Radio Białystok | Gość | Maciej Wróbel [wideo] - przewodniczący sejmowej podkomisji ds. mediów i polityki audiowizualnej

Maciej Wróbel [wideo]

przewodniczący sejmowej podkomisji ds. mediów i polityki audiowizualnej

22.03.2024, 06:56, akt. 23.03.2024, 22:28

- Chcę jak najwięcej swojej wiedzy, energii poświęcić, żeby ta ustawa miała jak najlepsze założenia. Te najlepsze założenia to niezależne i dobrze sfinansowane media publiczne - mówi Maciej Wróbel.

Maciej Wróbel, fot. własne
Maciej Wróbel, fot. własne


0:00
0:00
Z Maciejem Wróblem rozmawia Renata Reda | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Wypracowaniem nowej ustawy medialnej ma zająć się powołana niedawno sejmowa podkomisja ds. mediów i polityki audiowizualnej. Jaka będzie przyszłość między innymi rozgłośni regionalnych Polskiego Radia? O tym z przewodniczącym tej komisji, posłem Maciejem Wróblem z Koalicji Obywatelskiej, rozmawia Renata Reda.


Renata Reda: Sejmowa podkomisja do spraw mediów ma opracować projekt nowej ustawy medialnej. Czy to oznacza, że tylko państwo jesteście za niego odpowiedzialni? Jednym słowem – proszę mi wytłumaczyć, czy przygotowujecie projekt rządowy, poselski?


Podkomisja jest w zasadzie po pierwszym, organizacyjnym posiedzeniu, podczas którego to posiedzenia wybraliśmy nie tylko mojego zastępcę – został nim Łukasz Ściebiorowski, poseł z Katowic – ale także opracowaliśmy plan pracy podkomisji do końca czerwca tego roku. W tym planie pracy oczywiście znajdzie się kwestia ustawy medialnej, ale my to nazwaliśmy „nowa ustawa medialna okiem organizacji dziennikarskich, stowarzyszeń, ludzi mediów” po to tylko właśnie, by dowiedzieć się, jakie są oczekiwania względem nowego ładu medialnego.

W tej chwili prace nad nową ustawą medialną trwają. Powstały założenia – one są wypracowane przez różne środowiska związane z mediami, ale także ministerstwo kultury i dziedzictwa narodowego, które nadzoruje media publiczne w Polsce.


Ale panie pośle, kto w tej chwili jest odpowiedzialny za przygotowanie tego projektu ustawy?


Zawsze w tego typu projektach ostateczna odpowiedzialność będzie polegała na ministerstwie kultury i dziedzictwa narodowego.


Czyli możemy się spodziewać, że to będzie projekt rządowy?


Nie chcę jednoznacznie tak mówić, bo wszystko zależy od tego, jakie ostatecznie wypracujemy mechanizmy, dlatego że chcemy włączyć w tworzenie tej ustawy medialnej jak najszersze grono ludzi, którzy znają się na mediach. To nie ma być ustawa napisana przez polityków, to ma być ustawa wypracowana przez różne środowiska. 

Ja też jestem byłym dziennikarzem, a dziś jestem posłem. Chcę jak najwięcej swojej wiedzy, energii poświęcić, żeby ta ustawa miała jak najlepsze założenia. Te najlepsze założenia to jest niezależne i dobrze sfinansowane media publiczne. Na tym nam bardzo zależy, abyście państwo w mediach publicznych mieli swobodę realizacji programu i żebyście z tyłu nie mieli jakiegoś takiego dziwnego podpowiadacza w postaci jakiegoś polityka, nieważne, której partii. Ważne, żebyście państwo czuli tę swobodę dziennikarską.


To ile w sumie projektów ustaw do was wpłynęło i z jakich środowisk?


Ja mam kilka…


Kilka, czyli ile?


Trzy.


Od kogo?


Ja mam trzy takie projekty ustaw, z którymi się zapoznałem. Jeden to jest projekt Trzeciej Drogi, drugi to są założenia przygotowane przez środowisko byłego prezesa Telewizji Polskiej i byłego szefa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jana Dworaka i jest też mająca taką dłuższą brodę ustawa przygotowana przez Platformę Obywatelską sprzed prawie 10 lat. Te wszystkie projekty…


Przewidują łączenie rozgłośni regionalnych z oddziałami Telewizji Polskiej.


Zgadza się, tak. W tych projektach to jest zapisane, ale my akurat tego nie zamierzamy realizować. To nie jest założenie, pod którym się obecny minister kultury podpisuje i pod którym ja się podpisuję. Oczywiście są elementy, które mogłyby się przydać i jednej, i drugiej stronie i to możecie państwo realizować we współpracy ze sobą…


To prawda, jest tam wiele ciekawych pomysłów, ale ewidentnie pracownicy rozgłośni regionalnych nie godzą się na łączenie nas z oddziałami Telewizji Polskiej, tak samo pracownicy TVP się na to nie godzą. Czy nasze zdanie będzie brane pod uwagę? Panie pośle, czy do konsultacji będzie zaproszone Stowarzyszenie Grupa 17, które założyli pracownicy 17 rozgłośni? Ponad 1,5 tys. osób tam pracuje bez których te projekty, o których pan wspomniał były przygotowane. Rozumiem, że będziemy zaproszeni do rozmów, do konsultacji.


Pani redaktor, ale mam wrażenie że rozmawiamy w tej chwili, pani mnie zapytała o połączenie Polskiego Radia, 17 rozgłośni regionalnych z oddziałami TVP i ja jednoznacznie powiedziałem, że tego nie planujemy. Dlatego też tego etapu tworzenia ładu medialnego nie musimy konsultować – jesteśmy wobec niego zgodni.


Na początku lutego, wnioskując o powołanie sejmowej podkomisji ds. mediów mówił pan, że niezbędne jest wypracowanie nowego modelu funkcjonowania mediów publicznych, jako że rynek medialny przechodzi obecnie okres dynamicznych zmian, możliwości nowych technologii, Internetu dają możliwość nadawania swobodnego programu radiowego, telewizyjnego czy podcastów w Internecie. 

Zatem jaki ma być ten model, co zmieni się w sprawie rozgłośni regionalnych? Wie pan, dlaczego o to pytam? Dlatego że rozgłośnie regionalne na różnych platformach pracują. Pracujemy w Internecie, robimy podcasty, mamy kanały na YouTube, mamy swoje profile w różnych mediach społecznościowych… Więc co tutaj moglibyśmy jeszcze dodać?


Tu miałem na myśli właśnie nie rozgłośnie regionalne Polskiego Radia, bo te mają zapewnione finansowanie dzisiaj i to finansowanie nie jest zagrożone. Ale jednym z elementów, który będziemy wypracowywać, to jest ustawa dotycząca funduszu wsparcia mediów lokalnych. Jest bardzo wiele dziennikarskich talentów w Polsce, ludzi, którzy tworzą małe media lokalne, portale, nawet takie małe telewizje tudzież telewizje kablowe, których jest w Polsce ok. 150 i oni także zasługują na wsparcie, bo oni bardzo często także tu, na dole realizują misję. I chciałbym, żeby te media także uzyskały wsparcie...


Zwłaszcza że teraz w większości są one finansowane przez samorządy, więc są jakby od nich uzależnieni.


No właśnie, gdybym mógł dokończyć zdanie, to bym właśnie to powiedział. Bo chodzi o to, żeby ten redaktor nie stał z rękoma wyciągniętymi do pieniędzy samorządowych od swojego wójta czy burmistrza i był potem skazany na treści, których burmistrz oczekuje od niego, żeby były na jego portalu. Chciałbym, aby one otrzymały pewnego rodzaju poduszkę finansową, aby utrzymać swoją niezależność. I to jest jeden z celów działania podkomisji, będziemy chcieli taki model wypracowywać. Na początku telewizje lokalne i to spotkanie dotyczące wsparcia telewizji lokalnych 25 kwietnia.


A czy to nie będzie też oddawanie telewizji lokalnej, żeby przejęła ona rolę mediów publicznych w pewnym sensie?


Nie, dlatego że każda ze stacji realizuje zupełnie innego rodzaju program. Telewizja publiczna, telewizja nawet regionalna nie jest w stanie poświęcać tyle czasu na antenie swoim. My rozmawiamy w Polskim Radiu Białystok, to TVP Białystok nie jest w stanie poświęcać połowy programu swojego problemom np. Sokółki. A jeżeli portal czy telewizja w Sokółce chciałyby utrzymać lepszą jakość swoich programów, to dlaczego miałaby nie otrzymać takiego wsparcia finansowego aby realizować te działania właśnie tak?

(fragment rozmowy)

| red: sk, bs


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Historia Jakuba – spektakl

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
fot. Marcin Gliński

Kewin Kajewski [wideo]

kibic Jagiellonii Białystok, gniazdowy na meczach
23.05.2024

Sympatycy Jagiellonii Białystok odliczają godziny do sobotniego meczu z Wartą Poznań w piłkarskiej ekstraklasie. Głęboko wierzą, że po ostatnim gwizdku żółto-czerwoni będą cieszyć się z mistrzostwa Polski. Do tego wyjątkowego wydarzenia od wielu tygodni przygotowują się najbardziej zaangażowani kibice. Wśród nich jest Kewin, który wraz z kolegami prowadzi doping na białostockim stadionie.

fot. Marcin Gliński

Zbigniew Wojno [wideo]

prezes spółki PKS Nova
23.05.2024

"Niebawem będzie ten tabor uzupełniany. I tu powiem, że będziemy sięgali po wszelkie możliwe środki, które będą dostępne, żeby ten tabor się zmieniał" - mówił w Polskim Radiu Białystok nowy prezes spółki PKS Nova Zbigniew Wojno.

Eugeniusz Muszyc, fot. Barbara Sokolińska

Eugeniusz Muszyc

przewodniczący Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego i Forum Związków Zawodowych w Podlaskiem
22.05.2024

- Wzrost minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2025 roku powinien wynosić nie mniej niż 8,14 proc. To wyjdzie mniej więcej 350 zł - mówił w Polskim Radiu Białystok Eugeniusz Muszyc.


Jerzy Kułakowski, fot. Sylwia Krassowska

Jerzy Kułakowski [wideo]

dziennikarz Polskiego Radia Białystok
22.05.2024

"W sumie skomentowałem z 700 meczów. Są takie momenty, których się nie zapomina. Kibicowałem Jagiellonii, kiedy była na zapleczu, potem były lepsze czasy, wydawało się, że lepiej już nie będzie, ale były też sezony, że nie dało się tego oglądać. W sobotę (25.05) gramy o mistrza, o spełnienie marzeń" - mówi Jerzy Kułakowski.

Rafał Rudnicki, fot. Sylwia Krassowska

Rafał Rudnicki [wideo]

zastępca prezydenta Białegostoku
22.05.2024

"Nadzieje są ogromne, bo jest to wyjątkowe wydarzenie w 104-letniej historii klubu Jagiellonia Białystok, jak też w historii miasta. Rzadko takie wydarzenie ma miejsce, że można świętować mistrzostwo Polski" - mówi Rafał Rudnicki.

Źródło: PRB

Alicja Pietruczuk i Aleksandra Sadokierska

reportażystki Polskiego Radia Białystok
21.05.2024

- Jest taki nurt w białostockiej szkole reportażu, nurt, który trochę wyrasta z teatru naturalnego Polskiego Radia, który narodził się właśnie w Białymstoku. Reportaż oczywiście nie jest teatrem, jest opowieścią, chociaż jest śmieszny, nie jest prześmiewczy i chociaż czasem jest wzbudzający ciepło na sercu, nie jest sentymentalny. To jest siła naszej białostockiej szkoły reportażu - mówi reportażystka PRB Alicja Pietruczuk.


Mikołaj Buszko, fot. Marcin Gliński

Mikołaj Buszko

pomysłodawca i organizator Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej "Hajnówka 2024"
21.05.2024

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej "Hajnówka 2024" będzie poświęcona zmarłemu w styczniu prof. Romualdowi Twardowskiemu, kompozytorowi związanemu przez wiele lat z tą imprezą. Festiwal odbędzie się na przełomie maja i czerwca w Białymstoku.

screen z rozmowy

Maksymilian Dura [wideo]

komandor porucznik rezerwy, ekspert portalu Defence24.pl
21.05.2024

"Nie myślmy, że zbudujemy pola minowe, zasieki z drutu kolczastego, stworzymy tzw. zęby smoka i zbudujemy sieć bunkrów, bo to jest bez sensu. Trzeba przygotować plan, jak zwolnić przeciwnika na tyle, aby potem mogły wkroczyć jednostki, które tego przeciwnika będą niszczyły i to nie tylko na naszym terytorium" - mówi Maksymilian Dura.

Rafał Grzyb, fot. Barbara Sokolińska

Rafał Grzyb [wideo]

drugi trener Jagiellonii Białystok
20.05.2024

- Wszystko jest w naszych rękach, nogach, głowach... Dlatego nie ma co ukrywać, że liczymy na to, że to święto piłkarskie w Białymstoku będzie już w sobotę - mówił w Polskim Radiu Białystok Rafał Grzyb.


Grażyna Dworakowska, fot. Barbara Sokolińska

Grażyna Dworakowska

dyrektor Białostockiego Ośrodka Kultury
19.05.2024

Przed nami tygodniowe święto wszystkich, którzy kochają różne aktywności twórcze. W poniedziałek (20.05) rozpoczynają się Dni Sztuki Współczesnej w Białymstoku.

Andrzej Wilczyk, fot. Barbara Sokolińska

Andrzej Wilczyk [wideo]

weteran ruchu kibicowskiego Jagiellonii Białystok
17.05.2024

- Jagiellonia jest gotowa na mistrza Polski - mówił w Polskim Radiu Białystok Andrzej Wilczyk.

dr Radosław Poniat, fot. Barbara Sokolińska

dr Radosław Poniat

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
17.05.2024

- Krzysztof Jurgiel już dawno przestał być ważną postacią w partii, nie znalazł się na listach wyborczych - mówi w Polskim Radiu Białystok socjolog Radosław Poniat z Uniwersytetu w Białymstoku


mjr Katarzyna Zdanowicz, fot. Barbara Sokolińska

mjr Katarzyna Zdanowicz [wideo]

rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
16.05.2024

- To ewenement na skalę całego świata, że państwo sąsiednie zaangażowane jest w organizowanie nielegalnej migracji - mówi o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy mjr Katarzyna Zdanowicz.

Jan Raczyński, źródło: Facebook Muzeum Pamięci Sybiru

Jan Raczyński

prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Memoriał
15.05.2024

- Niestety, dziś w Rosji nie wypada mówić o demokracji. Autorytaryzm nie może opierać się na demokratycznym społeczeństwie - mówi Jan Raczyński.

Maciej Żywno, fot. Marcin Gliński

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
15.05.2024

Premier Donald Tusk zapewnia, że Polska nie przyjmie żadnych uchodźców z tytułu paktu migracyjnego. Mówi też o pełnym poparciu dla straży granicznej i wojska broniącego granicy. W jakim kierunku podąża polityka rządu w tych sprawach?


Dariusz Wieczorek, fot. Marcin Gliński

Dariusz Wieczorek [wideo]

minister nauki i szkolnictwa wyższego
14.05.2024

- Liczba studentów maleje. Koszty rosną. Nie ma możliwości, żeby w Polsce było 350 uczelni wyższych. Jeżeli dzisiaj nie będziemy podejmowali decyzji, to za 2-3 lata będziemy mieli rzeczywiście poważne problemy. Dlatego jestem zwolennikiem łączenia i tworzenia uczelni silniejszych - mówi minister.

Emilia Ramotowska, fot. Marcin Gliński

Emilia Ramotowska

koordynatorka Juwenaliów
13.05.2024

Wilki, Kayah, Dżem i Golec uOrkiestra - m.in. tacy artyści wystąpią na tegorocznych białostockich Juwenaliach. Łącznie przez dwa dni na Kampusie Politechniki Białostockiej wystąpi blisko 30 zespołów.

Rafał Rudnicki, fot. Marcin Gliński

Rafał Rudnicki [wideo]

zastępca prezydenta Białegostoku
13.05.2024

Na uczniów czeka ponad 3 tys. miejsc m.in. w liceach i technikach. Rozpoczyna się rekrutacja do białostockich szkół ponadpodstawowych na przyszły rok szkolny.


fot. Marcin Gliński

Magdalena Kaczonowska, Wiktoria Korol, Zofia Szestowicka, Aleksandra Dąbrowska i Zofia Fidziukiewicz

ze Studia Tańca Sportowego HOKUS w Białymstoku
12.05.2024

Specjalną strefę kibica na trasie 11. PKO Białystok Półmaraton przygotowaliśmy jako Polskie Radio Białystok tuż obok swojej siedziby przy ul. Świerkowej. Biegaczy dopingowały dziewczyny ze Studia Tańca Sportowego HOKUS w Białymstoku.

YUOS, czyli Julianna Urszula Olańska, fot. Joanna Szubzda

YUOS, czyli Julianna Urszula Olańska

wokalistka, laureatka konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
12.05.2024

Specjalną strefę kibica na trasie 11. PKO Białystok Półmaraton przygotowaliśmy jako Polskie Radio Białystok tuż obok swojej siedziby przy ul. Świerkowej. Gościnnie biegaczy dopinguje YUOS, czyli Julianna Olańska - laureatka Niebieskiego Mikrofonu Polskiego Radia Białystok, półfinalistka programu The Voice of Poland.

Mariusz Chrzanowski, fot. Adam Dąbrowski

Mariusz Chrzanowski [wideo]

prezydent Łomży
10.05.2024

W poniedziałek (6.05.) Mariusz Chrzanowski złożył ślubowanie i oficjalnie rozpoczął swoją trzecią kadencję na stanowisku Prezydenta Miasta Łomża.


Czesław Renkiewicz, fot. Iza Kosakowska

Czesław Renkiewicz [wideo]

prezydent Suwałk
10.05.2024

Nowy żłobek, kolejne inwestycje drogowe i mediateka to ważniejsze cele, które chce zrealizować podczas swojej ostatniej kadencji prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

prof. Izabela Święcicka, fot. Gabriela Lasota

prof. Izabela Święcicka

główna koordynator Festiwalu Nauki i Sztuki, prorektor Uniwersytetu w Białymstoku ds. nauki i współpracy międzynarodowej
9.05.2024

- Nauka powinna być dla wszystkich. Dążymy do tego, żeby zaprezentować nasze osiągnięcia dla całego społeczeństwa. Chcemy poszerzać wiedzę o tym, co już odkryliśmy. Mając ją, rozumiejąc różnego rodzaju zjawiska, które są w świecie i we wszechświecie, lepiej funkcjonujemy - mówi w Polskim Radiu Białystok prof. Izabela Święcicka.

Artur Kosicki, fot. Marcin Gliński

Artur Kosicki [wideo]

były marszałek województwa podlaskiego
9.05.2024

"Marszałkiem się bywa, a człowiekiem trzeba być. Dlatego dziękuję za wszystkie słowa wsparcia. Za - nie tylko to poparcie - 23 tys. głosów, które zostały na mnie oddane, ale też za ten odzew po tej sytuacji, która zaistniała we wtorek i zmianie w zarządzie" - mówił w Polskim Radiu Białystok były marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.


dr hab. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski

profesor Uniwersytetu w Białymstoku
8.05.2024

- Bardzo ważne będzie, w jaki sposób Rosjanie i Białorusini zaczną korzystać z danych Tomasza Szmydta. Wykorzystają go też do propagandy - mówi prof. Daniel Boćkowski.

Łukasz Prokorym, fot. Joanna Szubzda

Łukasz Prokorym [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
8.05.2024

- Każdego radnego, który w mojej ocenie przechodzi na dobrą stronę mocy, będę nazywał bohaterem i będę gratulował odpowiedzialności za losy województwa. I uważam, że to są właściwe słowa dla państwa marszałków Wiesławy Burnos i Marka Malinowskiego - mówi marszałek.

Marcelina Román, Iga Caban i Michał Znaniecki, fot. Joanna Szubzda

Marcelina Román, Iga Caban i Michał Znaniecki

artyści
8.05.2024

W Operze i Filharmonii Podlaskiej trwają przygotowania do ostatniej w tym sezonie artystycznym premiery. Już 10 maja publiczność zobaczy "Pajace" Ruggera Leoncavalla i "Rycerskość wieśniaczą" Pietra Mascagniego w reżyserii Michała Znanieckiego.


Michał Dzierżek i Aneta Radziszewska, fot. Joanna Szubzda

Michał Dzierżek i Aneta Radziszewska

tegoroczni maturzyści z I LO w Białymstoku
7.05.2024

- Moim zdaniem tematy były do przewidzenia i raczej typowe - mówiła tegoroczna maturzystka Aneta Radziszewska.

Magdalena Dziejma, fot. Joanna Szubzda

Magdalena Dziejma [wideo]

polonistka, wicedyrektor VI LO w Białymstoku
7.05.2024

- Czy egzamin ustny z jęz. polskiego jest potrzebny? Myślę, że jesteśmy w stanie troszkę inaczej sprawdzić umiejętności komunikacyjne maturzystów. Lepiej by było, żeby uczniowie mieli szansę skupienia się tylko na egzaminach pisemnych, zwłaszcza na poziomie rozszerzonym - uważa polonistka.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
6.05.2024

- Przyjeżdża do nas kilka tysięcy ludzi z całej Polski. Mamy rekordową frekwencję na całej imprezie, w tej chwili jest zapisanych już prawie 6600 osób. Przygotowaliśmy też aż 15 punktów kibicowania na 21-kilometrowej trasie - będą kapele, dj'e, a nawet orkiestra - mówi Grzegorz Kuczyński.


Tadeusz Truskolaski, fot. Joanna Szubzda

Tadeusz Truskolaski [wideo]

prezydent Białegostoku
6.05.2024

- Chciałbym, żeby te 5 lat upłynęło pod znakiem zaspokajania potrzeb mieszkańców. To, co przyjmiemy do realizacji, będzie monitorowane - będziemy się spotykać z mieszkańcami i będę zdawał im relacje z tego, co zostało zrobione - zapowiada prezydent.

Robert Sadowski, fot. Marcin Gliński

Robert Sadowski [wideo]

dyrektor Muzeum Wojska w Białymstoku
2.05.2024

"To symbol, który nas wszystkich łączy" - tak o biało-czerwonej fladze mówił w Polskim Radiu Białystok dyrektor Muzeum Wojska w Białymstoku Robert Sadowski.

Radosław Hancewicz, fot. Joanna Szubzda

Radosław Hancewicz [wideo]

rzecznik podlaskiej KAS
30.04.2024

Około 7-9 proc. to jeszcze zeznania podatkowe składane tradycyjną drogą w formie papierowej - albo bezpośrednio w urzędzie, albo za pośrednictwem poczty. Natomiast powyżej 90 proc. podatników rozlicza się elektronicznie - mówi rzecznik.


foto: Monika Kalicka

Michał Fiszer

ekspert Stowarzyszenia Portów Lotniczych V4+
29.04.2024

Pierwszy samolot z lotniska Białystok - Krywlany odleci być może w ciągu roku. Początkowo planuje się loty do Chorwacji, może do Niemiec, ale nie oczekujmy tego, że będą to loty codziennie, tylko zapewne w jakieś dni tygodnia - mówi Michał Fiszer.

fot. Marcin Gliński

Paweł Chomczyk

współtwórca Siedliska Kultury Solniki 44
28.04.2024

To ma być przedsmak i wiosenna odsłona letniego festiwalu teatralnego LasFest. W nadchodzący majowy długi weekend Siedlisko Kultury Solniki 44 otwiera tegoroczny sezon artystyczny.

fot. Gabriela Lasota

Emilia Świętochowska

Podlaski Instytut Kultury
27.04.2024

Do 10 maja można nadsyłać zgłoszenia do Rockowań. Gdzie można to zrobić, jakie kryteria trzeba spełnić, żeby dostać się do półfinału przeglądu?
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok