Radio Białystok | Gość | Jacek Brzozowski [wideo] - wojewoda podlaski

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski

11.04.2024, 08:19, akt. 10:26

"Odpowiedzialna polityka migracyjna polega na zapewnieniu szczelności granicy państwa" - mówił w Polskim Radiu Białystok wojewoda podlaski Jacek Brzozowski.

Jacek Brzozowski, fot. Marcin Gliński
Jacek Brzozowski, fot. Marcin Gliński


0:00
0:00
Z Jackiem Brzozowskim rozmawia Dorota Niebrzydowska | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Szturm imigrantów na granicy, wojna w Ukrainie, coraz więcej konfliktów zbrojnych na świecie i cyberprzestępczość na ogromna skalę. Jak mimo wszystko zapewnić mieszkańcom województwa podlaskiego bezpieczeństwo? O tym z wojewodą podlaskim Jackiem Brzozowskim rozmawia Dorota Niebrzydowska.Fragment rozmowy:

Dorota Niebrzydowska: Tylko wczoraj 220 migrantów szturmowało niewielki odcinek granicy gdzie nie ma zapory. Około 2 tys. prób przekroczenia granicy już w kwietniu. Znowu mamy narastający kryzys migracyjny na naszej granicy. Kryzys migracyjny nie przestaje nas nękać. Pakt migracyjny przyjęty w Parlamencie Europejskim. W jakim miejscu jest województwo podlaskie? Stawiamy na bezpieczeństwo naszych obywateli? Premier Donald Tusk mówi: szczelność, skuteczna obrona polskiej granicy to priorytety polskiej polityki. To co to znaczy? Będziemy budowali kolejny płoty? Mieli stan wyjątkowy? Co tu będzie się działo?

Jacek Brzozowski: Po pierwsze, chciałbym zapewnić wszystkich obywateli, mieszkańców województwa podlaskiego, że państwo polskie, województwo podlaskie i jego mieszkańcy są bezpieczni. Odpowiedzialna polityka migracyjna, o której mówił wczoraj prezes Rady Ministrów, pan premier Donald Tusk polega na zapewnieniu szczelności granicy państwa. I odwołując się do słów pana premiera, chciałbym wskazać, że państwo polskie, jego rząd i wszystkie służby, które są za to odpowiedzialne robią wszystko i zrobią wszystko, żeby wszystkie założenia, które są konsekwencją polityki prowadzonej przez ten rząd były w stu procentach zrealizowane. 

Nie ma wątpliwości, że świat w którym żyjemy jest światem skomplikowanym. Nie jest światem w stu procentach bezpiecznym. A wszystko to, co obserwujemy wokół granicy polsko-białoruskiej nie jest konsekwencją wyłącznie chęci przedostania się obywateli różnych państw na terytorium państwa polskiego. Jest to oczywiście konsekwencja bardzo precyzyjnie zaplanowanej polityki - polityki prowadzonej oczywiście przez Kreml, a nie wyłącznie przez Aleksandra Łukaszenkę. I silne państwo nie może poddać się temu wszystkiemu, co obserwujemy. Tylko musi reagować w sposób skuteczny. I to jest zmiana filozofii myślenia tego rządu w stosunku do granicy państwa polskiego. 

Trzeba to robić w spokoju, skutecznie, stanowczo, ale też oczywiście nie zapominając o tym o czym mówi i minister spraw wewnętrznych i administracji i prezes Rady Ministrów - to znaczy, zachowując te elementy humanitaryzmu, które z punktu widzenia tego rządu i filozofii myślenia na temat tego, co się dzieje - odgrywają zupełnie podstawową rolę. 


To jakie działania zaraz, za chwilę? Bo wiosna powoduje to, że ta fala imigrantów jest coraz większa. 

Całkiem niedawno pan minister spraw wewnętrznych i administracji odwiedził województwo podlaskie. Ja towarzyszyłem oczywiście panu ministrowi także podczas odpraw z funkcjonariuszami straży granicznej, byliśmy także blisko granicy. Widzę jak wygląda ta zapora. Widzimy oczywiście statystyki. One są takie jakie są i tutaj nie ma zakłamywania rzeczywistości. Natomiast pan minister w Białymstoku, pan premier wczoraj w Warszawie mówił o tym, że działania państwa polskiego będą zmierzały do jeszcze lepszego, jeszcze nowocześniejszego zabezpieczenia granicy państwa. Zapora będzie szczelna. To nie jest tylko płot. Ja mówię tutaj o zastosowaniu różnych technologii, które będą ograniczały możliwość napływu migrantów na terytorium państwa polskiego. 

Skuteczna polityka migracyjna - jeszcze raz wrócę do tego, bo to bardzo ważne, żeby to bardzo mocno wybrzmiało - zaczyna się od ochrony granicy państwa. To znaczy, trzeba zrobić wszystko, żeby zniechęcić, a nie zachęcić do tego, żeby w sposób nielegalny tę granicę przekraczać. 


Czyli działania niekoniecznie tu na granicy.

Cały szereg różnego rodzaju działań. Oczywiście szczelność zapory to jest jedno, odcięcie możliwości przekraczania szlaków i wyeliminowania tego szlaku to jest drugie. Szeroko rozumiana geopolityka i działania także na forum instytucji europejskich, międzynarodowych to jest kolejny problem. Więc to nie jest temat wyłącznie jednowątkowy - uszczelnimy granicę w znaczeniu poprawimy tylko i wyłącznie tę kwestie zapory. To jest działanie wielowymiarowe za które odpowiedzialna jest cała masa różnego rodzaju instytucji. I z mojego punktu najważniejsze jest to, że te instytucje działają. Dlatego powiedziałem że obywatele, mieszkańcy województwa podlaskiego mogą czuć się bezpiecznie. 


Doszliśmy do tego tematu, który sprowadził nas dzisiaj do tego studia. Będziemy rozmawiać o e-bezpieczeństwie. Ta wojna, którą tu widzimy, ta wojna hybrydowa prowadzona chociażby przez Kreml też zaczyna się w Internecie, w sieci. Bo to tam są ogłoszenia, że Polska jest dobrym, przyjaznym krajem, który przyjmuje masę imigrantów i można tędy dostać się na Zachód do swojego wymarzonego miejsca do życia. To bezpieczeństwo obywateli naszego województwa przyjął pan jako swój priorytet. Czyli od czego pan zaczyna?

Kompetencje wojewody to jest zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom mojego województwa. I teraz oczywiście to bezpieczeństwo realizowane jest w różnych obszarach. Natomiast konsekwencją zmian w rozwoju świata, technologii jest kwestia tego e-bezpieczeństwa. 

O tym mówimy coraz więcej w różnych kontekstach, na różnych poziomach i w różnych wymiarach. Zdiagnozowano problem, a instytucje badawcze, naukowe, takie jak np. NASK pokazują, że incydentów cyfrowych uderzających w bezpieczeństwo z roku na rok jest coraz więcej. Sięgnąłem do danych z 2023 roku. NASK 80 tys. różnego rodzaju incydentów uderzających w naszych obywateli. To jest dwa razy więcej niż w roku poprzednim. Nie mam jeszcze dokładnych danych z roku 2024, one będą na koniec kwietnia, ale one nie będą lepsze, tylko będą podobne lub gorsze. W związku z tym, wydaje mi się, że odpowiedzialna polityka polega na tym, że skoro zdiagnozowaliśmy problem, który dotyczy ogółu obywateli, to trzeba spróbować temu przeciwdziałać. 

Wokół siebie mam fantastycznych fachowców, w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim - chciałbym tu przede wszystkim wymienić nazwisko dyrektora Madejczyka, wybitnego specjalisty od tego, o czym teraz mówimy. Są też inne instytucje, które mają charakter opiniotwórczy - tak jak Radio Białystok, które w tym będzie partycypować i współuczestniczyć...


...ale w czym?

W koalicji na rzecz e-bezpieczeństwa. Bo taka powstanie. Podpiszemy list intencyjny na rzecz współpracy różnych instytucji o charakterze naukowym - mam tutaj na myśli Uniwersytet w Białymstoku, przede wszystkim Wydział Stosunków Międzynarodowych, Politechnikę Białostocką, media - przede wszystkim Radio Białystok i telewizję publiczną. I inne instytucje - NASK także. Po to, żeby nie tylko informować - bo my praktycznie każdego dnia właśnie w mediach otrzymujemy informację, że ktoś został naciągnięty, ktoś stracił pieniądze, coś się takiego wydarzyło. Ta skala 80 tys. tego rodzaju wydarzeń mówi sama za siebie i wydaje mi się, że obrazowo pokazuje nam, że mamy do czynienia z bardzo poważnym problemem. 

Czyli diagnoza została postawiona i teraz trzeba odpowiedzialnie temu przeciwdziałać. Ja jestem zwolennikiem działań takich systematycznych, polegających na tym, że zaczynamy od początku. 

| red: mag


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Historia Jakuba – spektakl

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
fot. Marcin Gliński

Kewin Kajewski [wideo]

kibic Jagiellonii Białystok, gniazdowy na meczach
23.05.2024

Sympatycy Jagiellonii Białystok odliczają godziny do sobotniego meczu z Wartą Poznań w piłkarskiej ekstraklasie. Głęboko wierzą, że po ostatnim gwizdku żółto-czerwoni będą cieszyć się z mistrzostwa Polski. Do tego wyjątkowego wydarzenia od wielu tygodni przygotowują się najbardziej zaangażowani kibice. Wśród nich jest Kewin, który wraz z kolegami prowadzi doping na białostockim stadionie.

fot. Marcin Gliński

Zbigniew Wojno [wideo]

prezes spółki PKS Nova
23.05.2024

"Niebawem będzie ten tabor uzupełniany. I tu powiem, że będziemy sięgali po wszelkie możliwe środki, które będą dostępne, żeby ten tabor się zmieniał" - mówił w Polskim Radiu Białystok nowy prezes spółki PKS Nova Zbigniew Wojno.

Eugeniusz Muszyc, fot. Barbara Sokolińska

Eugeniusz Muszyc

przewodniczący Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego i Forum Związków Zawodowych w Podlaskiem
22.05.2024

- Wzrost minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2025 roku powinien wynosić nie mniej niż 8,14 proc. To wyjdzie mniej więcej 350 zł - mówił w Polskim Radiu Białystok Eugeniusz Muszyc.


Jerzy Kułakowski, fot. Sylwia Krassowska

Jerzy Kułakowski [wideo]

dziennikarz Polskiego Radia Białystok
22.05.2024

"W sumie skomentowałem z 700 meczów. Są takie momenty, których się nie zapomina. Kibicowałem Jagiellonii, kiedy była na zapleczu, potem były lepsze czasy, wydawało się, że lepiej już nie będzie, ale były też sezony, że nie dało się tego oglądać. W sobotę (25.05) gramy o mistrza, o spełnienie marzeń" - mówi Jerzy Kułakowski.

Rafał Rudnicki, fot. Sylwia Krassowska

Rafał Rudnicki [wideo]

zastępca prezydenta Białegostoku
22.05.2024

"Nadzieje są ogromne, bo jest to wyjątkowe wydarzenie w 104-letniej historii klubu Jagiellonia Białystok, jak też w historii miasta. Rzadko takie wydarzenie ma miejsce, że można świętować mistrzostwo Polski" - mówi Rafał Rudnicki.

Źródło: PRB

Alicja Pietruczuk i Aleksandra Sadokierska

reportażystki Polskiego Radia Białystok
21.05.2024

- Jest taki nurt w białostockiej szkole reportażu, nurt, który trochę wyrasta z teatru naturalnego Polskiego Radia, który narodził się właśnie w Białymstoku. Reportaż oczywiście nie jest teatrem, jest opowieścią, chociaż jest śmieszny, nie jest prześmiewczy i chociaż czasem jest wzbudzający ciepło na sercu, nie jest sentymentalny. To jest siła naszej białostockiej szkoły reportażu - mówi reportażystka PRB Alicja Pietruczuk.


Mikołaj Buszko, fot. Marcin Gliński

Mikołaj Buszko

pomysłodawca i organizator Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej "Hajnówka 2024"
21.05.2024

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej "Hajnówka 2024" będzie poświęcona zmarłemu w styczniu prof. Romualdowi Twardowskiemu, kompozytorowi związanemu przez wiele lat z tą imprezą. Festiwal odbędzie się na przełomie maja i czerwca w Białymstoku.

screen z rozmowy

Maksymilian Dura [wideo]

komandor porucznik rezerwy, ekspert portalu Defence24.pl
21.05.2024

"Nie myślmy, że zbudujemy pola minowe, zasieki z drutu kolczastego, stworzymy tzw. zęby smoka i zbudujemy sieć bunkrów, bo to jest bez sensu. Trzeba przygotować plan, jak zwolnić przeciwnika na tyle, aby potem mogły wkroczyć jednostki, które tego przeciwnika będą niszczyły i to nie tylko na naszym terytorium" - mówi Maksymilian Dura.

Rafał Grzyb, fot. Barbara Sokolińska

Rafał Grzyb [wideo]

drugi trener Jagiellonii Białystok
20.05.2024

- Wszystko jest w naszych rękach, nogach, głowach... Dlatego nie ma co ukrywać, że liczymy na to, że to święto piłkarskie w Białymstoku będzie już w sobotę - mówił w Polskim Radiu Białystok Rafał Grzyb.


Grażyna Dworakowska, fot. Barbara Sokolińska

Grażyna Dworakowska

dyrektor Białostockiego Ośrodka Kultury
19.05.2024

Przed nami tygodniowe święto wszystkich, którzy kochają różne aktywności twórcze. W poniedziałek (20.05) rozpoczynają się Dni Sztuki Współczesnej w Białymstoku.

Andrzej Wilczyk, fot. Barbara Sokolińska

Andrzej Wilczyk [wideo]

weteran ruchu kibicowskiego Jagiellonii Białystok
17.05.2024

- Jagiellonia jest gotowa na mistrza Polski - mówił w Polskim Radiu Białystok Andrzej Wilczyk.

dr Radosław Poniat, fot. Barbara Sokolińska

dr Radosław Poniat

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
17.05.2024

- Krzysztof Jurgiel już dawno przestał być ważną postacią w partii, nie znalazł się na listach wyborczych - mówi w Polskim Radiu Białystok socjolog Radosław Poniat z Uniwersytetu w Białymstoku


mjr Katarzyna Zdanowicz, fot. Barbara Sokolińska

mjr Katarzyna Zdanowicz [wideo]

rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
16.05.2024

- To ewenement na skalę całego świata, że państwo sąsiednie zaangażowane jest w organizowanie nielegalnej migracji - mówi o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy mjr Katarzyna Zdanowicz.

Jan Raczyński, źródło: Facebook Muzeum Pamięci Sybiru

Jan Raczyński

prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Memoriał
15.05.2024

- Niestety, dziś w Rosji nie wypada mówić o demokracji. Autorytaryzm nie może opierać się na demokratycznym społeczeństwie - mówi Jan Raczyński.

Maciej Żywno, fot. Marcin Gliński

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
15.05.2024

Premier Donald Tusk zapewnia, że Polska nie przyjmie żadnych uchodźców z tytułu paktu migracyjnego. Mówi też o pełnym poparciu dla straży granicznej i wojska broniącego granicy. W jakim kierunku podąża polityka rządu w tych sprawach?


Dariusz Wieczorek, fot. Marcin Gliński

Dariusz Wieczorek [wideo]

minister nauki i szkolnictwa wyższego
14.05.2024

- Liczba studentów maleje. Koszty rosną. Nie ma możliwości, żeby w Polsce było 350 uczelni wyższych. Jeżeli dzisiaj nie będziemy podejmowali decyzji, to za 2-3 lata będziemy mieli rzeczywiście poważne problemy. Dlatego jestem zwolennikiem łączenia i tworzenia uczelni silniejszych - mówi minister.

Emilia Ramotowska, fot. Marcin Gliński

Emilia Ramotowska

koordynatorka Juwenaliów
13.05.2024

Wilki, Kayah, Dżem i Golec uOrkiestra - m.in. tacy artyści wystąpią na tegorocznych białostockich Juwenaliach. Łącznie przez dwa dni na Kampusie Politechniki Białostockiej wystąpi blisko 30 zespołów.

Rafał Rudnicki, fot. Marcin Gliński

Rafał Rudnicki [wideo]

zastępca prezydenta Białegostoku
13.05.2024

Na uczniów czeka ponad 3 tys. miejsc m.in. w liceach i technikach. Rozpoczyna się rekrutacja do białostockich szkół ponadpodstawowych na przyszły rok szkolny.


fot. Marcin Gliński

Magdalena Kaczonowska, Wiktoria Korol, Zofia Szestowicka, Aleksandra Dąbrowska i Zofia Fidziukiewicz

ze Studia Tańca Sportowego HOKUS w Białymstoku
12.05.2024

Specjalną strefę kibica na trasie 11. PKO Białystok Półmaraton przygotowaliśmy jako Polskie Radio Białystok tuż obok swojej siedziby przy ul. Świerkowej. Biegaczy dopingowały dziewczyny ze Studia Tańca Sportowego HOKUS w Białymstoku.

YUOS, czyli Julianna Urszula Olańska, fot. Joanna Szubzda

YUOS, czyli Julianna Urszula Olańska

wokalistka, laureatka konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
12.05.2024

Specjalną strefę kibica na trasie 11. PKO Białystok Półmaraton przygotowaliśmy jako Polskie Radio Białystok tuż obok swojej siedziby przy ul. Świerkowej. Gościnnie biegaczy dopinguje YUOS, czyli Julianna Olańska - laureatka Niebieskiego Mikrofonu Polskiego Radia Białystok, półfinalistka programu The Voice of Poland.

Mariusz Chrzanowski, fot. Adam Dąbrowski

Mariusz Chrzanowski [wideo]

prezydent Łomży
10.05.2024

W poniedziałek (6.05.) Mariusz Chrzanowski złożył ślubowanie i oficjalnie rozpoczął swoją trzecią kadencję na stanowisku Prezydenta Miasta Łomża.


Czesław Renkiewicz, fot. Iza Kosakowska

Czesław Renkiewicz [wideo]

prezydent Suwałk
10.05.2024

Nowy żłobek, kolejne inwestycje drogowe i mediateka to ważniejsze cele, które chce zrealizować podczas swojej ostatniej kadencji prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

prof. Izabela Święcicka, fot. Gabriela Lasota

prof. Izabela Święcicka

główna koordynator Festiwalu Nauki i Sztuki, prorektor Uniwersytetu w Białymstoku ds. nauki i współpracy międzynarodowej
9.05.2024

- Nauka powinna być dla wszystkich. Dążymy do tego, żeby zaprezentować nasze osiągnięcia dla całego społeczeństwa. Chcemy poszerzać wiedzę o tym, co już odkryliśmy. Mając ją, rozumiejąc różnego rodzaju zjawiska, które są w świecie i we wszechświecie, lepiej funkcjonujemy - mówi w Polskim Radiu Białystok prof. Izabela Święcicka.

Artur Kosicki, fot. Marcin Gliński

Artur Kosicki [wideo]

były marszałek województwa podlaskiego
9.05.2024

"Marszałkiem się bywa, a człowiekiem trzeba być. Dlatego dziękuję za wszystkie słowa wsparcia. Za - nie tylko to poparcie - 23 tys. głosów, które zostały na mnie oddane, ale też za ten odzew po tej sytuacji, która zaistniała we wtorek i zmianie w zarządzie" - mówił w Polskim Radiu Białystok były marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.


dr hab. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski

profesor Uniwersytetu w Białymstoku
8.05.2024

- Bardzo ważne będzie, w jaki sposób Rosjanie i Białorusini zaczną korzystać z danych Tomasza Szmydta. Wykorzystają go też do propagandy - mówi prof. Daniel Boćkowski.

Łukasz Prokorym, fot. Joanna Szubzda

Łukasz Prokorym [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
8.05.2024

- Każdego radnego, który w mojej ocenie przechodzi na dobrą stronę mocy, będę nazywał bohaterem i będę gratulował odpowiedzialności za losy województwa. I uważam, że to są właściwe słowa dla państwa marszałków Wiesławy Burnos i Marka Malinowskiego - mówi marszałek.

Marcelina Román, Iga Caban i Michał Znaniecki, fot. Joanna Szubzda

Marcelina Román, Iga Caban i Michał Znaniecki

artyści
8.05.2024

W Operze i Filharmonii Podlaskiej trwają przygotowania do ostatniej w tym sezonie artystycznym premiery. Już 10 maja publiczność zobaczy "Pajace" Ruggera Leoncavalla i "Rycerskość wieśniaczą" Pietra Mascagniego w reżyserii Michała Znanieckiego.


Michał Dzierżek i Aneta Radziszewska, fot. Joanna Szubzda

Michał Dzierżek i Aneta Radziszewska

tegoroczni maturzyści z I LO w Białymstoku
7.05.2024

- Moim zdaniem tematy były do przewidzenia i raczej typowe - mówiła tegoroczna maturzystka Aneta Radziszewska.

Magdalena Dziejma, fot. Joanna Szubzda

Magdalena Dziejma [wideo]

polonistka, wicedyrektor VI LO w Białymstoku
7.05.2024

- Czy egzamin ustny z jęz. polskiego jest potrzebny? Myślę, że jesteśmy w stanie troszkę inaczej sprawdzić umiejętności komunikacyjne maturzystów. Lepiej by było, żeby uczniowie mieli szansę skupienia się tylko na egzaminach pisemnych, zwłaszcza na poziomie rozszerzonym - uważa polonistka.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
6.05.2024

- Przyjeżdża do nas kilka tysięcy ludzi z całej Polski. Mamy rekordową frekwencję na całej imprezie, w tej chwili jest zapisanych już prawie 6600 osób. Przygotowaliśmy też aż 15 punktów kibicowania na 21-kilometrowej trasie - będą kapele, dj'e, a nawet orkiestra - mówi Grzegorz Kuczyński.


Tadeusz Truskolaski, fot. Joanna Szubzda

Tadeusz Truskolaski [wideo]

prezydent Białegostoku
6.05.2024

- Chciałbym, żeby te 5 lat upłynęło pod znakiem zaspokajania potrzeb mieszkańców. To, co przyjmiemy do realizacji, będzie monitorowane - będziemy się spotykać z mieszkańcami i będę zdawał im relacje z tego, co zostało zrobione - zapowiada prezydent.

Robert Sadowski, fot. Marcin Gliński

Robert Sadowski [wideo]

dyrektor Muzeum Wojska w Białymstoku
2.05.2024

"To symbol, który nas wszystkich łączy" - tak o biało-czerwonej fladze mówił w Polskim Radiu Białystok dyrektor Muzeum Wojska w Białymstoku Robert Sadowski.

Radosław Hancewicz, fot. Joanna Szubzda

Radosław Hancewicz [wideo]

rzecznik podlaskiej KAS
30.04.2024

Około 7-9 proc. to jeszcze zeznania podatkowe składane tradycyjną drogą w formie papierowej - albo bezpośrednio w urzędzie, albo za pośrednictwem poczty. Natomiast powyżej 90 proc. podatników rozlicza się elektronicznie - mówi rzecznik.


foto: Monika Kalicka

Michał Fiszer

ekspert Stowarzyszenia Portów Lotniczych V4+
29.04.2024

Pierwszy samolot z lotniska Białystok - Krywlany odleci być może w ciągu roku. Początkowo planuje się loty do Chorwacji, może do Niemiec, ale nie oczekujmy tego, że będą to loty codziennie, tylko zapewne w jakieś dni tygodnia - mówi Michał Fiszer.

fot. Marcin Gliński

Paweł Chomczyk

współtwórca Siedliska Kultury Solniki 44
28.04.2024

To ma być przedsmak i wiosenna odsłona letniego festiwalu teatralnego LasFest. W nadchodzący majowy długi weekend Siedlisko Kultury Solniki 44 otwiera tegoroczny sezon artystyczny.

fot. Gabriela Lasota

Emilia Świętochowska

Podlaski Instytut Kultury
27.04.2024

Do 10 maja można nadsyłać zgłoszenia do Rockowań. Gdzie można to zrobić, jakie kryteria trzeba spełnić, żeby dostać się do półfinału przeglądu?
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok