Radio Białystok | Gość | Tadeusz Truskolaski [wideo] - prezydent Białegostoku

Tadeusz Truskolaski [wideo]

prezydent Białegostoku

6.05.2024, 08:51, akt. 15:31

- Chciałbym, żeby te 5 lat upłynęło pod znakiem zaspokajania potrzeb mieszkańców. To, co przyjmiemy do realizacji, będzie monitorowane - będziemy się spotykać z mieszkańcami i będę zdawał im relacje z tego, co zostało zrobione - zapowiada prezydent.

Tadeusz Truskolaski, fot. Joanna Szubzda
Tadeusz Truskolaski, fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Z Tadeuszem Truskolaskim rozmawia Adam Janczewski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Na początku maja Tadeusz Truskolaski oficjalnie rozpoczął piątą i ostatnią swoją kadencję na stanowisku prezydenta Białegostoku. Jakie wyzwania czekają go w ciągu tych 5 lat?

Z Tadeuszem Truskolaskim rozmawia Adam Janczewski.


Adam Janczewski: Zapowiada pan w tej kadencji uruchomienie lotniska na Krywlanach i budowę hali widowiskowo-sportowej. Dodaje pan jednak, że trzeba pamiętać, że w różnych kwestiach zmieniają się oczekiwania mieszkańców i okoliczności. To powstaną te dwa obiekty w tej kadencji tak wyczekiwane przez mieszkańców czy nie?


Tadeusz Truskolaski: Zacznę jednak od oczekiwań mieszkańców. Właśnie rozpoczynam w kolejnym tygodniu cykl spotkań z mieszkańcami. Będzie ich 10. Będziemy kreślić tak zwaną mapę potrzeb na osiedlach. Chciałbym, żeby te 5 lat właśnie upłynęło pod znakiem zaspokajania potrzeb mieszkańców. Zapowiem też, że to, co przyjmiemy do realizacji, będzie monitorowane. Będziemy się spotykać z mieszkańcami i będę zdawał im relacje z tego, co zostało zrobione.


Będzie się pan tłumaczył przed mieszkańcami?


Nie wiem, czy będę się tłumaczył, będę po prostu składał takie sprawozdanie, dlatego że chciałbym, żeby to była bardzo aktywna kadencja.


Ma pan na myśli projekty osiedlowe?


Tak, osiedlowe. A te duże projekty już dawno były zapowiedziane, ale niezrealizowane w ubiegłej kadencji z uwagi na to, że były blokowane politycznie. Mówiłem już o tym w tym studio, ale powtórzę jeszcze raz, bo przecież mogą nas słuchać inni ludzie, że właśnie w 2016 r. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ustanowił strefy ochronne dla budki meteorologicznej, co spowodowało, że wojewoda uchylił prawomocne pozwolenie na budowę hali widowiskowo-sportowej. Ta hala już by była. Przez prawie 8 lat była blokowana. Zmienił się rząd. Pojechałem do dyrektora, który to w ciągu tygodnia odblokował. Nie trzeba żadnych stref. Czyli widać było polityczną blokadę.


Co teraz dzieje się w kwestii hali widowiskowo-sportowej?


Teraz się dobrze dzieje. Oczywiście musimy zaktualizować niektóre dokumenty, bo minęło około 10 lat, między innymi mapy geodezyjne, ale myślę, że na dniach zostanie wydane pozwolenie na budowę.


Jeszcze w tym miesiącu?


Maj dopiero się zaczął, więc do końca jeszcze daleko. Tam już są niewielkie przeszkody formalne - trzeba zebrać podpisy projektantów, a nie wszyscy już są łatwo dostępni. To są tego typu przeszkody.


Mówimy cały czas o hali przy ulicy Ciołkowskiego.


Tak, tak.


A co z halą Politechniki Białostockiej? Bo uczelnia takie projekty przedstawiała. Rozumiem, że miasto nie jest zainteresowane, żeby w tym partycypować.


Politechnika Białostocka nie podlega pod urząd miejski, więc nie będę tego komentował. Jeżeli Politechnikę stać na drugą halę, to proszę bardzo, nie będziemy stawiać żadnych przeszkód. Natomiast nie jest to inwestycja miejska.


W życiu sportowym i społeczno-kulturalnym miasta hala, tu musi chyba pan przyznać, byłaby gigantycznym impulsem.


Dokładnie tak, dlatego szkoda, że nie powstała, ale wojewoda Paszkowski uchylił pozwolenie na budowę. Miał do tego prawo, ja nie mówię, że on to zrobił niezgodnie z prawem, ale mógł zwyczajnie, tak jak ja, pojechać do Instytutu i powiedzieć: Słuchajcie, potrzebne są wam te strefy? Tak, potrzebne. To ewentualnie przenieśmy tę budkę.

Myśmy wskazywali trzy lokalizacje. Nie było żadnej woli współpracy pod tym względem. Chodziło o to, że sukces miasta to sukces Truskolaskiego. Tak odczytuję te działania, bo oczywiście nikt tego wprost nie powiedział.

Podobnie było z lotniskiem. Przecież przeszkodą właśnie jest Las Solnicki, który tak naprawdę wyrósł "nielegalnie", w cudzysłowie oczywiście, bo nie ma nielegalnego lasu, jak nie ma nielegalnych ludzi. Ale gdyby było to w sposób prawidłowy zadbane, to te naloty byłyby ciągle otwarte. Ponieważ kilkadziesiąt lat nie było takiej potrzeby, ten las wyrósł, jest to las państwowy. Instytucja, która powinna chronić lotnisko czy naloty i ma w obowiązku utrzymywanie dróg nalotowych w stanie bezpiecznym, po prostu nic nie robiła. Mało tego, że nic nie robiła, to jeszcze protestowała przeciwko usunięciu tych przeszkód.


Mam wrażenie, że mieszkańcy powoli chyba zaczynają powątpiewać w realizację tych inwestycji, bo są zapowiadane już od wielu lat. 7 listopada 2019 roku...


To niedawno.


"Dostaliśmy właśnie decyzję środowiskową na budowę hali widowiskowo-sportowej. Trwają procedury związane z certyfikacją lotniska na Krywlanach po wybudowaniu pasa startowego. Finalizujemy więc te inwestycje". To są pańskie słowa z jednego z wywiadów.


Oczywiście.


Finalizacja trwa prawie pięć lat.


Mógłby pan jeszcze cofnąć się o pięć.


I byłyby to podobne słowa.


I też byłyby to słowa aktualne. Proszę zwrócić uwagę, że jeżeli chodzi o CPK, to PiS rządził 8 lat i nadal jest łąka w Baranowie, a wydano 3 miliardy złotych. Myśmy wydali 30 kilka milionów i pas jest. To po pierwsze. Odbywa się na nim 10 tysięcy operacji lotniczych. Oprócz oczywiście transportu pasażerskiego, na którym by mieszkańcom najbardziej zależało.

Te procedury więc trwają bardzo długo. Już nie chcę wspominać lotniska w Berlinie, które od wielu lat nie jest uruchomione. To nie jest więc takie proste. Co więcej, to nie jest proste, gdy wszyscy pomagają, ale gdy jeszcze zaczyna ktoś przeszkadzać, to wtedy jest to bardzo trudne, a wręcz niemożliwe.

Dopiero teraz, przed wyborami parlamentarnymi, marszałek województwa zainicjował podpisanie listu intencyjnego między Polskimi Portami Lotniczymi, urzędem marszałkowskim i urzędem miejskim. Odbyło się dopiero pierwsze spotkanie tego zespołu. Pan Fiszer, który jest doświadczonym pilotem, który jest w zespole ze strony marszałka, zapowiedział, co było dla mnie trochę zaskakujące, że już pod koniec następnego roku mogą odbywać się loty.


"Pierwszy samolot z lotniska Białystok - Krywlane odleci być może w ciągu roku. Początkowo planuje się loty do Chorwacji, może do Niemiec, ale nie oczekujemy tego, że będą to loty codzienne, tylko zapewne w jakieś dni tygodnia" - mówił na antenie Polskiego Radia Białystok Michał Fiszer, ekspert Stowarzyszenia Portów Lotniczych V4+. Czy wierzy pan w takie właśnie zapowiedzi?


Już powiedziałem, że może nie do końca, ale oczywiście teoretycznie byłoby to możliwe, gdyby wszystkie okoliczności były sprzyjające. Ja używam skrótu WWW, czyli Warszawa, Wrocław, Wiedeń. To nie muszą być te miasta, ale dwie destynacje krajowe i jedna zagraniczna to nasz cel.


Na przeszkodzie stoi wspomniana przez pana wycinka drzew wokół lotniska. Z jednej strony okazuje się, że to dość długa i skomplikowana ścieżka administracyjna, a z drugiej strony też z pewnością mieszkańcy jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa i też będą oprotestowywać te decyzje.


Tak, ale jeżeli odbędzie się usunięcie przeszkód lotniczych, to absolutnie zgodnie z prawem. W związku z tym na pewno część osób może protestować, ale my nic nie zrobimy, co nie będzie w 100 proc. zgodnie z literą prawa.

Tak naprawdę są trzy ścieżki usunięcia przeszkód lotniczych. Jedna ścieżka to droga administracyjna, którą rozpoczęliśmy i która została oprotestowana, bo zostały też zmienione przepisy w międzyczasie, kuriozalnie akurat, pomiędzy wydaniem decyzji a decyzją sądu. I tak możemy się bawić w paragraf 22 do końca świata, bo wtedy zawsze decyzja będzie wydana na podstawie nieaktualnych przepisów, jak zmienimy je już po wydaniu. I tak się zdarzyło w tym wypadku. To jest kolejna blokada, która się zdarzyła.

Druga ścieżka to Lasy Państwowe. Jest plan urządzania Lasu Solnickiego. Żebyście państwo zobaczyli ten plan z góry, to 1/4 tego lasu jest przeznaczona pod wycinkę, ale nie w tym miejscu, gdzie są drogi nalotowe. Wystarczy zmienić plan urządzania lasu i usunąć te przeszkody w tym miejscu.

I trzecia ścieżka, której też nie należy wykluczyć, to ścieżka wojskowa. Rozmawiałem z wiceministrem Tomczykiem, ale on to uzależnia od decyzji sojuszników z NATO. Jeżeli będzie im takie lotnisko tu potrzebne jako lotnisko zapasowe, to też zostanie uruchomione.


| red: zmj


Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS




gen. Sławomir Klekotka, fot. Joanna Szubzda

gen. Sławomir Klekotka

komendant podlaskiego oddziału Straży Granicznej
4.12.2024

Rekrutowanie funkcjonariuszy na kontrakty, przedłużenie obowiązywania strefy buforowej i wzmacnianie zapory na polsko-białoruskiej granicy. Między innymi o tym w rozmawie z gen. Sławomirem Klekotką.

Marek Sakowicz, 3.12.2024, fot. Barbara Sokolińska

Marek Sakowicz

prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku
3.12.2024

- Wstrzymanie przyjmowania wniosków do programu Czyste Powietrze nie jest równoznaczne z jego zamknięciem. Wszystkie wnioski, które napłynęły do 28 listopada, będą rozpatrywane - mówił w Polskim Radiu Białystok Marek Sakowicz.

Agnieszka Krokos-Janczyło, 2.12.024, fot. Barbara Sokolińska

Agnieszka Krokos-Janczyło

podlaska kurator oświaty
2.12.2024

- Podstawa programowa nowego przedmiotu jest zbudowana na miarę dzisiejszych czasów. Ma holistycznie uczyć dziecko jeśli chodzi o edukację zdrowotną, a takim tematem jest m.in. edukacja seksualna - mówi Agnieszka Krokos-Janczyło.


Ewa Swoboda, fot. Joanna Szubzda

Ewa Swoboda

lekkoatletka
1.12.2024

- Uważam, że jeśli chce się być najlepszym, to trzeba trenować z najlepszymi. Podlasie Białystok jest chyba teraz najlepszym klubem pod względem sportowym, bo jest tutaj Natalia Bukowiecka i Wojtek Nowicki. I ciepłość - jestem też w szoku, że jesteście tacy kochani i otwarci.

Iwona Rusek, fot. Sylwia Krassowska

Iwona Rusek

profesor Uniwersytetu w Białymstoku
1.12.2024

- Barbara Radziwiłłówna pewnego razu pojawiła się w mojej głowie i już nie chce z niej wyjść. Interesuje mnie jej ciało - to, które jest wyobrażone i to rzeczywiste. Stąd pomysł na książkę - mówi Iwona Rusek .

dr Agnieszka Muzyk, fot. Adam Dąbrowski

Agnieszka Muzyk

dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży
29.11.2024

W przyszłym tygodniu rozpoczną się próbne egzaminy dla ósmoklasistów i maturzystów. Przygotowują m.in. wydawnictwa. Które są najbardziej wiarygodne?


Ewa Gruszewska, fot. Sylwia Krassowska

Ewa Gruszewska

z Wydziału Ekonomii i Finansów Uniwersytetu w Białymstoku
29.11.2024

- Powinniśmy kupować na bieżąco, a nie robić zapasy. Z całą pewnością im bliżej świąt, tym wiele produktów będzie po prostu tańszych - mówi Ewa Gruszewska.

Edyta Halicka, fot. Marcin Gliński

Edyta Halicka

wiceprezes Okręgu Podlaskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego
28.11.2024

- Chodzi nam o to, żebyśmy byli odpolitycznieni. Nieważne, jaki rząd rządzi - pieniądze nauczycieli nie mogą być z tym związane. Chcemy, żeby to szło ze średnią krajową - mówiła w Polskim Radiu Białystok Edyta Halicka.

Jacek Piorunek, fot. Joanna Szubzda

Jacek Piorunek

z zarządu województwa podlaskiego
27.11.2024

Czy w Podlaskiem powstanie Xylopolis? - W tej chwili mamy ponad 20 jednostek kultury, na które wydajemy prawie 190 mln zł. Najważniejsze dla nas są ochrona zdrowia, budowa dróg, infrastruktury, dopiero później możemy mówić o kulturze.


Ania Karwan, fot. Joanna Szubzda

Ania Karwan

piosenkarka
26.11.2024

- Na koncertach możecie Państwo usłyszeć rzeczy, które nie będą doskonałe i nie będą perfekcyjne, ale będą bardzo prawdziwie z serca - mówi Ania Karwan.

Urszula Chrzanowska, fot. Joanna Szubzda

Urszula Chrzanowska

konsultant krajowy w dziedzinie pielęgniarstwa pediatrycznego
26.11.2024

Takiej liczby chorych na krztusiec w Polsce nie było od wielu lat. NFZ alarmuje, że w porównaniu do ubiegłego roku nastąpił 35-krotny wzrost. Czy grozi nam epidemia?

Krzysztof Truskolaski, fot. Joanna Szubzda

Krzysztof Truskolaski

poseł, szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej
25.11.2024

Dwie największe partie polityczne odkryły karty przed przyszłorocznymi wyborami prezydenckimi. W prawyborach organizowanych przez Koalicję Obywatelską zdecydowanie wygrał Rafał Trzaskowski.


Mirosław Lech, fot. Sylwia Krassowska

Mirosław Lech

wójt gminy Korycin
25.11.2024

- Te wybory nauczyły mnie pokory. Poznałem ludzi, którzy do tej pory ukrywali swoją twarz. Otrzymałem też ogromne wsparcie od mieszkańców, moich przyjaciół. To jest bardzo cenne - mówi Mirosław Lech.

Martyna Zaniewska, fot. Marcin Gliński

Martyna Zaniewska

nowa dyrektor Białostockiego Ośrodka Kultury
24.11.2024

- Z jednej strony przede mną ogromna zmiana, ale z drugiej to cały czas funkcjonowanie w sferze, o której zawsze marzyłam, w sferze kultury, miasta i bardzo się z tego cieszę - mówiła w Polskim Radiu Białystok Martyna Zaniewska.

prof. Mirosław Ratkiewicz, fot. Sylwia Krassowska

Mirosław Ratkiewicz

profesor z Wydziału Biologii Uniwersytetu w Białymstoku
22.11.2024

- Coraz więcej dzikich zwierząt pojawia się w mieście, bo one też lubią "śmieciowe" jedzenie. Lisy, jeże, kuny, ale też większe - jak jelenie sarny, dziki czy łosie przechadzają się ulicami, zaglądają do naszych ogrodów - mówi prof. Mirosław Ratkiewicz.


Marta Kosior-Kazberuk i Mirosław Marczewski, fot. Joanna Szubzda

Mirosław Marczewski i Marta Kosior-Kazberuk

dyrektor Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i rektor Politechniki Białostockiej
22.11.2024

Erasmus+ kojarzy się głównie z wyjazdami studentów za granicę do partnerskich uczelni, ale nowe Centrum przy Politechnice Białostockiej będzie wspierało w organizowaniu takich wyjazdów nie tylko studentów, ale też uczniów szkół podstawowych, przedsiębiorców czy nauczycieli.

Przemysław Tuchliński, fot. Marcin Gliński

Przemysław Tuchliński

prezes Wodociągów Białostockich
21.11.2024

- Codziennie piję wodę z kranu. Z jednej strony jest ona chlorowana, ale też ozonowana. Jest cały czas monitorowana. Białostocka kranówka jest jedną z lepszych wód, jeżeli chodzi o wodę dostępną w sieci w Polsce. Jest bezpieczną wodą - zapewnia Przemysław Tuchliński.

Tadeusz Truskolaski, fot. Marcin Gliński

Tadeusz Truskolaski

prezydent Białegostoku
20.11.2024

- Po raz pierwszy dochody Białegostoku sięgną prawie 3 mld 100 mln złotych, a wydatki 3 mld 325 mln zł. Ale wreszcie finanse samorządowe stają na nogi. Zmieniły się zasady finansowania i stąd te wzrosty - mówił w Polskim Radiu Białystok Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.


Henryk Wnorowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Henryk Wnorowski

członek RPP, ekonomista z UwB
19.11.2024

- Nie ma perspektyw na to, żeby stopy procentowe miały być podnoszone w najbliższym czasie, jest perspektywa na obniżkę - mówi Henryk Wnorowski.

Stefan Krajewski, fot. Sylwia Krassowska

Stefan Krajewski

wiceminister rolnictwa
18.11.2024

- Obserwując to, co się dzieje z przepisami unijnymi, że polscy, europejscy rolnicy są coraz bardziej "dociskani" różnego rodzaju wymogami, które muszą spełnić, to ta umowa pomiędzy UE a krajami Mercosur niesie wiele niekorzystnych następstw - uważa Stefan Krajewski.

Sylwia Wesołowska, fot. Monika Kalicka

Sylwia Wesołowska

założycielka i prezes fundacji "Mali Wojownicy", mama wcześniaka
17.11.2024

- Na początku jest strach przed kupieniem łóżeczka, bardzo często staramy się z fundacją, żeby jakiś mały prezencik zostawić w szpitalu i to jest bardzo często pierwsza zabawka dziecka, bo rodzice boją się cokolwiek kupić. Lekarze nie mogą powiedzieć "będzie dobrze", ja jako mama mogę powiedzieć "musi być dobrze" - mówi Sylwia Wesołowska.


Sławomir Kopczewski, fot. Marcin Gliński

Sławomir Kopczewski

prezes Podlaskiego Związku Piłki Nożnej
15.11.2024

- Elite League to rozgrywki, które mają za zadanie wyselekcjonować zawodników do starszych reprezentacji, czyli do kadry U21 oraz pierwszej reprezentacji Polski - mówił w Polskim Radiu Białystok prezes Podlaskiego Związku Piłki Nożnej Sławomir Kopczewski.

Marek Kruk, fot. Sylwia Krassowska

Marek Kruk

z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku
15.11.2024

- Jeżeli okazuje się, że w święta nie ma zakupów, nikt ich nie potrzebuje, to w porządku. Niech Wigilia będzie dniem wolnym. Ale jeśli ludzie chcą mieć świeże produkty, to pozwólmy na to. Niech konsumenci też mają możliwość głosowania - mówi Marek Kruk.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno

wicemarszałek Senatu
14.11.2024

- Ale to byłaby piękna historia, gdybyśmy mieli prezydenta kraju z Białegostoku. Szymon Hołownia położył na stół swoje nazwisko i powiedział: sprawdzam, idę w tych wyborach - mówi Maciej Żywno.


Cezary Tomczyk, fot. Sylwia Krassowska

Cezary Tomczyk [wideo]

wiceminister obrony narodowej
13.11.2024

- Koncentrujemy się na tym, żeby Tarcza Wschód powstawała na terenach, które należą do Skarbu Państwa. Jeżeli gdzieś będą jakieś jednostkowe przypadki, że trzeba będzie kupić kawałek ziemi, to po prostu będziemy to robić. Chcemy to zrobić w pełnym dialogu z lokalnymi samorządami, a co najważniejsze z mieszkańcami - mówi Cezary Tomczyk.

Jacek Brzozowski, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Brzozowski

wojewoda podlaski
12.11.2024

- Tarcza Wschód to projekt inwestycji w pokój. Ma za zadanie stworzyć działania oraz system zabezpieczeń chroniący państwo i jego obywateli. To nie jest tak, że państwo polskie po to, żeby, stworzyć Tarczę Wschód, wywłaszczy, czyli pozbawi własności prywatnej ludzi żyjących na danych terenach - mówi Jacek Brzozowski.

Robert Sadowski, fot. Sylwia Krassowska

Robert Sadowski

dyrektor Muzeum Wojska w Białymstoku
11.11.2024

- Żyjemy w wolnym, niepodległym kraju. Ta data jest bardzo radosna. Powinniśmy być dumni z tego i o tym pamiętać - mówi Robert Sadowski.


Fot. A. Tyszkiewicz

Artur Dwulit

prorektor ds. białostockiej Filii Akademii Teatralnej, reżyser i scenarzysta muzycznego widowiska "Sztambuch syberyjski - exodus”
10.11.2024

- "Sztambuch syberyjski - exodus”, który pojawi się na antenie Polskiego Radia Białystok, opowiada o ludziach, którym udało się wyrwać ze szponów sowieckiej opresji i agresji, którzy poszli z generałem Andersem walczyć o wolność naszego kraju - mówi Artur Dwulit.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji "Białystok Biega"
9.11.2024

- W poniedziałek, 11 listopada o 14:00 wystartuje bieg na 1918 metrów. Przygotowaliśmy taki symboliczny dystans. I on się cieszy bardzo dużym powodzeniem - mówi Grzegorz Kuczyński.

Łukasz Prokorym, fot. Sylwia Krassowska

Łukasz Prokorym

marszałek województwa podlaskiego
8.11.2024

- Obecnym władzom województwa podlaskiego bardzo zależy na tym, żeby pas startowy na białostockich Krywlanach został jak najszybciej uruchomiony - mówi Łukasz Prokorym.


Piotr Czeczot, fot. Sylwia Krassowska

Piotr Czeczot

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
7.11.2024

- Ukraina i Bliski Wschód to są dwa tematy geopolityczne, które są istotne z punktu widzenia Europy, jak i bezpieczeństwa Polski. Donald Trump stanowczo wskazywał, że te konflikty zakończy bardzo szybko. Mówił wprost, że zadzwoni do Władimira Putina i ustali z nim warunki - mówi Piotr Czeczot.

fot. Marcin Gliński

prof. Daniel Boćkowski

z Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
6.11.2024

- Europa będzie musiała w końcu wziąć odpowiedzialność sama za siebie. Prezydentura Trumpa plus wojna na Ukrainie mogą w końcu doprowadzić do sytuacji, w której zaczniemy realnie budować zdolności do działania, odstraszania i zdolności swojego przemysłu obronnego - mówi prof. Boćkowski.

Jacek Sasin, fot. Joanna Szubzda

Jacek Sasin

poseł, nowo wybrany szef podlaskich struktur PiS
5.11.2024

- Liczy się co innego niż wewnętrzne rozgrywki, które muszą być wygaszone, ponieważ mamy bardzo poważne wyzwania, które stoją przed naszym regionem i krajem. Przeciwnicy nie są we własnych szeregach tylko poza nimi - mówi nowo wybrany szef PiS w Podlaskiem.


Tomasz Kleszczewski, Andrzej Bajguz, Marcin Kozłowski, fot. Sylwia Krassowska

Tomasz Kleszczewski, Andrzej Bajguz i Marcin Kozłowski

jurorzy konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
4.11.2024

Startujemy z szóstą edycją Muzycznej Nagrody Polskiego Radia Białystok "Niebieski Mikrofon". To coroczna, najważniejsza nagroda dla podlaskich twórców - tych młodych i tych już nieco bardziej doświadczonych, zawodowych i amatorów, zespołów i solistów.

Marek Masalski, fot. Marcin Gliński

Marek Masalski

zastępca prezydenta Białegostoku
4.11.2024

- Podwyżka opłat za parkowanie ma służyć temu, aby udrożnić miejsca, by był większy ruch na parkingach, by kierowcy pozostawiali samochody na krótsze okresy. Niektórzy np., widząc większą kwotę do opłaty, mogą np. przyjechać autobusem do centrum miasta, a niekoniecznie samochodem - mówi Marek Masalski.

Andrzej Lechowski i Dorota Sokołowska, fot. Sylwia Krassowska

Andrzej Lechowski

pisarz, pasjonat historii regionalnej i prasy międzywojennej
3.11.2024

Charyzmatyczny Andrzej Lechowski i Polskie Radio Białystok zapraszają na spacer tropem ludzi, którzy tworzyli historię miasta. Razem ze Słuchaczami zapalimy świeczkę pamięci na grobach 11 białostoczan. Najbardziej zasłużeni spoczywają na "białostockich Powązkach", czyli Cmentarzu Farnym.




źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok