Radio Białystok | Gość | dr Paweł Maranowski [wideo] - z Collegium Civitas

dr Paweł Maranowski [wideo]

z Collegium Civitas

14.11.2023, 08:24, akt. 09:51

"Scena polityczna, a szczególnie ta debata, która odbywa się w parlamencie zawsze jest gorąca. Szczególnie przy bardzo trudnych tematach, które nas czekają. A na pewno będzie nas czekać temat chociażby aborcji i sądownictwa" - mówił w Polskim Radiu Białystok doktor Paweł Maranowski z Collegium Civitas.

Źródło: Collegium Civitas
Źródło: Collegium Civitas


0:00
0:00
Z Pawłem Maranowskim rozmawia Renata Reda | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Odbyło się inauguracyjne posiedzenie Sejmu X kadencji, a także posiedzenie Senatu XI kadencji. Zgodnie z konstytucją, na pierwszym posiedzeniu Sejmu premier Mateusz Morawiecki podał rząd do dymisji. Posłowie i senatorowie wybrali marszałków i wicemarszałków. O tym z doktorem Pawłem Maranowskim z Collegium Civitas rozmawia Renata Reda.

Renata Reda: Nie udało się wczoraj wybrać całych prezydiów Sejmu i Senatu. Co oznacza niewybranie na wicemarszałek Sejmu kandydatki Prawa i Sprawiedliwości Elżbiety Witek?

Paweł Maranowski: Jest to bardzo różnie interpretowane, jeżeli chodzi o ten brak wyboru przez większość parlamentarną. Traktowane jest to trochę jako odwet za to, co się działo w ostatniej kadencji, IX kadencji Sejmu, ale też i wcześniej. Szczególnie tutaj Koalicja Obywatelska ma dużo pretensji do pani marszałek za reasumpcję, za pewne działania w ramach prezydium, ale także np. za wydłużanie oczekiwania na rozpoczęcie obrad ze względu na jednego z posłów. Takie argumenty też się pojawiają, ale jest to oczywiście szerszy element pewnej gry politycznej. Pokazania też Prawu i Sprawiedliwości - pomimo tego, że wygrali wybory, bo mają przecież większość - że nie są w stanie skutecznie rządzić, skutecznie powołać rządu, bo będzie blokować to wszystko Koalicja Obywatelska. 

Odbieram to w ten sposób. Czy to jest dobre dla parlamentaryzmu i w ogóle dla pewnych standardów demokracji, to jest oczywiście inne pytanie. Niedobrze, gdyby podstawą tego odwołania był tylko pewien wet, a tak to w jakimś stopniu oczywiście wygląda. Nie chcę oceniać tych argumentów, czy one są słuszne do końca, czy nie. Aczkolwiek w standardach demokracji, reasumpcja w parlamencie, w sytuacji w której przegrywa się wybory jest kontrowersyjna. Ten argument jest zresztą podejmowany najczęściej przez Koalicję Obywatelską jako główny powód dla którego pani marszałek Witek nie została wybrana. 


Ale czy posłowie mieli prawo odmówić wielkiemu klubowi parlamentarnemu powołania na stanowisko jego kandydatki?

Można powiedzieć - mieli do tego narzędzia. Czy to jest dobre z punktu widzenia pewnej praktyki parlamentarnej - chyba nie do końca. W pewnym sensie wydawałoby się, że lepiej, gdyby zgodzili się na tę kandydaturę, która została wystosowana przez Prawo i Sprawiedliwość. 

Rozumiem trochę argumenty - z punktu widzenia oczywiście znowu tych standardów demokracji i tej reasumpcji nieszczęsnej, która miała miejsce jakiś czas temu. Jednak prawo każdej partii jest takie również - i taki jest standard, bo tu odnosimy się raczej do standardu niż możliwości prawnych - że można wystosować swojego kandydata takiego, jakiego uważa się za najlepszego. 


Ale w historii były już takie przypadki, że nie powołano kandydata zgłoszonego przez klub parlamentarny. Na przykład w 2005 roku nie powołano na wicemarszałka Senatu kandydata Platformy Obywatelskiej Stefana Niesiołowskiego. Głosami senatorów PiS-u. 

Tak. Też był kontrowersyjnym politykiem w pewien sposób - poprzez swoje wypowiedzi, także dotyczące posłów. Bardzo konkretnych posłów - myślimy tutaj o pośle Lechu Kaczyńskim, byłym prezydencie Polski. Stefan Niesiołowski w bardzo niewybredny sposób wypowiadał się na jego temat. Być może był to jeden z powodów, dla którego wtedy nie wybrano posła Niesiołowskiego. 

Czy to jest analogiczna sytuacja? Być może podstawą tego niepowołania też jest wet i chęć tutaj zagrania trochę i pokazania siły.


A tak samo można skomentować niepowołanie na wicemarszałka Senatu kandydata PiS-u Marka Pęka?

Tu jest zaskoczenie, bo myślę że dużo komentatorów, ale także polityków było zaskoczonych niepowołaniem pana senatora. Ja nie znam dobrego powodu i uważam, że o ile jestem jeszcze w stanie zrozumieć niepowołanie pani Witek na marszałka Sejmu, o tyle nie rozumiem tej sytuacji. To oczywiście stawia pod znakiem zapytania prawdziwy powód niepowołania. 

Być może chodzi po prostu o pokazanie takiej czystej, nagiej siły wobec przeciwnika politycznego i nie ma w tym większej teorii. Nie trzeba tego interpretować dodatkowo. 

Jeżeli to byłby główny cel, to oczywiście znowu nie sprzyja to pewnie temu, o czym mówił nowy marszałek Sejmu. Chodzi o dialog, porozumienie, dyskusję, debatę. Parlament ma się stać ponownie miejscem debaty, słuchania stanowisk - także ścierania się tych stanowisk - w kulturalny, demokratyczny i parlamentarny sposób. Jeżeli w taki sposób nie powołujemy marszałków i powód jest niedemokratyczny, to niezbyt to dobrze wróży parlamentowi. 


A co wróżą słowa marszałka Hołowni, że w Sejmie nie ma miejsca na korupcję, przestępczość? Będą czasy pokoju czy rozliczeń?

Te słowa oczywiście są piękne i górnolotne można powiedzieć. Nie rozumiem też do końca tej kwestii dotyczącej korupcji, bo to by oznaczało, że dotychczas była jakaś korupcja w Sejmie albo w Senacie. Takich przypadków nie znam. Znam oczywiście przypadki wykorzystywania swoich stanowisk do własnych celów. Chodzi tu o przekraczanie swoich uprawnień. Myślę że marszałek Witek w tej sprawie też miałaby dużo do powiedzenia. Już nie chcę wchodzić tutaj w szczegóły, bo to jest sprawa bardzo delikatna i osobista pani marszałek. Ale ona też miała znaczenie.

To dobrze że nie będzie korupcji. Mam nadzieję, że nie było jej do tej pory. To są - tak jak powiedziałem - bardzo idealistyczne słowa. Natomiast scena polityczna, a szczególnie ta debata, która odbywa się w parlamencie zawsze jest gorąca. Szczególnie przy bardzo trudnych tematach, które nas czekają. A na pewno będzie nas czekać temat chociażby aborcji i sądownictwa. Zresztą to pierwsze dwie rzeczy, z którymi będzie musiała się sobie poradzić - za miesiąc zapewne - nowa koalicja rządząca, jak już zostanie wybrana, jak wybrany zostanie nowy premier. 

I będzie bardzo gorąco. Nie spodziewam się że będziemy mieć do czynienia z ładnymi obrazkami.


Czyli nie liczy pan na powodzenie misji Mateusza Morawieckiego? Prezydent Andrzej Duda powiedział, że Mateusz Morawiecki zapewniał go, że będzie miał większość.

A jednocześnie spoglądał w lewą stronę Sejmu wypowiadając słowa na temat wetowania. Więc myślę, że pan prezydent sam jest realistą. Wie o tym, że nie dojdzie do powołania rządu Mateusza Morawieckiego. Pokazały to też głosowania. 

Myślę że to też miał być taki efekt. To znaczy, pokazanie trochę Prawu i Sprawiedliwości, że nic z tego. Nie da rady. Że za 28 dni spotkają się z inną sytuacją w której będzie expose wypowiadał zapewne Donald Tusk. 


A jaka będzie współpraca prezydenta z parlamentem? Andrzej Duda zapowiedział, że w kwestiach takich jak zdobycze socjalne ostatnich ośmiu lat - nie zawaha się skorzystać z prezydenckiego weta lub skierowania ustaw do Trybunału Konstytucyjnego. 

Będzie trudno, ze względu na to, że wiele z pomysłów przyszłej, prawdopodobnej rządzącej koalicji - one będą wetowane. Nie chcę określać ilościowo, czy to będzie większość, czy będzie mniejszość. Spodziewam się, że będzie to większość. Będzie bardzo trudno rządzić w tej sytuacji jeszcze przez rok nowym rządzącym, co oczywiście nie jest niemożliwe. Można rządzić na inne sposoby. 

Na pewno pewnym zarzewiem będzie kwestia Trybunału Konstytucyjnego, konfliktu prezydenta i parlamentu. Już słychać, że są przygotowywane uchwały, które mają zmieniać uchwały dotyczące powołania sędziów, którzy zostali wybrani na początku jeszcze VIII kadencji Sejmu. I to będzie dużym problemem, bo ci sędziowie zostali mianowani przez urzędującego prezydenta. Ja nie widzę tutaj przestrzeni do porozumienia w tej kwestii między parlamentem a prezydentem. Uważam że prezydent będzie obrońcą na pewno tych rozwiązań różnych prawnych, socjalnych, które zostały wprowadzone przez te osiem lat rządów Zjednoczonej Prawicy. 

Tu bardzo ładnie prezydent mówi o koalicji polskich spraw. Ona jest trudna ponad podziałami. To się nie sprawdza. Doświadczenie pokazuje, że takie koalicje ponad podziałami są rzadkie. Fajnie, miło się słucha oczywiście pana marszałka Hołowni, który tutaj mówi o pewnej zgodzie, ale też mówi o tym, że nie ma doświadczenia politycznego. Obawiam się, że brak tego doświadczenia politycznego może go w pewien sposób też hamować w różnych rozwiązaniach. Chociażby wyrzucenie tej zamrażarki, która jest przecież narzędziem politycznym, uprawiania pewnej polityki. Bardzo szybko rzucił te słowa o tej zamrażarce. Nie jestem pewien, czy się nie będzie w pewnym momencie z tego wycofywał. Mam nadzieję, że nie wycofa się oczywiście z tych barierek, bo sam osobiście uważam, że te barierki wokół Sejmu są niepotrzebne, jest to przejaw pewnej alienacji politycznej wobec obywateli. I akurat to jest dobre, że ich nie będzie. 

Natomiast co do innych rozwiązań - najbardziej rozbawiła mnie kwestia podcastów oczywiście. Myślę że ta kadencja będzie Tik-Tokowo-podcastowa trochę. Więc to jakaś nowość w Sejmie. 

| red: mag


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP - KONCERT PRAWYKONAŃ

REKLAMA
Maraton Bluesa 2023

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP TIDES AND TIMES

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa
fot. Joanna Szubzda

por. Anna Michalska [wideo]

rzeczniczka Straży Granicznej
1.12.2023

"Pokazaliśmy, że potrafimy skutecznie bronić granicy. Taki sygnał też poszedł do cudzoziemców, którzy zachęcani przez Rosję czy przez Białoruś próbują dostać się przez Polskę do innych krajów Europy zachodniej" - mówiła w Polskim Radiu Białystok porucznik Anna Michalska.

prof. Aleksander Prokopiuk, fot. Sylwia Krassowska

prof. Aleksander Prokopiuk [wideo]

ekonomista, rektor Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Białymstoku
30.11.2023

"Pracownicy na pewno będą zadowoleni z tego, że nie muszą w Wigilię pracować" - mówi prof. Aleksander Prokopiuk.

Tomasz Orłowski, fot. Sylwia Krassowska

Tomasz Orłowski [wideo]

polski dyplomata, nauczyciel akademicki, były ambasador Polski we Francji, Monako, we Włoszech i Republice San Marino
29.11.2023

"Im donośniejszy głos Polski, tym większe nasze możliwości wpływu na to, żeby Unia zmieniała się w kierunku odpowiadającym naszym aspiracjom i potrzebom" - mówił w Polskim Radiu Białystok polski dyplomata Tomasz Orłowski.


Małgorzata Dajnowicz, fot. Sylwia Krassowska

prof. Małgorzata Dajnowicz

Podlaski Wojewódzki Konserwator Zabytków, kierownik Pracowni Historii Kobiet Wydziału Historii Uniwersytetu w Białymstoku
28.11.2023

- Trzeba nagłaśniać problematykę kobiecą i temu też służy Archiwum Historii Kobiet, które tworzymy w Podlaskiej Bibliotece Cyfrowej - mówi prof. Małgorzata Dajnowicz.

prof. Andrzej Jackiewicz, fot. Sylwia Krassowska

prof. Andrzej Jackiewicz [wideo]

konstytucjonalista z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
28.11.2023

- Nie sądzę, żeby ci politycy, ci ministrowie powołani wczoraj przez prezydenta podejmowali jakieś wyjątkowo strategiczne decyzje - mówi prof. Andrzej Jackiewicz.

fot. Łukasz Błasikiewicz/Kancelaria Sejmu

Szymon Hołownia [wideo]

marszałek Sejmu
27.11.2023

"Chciałbym, żeby Sejm był takim miejscem, w którym ludzie się spierają i to do bólu. Jednak nie pozwolę na chuligaństwo polityczne" - mówi Szymon Hołownia.


Marcin Doliasz, fot. Sylwia Krassowska

Marcin Doliasz [wideo]

prezes PKS Nova
24.11.2023

Sytuacja finansowa spółki PKS Nova jest dobra - zapewniał w Polskim Radiu Białystok prezes przedsiębiorstwa Marcin Doliasz.

prof. Sławomir Wołczyński, fot. Marcin Gliński

prof. Sławomir Wołczyński [wideo]

kierownik Kliniki Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku
23.11.2023

"Refundacja in vitro jest absolutnie potrzebna" - mówił w Polskim Radiu Białystok prof. Sławomir Wołczyński.

prof. Tomasz Dubowski, fot. Marcin Gliński

prof. Tomasz Dubowski [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.
23.11.2023

"Unia musi się rozwijać, Unia musi ewoluować. Pojawiają się w Unii Europejskiej nowe państwa, wokół nowe wyzwania, także trzeba mieć świadomość, że Unia będzie się do tego wszystkiego dostosowywać" - mówił w Polskim Radiu Białystok prof. Tomasz Dubowski z Uniwersytetu w Białymstoku.


Stanisław Wojtera, fot. Sylwia Krassowska

Stanisław Wojtera [wideo]

prezes spółki Polskie Porty Lotnicze
22.11.2023

Lotnisko na białostockich Krywlanach można rozwinąć na dwa sposoby - oszczędny i bardziej kosztowny, który da większe możliwości - mówił w Polskim Radiu Białystok prezes spółki Polskie Porty Lotnicze Stanisław Wojtera.

dr hab. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski [wideo]

ekspert do spraw bezpieczeństwa z UwB
21.11.2023

"To jest próba destabilizacji nie tylko Finlandii, ale i NATO, i Unii Europejskiej. Finlandia była najsłabszym ogniwem. Tam takiego naporu jeszcze nie było" - mówi prof. Daniel Boćkowski.

Radosław Dobrowolski, fot. Barbara Sokolińska

Radosław Dobrowolski [wideo]

burmistrz Supraśla
20.11.2023

- Gmina Supraśl najwięcej zrobiła pod względem inwestycji oświatowych, dostępności do oświaty - mówi Radosław Dobrowolski.


Afimico Pululu, fot. Sylwia Krassowska

Afimico Pululu

napastnik Jagiellonii Białystok
19.11.2023

"Gwarantuję, że będę grał w Jagiellonii Białystok do końca sezonu. Będę robił wszystko, żeby zdobyć jak najwięcej bramek, by wynik był jak najlepszy" - mówi Afimico Pululu.

KS BAS Białystok - Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów, 16.10.2021, fot. Joanna Szubzda

Marcin Wojtowicz i Sebastian Grzegorek

obecny i były trener KS BAS Białystok
19.11.2023

"Będziemy chcieli wygrywać jak najwięcej meczów, drużyna jest z dużym potencjałem" - mówi Marcin Wojtowicz.

Lech Janerka, fot. Sylwia Krassowska

Lech Janerka

muzyk rockowy, kompozytor i basista
18.11.2023

Po 18 latach Lech Janerka wraca z nową płytą. Już jest jego nowy album - „Gipsowy odlew falsyfikatu”.


Katarzyna Siemion, źródło: archiwum prywatne

dr Katarzyna Siemion [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
17.11.2023

- Kradzież tożsamości jest jednym z najczęściej wykorzystywanych mechanizmów do tego, żeby wyłudzać pieniądze, zobowiązania, pożyczki ratalne - mówi dr Katarzyna Siemion.

fot. Marcin Gliński

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
16.11.2023

"Kiedyś było takie hasło "Polska w budowie". Odniosę to do województwa podlaskiego - podlaskie będzie teraz w budowie" - mówił w Polskim Radiu Białystok marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

Wicemarszałek Senatu XI kadencji
15.11.2023

"Wszyscy deklarowali chęć współpracy ponad podziałami dla regionu i będziemy to podtrzymywać" - mówi Maciej Żywno.


Źródło: Collegium Civitas

dr Paweł Maranowski [wideo]

z Collegium Civitas
14.11.2023

"Scena polityczna, a szczególnie ta debata, która odbywa się w parlamencie zawsze jest gorąca. Szczególnie przy bardzo trudnych tematach, które nas czekają. A na pewno będzie nas czekać temat chociażby aborcji i sądownictwa" - mówił w Polskim Radiu Białystok doktor Paweł Maranowski z Collegium Civitas.

fot. Marcin Gliński

prof. Małgorzata Bieńkowska [wideo]

dziekan Wydziału Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku
13.11.2023

W poniedziałek, 13 listopada inauguracja nowego parlamentu. W południe rozpocznie się posiedzenie Sejmu X kadencji, a o 16:00 Senatu. W harmonogramie obrad są m.in. przemówienia prezydenta Andrzeja Dudy i dymisja dotychczasowego rządu.

Wojciech Nowicki, fot. Monika Kalicka

Wojciech Nowicki

młociarz Podlasia Białystok, mistrz olimpijski
12.11.2023

"Mam motywację do dalszego treningu, jestem zdrowy, więc mam nadzieję, że przygotowania będą pomyślne i za rok na igrzyskach olimpijskich w Paryżu pokażę się z jak najlepszej strony" - mówi Wojciech Nowicki.


Dariusz Piontkowski, fot. Joanna Szubzda

Dariusz Piontkowski [wideo]

10.11.2023

- Możliwości nie są duże. Premier Morawiecki będzie stał przed bardzo trudnym zadaniem i być może ta misja mu się nie uda - mówi wiceminister o próbie utworzenia rządu przez PiS.

Anna Skorko, fot. Joanna Szubzda

Anna Skorko

prezeska Fundacji "Dom"
9.11.2023

Chodzi o to by odkrywać lokalną przeszłość, zachowywać i twórczo z niej czerpać, a przykładem mogą być Białostockie Zakłady Przemysłu Bawełnianego Fasty.

prof. Robert Ciborowski, fot. Joanna Szubzda

prof. Robert Ciborowski [wideo]

ekonomista, rektor Uniwersytetu w Białymstoku
9.11.2023

"Kapitał tworzy się z oszczędności, a więc stopy procentowe powinny być wyższe niż inflacja. Wtedy ludzie chętnie oszczędzają" - mówi prof. Robert Ciborowski.


Marek Sawicki, fot. Lech Pilarski

Marek Sawicki

poseł PSL, marszałek senior Sejmu X kadencji
8.11.2023

- Traktuję to jako wyróżnienie - mówi o nominacji na marszałka seniora Marek Sawicki.

fot. Marcin Gliński

dr Radosław Poniat [wideo]

z Wydziału Historii Uniwersytetu w Białymstoku
7.11.2023

"Druga strona dość wyraźnie szykuje się na stworzenie rządu. W świetle zbliżających się kolejnych wyborów nie sądzę, by też komukolwiek się opłacało pójść na współpracę z PiS-em" - mówił w Polskim Radiu Białystok dr Radosław Poniat.

prof. Joanna Zajkowska, fot. Joanna Szubzda

prof. Joanna Zajkowska [wideo]

podlaska konsultant w dziedzinie epidemiologii
6.11.2023

- W tej chwili wzrost zachorowań na Covid-19 jest obserwowany wśród ludzi pracujących, podróżujących, aktywnych. (...) W szpitalach mamy wzrastającą liczbę chorych, ale to nie jest taka liczba, którą możemy porównywać do fal koronawirusa z poprzednich sezonów.


Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

senator z Polski 2050
3.11.2023

"Podział resortów jest w puli negocjacyjnej. Mam nadzieję, że środowisko i energia będzie po naszej stronie, bo jest to w DNA Polski 2050" - mówi Maciej Żywno.

fot. PRB

Magdalena Glińska

psycholożka, psychoterapeutka, religioznawczyni
2.11.2023

"Wizyty na cmentarzu pomagają nam skonfrontować się ze śmiercią. To ważne, że możemy wrócić do bliskich, możemy ich powspominać, przypomnieć, co dobrego nam dali" - mówi Magdalena Glińska.

Józef Babiel, fot. Adam Dąbrowski

Józef Babiel

wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej
31.10.2023

"Przez prawie 40 lat udało się uratować na cmentarzu łomżyńskim ponad 250 obiektów historycznych" - mówi Józef Babiel.


fot. Marcin Gliński

ks. Karol Kondracikowski [wideo]

dyrektor Wydziału Duszpasterstwa białostockiej kurii
31.10.2023

"Śmierć jest jednym z największych lęków, które mamy przed sobą. Bardzo się boimy tego końca, bo każdego z nas to kiedyś czeka i tego nie unikniemy. A tymczasem chrześcijaństwo mówi nam o tym, że nasza religia nie jest religią śmierci, ale religią życia" - mówił w Polskim Radiu Białystok ks. Karol Kondracikowski.

Barbara Okuła, fot. Sylwia Krassowska

Barbara Okuła [wideo]

posłanka Polski 2050, startująca z listy Trzeciej Drogi
30.10.2023

"Zawsze staram się wypośrodkowywać, trochę słuchać rozumu, trochę serca i gdzieś tam, tą trzecią drogą, iść do przodu" - mówi Barbara Okuła.

Maria Andrejczyk, fot. Sylwia Krassowska

Maria Andrejczyk [wideo]

oszczepniczka, wicemistrzyni olimpijska z Tokio
29.10.2023

- Już nie mam takiego wewnętrznego poczucia, że jestem zostawiona sama sobie, że wszyscy z założonymi rękami czekają, aż ja się ogarnę. Ja już mam ludzi do tego, żeby pomogli mi się ogarnąć - mówi Maria Andrejczyk.


Szymon Hołownia, fot. Sylwia Krassowska

Szymon Hołownia [wideo]

przewodniczący Polski 2050, jeden z liderów Trzeciej drogi
27.10.2023

"Chciałbym się odwdzięczyć za to, co dostałem od Podlasia, od Białostocczyzny. Białystok będzie kluczowy w całej mojej politycznej drodze, możecie być tego pewni" - mówi Szymon Hołownia.

Józef Mozolewski, fot. Sylwia Krassowska

Józef Mozolewski [wideo]

przewodniczący podlaskiej "Solidarności"
27.10.2023

"Bez względu na to, kto rządzi, to my jako Solidarność zawsze będziemy trzymać rękę na pulsie. Jak będzie trzeba, to będziemy protestowali" - mówi Józef Mozolewski.

Sebastian Łukaszewicz, fot. Barbara Sokolińska

Sebastian Łukaszewicz [wideo]

nowo wybrany poseł z Suwerennej Polski
26.10.2023

"Myślę, że pan prezydent, zgodnie z Konstytucją, zgodnie z tradycją obowiązującą w polskiej demokracji, wskaże zwycięską partię do misji tworzenia rządu i będzie to Prawo i Sprawiedliwość" - mówi Sebastian Łukaszewicz.
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok