Radio Białystok | Gość | Tadeusz Truskolaski [wideo] - prezydent Białegostoku

Tadeusz Truskolaski [wideo]

prezydent Białegostoku

9.04.2024, 08:02, akt. 12:15

- Nawet jeśli zmieni się prawo, będzie to moja ostatnia kadencja - mówi Tadeusz Truskolaski.

Tadeusz Truskolaski, fot. Edyta Wołosik
Tadeusz Truskolaski, fot. Edyta Wołosik


0:00
0:00
Z Tadeuszem Truskolaskim rozmawia Edyta Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Wszystko rozstrzygnęło się w pierwszej turze. W Białymstoku piątą kadencję prezydentem będzie Tadeusz Truskolaski.

Rozmawia Edyta Wołosik. 


Edyta Wołosik: Prawie 57 tys. głosów, czyli 53,32 proc. To pana wynik w niedzielnych wyborach samorządowych. Zwycięzców się nie sądzi, ale w pana poczuciu po czterech kadencjach to wynik dający satysfakcję?


Tadeusz Truskolaski: Zdecydowanie tak, dlatego że przede wszystkim jest to pierwsza runda. Akurat w tych wyborach chodzi o to, żeby osiągnąć 50 i 1 głos i czy się osiągnie 53, czy 58, czy 75, to wygrywa się to samo. Praktycznie jest to zero jedynkowe - albo się wygrywa, albo jest druga tura. Dla mnie to jest bardzo dobre, dlatego że nie lubiłem tych drugich tur, a dwie miałem. To są piąte wybory, po raz trzeci wygrywam w pierwszej turze i to są takie najpiękniejsze dwa tygodnie w ciągu kadencji.


Hala widowiskowo-sportowa, lotnisko, aquapark. To są te najważniejsze wyzwania inwestycyjne, które chce pan przynajmniej rozpocząć, by następcy mogli kontynuować?


Zacznę może od tego, że chciałem podziękować białostoczanom za głosy, za obdarzenie zaufaniem, bo jeszcze nie uczyniłem tego w tej rozmowie.

Mogę teraz przejść do tego, że rzeczywiście będziemy to robić. I to nie tak, że dla następców. Chcemy, żeby to po prostu było, te trzy inwestycje przynajmniej. Oczywiście będą też inne, ale to są takie trzy sztandarowe. Hala widowiskowo-sportowa powinna już dawno być, ale zostało to zablokowane zarządzeniem Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej z dnia 4 listopada.


Ale ta przeszkoda już minęła.


Ale przez 7 lat było to blokowane. Ludzie muszą wiedzieć, jak były rząd PiS-u przeszkadzał w rozwoju Białegostoku.


Ale teraz już pan deklaruje, że prace będą.


Tak, tak. Już na koniec kwietnia prawdopodobnie, bo mogą być jeszcze jakieś drobne przesunięcia, ale mam obietnicę, że będzie pozwolenie na budowę i od tego rozpoczniemy później proces przetargowy. A jest też wniosek do ministerstwa o dotacje. Tam są dwie formuły. Do formuły "projektuj i buduj" już nie pasujemy, bo już mamy projekt. Natomiast do tej drugiej formuły musi być pozwolenie na budowę i wtedy będzie można złożyć wniosek o dofinansowanie.


Hala widowiskowo-sportowa i aquapark - w to wierzę. Ale czy uda się pokonać przeszkody lotnicze i formalne?


Jeżeli będzie wola trzech stron. To przedstawiciele rządu, czyli Polskie Porty Lotnicze. Mam nadzieję, że ktokolwiek będzie marszałkiem, to uda nam się w tej akurat kwestii dogadać, bo w innych nie wiem, jak będzie, ale przez te ostatnie 5 lat to nie była to idylliczna współpraca. Marszałek Kosicki obudził się dopiero przed samymi wyborami i teraz jego sztandarowym pomysłem jest to lotnisko. I bardzo się cieszę. Dobrze, niech tak zostanie, niech trwa przy tym, że jest to sztandarowy pomysł, bo ja będę chciał właśnie w tej dziedzinie współpracować, ktokolwiek będzie marszałkiem.


Wywołał pan temat sejmiku województwa podlaskiego. W 30-osobowym składzie nowej kadencji 15 mandatów ma Prawo i Sprawiedliwość, 14 łącznie Koalicja Obywatelska i Trzecia Droga, jeden Konfederacja, więc prawdopodobnie nic się nie zmieni, jeśli chodzi o ten układ sił w porównaniu do tej mijającej kadencji. Chociaż oczywiście w polityce wszystko jest możliwe. Ale czy możliwa jest lepsza współpraca, nie tylko jeśli chodzi o lotnisko, jeśli nadal marszałkiem będzie Artur Kosicki z Prawa i Sprawiedliwości?


To zależy od jego woli. On w poprzednich pięciu latach uznał sobie, że trzeba mnie maksymalnie osłabiać. Czy to mu się udało, to widać po tych ostatnich wyborach. No nie  do końca, jak widać. Być może teraz, kiedy już zadeklarowałem, że jest to moja ostatnia kadencja, nie będzie miał tego celu, żeby mnie jakoś specjalnie osłabiać.


No chyba że będzie chciał wystartować za pięć lat na prezydenta Białegostoku.


No tak, ale to już nie w potyczce ze mną. W związku z tym chyba już osobiście nie będzie takiej próby dyskredytowania i miejmy nadzieję, że to będzie dobre 5 lat, szczególnie dla Białegostoku, a tym samym również i dla województwa podlaskiego.


Z pewnością będą wspierać pana radni. Tu też można powiedzieć, że nic się nie zmieniło - 14 mandatów dla Koalicji Obywatelskiej...


No właśnie. Po co te wybory? Oczywiście żartuję, proszę państwa.


Dwa mandaty dla Trzeciej Drogi, Prawo i Sprawiedliwość - 12 mandatów.


To jest taki status quo, że mój żart jest troszeczkę uzasadniony. Ja zostałem prezydentem, tak jak byłem. 14 mandatów Koalicja Obywatelska, 12 mandatów PiS i dwa mandaty Trzecia Droga. Dokładnie tak, jak było przed wyborami. Ale jest jeszcze więcej szczegółów. W klubie Koalicji Obywatelskiej było siedem kobiet i jest siedem kobiet.


Choć nie jeden do jednego.


Oczywiście jesteśmy jedną drużyną, ale jakby tak dzielić na drobne, to Platforma Obywatelska miała siedmiu przedstawicieli i nadal ma siedmiu.

Mam oczywiście nadzieję, a nawet pewność, że ta współpraca teraz będzie się układała. Właśnie chociażby z tego powodu, że jest to moja ostatnia kadencja i że nie będzie już tej chęci, powiedzmy sobie, takiego właśnie osłabiania prezydenta, żeby go nie budować na kolejną kadencję.

Tu już zapewniam, oczywiście prawo nawet nie pozwala, ale nasi koledzy samorządowcy oczywiście będą upominać się o to, żeby to prawo zmienić.


Tak, bo na ten moment z punktu widzenia prawa to będzie pana ostatnia kadencja. A jeśli to prawo się zmieni?


To też będzie ostatnia kadencja.


Rafał Rudnicki, Zbigniew Nikitorowicz, Przemysław Tuchliński - to zastępcy?


Tego nie deklaruję. Jeszcze nie było żadnych rozmów. Najprawdopodobniej zmiany będą. Chociażby dlatego, że są to też rekomendacje sił politycznych i Zbyszek Nikitorowicz był rekomendowany przez Platformę. Zobaczymy, czy ta rekomendacja się utrzyma. Oczywiście będę chciał współpracować, właściwie to też nie mam wyjścia, żeby nie współpracować, ale też chcę współpracować, i zobaczymy, jaka będzie rekomendacja.

Chciałbym, tutaj mam bardzo dobrą współpracę i relacje z różnymi gremiami reprezentującymi kobiety, żeby przynajmniej jedna z zastępczyń to była kobieta. I chciałbym, żeby ci, którzy będą rekomendować, wzięli to pod uwagę.


Mówimy m.in. o Trzeciej Drodze.


Będziemy rozmawiać, bo to też jest kwestia przewodniczącego czy przewodniczącej rady. To też jest bardzo ważna funkcja. Myślę, że ważniejsza z punktu widzenia wizerunkowego i siły sprawczej niż zastępca prezydenta. Uważam, że tutejsze panie pojawią się gdzieś w gremiach decyzyjnych.


| red: zmj


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Historia Jakuba – spektakl

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
fot. Marcin Gliński

Kewin Kajewski [wideo]

kibic Jagiellonii Białystok, gniazdowy na meczach
23.05.2024

Sympatycy Jagiellonii Białystok odliczają godziny do sobotniego meczu z Wartą Poznań w piłkarskiej ekstraklasie. Głęboko wierzą, że po ostatnim gwizdku żółto-czerwoni będą cieszyć się z mistrzostwa Polski. Do tego wyjątkowego wydarzenia od wielu tygodni przygotowują się najbardziej zaangażowani kibice. Wśród nich jest Kewin, który wraz z kolegami prowadzi doping na białostockim stadionie.

fot. Marcin Gliński

Zbigniew Wojno [wideo]

prezes spółki PKS Nova
23.05.2024

"Niebawem będzie ten tabor uzupełniany. I tu powiem, że będziemy sięgali po wszelkie możliwe środki, które będą dostępne, żeby ten tabor się zmieniał" - mówił w Polskim Radiu Białystok nowy prezes spółki PKS Nova Zbigniew Wojno.

Eugeniusz Muszyc, fot. Barbara Sokolińska

Eugeniusz Muszyc

przewodniczący Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego i Forum Związków Zawodowych w Podlaskiem
22.05.2024

- Wzrost minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2025 roku powinien wynosić nie mniej niż 8,14 proc. To wyjdzie mniej więcej 350 zł - mówił w Polskim Radiu Białystok Eugeniusz Muszyc.


Jerzy Kułakowski, fot. Sylwia Krassowska

Jerzy Kułakowski [wideo]

dziennikarz Polskiego Radia Białystok
22.05.2024

"W sumie skomentowałem z 700 meczów. Są takie momenty, których się nie zapomina. Kibicowałem Jagiellonii, kiedy była na zapleczu, potem były lepsze czasy, wydawało się, że lepiej już nie będzie, ale były też sezony, że nie dało się tego oglądać. W sobotę (25.05) gramy o mistrza, o spełnienie marzeń" - mówi Jerzy Kułakowski.

Rafał Rudnicki, fot. Sylwia Krassowska

Rafał Rudnicki [wideo]

zastępca prezydenta Białegostoku
22.05.2024

"Nadzieje są ogromne, bo jest to wyjątkowe wydarzenie w 104-letniej historii klubu Jagiellonia Białystok, jak też w historii miasta. Rzadko takie wydarzenie ma miejsce, że można świętować mistrzostwo Polski" - mówi Rafał Rudnicki.

Źródło: PRB

Alicja Pietruczuk i Aleksandra Sadokierska

reportażystki Polskiego Radia Białystok
21.05.2024

- Jest taki nurt w białostockiej szkole reportażu, nurt, który trochę wyrasta z teatru naturalnego Polskiego Radia, który narodził się właśnie w Białymstoku. Reportaż oczywiście nie jest teatrem, jest opowieścią, chociaż jest śmieszny, nie jest prześmiewczy i chociaż czasem jest wzbudzający ciepło na sercu, nie jest sentymentalny. To jest siła naszej białostockiej szkoły reportażu - mówi reportażystka PRB Alicja Pietruczuk.


Mikołaj Buszko, fot. Marcin Gliński

Mikołaj Buszko

pomysłodawca i organizator Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej "Hajnówka 2024"
21.05.2024

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej "Hajnówka 2024" będzie poświęcona zmarłemu w styczniu prof. Romualdowi Twardowskiemu, kompozytorowi związanemu przez wiele lat z tą imprezą. Festiwal odbędzie się na przełomie maja i czerwca w Białymstoku.

screen z rozmowy

Maksymilian Dura [wideo]

komandor porucznik rezerwy, ekspert portalu Defence24.pl
21.05.2024

"Nie myślmy, że zbudujemy pola minowe, zasieki z drutu kolczastego, stworzymy tzw. zęby smoka i zbudujemy sieć bunkrów, bo to jest bez sensu. Trzeba przygotować plan, jak zwolnić przeciwnika na tyle, aby potem mogły wkroczyć jednostki, które tego przeciwnika będą niszczyły i to nie tylko na naszym terytorium" - mówi Maksymilian Dura.

Rafał Grzyb, fot. Barbara Sokolińska

Rafał Grzyb [wideo]

drugi trener Jagiellonii Białystok
20.05.2024

- Wszystko jest w naszych rękach, nogach, głowach... Dlatego nie ma co ukrywać, że liczymy na to, że to święto piłkarskie w Białymstoku będzie już w sobotę - mówił w Polskim Radiu Białystok Rafał Grzyb.


Grażyna Dworakowska, fot. Barbara Sokolińska

Grażyna Dworakowska

dyrektor Białostockiego Ośrodka Kultury
19.05.2024

Przed nami tygodniowe święto wszystkich, którzy kochają różne aktywności twórcze. W poniedziałek (20.05) rozpoczynają się Dni Sztuki Współczesnej w Białymstoku.

Andrzej Wilczyk, fot. Barbara Sokolińska

Andrzej Wilczyk [wideo]

weteran ruchu kibicowskiego Jagiellonii Białystok
17.05.2024

- Jagiellonia jest gotowa na mistrza Polski - mówił w Polskim Radiu Białystok Andrzej Wilczyk.

dr Radosław Poniat, fot. Barbara Sokolińska

dr Radosław Poniat

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
17.05.2024

- Krzysztof Jurgiel już dawno przestał być ważną postacią w partii, nie znalazł się na listach wyborczych - mówi w Polskim Radiu Białystok socjolog Radosław Poniat z Uniwersytetu w Białymstoku


mjr Katarzyna Zdanowicz, fot. Barbara Sokolińska

mjr Katarzyna Zdanowicz [wideo]

rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
16.05.2024

- To ewenement na skalę całego świata, że państwo sąsiednie zaangażowane jest w organizowanie nielegalnej migracji - mówi o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy mjr Katarzyna Zdanowicz.

Jan Raczyński, źródło: Facebook Muzeum Pamięci Sybiru

Jan Raczyński

prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Memoriał
15.05.2024

- Niestety, dziś w Rosji nie wypada mówić o demokracji. Autorytaryzm nie może opierać się na demokratycznym społeczeństwie - mówi Jan Raczyński.

Maciej Żywno, fot. Marcin Gliński

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
15.05.2024

Premier Donald Tusk zapewnia, że Polska nie przyjmie żadnych uchodźców z tytułu paktu migracyjnego. Mówi też o pełnym poparciu dla straży granicznej i wojska broniącego granicy. W jakim kierunku podąża polityka rządu w tych sprawach?


Dariusz Wieczorek, fot. Marcin Gliński

Dariusz Wieczorek [wideo]

minister nauki i szkolnictwa wyższego
14.05.2024

- Liczba studentów maleje. Koszty rosną. Nie ma możliwości, żeby w Polsce było 350 uczelni wyższych. Jeżeli dzisiaj nie będziemy podejmowali decyzji, to za 2-3 lata będziemy mieli rzeczywiście poważne problemy. Dlatego jestem zwolennikiem łączenia i tworzenia uczelni silniejszych - mówi minister.

Emilia Ramotowska, fot. Marcin Gliński

Emilia Ramotowska

koordynatorka Juwenaliów
13.05.2024

Wilki, Kayah, Dżem i Golec uOrkiestra - m.in. tacy artyści wystąpią na tegorocznych białostockich Juwenaliach. Łącznie przez dwa dni na Kampusie Politechniki Białostockiej wystąpi blisko 30 zespołów.

Rafał Rudnicki, fot. Marcin Gliński

Rafał Rudnicki [wideo]

zastępca prezydenta Białegostoku
13.05.2024

Na uczniów czeka ponad 3 tys. miejsc m.in. w liceach i technikach. Rozpoczyna się rekrutacja do białostockich szkół ponadpodstawowych na przyszły rok szkolny.


fot. Marcin Gliński

Magdalena Kaczonowska, Wiktoria Korol, Zofia Szestowicka, Aleksandra Dąbrowska i Zofia Fidziukiewicz

ze Studia Tańca Sportowego HOKUS w Białymstoku
12.05.2024

Specjalną strefę kibica na trasie 11. PKO Białystok Półmaraton przygotowaliśmy jako Polskie Radio Białystok tuż obok swojej siedziby przy ul. Świerkowej. Biegaczy dopingowały dziewczyny ze Studia Tańca Sportowego HOKUS w Białymstoku.

YUOS, czyli Julianna Urszula Olańska, fot. Joanna Szubzda

YUOS, czyli Julianna Urszula Olańska

wokalistka, laureatka konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
12.05.2024

Specjalną strefę kibica na trasie 11. PKO Białystok Półmaraton przygotowaliśmy jako Polskie Radio Białystok tuż obok swojej siedziby przy ul. Świerkowej. Gościnnie biegaczy dopinguje YUOS, czyli Julianna Olańska - laureatka Niebieskiego Mikrofonu Polskiego Radia Białystok, półfinalistka programu The Voice of Poland.

Mariusz Chrzanowski, fot. Adam Dąbrowski

Mariusz Chrzanowski [wideo]

prezydent Łomży
10.05.2024

W poniedziałek (6.05.) Mariusz Chrzanowski złożył ślubowanie i oficjalnie rozpoczął swoją trzecią kadencję na stanowisku Prezydenta Miasta Łomża.


Czesław Renkiewicz, fot. Iza Kosakowska

Czesław Renkiewicz [wideo]

prezydent Suwałk
10.05.2024

Nowy żłobek, kolejne inwestycje drogowe i mediateka to ważniejsze cele, które chce zrealizować podczas swojej ostatniej kadencji prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

prof. Izabela Święcicka, fot. Gabriela Lasota

prof. Izabela Święcicka

główna koordynator Festiwalu Nauki i Sztuki, prorektor Uniwersytetu w Białymstoku ds. nauki i współpracy międzynarodowej
9.05.2024

- Nauka powinna być dla wszystkich. Dążymy do tego, żeby zaprezentować nasze osiągnięcia dla całego społeczeństwa. Chcemy poszerzać wiedzę o tym, co już odkryliśmy. Mając ją, rozumiejąc różnego rodzaju zjawiska, które są w świecie i we wszechświecie, lepiej funkcjonujemy - mówi w Polskim Radiu Białystok prof. Izabela Święcicka.

Artur Kosicki, fot. Marcin Gliński

Artur Kosicki [wideo]

były marszałek województwa podlaskiego
9.05.2024

"Marszałkiem się bywa, a człowiekiem trzeba być. Dlatego dziękuję za wszystkie słowa wsparcia. Za - nie tylko to poparcie - 23 tys. głosów, które zostały na mnie oddane, ale też za ten odzew po tej sytuacji, która zaistniała we wtorek i zmianie w zarządzie" - mówił w Polskim Radiu Białystok były marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.


dr hab. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski

profesor Uniwersytetu w Białymstoku
8.05.2024

- Bardzo ważne będzie, w jaki sposób Rosjanie i Białorusini zaczną korzystać z danych Tomasza Szmydta. Wykorzystają go też do propagandy - mówi prof. Daniel Boćkowski.

Łukasz Prokorym, fot. Joanna Szubzda

Łukasz Prokorym [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
8.05.2024

- Każdego radnego, który w mojej ocenie przechodzi na dobrą stronę mocy, będę nazywał bohaterem i będę gratulował odpowiedzialności za losy województwa. I uważam, że to są właściwe słowa dla państwa marszałków Wiesławy Burnos i Marka Malinowskiego - mówi marszałek.

Marcelina Román, Iga Caban i Michał Znaniecki, fot. Joanna Szubzda

Marcelina Román, Iga Caban i Michał Znaniecki

artyści
8.05.2024

W Operze i Filharmonii Podlaskiej trwają przygotowania do ostatniej w tym sezonie artystycznym premiery. Już 10 maja publiczność zobaczy "Pajace" Ruggera Leoncavalla i "Rycerskość wieśniaczą" Pietra Mascagniego w reżyserii Michała Znanieckiego.


Michał Dzierżek i Aneta Radziszewska, fot. Joanna Szubzda

Michał Dzierżek i Aneta Radziszewska

tegoroczni maturzyści z I LO w Białymstoku
7.05.2024

- Moim zdaniem tematy były do przewidzenia i raczej typowe - mówiła tegoroczna maturzystka Aneta Radziszewska.

Magdalena Dziejma, fot. Joanna Szubzda

Magdalena Dziejma [wideo]

polonistka, wicedyrektor VI LO w Białymstoku
7.05.2024

- Czy egzamin ustny z jęz. polskiego jest potrzebny? Myślę, że jesteśmy w stanie troszkę inaczej sprawdzić umiejętności komunikacyjne maturzystów. Lepiej by było, żeby uczniowie mieli szansę skupienia się tylko na egzaminach pisemnych, zwłaszcza na poziomie rozszerzonym - uważa polonistka.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
6.05.2024

- Przyjeżdża do nas kilka tysięcy ludzi z całej Polski. Mamy rekordową frekwencję na całej imprezie, w tej chwili jest zapisanych już prawie 6600 osób. Przygotowaliśmy też aż 15 punktów kibicowania na 21-kilometrowej trasie - będą kapele, dj'e, a nawet orkiestra - mówi Grzegorz Kuczyński.


Tadeusz Truskolaski, fot. Joanna Szubzda

Tadeusz Truskolaski [wideo]

prezydent Białegostoku
6.05.2024

- Chciałbym, żeby te 5 lat upłynęło pod znakiem zaspokajania potrzeb mieszkańców. To, co przyjmiemy do realizacji, będzie monitorowane - będziemy się spotykać z mieszkańcami i będę zdawał im relacje z tego, co zostało zrobione - zapowiada prezydent.

Robert Sadowski, fot. Marcin Gliński

Robert Sadowski [wideo]

dyrektor Muzeum Wojska w Białymstoku
2.05.2024

"To symbol, który nas wszystkich łączy" - tak o biało-czerwonej fladze mówił w Polskim Radiu Białystok dyrektor Muzeum Wojska w Białymstoku Robert Sadowski.

Radosław Hancewicz, fot. Joanna Szubzda

Radosław Hancewicz [wideo]

rzecznik podlaskiej KAS
30.04.2024

Około 7-9 proc. to jeszcze zeznania podatkowe składane tradycyjną drogą w formie papierowej - albo bezpośrednio w urzędzie, albo za pośrednictwem poczty. Natomiast powyżej 90 proc. podatników rozlicza się elektronicznie - mówi rzecznik.


foto: Monika Kalicka

Michał Fiszer

ekspert Stowarzyszenia Portów Lotniczych V4+
29.04.2024

Pierwszy samolot z lotniska Białystok - Krywlany odleci być może w ciągu roku. Początkowo planuje się loty do Chorwacji, może do Niemiec, ale nie oczekujmy tego, że będą to loty codziennie, tylko zapewne w jakieś dni tygodnia - mówi Michał Fiszer.

fot. Marcin Gliński

Paweł Chomczyk

współtwórca Siedliska Kultury Solniki 44
28.04.2024

To ma być przedsmak i wiosenna odsłona letniego festiwalu teatralnego LasFest. W nadchodzący majowy długi weekend Siedlisko Kultury Solniki 44 otwiera tegoroczny sezon artystyczny.

fot. Gabriela Lasota

Emilia Świętochowska

Podlaski Instytut Kultury
27.04.2024

Do 10 maja można nadsyłać zgłoszenia do Rockowań. Gdzie można to zrobić, jakie kryteria trzeba spełnić, żeby dostać się do półfinału przeglądu?
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok