Radio Białystok | Gość | Paweł Krutul [wideo] - wicewojewoda podlaski, Nowa Lewica

Paweł Krutul [wideo]

wicewojewoda podlaski, Nowa Lewica

1.02.2024, 08:05, akt. 11:40

- Decyzji jeszcze nie ma, ale jeżeli centrala będzie chciała zawalczyć o prezydenturę Białegostoku, to ja jestem gotowy. Nie ma z tym najmniejszego problemu.

Paweł Krutul, fot. Joanna Szubzda
Paweł Krutul, fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Z Pawłem Krutulem rozmawia Marek Gąsiorowski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Jakie są nastroje w Lewicy po zerwaniu przez Donalda Tuska rozmów w sprawie wspólnych komitetów w nadchodzących wyborach samorządowych? Jak wygląda współpraca w koalicji rządowej z perspektywy Lewicy?

Z Pawłem Krutulem z Nowej Lewicy, wicewojewodą podlaskim, rozmawia Marek Gąsiorowski.


 .


Marek Gąsiorowski: Jak pan się czuje po zmianie roli? Aktywność jest taka sama czy inna?


Paweł Krutul: Jest aktywność, oczywiście, jest, była i będzie. Tak zostałem zaszczepiony w swoich wcześniejszych pracach - czy to w korporacji, czy gdziekolwiek indziej. Zawsze byłem w ruchu i tu też jestem. Na pewno jest to zupełnie inny ruch niż w Sejmie, ale jest to bezpośrednie działanie na rzecz województwa podlaskiego i cieszy mnie to, bo zawsze twierdziłem i twierdzę, że nasze województwo jest naszą małą ojczyzną i wszystkie ręce na pokład w lobbowaniu za jego rozwojem.


Z perspektywy Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego jak pana zdaniem wygląda obecna koalicja rządząca? Zgoda, pełna harmonia czy jednak są różnice?


Jak to w małżeństwie można by rzecz, są lepsze dni i ciche dni. Jako Lewica jesteśmy gotowi na różne warianty. 3 lutego mamy radę krajową Lewicy w Warszawie i zobaczymy, jaka decyzja zapadnie ostatecznie. Wysłaliśmy już nazwiska do centrali, także zobaczymy, jakie decyzje zapadną i w tym kierunku będziemy szli. Niewykluczone właśnie, że pójdziemy sami, jest to też na stole.


Patrząc jeszcze na koalicję z perspektywy Lewicy, to wasze postulaty programowe nie doczekały się na razie pilnej uwagi Sejmu i chyba wygląda na to, że jeszcze trochę będą musiały poczekać.


Każdy z koalicjantów ma swoje tematy, z którymi szedł do wyborów. Oczywiście Lewica również takie posiada. Wydaje mi się, że wszystkie tematy lewicowe będą realizowane po wyborach kwietniowych, nie odpuścimy tego. Nie możemy zawieść swoich wyborców. Musimy się wywiązać z tego, co mówiliśmy w wyborach.


Dlaczego nie będzie wspólnych list z Koalicją Obywatelską?


Nie wiem. Jako Lewica podjęliśmy uchwałę upoważniającą przewodniczącego Czarzastego do rozmów z Koalicją Obywatelską. Wiem, że takie same uchwały były podjęte po drugiej stronie. Premier Donald Tusk, reprezentując swoje ugrupowanie, podjął taką decyzję na radzie krajowej. My to szanujemy i idziemy dalej, tu nie ma co się obrażać, mamy wspólny cel - odsunąć z sejmików Prawo i Sprawiedliwość, wspólnie z Trzecią Drogą, wspólnie z Koalicją Obywatelską i tak samo jak Koalicja 15 października jest to nasz cel i będziemy dążyli do jego realizacji.


Rozumiem, że startujecie z trzech list, co dało sukces w wyborach parlamentarnych. Na podobny sukces koalicja liczy w wyborach samorządowych, tak?


Oczywiście, zawsze stawiamy sobie wysoką poprzeczkę. Jest to ciężka praca, a tym bardziej w województwie podlaskim, bo Prawo i Sprawiedliwość jest tutaj silne od lat. Ale jak pokazały wybory 15 października, potrafimy zabrać również mandaty poselskie temu ugrupowaniu i tak samo liczymy na to, że ta ciężka praca przyniesie efekty 7 kwietnia tego roku.


Samodzielny start w wyborach samorządowych. Z perspektywy Lewicy co to tak naprawdę oznacza?


Oznacza to ciężki bój z partią wcześniej rządzącą, teraz opozycyjną. Szykujemy jak najlepsze nazwiska. Tak samo jak wszyscy - czy Trzecia Droga, czy Koalicja Obywatelska, czyli wystawiamy creme de la creme i idziemy w bój o samorząd, o sejmiki.


I wygra lepszy.


Jak zawsze.


Wspólnych list nie będzie w wyborach samorządowych, ale czy dotyczy to wszystkich szczebli samorządu? Podejrzewam, że wspólnych list na pewno nie będzie w sejmikach i w samorządach dużych miast. Ale już w tych mniejszych? Tam możliwa jest współpraca?


Oczywiście, że jest możliwa współpraca. My się nie obrażamy. Lokalnie zawsze ze sobą rozmawialiśmy. Będziemy wybierali najlepszą drogę do osiągnięcia jak najlepszego wyniku. Jeżeli będzie wskazanie na to, że wspólna lista wzmocni nas liczbą radnych i będzie to znacząco większa liczba, to nie wykluczamy takich zdarzeń.


Czy w wyborach do sejmiku podlaskiego obsadzicie listy we wszystkich czterech okręgach? Jesteście w stanie wystawić taką reprezentację?


Podaliśmy już nazwiska na wszystkie okręgi w województwie podlaskim. Podporządkujemy się decyzji centrali i będziemy walczyć jak równy z równym.


Rozumiem, że plan jest taki, żeby obsadzić wszystkie okręgi?


Tak.


Przejdźmy do najniższego szczebla samorządu. Na Podlasiu mamy 118 gmin. Wszędzie będą przedstawiciele Lewicy? Czy jesteście zdolni kadrowo do takiej obsady?


Tutaj będziemy startowali na wspólnych listach, w komitetach lokalnych, bo one mają największe szanse na uzyskanie jak najlepszego wyniku. Nie upieramy się, żeby występować pod szyldem partyjnym, bo to są specyficzne wybory, ludzie znają osobiście osoby, które startują, i w większości będziemy zasilali komitety lokalne.


Na Podlasiu mamy 14 powiatów. Tutaj układy polityczne już mogą się bardziej uwypuklić. Jak będziecie się układać w powiatach? Sami czy jednak z kimś?


Układamy się i tak, i tak. Nazwiska zostały już rozdysponowane.


Białystok.


Walczymy.


Walczymy, ale o co? O radę, o prezydenturę?


W przypadku prezydentury decyzji jeszcze nie ma. Jeżeli pan redaktor pyta, ja cały czas podtrzymuję to, że jeżeli centrala będzie chciała zawalczyć o Białystok, to jestem gotowy. Nie ma z tym najmniejszego problemu.


Czyli być może 4 lutego ogłosi pan, że będzie pan kandydować w wyborach samorządowych.


Jeżeli taka będzie decyzja centrali Lewicy, to jest to niewykluczone.


Jeżeli chodzi o Białystok, tutaj układamy listę wspólnie z naszym koalicjantem - z partią Razem. W Białymstoku Lewica wystawi listę we wszystkich okręgach.


Jeśli chodzi o Łomżę i Suwałki?


Wspólne porozumienie.


Wójtowie i burmistrzowie. Tutaj możliwości są rozległe. Ilu kandydatów przewidujecie do tych wszystkich samorządów?


Do końca tygodnia zamykamy ten temat i będzie znana konkretna liczba, bo rozmawiamy z obecnymi, którzy też byli, czy też z nowymi kandydatami, ale do końca tygodnia ma to być ustalone.


To będzie kilkudziesięciu kandydatów, kilkunastu?


Bardziej kilkunastu.


Sprawy programowe w kampanii samorządowej. Jak wiadomo Lewica, jeśli chodzi o forum ogólnopolskie, odzywa się bardzo ideowo. Czy w samorządach będzie dokładnie tak samo


Będzie to, czego potrzebuje dany region. Ciężko przenosić postulaty ogólnopolskie na tereny województwa podlaskiego. Nie będą to główne tematy w kampanii wyborczej.


Co chcecie zaakcentować na Podlasiu?


Ja osobiście podkreślam wagę bezpieczeństwa, bo mamy położenie, jakie mamy, musimy lobbować za powstawaniem dodatkowych jednostek.

Byłem na ostatniej Komisji Obrony Narodowej, gdzie był uchwalany budżet ministerialny, i zadawałem pytanie dla ministrów, dla oficerów generałów, którzy na tej komisji byli, czy będą podtrzymane środki na tworzenie podlaskiej dywizji, za którą lobbowałem w dziewiątej kadencji Sejmu. Uzyskałem potwierdzenie, że tak będzie.

Ale o dziwo - taka ciekawostka - w zasadzie w ponad 90 procentach jest to budżet, który Prawo i Sprawiedliwość zostawiło nowej ekipie, ale przy głosowaniu wszyscy posłowie Prawa i Sprawiedliwości wstrzymali się od głosu, także hasło "murem za polskim mundurem" nijak się ma do rzeczywistości.


| red: zmj


Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS





REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

REKLAMA
NIETEATR Mamy Śpiewamy - interaktywny koncert familijny

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
Andrzej Wilczyk, fot. Barbara Sokolińska

Andrzej Wilczyk [wideo]

weteran ruchu kibicowskiego Jagiellonii Białystok
17.05.2024

- Jagiellonia jest gotowa na mistrza Polski - mówił w Polskim Radiu Białystok Andrzej Wilczyk.

dr Radosław Poniat, fot. Barbara Sokolińska

dr Radosław Poniat

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
17.05.2024

- Krzysztof Jurgiel już dawno przestał być ważną postacią w partii, nie znalazł się na listach wyborczych - mówi w Polskim Radiu Białystok socjolog Radosław Poniat z Uniwersytetu w Białymstoku

mjr Katarzyna Zdanowicz, fot. Barbara Sokolińska

mjr Katarzyna Zdanowicz [wideo]

rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
16.05.2024

- To ewenement na skalę całego świata, że państwo sąsiednie zaangażowane jest w organizowanie nielegalnej migracji - mówi o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy mjr Katarzyna Zdanowicz.


Jan Raczyński, źródło: Facebook Muzeum Pamięci Sybiru

Jan Raczyński

prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Memoriał
15.05.2024

- Niestety, dziś w Rosji nie wypada mówić o demokracji. Autorytaryzm nie może opierać się na demokratycznym społeczeństwie - mówi Jan Raczyński.

Maciej Żywno, fot. Marcin Gliński

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
15.05.2024

Premier Donald Tusk zapewnia, że Polska nie przyjmie żadnych uchodźców z tytułu paktu migracyjnego. Mówi też o pełnym poparciu dla straży granicznej i wojska broniącego granicy. W jakim kierunku podąża polityka rządu w tych sprawach?

Dariusz Wieczorek, fot. Marcin Gliński

Dariusz Wieczorek [wideo]

minister nauki i szkolnictwa wyższego
14.05.2024

- Liczba studentów maleje. Koszty rosną. Nie ma możliwości, żeby w Polsce było 350 uczelni wyższych. Jeżeli dzisiaj nie będziemy podejmowali decyzji, to za 2-3 lata będziemy mieli rzeczywiście poważne problemy. Dlatego jestem zwolennikiem łączenia i tworzenia uczelni silniejszych - mówi minister.


Emilia Ramotowska, fot. Marcin Gliński

Emilia Ramotowska

koordynatorka Juwenaliów
13.05.2024

Wilki, Kayah, Dżem i Golec uOrkiestra - m.in. tacy artyści wystąpią na tegorocznych białostockich Juwenaliach. Łącznie przez dwa dni na Kampusie Politechniki Białostockiej wystąpi blisko 30 zespołów.

Rafał Rudnicki, fot. Marcin Gliński

Rafał Rudnicki [wideo]

zastępca prezydenta Białegostoku
13.05.2024

Na uczniów czeka ponad 3 tys. miejsc m.in. w liceach i technikach. Rozpoczyna się rekrutacja do białostockich szkół ponadpodstawowych na przyszły rok szkolny.

fot. Marcin Gliński

Magdalena Kaczonowska, Wiktoria Korol, Zofia Szestowicka, Aleksandra Dąbrowska i Zofia Fidziukiewicz

ze Studia Tańca Sportowego HOKUS w Białymstoku
12.05.2024

Specjalną strefę kibica na trasie 11. PKO Białystok Półmaraton przygotowaliśmy jako Polskie Radio Białystok tuż obok swojej siedziby przy ul. Świerkowej. Biegaczy dopingowały dziewczyny ze Studia Tańca Sportowego HOKUS w Białymstoku.


YUOS, czyli Julianna Urszula Olańska, fot. Joanna Szubzda

YUOS, czyli Julianna Urszula Olańska

wokalistka, laureatka konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
12.05.2024

Specjalną strefę kibica na trasie 11. PKO Białystok Półmaraton przygotowaliśmy jako Polskie Radio Białystok tuż obok swojej siedziby przy ul. Świerkowej. Gościnnie biegaczy dopinguje YUOS, czyli Julianna Olańska - laureatka Niebieskiego Mikrofonu Polskiego Radia Białystok, półfinalistka programu The Voice of Poland.

Mariusz Chrzanowski, fot. Adam Dąbrowski

Mariusz Chrzanowski [wideo]

prezydent Łomży
10.05.2024

W poniedziałek (6.05.) Mariusz Chrzanowski złożył ślubowanie i oficjalnie rozpoczął swoją trzecią kadencję na stanowisku Prezydenta Miasta Łomża.

Czesław Renkiewicz, fot. Iza Kosakowska

Czesław Renkiewicz [wideo]

prezydent Suwałk
10.05.2024

Nowy żłobek, kolejne inwestycje drogowe i mediateka to ważniejsze cele, które chce zrealizować podczas swojej ostatniej kadencji prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.


prof. Izabela Święcicka, fot. Gabriela Lasota

prof. Izabela Święcicka

główna koordynator Festiwalu Nauki i Sztuki, prorektor Uniwersytetu w Białymstoku ds. nauki i współpracy międzynarodowej
9.05.2024

- Nauka powinna być dla wszystkich. Dążymy do tego, żeby zaprezentować nasze osiągnięcia dla całego społeczeństwa. Chcemy poszerzać wiedzę o tym, co już odkryliśmy. Mając ją, rozumiejąc różnego rodzaju zjawiska, które są w świecie i we wszechświecie, lepiej funkcjonujemy - mówi w Polskim Radiu Białystok prof. Izabela Święcicka.

Artur Kosicki, fot. Marcin Gliński

Artur Kosicki [wideo]

były marszałek województwa podlaskiego
9.05.2024

"Marszałkiem się bywa, a człowiekiem trzeba być. Dlatego dziękuję za wszystkie słowa wsparcia. Za - nie tylko to poparcie - 23 tys. głosów, które zostały na mnie oddane, ale też za ten odzew po tej sytuacji, która zaistniała we wtorek i zmianie w zarządzie" - mówił w Polskim Radiu Białystok były marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

dr hab. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski

profesor Uniwersytetu w Białymstoku
8.05.2024

- Bardzo ważne będzie, w jaki sposób Rosjanie i Białorusini zaczną korzystać z danych Tomasza Szmydta. Wykorzystają go też do propagandy - mówi prof. Daniel Boćkowski.


Łukasz Prokorym, fot. Joanna Szubzda

Łukasz Prokorym [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
8.05.2024

- Każdego radnego, który w mojej ocenie przechodzi na dobrą stronę mocy, będę nazywał bohaterem i będę gratulował odpowiedzialności za losy województwa. I uważam, że to są właściwe słowa dla państwa marszałków Wiesławy Burnos i Marka Malinowskiego - mówi marszałek.

Marcelina Román, Iga Caban i Michał Znaniecki, fot. Joanna Szubzda

Marcelina Román, Iga Caban i Michał Znaniecki

artyści
8.05.2024

W Operze i Filharmonii Podlaskiej trwają przygotowania do ostatniej w tym sezonie artystycznym premiery. Już 10 maja publiczność zobaczy "Pajace" Ruggera Leoncavalla i "Rycerskość wieśniaczą" Pietra Mascagniego w reżyserii Michała Znanieckiego.

Michał Dzierżek i Aneta Radziszewska, fot. Joanna Szubzda

Michał Dzierżek i Aneta Radziszewska

tegoroczni maturzyści z I LO w Białymstoku
7.05.2024

- Moim zdaniem tematy były do przewidzenia i raczej typowe - mówiła tegoroczna maturzystka Aneta Radziszewska.


Magdalena Dziejma, fot. Joanna Szubzda

Magdalena Dziejma [wideo]

polonistka, wicedyrektor VI LO w Białymstoku
7.05.2024

- Czy egzamin ustny z jęz. polskiego jest potrzebny? Myślę, że jesteśmy w stanie troszkę inaczej sprawdzić umiejętności komunikacyjne maturzystów. Lepiej by było, żeby uczniowie mieli szansę skupienia się tylko na egzaminach pisemnych, zwłaszcza na poziomie rozszerzonym - uważa polonistka.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
6.05.2024

- Przyjeżdża do nas kilka tysięcy ludzi z całej Polski. Mamy rekordową frekwencję na całej imprezie, w tej chwili jest zapisanych już prawie 6600 osób. Przygotowaliśmy też aż 15 punktów kibicowania na 21-kilometrowej trasie - będą kapele, dj'e, a nawet orkiestra - mówi Grzegorz Kuczyński.

Tadeusz Truskolaski, fot. Joanna Szubzda

Tadeusz Truskolaski [wideo]

prezydent Białegostoku
6.05.2024

- Chciałbym, żeby te 5 lat upłynęło pod znakiem zaspokajania potrzeb mieszkańców. To, co przyjmiemy do realizacji, będzie monitorowane - będziemy się spotykać z mieszkańcami i będę zdawał im relacje z tego, co zostało zrobione - zapowiada prezydent.


Robert Sadowski, fot. Marcin Gliński

Robert Sadowski [wideo]

dyrektor Muzeum Wojska w Białymstoku
2.05.2024

"To symbol, który nas wszystkich łączy" - tak o biało-czerwonej fladze mówił w Polskim Radiu Białystok dyrektor Muzeum Wojska w Białymstoku Robert Sadowski.

Radosław Hancewicz, fot. Joanna Szubzda

Radosław Hancewicz [wideo]

rzecznik podlaskiej KAS
30.04.2024

Około 7-9 proc. to jeszcze zeznania podatkowe składane tradycyjną drogą w formie papierowej - albo bezpośrednio w urzędzie, albo za pośrednictwem poczty. Natomiast powyżej 90 proc. podatników rozlicza się elektronicznie - mówi rzecznik.

foto: Monika Kalicka

Michał Fiszer

ekspert Stowarzyszenia Portów Lotniczych V4+
29.04.2024

Pierwszy samolot z lotniska Białystok - Krywlany odleci być może w ciągu roku. Początkowo planuje się loty do Chorwacji, może do Niemiec, ale nie oczekujmy tego, że będą to loty codziennie, tylko zapewne w jakieś dni tygodnia - mówi Michał Fiszer.


fot. Marcin Gliński

Paweł Chomczyk

współtwórca Siedliska Kultury Solniki 44
28.04.2024

To ma być przedsmak i wiosenna odsłona letniego festiwalu teatralnego LasFest. W nadchodzący majowy długi weekend Siedlisko Kultury Solniki 44 otwiera tegoroczny sezon artystyczny.

fot. Gabriela Lasota

Emilia Świętochowska

Podlaski Instytut Kultury
27.04.2024

Do 10 maja można nadsyłać zgłoszenia do Rockowań. Gdzie można to zrobić, jakie kryteria trzeba spełnić, żeby dostać się do półfinału przeglądu?

fot. Joanna Szubzda

Karol Zimnoch [wideo]

doradca kredytowy
26.04.2024

Znane są już założenia programu Mieszkanie na start. Kto będzie mógł skorzystać z państwowych dopłat do kredytów hipotecznych i na jakich warunkach?


prof. Mariusz Popławski

prof. Mariusz Popławski [wideo]

rektor elekt Uniwersytetu w Białymstoku
25.04.2024

- Celem jest doprowadzenie do tego, żeby wszystkie wydziały, a przypomnę, że mamy ich 15, były zlokalizowane na kampusie, żeby oprócz tego były akademiki, żeby była stołówka z prawdziwego zdarzenia, żeby życie studenckie mogło się rozwijać.

źródło: www.gov.pl

Mikołaj Dorożała [wideo]

wiceminister klimatu i środowiska
24.04.2024

"Chcemy ochronić najcenniejsze drzewa, a jednocześnie zaprezentować też pakiet dla przedsiębiorców drzewnych" - mówi Mikołaj Dorożała.

Artur Kosicki, fot. Sylwia Krassowska

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
23.04.2024

"Myślę, że nowy zarząd województwa stworzy Prawo i Sprawiedliwość. Zobaczymy tylko z kim, w jaki sposób i na jakich warunkach, bo to jest bardzo istotne" - mówi Artur Kosicki.


Czesław Renkiewicz, fot. Barbara Sokolińska

Czesław Renkiewicz

prezydent Suwałk
22.04.2024

"Bardzo się cieszę, że będę mógł jeszcze przez pięć lat kierować naszym miastem. Dużo spraw jest do załatwienia, wiem, jakie są oczekiwania mieszkańców. Uczynię wszystko, żeby miasto piękniało, zmieniało się" - mówi Czesław Renkiewicz.

dr Maciej Białous, fot. Barbara Sokolińska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
22.04.2024

- Tego typu wyniki jak w Korycinie pokazują, jak bardzo decyzja każdego z nas o pójściu bądź niepójściu na wybory może decydować o tym, co przez kolejne lata będzie się działo w naszej miejscowości - mówi dr Maciej Białous.

Marcin Kruszewski, fot. Joanna Szubzda

Marcin Kruszewski [wideo]

prawnik, twórca profilu i książki „Prawo Marcina”
21.04.2024

- Można mówić o prawie w trochę inny sposób, przekazywać te informacje nie po prawniczemu, ale po ludzku, językiem zrozumiałym dla każdego, również dla dzieciaków - mówi Marcin Kruszewski.


Krzysztof Gawkowski, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Gawkowski [wideo]

wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski
19.04.2024

- Rosja tego nie ukrywa, że za wszelką cenę chciałaby rozbić sojusz Unii Europejskiej, państw go tworzących, i będzie siała dezinformację w Polsce i w innych państwach. Szczególnie ma to znaczenie przy eurowyborach, dlatego że one nasilają te odśrodkowe ruchy - mówi minister.

Krzysztof Truskolaski, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Truskolaski [wideo]

poseł, szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej
18.04.2024

"Jeżeli ktoś jest zawiedziony rządami pana marszałka Artura Kosickiego, jest zawiedziony też ośmioma latami rządów PiS, to będziemy rozmawiać z każdą taką osobą, która chciałaby rzeczywiście budować województwo podlaskie" - mówił w Polskim Radiu Białystok poseł, szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej Krzysztof Truskolaski.

Michał Kuźmicz, fot. Barbara Sokolińska

Michał Kuźmicz [wideo]

członek Izby Adwokackiej i ekspert prawa karnego gospodarczego
17.04.2024

- Państwo polskie w lipcu ubiegłego roku zrobiło olbrzymi krok w kierunku gwarancji bezpieczeństwa dla dzieci - mówił w Polskim Radiu Białystok Michał Kuźmicz.




źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok