Radio Białystok | Gość | Tadeusz Truskolaski [wideo] - prezydent Białegostoku

Tadeusz Truskolaski [wideo]

prezydent Białegostoku

6.05.2024, 08:51, akt. 15:31

- Chciałbym, żeby te 5 lat upłynęło pod znakiem zaspokajania potrzeb mieszkańców. To, co przyjmiemy do realizacji, będzie monitorowane - będziemy się spotykać z mieszkańcami i będę zdawał im relacje z tego, co zostało zrobione - zapowiada prezydent.

Tadeusz Truskolaski, fot. Joanna Szubzda
Tadeusz Truskolaski, fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Z Tadeuszem Truskolaskim rozmawia Adam Janczewski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Na początku maja Tadeusz Truskolaski oficjalnie rozpoczął piątą i ostatnią swoją kadencję na stanowisku prezydenta Białegostoku. Jakie wyzwania czekają go w ciągu tych 5 lat?

Z Tadeuszem Truskolaskim rozmawia Adam Janczewski.


Adam Janczewski: Zapowiada pan w tej kadencji uruchomienie lotniska na Krywlanach i budowę hali widowiskowo-sportowej. Dodaje pan jednak, że trzeba pamiętać, że w różnych kwestiach zmieniają się oczekiwania mieszkańców i okoliczności. To powstaną te dwa obiekty w tej kadencji tak wyczekiwane przez mieszkańców czy nie?


Tadeusz Truskolaski: Zacznę jednak od oczekiwań mieszkańców. Właśnie rozpoczynam w kolejnym tygodniu cykl spotkań z mieszkańcami. Będzie ich 10. Będziemy kreślić tak zwaną mapę potrzeb na osiedlach. Chciałbym, żeby te 5 lat właśnie upłynęło pod znakiem zaspokajania potrzeb mieszkańców. Zapowiem też, że to, co przyjmiemy do realizacji, będzie monitorowane. Będziemy się spotykać z mieszkańcami i będę zdawał im relacje z tego, co zostało zrobione.


Będzie się pan tłumaczył przed mieszkańcami?


Nie wiem, czy będę się tłumaczył, będę po prostu składał takie sprawozdanie, dlatego że chciałbym, żeby to była bardzo aktywna kadencja.


Ma pan na myśli projekty osiedlowe?


Tak, osiedlowe. A te duże projekty już dawno były zapowiedziane, ale niezrealizowane w ubiegłej kadencji z uwagi na to, że były blokowane politycznie. Mówiłem już o tym w tym studio, ale powtórzę jeszcze raz, bo przecież mogą nas słuchać inni ludzie, że właśnie w 2016 r. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ustanowił strefy ochronne dla budki meteorologicznej, co spowodowało, że wojewoda uchylił prawomocne pozwolenie na budowę hali widowiskowo-sportowej. Ta hala już by była. Przez prawie 8 lat była blokowana. Zmienił się rząd. Pojechałem do dyrektora, który to w ciągu tygodnia odblokował. Nie trzeba żadnych stref. Czyli widać było polityczną blokadę.


Co teraz dzieje się w kwestii hali widowiskowo-sportowej?


Teraz się dobrze dzieje. Oczywiście musimy zaktualizować niektóre dokumenty, bo minęło około 10 lat, między innymi mapy geodezyjne, ale myślę, że na dniach zostanie wydane pozwolenie na budowę.


Jeszcze w tym miesiącu?


Maj dopiero się zaczął, więc do końca jeszcze daleko. Tam już są niewielkie przeszkody formalne - trzeba zebrać podpisy projektantów, a nie wszyscy już są łatwo dostępni. To są tego typu przeszkody.


Mówimy cały czas o hali przy ulicy Ciołkowskiego.


Tak, tak.


A co z halą Politechniki Białostockiej? Bo uczelnia takie projekty przedstawiała. Rozumiem, że miasto nie jest zainteresowane, żeby w tym partycypować.


Politechnika Białostocka nie podlega pod urząd miejski, więc nie będę tego komentował. Jeżeli Politechnikę stać na drugą halę, to proszę bardzo, nie będziemy stawiać żadnych przeszkód. Natomiast nie jest to inwestycja miejska.


W życiu sportowym i społeczno-kulturalnym miasta hala, tu musi chyba pan przyznać, byłaby gigantycznym impulsem.


Dokładnie tak, dlatego szkoda, że nie powstała, ale wojewoda Paszkowski uchylił pozwolenie na budowę. Miał do tego prawo, ja nie mówię, że on to zrobił niezgodnie z prawem, ale mógł zwyczajnie, tak jak ja, pojechać do Instytutu i powiedzieć: Słuchajcie, potrzebne są wam te strefy? Tak, potrzebne. To ewentualnie przenieśmy tę budkę.

Myśmy wskazywali trzy lokalizacje. Nie było żadnej woli współpracy pod tym względem. Chodziło o to, że sukces miasta to sukces Truskolaskiego. Tak odczytuję te działania, bo oczywiście nikt tego wprost nie powiedział.

Podobnie było z lotniskiem. Przecież przeszkodą właśnie jest Las Solnicki, który tak naprawdę wyrósł "nielegalnie", w cudzysłowie oczywiście, bo nie ma nielegalnego lasu, jak nie ma nielegalnych ludzi. Ale gdyby było to w sposób prawidłowy zadbane, to te naloty byłyby ciągle otwarte. Ponieważ kilkadziesiąt lat nie było takiej potrzeby, ten las wyrósł, jest to las państwowy. Instytucja, która powinna chronić lotnisko czy naloty i ma w obowiązku utrzymywanie dróg nalotowych w stanie bezpiecznym, po prostu nic nie robiła. Mało tego, że nic nie robiła, to jeszcze protestowała przeciwko usunięciu tych przeszkód.


Mam wrażenie, że mieszkańcy powoli chyba zaczynają powątpiewać w realizację tych inwestycji, bo są zapowiadane już od wielu lat. 7 listopada 2019 roku...


To niedawno.


"Dostaliśmy właśnie decyzję środowiskową na budowę hali widowiskowo-sportowej. Trwają procedury związane z certyfikacją lotniska na Krywlanach po wybudowaniu pasa startowego. Finalizujemy więc te inwestycje". To są pańskie słowa z jednego z wywiadów.


Oczywiście.


Finalizacja trwa prawie pięć lat.


Mógłby pan jeszcze cofnąć się o pięć.


I byłyby to podobne słowa.


I też byłyby to słowa aktualne. Proszę zwrócić uwagę, że jeżeli chodzi o CPK, to PiS rządził 8 lat i nadal jest łąka w Baranowie, a wydano 3 miliardy złotych. Myśmy wydali 30 kilka milionów i pas jest. To po pierwsze. Odbywa się na nim 10 tysięcy operacji lotniczych. Oprócz oczywiście transportu pasażerskiego, na którym by mieszkańcom najbardziej zależało.

Te procedury więc trwają bardzo długo. Już nie chcę wspominać lotniska w Berlinie, które od wielu lat nie jest uruchomione. To nie jest więc takie proste. Co więcej, to nie jest proste, gdy wszyscy pomagają, ale gdy jeszcze zaczyna ktoś przeszkadzać, to wtedy jest to bardzo trudne, a wręcz niemożliwe.

Dopiero teraz, przed wyborami parlamentarnymi, marszałek województwa zainicjował podpisanie listu intencyjnego między Polskimi Portami Lotniczymi, urzędem marszałkowskim i urzędem miejskim. Odbyło się dopiero pierwsze spotkanie tego zespołu. Pan Fiszer, który jest doświadczonym pilotem, który jest w zespole ze strony marszałka, zapowiedział, co było dla mnie trochę zaskakujące, że już pod koniec następnego roku mogą odbywać się loty.


"Pierwszy samolot z lotniska Białystok - Krywlane odleci być może w ciągu roku. Początkowo planuje się loty do Chorwacji, może do Niemiec, ale nie oczekujemy tego, że będą to loty codzienne, tylko zapewne w jakieś dni tygodnia" - mówił na antenie Polskiego Radia Białystok Michał Fiszer, ekspert Stowarzyszenia Portów Lotniczych V4+. Czy wierzy pan w takie właśnie zapowiedzi?


Już powiedziałem, że może nie do końca, ale oczywiście teoretycznie byłoby to możliwe, gdyby wszystkie okoliczności były sprzyjające. Ja używam skrótu WWW, czyli Warszawa, Wrocław, Wiedeń. To nie muszą być te miasta, ale dwie destynacje krajowe i jedna zagraniczna to nasz cel.


Na przeszkodzie stoi wspomniana przez pana wycinka drzew wokół lotniska. Z jednej strony okazuje się, że to dość długa i skomplikowana ścieżka administracyjna, a z drugiej strony też z pewnością mieszkańcy jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa i też będą oprotestowywać te decyzje.


Tak, ale jeżeli odbędzie się usunięcie przeszkód lotniczych, to absolutnie zgodnie z prawem. W związku z tym na pewno część osób może protestować, ale my nic nie zrobimy, co nie będzie w 100 proc. zgodnie z literą prawa.

Tak naprawdę są trzy ścieżki usunięcia przeszkód lotniczych. Jedna ścieżka to droga administracyjna, którą rozpoczęliśmy i która została oprotestowana, bo zostały też zmienione przepisy w międzyczasie, kuriozalnie akurat, pomiędzy wydaniem decyzji a decyzją sądu. I tak możemy się bawić w paragraf 22 do końca świata, bo wtedy zawsze decyzja będzie wydana na podstawie nieaktualnych przepisów, jak zmienimy je już po wydaniu. I tak się zdarzyło w tym wypadku. To jest kolejna blokada, która się zdarzyła.

Druga ścieżka to Lasy Państwowe. Jest plan urządzania Lasu Solnickiego. Żebyście państwo zobaczyli ten plan z góry, to 1/4 tego lasu jest przeznaczona pod wycinkę, ale nie w tym miejscu, gdzie są drogi nalotowe. Wystarczy zmienić plan urządzania lasu i usunąć te przeszkody w tym miejscu.

I trzecia ścieżka, której też nie należy wykluczyć, to ścieżka wojskowa. Rozmawiałem z wiceministrem Tomczykiem, ale on to uzależnia od decyzji sojuszników z NATO. Jeżeli będzie im takie lotnisko tu potrzebne jako lotnisko zapasowe, to też zostanie uruchomione.


| red: zmj


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
prof. Urszula Wróblewska, fot. Sylwia Krassowska

prof. Urszula Wróblewska [wideo]

trenerka uważności i technik relaksacyjnych z Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku
20.06.2024

- Urlop jest nam potrzebny po to, żeby uzupełniać nasze zasoby energetyczne, żebyśmy lepiej funkcjonowali. Podchodźmy do tego czasu z luzem i spokojem - mówi prof. Urszula Wróblewska.

Wojciech Strzałkowski, 20.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
19.06.2024

FK Paneveżys i HJK Helsinki są w naszym zasięgu - uważa Wojciech Strzałkowski. Jedna z tych drużyn będzie rywalem Jagiellonii w 2. rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. - Można powiedzieć, że los był dla nas łaskawy, ale pewnie tak samo myślą w klubach z Litwy i Finlandii - mówi.

dr Marek Jedynak, fot. Barbara Sokolińska

dr Marek Jedynak

dyrektor białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej
19.06.2024

Zbliża się XV jubileuszowa edycja Nagrody Honorowej „Świadek Historii”. Do 30 czerwca można zgłaszać kandydatów - instytucje, organizacje i osoby.


Jacek Dobrzyński, źródło: archiwum prywatne

Jacek Dobrzyński [wideo]

rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych
19.06.2024

- Żołnierz czy funkcjonariusz musi wiedzieć, że państwo za nim stoi i daje mu takie narzędzia, które są niezbędne do tego, żeby mógł skutecznie strzec naszej wschodniej granicy - mówi Jacek Dobrzyński.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
18.06.2024

Charytatywna sztafeta maratońska Plum Ekiden to przede wszystkim integracja, która jest ważniejsza od rywalizacji, to dobra zabawa w aktywny, sportowy sposób. To przyciąga uczestników najbardziej - mówi Grzegorz Kuczyński.

Iwona Kulesza-Woroniecka, fot. Joanna Szubzda

Iwona Kulesza-Woroniecka [wideo]

wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem
17.06.2024

Wzrost płacy minimalnej. - Pracodawcy nie mogą używać argumentu, że ich na to nie stać, dlatego że wszystkie dane poświadczają wzrost gospodarczy, a skoro jest wzrost gospodarczy i skoro zyski pracodawców są wyższe, to wypadałoby się tymi zyskami podzielić z pracownikami - mówi wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem.


Adrian Siemieniec, fot. Sylwia Krassowska

Adrian Siemieniec [wideo]

trener Jagiellonii Białystok
16.06.2024

- Zobaczymy, co nam los przydzieli. Na pewno nie zejdziemy ze swojej drogi, nie zmienimy swojej tożsamości. Niezależnie od tego, z kim będziemy grali, będziemy chcieli grać na swoich warunkach - mówi Adrian Siemieniec.

prof. Michał Żmihorski, screen z rozmowy

prof. Michał Żmihorski [wideo]

dyrektor Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk
13.06.2024

- Te dwa interesy, czyli obronność kraju i interesy przyrodnicze są zbieżne. Jeżeli pomyślimy o zredukowaniu zagęszczenia dróg, o unaturalnieniu lasów, to są to czynniki, które wpływają pozytywnie zarówno na obronność, jak i mają bardzo pozytywny wpływ na przyrodnicze walory tych ekosystemów - mówi prof. Michał Żmihorski

gen. Sławomir Klekotka, fot. Joanna Szubzda

gen. Sławomir Klekotka [wideo]

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.06.2024

- Na pewno żadnych utrudnień dla mieszkańców w związku z wprowadzeniem strefy buforowej nie przewidujemy. Chciałbym też podkreślić, że w chwili obecnej całe niebezpieczeństwo, które jest, koncentruje się wyłącznie na granicy. Poza tą strefą jest bezpiecznie, więc można śmiało na Podlasiu wypoczywać - podkreśla komendant POSG.


Mariusz Madejczyk, fot. Piotr Pietruczuk

Mariusz Madejczyk

zastępca dyrektora NASK
12.06.2024

Celem naszych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa cyfrowego mieszkańców województwa podlaskiego, między innymi poprzez działania edukacyjne – w tym organizację konferencji - mówi Mariusz Madejczyk, zastępca dyrektora NASK i pełnomocnik wojewody ds. cyberbezpieczeństwa.

prof. Marta Kosior-Kazberuk, fot. Barbara Sokolińska

prof. Marta Kosior-Kazberuk [wideo]

rektor Politechniki Białostockiej
11.06.2024

"Trzeba będzie młodych ludzi przekonać, żeby wybrali - jeżeli chodzi o studiowanie - właśnie Politechnikę Białostocką. Dlatego też stale modernizujemy naszą ofertę edukacyjną" - mówiła w Polskim Radiu Białystok prof. Marta Kosior-Kazberuk.

prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

- Musimy pamiętać o swoich żołnierzach i pomagać im, jak tylko możemy - mówi prof. Adam Bartnicki.


dr Sławomir Bartnicki, fot. Marcin Gliński

dr Sławomir Bartnicki

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

W województwie podlaskim, tworzącym w wyborach do Parlamentu Europejskiego jeden okręg z Warmią i Mazurami - zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 42 proc. głosów. W skali całego okręgu nr 3 lepszy wynik miała jednak Koalicja Obywatelska. Mandaty zdobyli Jacek Protas (KO) i Maciej Wąsik (PiS).

dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
9.06.2024

- Tutaj nie było takich nazwisk, które byłyby jakoś wyjątkowo elektryzujące. Poza dosłownie kilkoma wyjątkami - komentuje wyniki wyborów do Europarlamentu dr Maciej Białous.

Klaudia Rosińska, źródło zdjęcia: archiwum prywatne

Klaudia Rosińska

specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji
7.06.2024

- Trzeba być czujnym, bo dezinformacje, fake newsy czy manipulacje mogą zaburzyć nasze decyzje wyborcze - mówi specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji dr Klaudia Rosińska.


Jacek Brzozowski, 7.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
6.06.2024

- Granica jest święta i ona ma być bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Jacek Brzozowski.

Jarosław Galej, fot. Sylwia Krassowska

Jarosław Galej

kandydat Komitetu Wyborczego Normalny Kraj do Parlamentu Europejskiego
6.06.2024

To ostatnia z cyklu rozmów w Polskim Radiu Białystok z kandydatami do Europarlamentu z okręgu nr 3, który obejmuje województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. W czwartek (6.06) - zgodnie z kolejnością list wyborczych na kartach do głosowania - komitet nr 8 - Komitet Wyborczy Normalny Kraj.

kpt. Marcin Burzyński, fot. Sylwia Krassowska

kpt. Marcin Burzyński [wideo]

oficer wychowawczy 18. Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku
5.06.2024

- Rezerwy są potrzebne. Im więcej przeszkolonych ludzi, którzy po prostu wiedzą, z czym mogą mieć do czynienia, potrafią posługiwać się podstawową bronią, reagować na alarmy i po prostu być przygotowanym na wszelkie zagrożenia, tym lepiej - mówi kpt. Marcin Burzyński.


Adam Andruszkiewicz, fot. Joanna Szubzda

Adam Andruszkiewicz

poseł, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego
5.06.2024

- Zawsze polityk pracuje na to, żeby być docenionym przez wyborców, żeby mieszkańcy postawili przy naszym nazwisku "krzyżyk". Najważniejsze jest to, żebyśmy wygrali jako formacja te wybory - mówi Adam Andruszkiewicz.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
5.06.2024

Kompletnie zbędną czynnością nazywa wicemarszałek Senatu wprowadzenie strefy z zakazem przebywania przy granicy z Białorusią. - Czas najwyższy nie traktować tej sprawy biało-czarno, że przez granicę idą źli albo dobrzy. Można dbać o bezpieczeństwo, szczelność granic, ale trzeba mieć na uwadze aspekt humanitarny - podkreśla.

Edyta Kondzior, fot. Marcin Gliński

Edyta Kondzior

kandydatka Nowej Lewicy do Parlamentu Europejskiego
4.06.2024

- Uważam, że Unia Europejska powinna mieć własne siły wojskowe - mówi Edyta Kondzior.


Andrzej Skiepko, fot. Marcin Gliński

Andrzej Skiepko [wideo]

starosta hajnowski
3.06.2024

- W imieniu samorządowców wystosowaliśmy pismo do pana premiera, aby jednak skorygował te plany, które przewidywały bardzo dużą strefę buforową przy granicy - mówił w Polskim Radiu Białystok starosta hajnowski Andrzej Skiepko.

Tomasz Frankowski, fot. Joanna Szubzda

Tomasz Frankowski

europoseł, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego
3.06.2024

- Bezpieczeństwo i obrona polskiej granicy jest tym samym, co bezpieczeństwo i obrona granicy całej Unii Europejskiej - mówi Tomasz Frankowski.

Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
3.06.2024

- Z perspektywy czasu uważam, że stan wyjątkowy w 2021 roku zdał egzamin. Mam nadzieję, że dzisiaj ta strefa buforowa też pomoże w walce z nielegalną migracją i w zarządzaniu kryzysem - mówi Jacek Słoma.


Taras Romanczuk, fot. Joanna Szubzda

Taras Romanczuk

piłkarz Jagiellonii Białystok i reprezentacji Polski
2.06.2024

- Cieszę się z tego, że trener Probierz docenił moją pracę w tym sezonie - mówi Taras Romanczuk.

Agnieszka Czarkowska, fot. Marcin Gliński

Agnieszka Czarkowska

kierownik Redakcji Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok
2.06.2024

To będzie prawdziwe święto, wypełnione drobiazgowym słuchaniem wybranych reportaży. W poniedziałek (3.06) zaczynają się Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego w Tykocinie, które od kilkudziesięciu lat organizuje Polskie Radio Białystok.

Miłosz Kuziemka, fot. Barbara Sokolińska

Miłosz Kuziemka

lider Komitetu Wyborczego Polexit z okręgu nr 3
31.05.2024

- Jesteśmy w takim punkcie, że kończy nam się możliwość wetowania. Sam proces weto jest już podważany, a za chwilę będzie nielegalny. Skończy się to takim status quo, że nigdy nie będziemy w stanie wyjście z Unii Europejskiej - mówi Miłosz Kuziemka.


Prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński, źródło: PRB/Kazimierz Adamczewski-Uniwersytet Zielonogórski

prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński

z Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

Twórcza resocjalizacja z arteterapią to zupełnie nowy w Polsce pomysł na kształcenie specjalistów-pedagogów. Od września taki kierunek będzie na Uniwersytecie w Białymstoku.

dr Katarzyna Siemion, fot. Barbara Sokolińska

dr Katarzyna Siemion [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

- Zastrzeżenie numeru PESEL ma zapobiegać niektórym skutkom związanym z kradzieżą tożsamości - mówiła w Polskim Radiu Białystok dr Katarzyna Siemion.

Gen. Wiesław Kukuła, fot. Joanna Szubzda

gen. Wiesław Kukuła [wideo]

szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
29.05.2024

"Tarcza Wschód przyczyni się do uszczelnienia granicy" - mówił w Polskim Radiu Białystok gen. Wiesław Kukuła.


fot. Piotr Pietruczuk

Rafał Kosno

Kandydat z listy Bezpartyjnych Samorządowców – Normalna Polska w Normalnej Europie
29.05.2024

"Osoby działające społecznie też powinny mieć szansę uczestnictwa w życiu politycznym. W polityce też przydałyby się nowe twarze" - mówi Rafał Kosno.

fot. Dominik Lubowicki

Karol Kiciński

Kandydat Konfederacji do Parlamentu Europejskiego
28.05.2024

- Moje hasło to jest "Polak w Polsce gospodarzem" - mówił w Polskim Radiu Białystok Karol Kiciński.

Krzysztof Jurgiel, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Jurgiel [wideo]

europoseł PiS
28.05.2024

- Szczególnie poseł Jacek Sasin, ponieważ nieudolnie prowadził negocjacje i doprowadził do tego, że PiS nie ma władzy w województwie podlaskim, to szukał tzw. kozła ofiarnego. Czuję się zniesławiony i pomówiony - mówi Krzysztof Jurgiel.


Stefan Krajewski, fot. Piotr Pietruczuk

Stefan Krajewski

poseł, wiceminister rolnictwa, kandydat Trzeciej Drogi do Parlamentu Europejskiego
27.05.2024

"Dzisiaj w Unii Europejskiej trzeba przywrócić normalność i zasady zdrowego rozsądku" - mówi Stefan Krajewski.

Wojciech Strzałkowski, fot. Marcin Gliński

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
27.05.2024

"Przez chwilę mi łzy popłynęły, ale więcej było tej radości. Można powiedzieć, że całe życie czeka się na takie wydarzenie, wymarzone, nawet wymodlone, bo przecież nasi kibice śpiewali: "Słuchaj Jezu, jak cię błaga lud, z Jagiellonii mistrza Polski zrób". I w końcu mamy to zwycięstwo." - mówił w Polskim Radiu Białystok przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok Wojciech Strzałkowski.

fot. Sylwia Krassowska

Magdalena Cielecka

aktorka
26.05.2024

- Sztuka jest nośnikiem przeżyć, które mogą nas oderwać od nas samych, a przez to zreinterpretować nasze własne problemy i życie. Wierzę w to, że sztuka może zmieniać - mówi Magdalena Cielecka.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok