzi. Bezpieczeństwo jest jedną z najważniejszych wartości w naszym życiu i o to bezpieczeństwo powinni dbać specjaliści w kontekście obronności.


To jakie problemy mają mieszkańcy przygranicznych miejscowości?


Tych problemów jest sporo. Jeśli pojedzie się do powiatu sejneńskiego, tam usłyszy pani całkiem inne problemy, niż problemy z pogranicza polsko-białoruskiego. Debata publiczna sięgnęła takiej temperatury, w której ludzie są straszeni i gra się w debacie politycznej dzisiaj tym, czy powinniśmy...


Ale czy pan spotkał się z opiniami mieszkańców, że są straszeni, czy faktycznie się boją, czy to jest tylko taki fakt medialny, a oni czują się bezpiecznie?


Trzeba odróżnić dwie rzeczy. Najistotniejszą - to, co czują ludzie i to, co oni mówią podczas spotkań i to, co się dzieje dzisiaj w komunikacji medialnej. Jesteśmy przed wyborami i wiemy, że nic rozsądnego dzisiaj od polityków wielkich formacji nie usłyszymy.

My jako Bezpartyjni Samorządowcy proponujemy Polskę inną - rozsądną, w której ludziom powiemy prawdę, jak to wygląda. A sprawy, które są do naprawienia powinniśmy naprawiać bazując na naszym doświadczeniu. Dzisiaj te emocje przed wyborami się podgrzewa tylko w celu uzyskania korzyści politycznej.


Z wielu stron słychać głosy, że nie wiadomo, czyją formacją jesteście. Że pewnie PiS-u, może Platformy Obywatelskiej, bo marszałek województwa dolnośląskiego wywodzi się z tej partii, a jest od wielu lat teraz jednym z liderów Bezpartyjnych Samorządowców, z kolei pan w dolnośląskim urzędzie marszałkowskim jest jego bliskim współpracownikiem od 10 lat. To z jaką formacją polityczną jest wam po drodze?


Nam jest blisko ze zdrowym rozsądkiem. Zdrowy rozsądek wskazuje na to, że koalicję zawiera się na poziomie regionalnym po to, żeby realizować program, z którym idzie się do wyborów. I to samo dotyczy naszego programu ogólnopolskiego, dotyczącego spraw, z którymi idziemy do wyborów parlamentarnych.

Tak, to prawda - mamy koalicję zarówno z Platformą Obywatelską, PSL-em, jak i Lewicą w województwie lubuskim, gdzie skutecznie wdrażamy programy opieki psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży. Pokazujemy, że tak - da się to zrobić i jesteśmy doświadczeni, ale skuteczni, bo to jest nasz atut.

A w województwie dolnośląskim mamy koalicję z Prawem i Sprawiedliwością, gdzie przejęliśmy 22 linie kolejowe i rewitalizujemy je za państwo. A nie może być tak, że tutaj w województwie podlaskim samorząd miejski przejmuje dworzec kolejowy, po czym oddaje go PKP, żeby go wyremontować, a PKP nic z tym nie robi. My pokazujemy skuteczność w działaniu samorządowym i chcemy tę skuteczność pokazać też na poziomie krajowym.

Czy można to osiągnąć z jednymi i z drugimi? Tak, my jesteśmy tego przykładem. My to robimy skutecznie od 10 lat i ja jestem dumny, że współpracuję z marszałkiem przy tych tematach, zarówno rządząc w poprzedniej kadencji z Platformą, jak i teraz z Prawem i Sprawiedliwością.

Natomiast czemu marszałek został powtórnie wybrany? Dlatego, że jest skuteczny. Dlaczego kandyduję? Bo chciałbym się dostać do parlamentu, żeby pójść i nieść te sprawy samorządowe i realizować je na poziomie rządowym, bo jak wiemy tam są większe środki, większe możliwości, żeby zająć się sprawami, które są blisko ludzi. Które nas dotyczą jako rodziców w edukacji, nas dotyczą jako rodziny w kontekście zdrowia. 

My postulujemy o to, żeby powstał PIT zerowy, w którym wszyscy zapłacimy 0 procent, bo to są nasze, ciężko zarobione pieniądze - niezależnie, czy płacimy 12 proc., 32 czy zryczałtowane stawki - postulujemy, żeby dla wszystkich prawo podatkowe było jedno - proste i przejrzyste. Oddajmy ludziom pieniądze, które zarabiają - niech oni wydadzą je w sposób, który uznają za stosowny, bo to oni będą wydawać na edukację swoich dzieci, to oni będą wydawać na swoje leczenie i to oni będą wydawać je w naszym państwie.


A skąd pieniądze na polskie wojsko?


Tak samo jak pieniądze na kwestie PIT-u zerowego. Dzisiaj mało kto wie, że PIT w budżecie państwa to jest tylko, podkreślę tylko 60 mld zł, a plan na przyszły rok na 500 czy 800 plus to jest ponad 80 mld zł. Czy ktoś pytał obecnie rządzących skąd te pieniądze się wezmą? Nie, one wynikają przede wszystkim z większej ściągalności VAT-u, przede wszystkim wynikają z tego, że rozwija się państwo i ten budżet państwa z roku na rok rośnie. Tymi pieniędzmi trzeba po prostu rozsądnie gospodarować. My nie jesteśmy za tym, żeby komukolwiek cokolwiek zabierać, ale też nie jesteśmy za tym, żeby nadmiernie to wszystko rozdawać w postaci pakietów socjalnych.

Z czym idziemy do parlamentu? Idziemy przede wszystkim z zerowym PIT-em, z poprawą edukacji, wzmocnieniem służby zdrowia. Idziemy z tematami rodzinnymi, bo kobieta powinna dostawać zasiłek macierzyński niezależnie od tego, czy pracuje, czy nie pracuje, bo kobiety też bardzo często prowadzą działalność gospodarczą i muszą ją przerywać. Mamy duopol PiS-u i Platformy na scenie politycznej, czemu my mówimy stanowcze nie i stanowcze stop.

| red: bs


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP - KONCERT PRAWYKONAŃ

REKLAMA
Maraton Bluesa 2023

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP TIDES AND TIMES

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa

Niebieski Mikrofon 2023
prof. Aleksander Prokopiuk, fot. Sylwia Krassowska

prof. Aleksander Prokopiuk [wideo]

ekonomista, rektor Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Białymstoku
30.11.2023

"Pracownicy na pewno będą zadowoleni z tego, że nie muszą w Wigilię pracować" - mówi prof. Aleksander Prokopiuk.

Tomasz Orłowski, fot. Sylwia Krassowska

Tomasz Orłowski [wideo]

polski dyplomata, nauczyciel akademicki, były ambasador Polski we Francji, Monako, we Włoszech i Republice San Marino
29.11.2023

"Im donośniejszy głos Polski, tym większe nasze możliwości wpływu na to, żeby Unia zmieniała się w kierunku odpowiadającym naszym aspiracjom i potrzebom" - mówił w Polskim Radiu Białystok polski dyplomata Tomasz Orłowski.

Małgorzata Dajnowicz, fot. Sylwia Krassowska

prof. Małgorzata Dajnowicz

Podlaski Wojewódzki Konserwator Zabytków, kierownik Pracowni Historii Kobiet Wydziału Historii Uniwersytetu w Białymstoku
28.11.2023

- Trzeba nagłaśniać problematykę kobiecą i temu też służy Archiwum Historii Kobiet, które tworzymy w Podlaskiej Bibliotece Cyfrowej - mówi prof. Małgorzata Dajnowicz.


prof. Andrzej Jackiewicz, fot. Sylwia Krassowska

prof. Andrzej Jackiewicz [wideo]

konstytucjonalista z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
28.11.2023

- Nie sądzę, żeby ci politycy, ci ministrowie powołani wczoraj przez prezydenta podejmowali jakieś wyjątkowo strategiczne decyzje - mówi prof. Andrzej Jackiewicz.

fot. Łukasz Błasikiewicz/Kancelaria Sejmu

Szymon Hołownia [wideo]

marszałek Sejmu
27.11.2023

"Chciałbym, żeby Sejm był takim miejscem, w którym ludzie się spierają i to do bólu. Jednak nie pozwolę na chuligaństwo polityczne" - mówi Szymon Hołownia.

Marcin Doliasz, fot. Sylwia Krassowska

Marcin Doliasz [wideo]

prezes PKS Nova
24.11.2023

Sytuacja finansowa spółki PKS Nova jest dobra - zapewniał w Polskim Radiu Białystok prezes przedsiębiorstwa Marcin Doliasz.


prof. Sławomir Wołczyński, fot. Marcin Gliński

prof. Sławomir Wołczyński [wideo]

kierownik Kliniki Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku
23.11.2023

"Refundacja in vitro jest absolutnie potrzebna" - mówił w Polskim Radiu Białystok prof. Sławomir Wołczyński.

prof. Tomasz Dubowski, fot. Marcin Gliński

prof. Tomasz Dubowski [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.
23.11.2023

"Unia musi się rozwijać, Unia musi ewoluować. Pojawiają się w Unii Europejskiej nowe państwa, wokół nowe wyzwania, także trzeba mieć świadomość, że Unia będzie się do tego wszystkiego dostosowywać" - mówił w Polskim Radiu Białystok prof. Tomasz Dubowski z Uniwersytetu w Białymstoku.

Stanisław Wojtera, fot. Sylwia Krassowska

Stanisław Wojtera [wideo]

prezes spółki Polskie Porty Lotnicze
22.11.2023

Lotnisko na białostockich Krywlanach można rozwinąć na dwa sposoby - oszczędny i bardziej kosztowny, który da większe możliwości - mówił w Polskim Radiu Białystok prezes spółki Polskie Porty Lotnicze Stanisław Wojtera.


dr hab. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski [wideo]

ekspert do spraw bezpieczeństwa z UwB
21.11.2023

"To jest próba destabilizacji nie tylko Finlandii, ale i NATO, i Unii Europejskiej. Finlandia była najsłabszym ogniwem. Tam takiego naporu jeszcze nie było" - mówi prof. Daniel Boćkowski.

Radosław Dobrowolski, fot. Barbara Sokolińska

Radosław Dobrowolski [wideo]

burmistrz Supraśla
20.11.2023

- Gmina Supraśl najwięcej zrobiła pod względem inwestycji oświatowych, dostępności do oświaty - mówi Radosław Dobrowolski.

Afimico Pululu, fot. Sylwia Krassowska

Afimico Pululu

napastnik Jagiellonii Białystok
19.11.2023

"Gwarantuję, że będę grał w Jagiellonii Białystok do końca sezonu. Będę robił wszystko, żeby zdobyć jak najwięcej bramek, by wynik był jak najlepszy" - mówi Afimico Pululu.


KS BAS Białystok - Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów, 16.10.2021, fot. Joanna Szubzda

Marcin Wojtowicz i Sebastian Grzegorek

obecny i były trener KS BAS Białystok
19.11.2023

"Będziemy chcieli wygrywać jak najwięcej meczów, drużyna jest z dużym potencjałem" - mówi Marcin Wojtowicz.

Lech Janerka, fot. Sylwia Krassowska

Lech Janerka

muzyk rockowy, kompozytor i basista
18.11.2023

Po 18 latach Lech Janerka wraca z nową płytą. Już jest jego nowy album - „Gipsowy odlew falsyfikatu”.

Katarzyna Siemion, źródło: archiwum prywatne

dr Katarzyna Siemion [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
17.11.2023

- Kradzież tożsamości jest jednym z najczęściej wykorzystywanych mechanizmów do tego, żeby wyłudzać pieniądze, zobowiązania, pożyczki ratalne - mówi dr Katarzyna Siemion.


fot. Marcin Gliński

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
16.11.2023

"Kiedyś było takie hasło "Polska w budowie". Odniosę to do województwa podlaskiego - podlaskie będzie teraz w budowie" - mówił w Polskim Radiu Białystok marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

Wicemarszałek Senatu XI kadencji
15.11.2023

"Wszyscy deklarowali chęć współpracy ponad podziałami dla regionu i będziemy to podtrzymywać" - mówi Maciej Żywno.

Źródło: Collegium Civitas

dr Paweł Maranowski [wideo]

z Collegium Civitas
14.11.2023

"Scena polityczna, a szczególnie ta debata, która odbywa się w parlamencie zawsze jest gorąca. Szczególnie przy bardzo trudnych tematach, które nas czekają. A na pewno będzie nas czekać temat chociażby aborcji i sądownictwa" - mówił w Polskim Radiu Białystok doktor Paweł Maranowski z Collegium Civitas.


fot. Marcin Gliński

prof. Małgorzata Bieńkowska [wideo]

dziekan Wydziału Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku
13.11.2023

W poniedziałek, 13 listopada inauguracja nowego parlamentu. W południe rozpocznie się posiedzenie Sejmu X kadencji, a o 16:00 Senatu. W harmonogramie obrad są m.in. przemówienia prezydenta Andrzeja Dudy i dymisja dotychczasowego rządu.

Wojciech Nowicki, fot. Monika Kalicka

Wojciech Nowicki

młociarz Podlasia Białystok, mistrz olimpijski
12.11.2023

"Mam motywację do dalszego treningu, jestem zdrowy, więc mam nadzieję, że przygotowania będą pomyślne i za rok na igrzyskach olimpijskich w Paryżu pokażę się z jak najlepszej strony" - mówi Wojciech Nowicki.

Dariusz Piontkowski, fot. Joanna Szubzda

Dariusz Piontkowski [wideo]

10.11.2023

- Możliwości nie są duże. Premier Morawiecki będzie stał przed bardzo trudnym zadaniem i być może ta misja mu się nie uda - mówi wiceminister o próbie utworzenia rządu przez PiS.


Anna Skorko, fot. Joanna Szubzda

Anna Skorko

prezeska Fundacji "Dom"
9.11.2023

Chodzi o to by odkrywać lokalną przeszłość, zachowywać i twórczo z niej czerpać, a przykładem mogą być Białostockie Zakłady Przemysłu Bawełnianego Fasty.

prof. Robert Ciborowski, fot. Joanna Szubzda

prof. Robert Ciborowski [wideo]

ekonomista, rektor Uniwersytetu w Białymstoku
9.11.2023

"Kapitał tworzy się z oszczędności, a więc stopy procentowe powinny być wyższe niż inflacja. Wtedy ludzie chętnie oszczędzają" - mówi prof. Robert Ciborowski.

Marek Sawicki, fot. Lech Pilarski

Marek Sawicki

poseł PSL, marszałek senior Sejmu X kadencji
8.11.2023

- Traktuję to jako wyróżnienie - mówi o nominacji na marszałka seniora Marek Sawicki.


fot. Marcin Gliński

dr Radosław Poniat [wideo]

z Wydziału Historii Uniwersytetu w Białymstoku
7.11.2023

"Druga strona dość wyraźnie szykuje się na stworzenie rządu. W świetle zbliżających się kolejnych wyborów nie sądzę, by też komukolwiek się opłacało pójść na współpracę z PiS-em" - mówił w Polskim Radiu Białystok dr Radosław Poniat.

prof. Joanna Zajkowska, fot. Joanna Szubzda

prof. Joanna Zajkowska [wideo]

podlaska konsultant w dziedzinie epidemiologii
6.11.2023

- W tej chwili wzrost zachorowań na Covid-19 jest obserwowany wśród ludzi pracujących, podróżujących, aktywnych. (...) W szpitalach mamy wzrastającą liczbę chorych, ale to nie jest taka liczba, którą możemy porównywać do fal koronawirusa z poprzednich sezonów.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

senator z Polski 2050
3.11.2023

"Podział resortów jest w puli negocjacyjnej. Mam nadzieję, że środowisko i energia będzie po naszej stronie, bo jest to w DNA Polski 2050" - mówi Maciej Żywno.


fot. PRB

Magdalena Glińska

psycholożka, psychoterapeutka, religioznawczyni
2.11.2023

"Wizyty na cmentarzu pomagają nam skonfrontować się ze śmiercią. To ważne, że możemy wrócić do bliskich, możemy ich powspominać, przypomnieć, co dobrego nam dali" - mówi Magdalena Glińska.

Józef Babiel, fot. Adam Dąbrowski

Józef Babiel

wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej
31.10.2023

"Przez prawie 40 lat udało się uratować na cmentarzu łomżyńskim ponad 250 obiektów historycznych" - mówi Józef Babiel.

fot. Marcin Gliński

ks. Karol Kondracikowski [wideo]

dyrektor Wydziału Duszpasterstwa białostockiej kurii
31.10.2023

"Śmierć jest jednym z największych lęków, które mamy przed sobą. Bardzo się boimy tego końca, bo każdego z nas to kiedyś czeka i tego nie unikniemy. A tymczasem chrześcijaństwo mówi nam o tym, że nasza religia nie jest religią śmierci, ale religią życia" - mówił w Polskim Radiu Białystok ks. Karol Kondracikowski.


Barbara Okuła, fot. Sylwia Krassowska

Barbara Okuła [wideo]

posłanka Polski 2050, startująca z listy Trzeciej Drogi
30.10.2023

"Zawsze staram się wypośrodkowywać, trochę słuchać rozumu, trochę serca i gdzieś tam, tą trzecią drogą, iść do przodu" - mówi Barbara Okuła.

Maria Andrejczyk, fot. Sylwia Krassowska

Maria Andrejczyk [wideo]

oszczepniczka, wicemistrzyni olimpijska z Tokio
29.10.2023

- Już nie mam takiego wewnętrznego poczucia, że jestem zostawiona sama sobie, że wszyscy z założonymi rękami czekają, aż ja się ogarnę. Ja już mam ludzi do tego, żeby pomogli mi się ogarnąć - mówi Maria Andrejczyk.

Szymon Hołownia, fot. Sylwia Krassowska

Szymon Hołownia [wideo]

przewodniczący Polski 2050, jeden z liderów Trzeciej drogi
27.10.2023

"Chciałbym się odwdzięczyć za to, co dostałem od Podlasia, od Białostocczyzny. Białystok będzie kluczowy w całej mojej politycznej drodze, możecie być tego pewni" - mówi Szymon Hołownia.


Józef Mozolewski, fot. Sylwia Krassowska

Józef Mozolewski [wideo]

przewodniczący podlaskiej "Solidarności"
27.10.2023

"Bez względu na to, kto rządzi, to my jako Solidarność zawsze będziemy trzymać rękę na pulsie. Jak będzie trzeba, to będziemy protestowali" - mówi Józef Mozolewski.

Sebastian Łukaszewicz, fot. Barbara Sokolińska

Sebastian Łukaszewicz [wideo]

nowo wybrany poseł z Suwerennej Polski
26.10.2023

"Myślę, że pan prezydent, zgodnie z Konstytucją, zgodnie z tradycją obowiązującą w polskiej demokracji, wskaże zwycięską partię do misji tworzenia rządu i będzie to Prawo i Sprawiedliwość" - mówi Sebastian Łukaszewicz.

Jacek Niedźwiedzki, fot. Marcin Iwanowicz

Jacek Niedźwiedzki [wideo]

nowo wybrany poseł Koalicji Obywatelskiej
25.10.2023

- Jestem pewien, że twardo idziemy po objęcie rządów w Polsce - mówi nowy poseł Koalicji Obywatelskiej Jacek Niedźwiedzki.
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok