Radio Białystok | Gość | Czesław Renkiewicz [wideo] - prezydent Suwałk

Czesław Renkiewicz [wideo]

prezydent Suwałk

10.05.2024, 08:28, akt. 10:13

Nowy żłobek, kolejne inwestycje drogowe i mediateka to ważniejsze cele, które chce zrealizować podczas swojej ostatniej kadencji prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

Czesław Renkiewicz, fot. Iza Kosakowska
Czesław Renkiewicz, fot. Iza Kosakowska


0:00
0:00
Z Czesławem Renkiewiczem rozmawia Iza Kosakowska | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

W tym tygodniu prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz złożył ślubowanie i rozpoczął swoją czwartą kadencję. Na jakich sprawach i inwestycjach się skupi?

Z Czesławem Renkiewiczem rozmawia Iza Kosakowska.Iza Kosakowska: Sesja inauguracyjna i ślubowanie już za panem. Podczas naszego ostatniego spotkania zapowiadał pan, że po dopełnieniu wszystkich formalności wróci pan do swoich zwykłych obowiązków. Nieraz pan wspominał, że priorytetem będzie jak najszybsze stworzenie kolejnego żłobka. Czy już coś w tej kwestii wiadomo - czy powstanie, kiedy powstanie, gdzie miałby się mieścić?


Czesław Renkiewicz: Mamy podpisaną umowę z wojewodą podlaskim, poprzednim wojewodą, na dotację w wysokości 5 milionów złotych. Teraz jest możliwość pozyskania wyższych środków finansowych - nie 5 tylko, 7 milionów.

Chcemy zrealizować ten czwarty żłobek. Nasze pierwotne założenie było takie, że utworzymy ten żłobek na bazie budynku zajmowanego przez poradnię pedagogiczno-psychologiczną przy ulicy Nowomiejskiej, a poradnia miała przejść do wyremontowanego budynku przy ulicy Kościuszki 45, do tej okazałej kamienicy.


Ale pojawiły się wtedy problemy.


Tak. Był zdecydowany sprzeciw specjalistów tam pracujących. I po dyskusjach, również z udziałem radnych Rady Miejskiej, odstąpiliśmy od tego zamiaru. Poszukujemy nowej lokalizacji. W poniedziałek mam spotkanie z radnymi Rady Miejskiej. Przedstawię wtedy trzy propozycje dotyczące lokalizacji żłobka miejskiego, również z szacunkowymi kosztami, które trzeba by było ponieść.


Zdradzi pan coś?


Chciałbym, żeby to radni usłyszeli jako pierwsi. Natomiast później oczywiście chętnie podzielę się ze słuchaczami.


Będziemy czekać niecierpliwie, bo wiele osób jest zainteresowanych tematem. Chcę teraz przejść do tych ważniejszych inwestycji drogowych, bo to jest też coś, na co mieszkańcy czekają. Na przykład mówiło się w ostatnim czasie bardzo dużo o inwestycji takiej jak przedłużenie Tysiąclecia Litwy. Byłaby to taka wewnętrzna obwodnica miasta. Czy powstanie? Czy przynajmniej uda się ją zacząć? Czy są na to pieniądze?


Sytuacja wygląda następująco. Taka zachodnia, wewnętrzna obwodnica, jak my to nazywamy, jest potrzebna dla naszego miasta, bo widzimy, co się dzieje na Bulwarowej itd. Tutaj miasto nie jest drożne, dlatego też takie rozwiązanie - przedłużenie Tysiąclecia Litwy z budową mostu nad Czarną Hańczą i wejście do ulicy Krasickiego, później do ronda na ulicy Sikorskiego i dalej przedłużenie aż do obwodnicy Suwałk na drodze wylotowej na Filipów - na pewno by poprawiło świetnie sytuację osiedla Północ.

Natomiast jeśli chodzi o sposób finansowania tej inwestycji, to oceniamy, że wynosiłaby ona gdzieś w granicach 100 milionów złotych. Oczywiście nie mamy żadnej dokumentacji, to są takie nasze wstępne wyliczenia. Przeanalizowałem nowe programy Unii Europejskiej, tę nową perspektywę, i niestety nas tam nie ma. Jedyna nadzieja pojawiła się w nowym programie FEnIKS, który zakłada duże środki finansowe na budowę dróg, autostrad i kolei. To są olbrzymie przedsięwzięcia realizowane przez GDDKiA, przez PKP PLK. Ale również jest tam możliwość ubiegania się o środki przez miasta grodzkie, miasta na prawach powiatu. Chociażby Mediateka jest tam wpisana. Natomiast tej drogi tam nie ma.

Mamy nowe władze województwa podlaskiego. Będę chciał rozmawiać również z ministrem Jackiem Protasem, zaangażuję naszych posłów, szczególnie posła Jacka Niedźwieckiego, żeby lobbował właśnie za takim rozwiązaniem. Uważam, że ten program FEnIKS to jedyna szansa, żebyśmy mogli to zadanie sfinansować. Sami niestety w oparciu o nasz budżet nie damy rady.


Światełko w tunelu może się gdzieś pojawi.


Dużo pracy przed nami, lobbowania i starań, żeby pozyskać te pieniądze zewnętrzne.


Zostańmy przy inwestycjach drogowych. One są wciąż jednak najważniejsze dla mieszkańców, takie odnosimy wrażenie. Kończy się już budowa ostatniego odcinka trasy wschodniej i jesienią ruch w tamtej części miasta się udrożni, będzie tam lepiej. Ale czy uda się na przykład zrobić przebicie ulicy Muzycznej do ulicy Kościuszki? O tym też wielokrotnie się mówiło. Czy coś się w tej sprawie dzieje? Czy pojawiły się gdzieś pieniądze na horyzoncie?


Dzieje się. W ostatnim czasie wojewoda podlaski ogłosił nabór na inwestycje, które będą realizowane w strefie przygranicznej. Tam każda gmina ma możliwość ubiegania się o dofinansowanie dwóch projektów do 2 milionów złotych. Ja takie dwa projekty złożyłem. Jeden z tych projektów dotyczy ulicy Muzycznej, ale tylko odcinka do tak zwanego przechodniaka.


Czyli rozbicie na etapy.


Tak. Mam nadzieję, że pozyskam dofinansowanie. Natomiast jeśli chodzi o sam "przechodniak", gdzie stoją pawilony, budynki handlowe, to jesteśmy w trakcie rozmów z jednym z właścicieli. Chcemy się z nim zamienić. Damy mu lokal w jednej z kamienic na ulicy Kościuszki, a pozyskamy jego pawilon. Mam nadzieję, że tak będzie. I wtedy go zburzymy, bo nie mam wolnych środków finansowych. Wolę pójść w tego typu transakcje zamiany, bo to będzie korzystniejsze dla naszego miasta.

Natomiast później jeszcze jeden budynek jest do wykupienia, do wyburzenia. I to będzie drugi etap. Jeżeli będzie dofinansowanie, to w tym roku będzie przetarg, a w przyszłym będzie to wykonane.


Jeszcze o mediatece. To hasło przewijało się bardzo często i przed wyborami, i w trakcie kampanii. Zapowiadał pan, że już po wyborach odbędą się konsultacje z mieszkańcami, bo bez nich żadne decyzje nie zapadną. Czy już pan wie, kiedy i jak będzie pan rozmawiał o tej inwestycji z mieszkańcami?


Na tzw. kolegium prezydenckim rozmawialiśmy z dyrektor biblioteki publicznej i zastępcą. Zastanawialiśmy się nad tymi konsultacjami społecznymi. Widziałem już pierwsze wydanie prezentacji, którą będziemy chcieli pokazać naszym mieszkańcom. Proces konsultacji chciałbym otworzyć w pierwszej dekadzie czerwca. W ciągu dwóch tygodni powołam zespół, który będzie odpowiadał za przeprowadzenie tego procesu.

W pierwszej dekadzie czerwca otwieramy konsultację takim dużym spotkaniem otwartym. Zapraszamy mieszkańców. Prezentujemy wszystko, co dotyczy tego zagadnienia, ale przedstawiamy również stan obecny - jak biblioteka funkcjonuje, w jakich lokalizacjach, ile nas to kosztuje i co trzeba byłoby zrobić, żeby utrzymać istniejący stan czy też go poprawić, gdybyśmy tej mediateki nie realizowali. I pokażemy drugi aspekt, że realizujemy ten nowy obiekt, wielofunkcyjny, nowoczesny, wspierany środkami unijnymi. Zestawiamy te dwie sytuacje ze sobą, plusy, minusy, słabe, mocne strony, i rozpoczynamy dyskusję.

Będzie też odrębna strona internetowa.


No właśnie, bo jak zachęcić mieszkańców? Z tym w Suwałkach jest problem.


Na stronie internetowej każdy będzie mógł zapoznać się z tymi materiałami. Będzie można zadać pytanie. Odpowiedzi na te pytania będą też publiczne, dostępne dla wszystkich.

Zespół, który powołam, zaproponuje mi później, czy to będą otwarte spotkania z mieszkańcami w różnych lokalizacjach. Może wykorzystamy różne imprezy, które będziemy przecież realizowali w naszym mieście latem.

Chciałbym, żeby proces konsultacji trwał około dwóch miesięcy i rozpoczął się w roku szkolnym, żeby były przeprowadzone rozmowy w szkołach średnich. Trzeba włączyć młodzież, bo seniorów to uda nam się włączyć. Chcemy bardzo szeroko porozmawiać z naszymi mieszkańcami.

Mam praktycznie zielone światło w postaci uchwały Rady Miejskiej z września 2022 r. Mamy przyznane dofinansowanie. Ale przede wszystkim to mieszkańcy podejmą decyzję, co ta władza miejska powinna zrobić.


| red: zmj


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
prof. Urszula Wróblewska, fot. Sylwia Krassowska

prof. Urszula Wróblewska [wideo]

trenerka uważności i technik relaksacyjnych z Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku
20.06.2024

- Urlop jest nam potrzebny po to, żeby uzupełniać nasze zasoby energetyczne, żebyśmy lepiej funkcjonowali. Podchodźmy do tego czasu z luzem i spokojem - mówi prof. Urszula Wróblewska.

Wojciech Strzałkowski, 20.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
19.06.2024

FK Paneveżys i HJK Helsinki są w naszym zasięgu - uważa Wojciech Strzałkowski. Jedna z tych drużyn będzie rywalem Jagiellonii w 2. rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. - Można powiedzieć, że los był dla nas łaskawy, ale pewnie tak samo myślą w klubach z Litwy i Finlandii - mówi.

dr Marek Jedynak, fot. Barbara Sokolińska

dr Marek Jedynak

dyrektor białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej
19.06.2024

Zbliża się XV jubileuszowa edycja Nagrody Honorowej „Świadek Historii”. Do 30 czerwca można zgłaszać kandydatów - instytucje, organizacje i osoby.


Jacek Dobrzyński, źródło: archiwum prywatne

Jacek Dobrzyński [wideo]

rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych
19.06.2024

- Żołnierz czy funkcjonariusz musi wiedzieć, że państwo za nim stoi i daje mu takie narzędzia, które są niezbędne do tego, żeby mógł skutecznie strzec naszej wschodniej granicy - mówi Jacek Dobrzyński.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
18.06.2024

Charytatywna sztafeta maratońska Plum Ekiden to przede wszystkim integracja, która jest ważniejsza od rywalizacji, to dobra zabawa w aktywny, sportowy sposób. To przyciąga uczestników najbardziej - mówi Grzegorz Kuczyński.

Iwona Kulesza-Woroniecka, fot. Joanna Szubzda

Iwona Kulesza-Woroniecka [wideo]

wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem
17.06.2024

Wzrost płacy minimalnej. - Pracodawcy nie mogą używać argumentu, że ich na to nie stać, dlatego że wszystkie dane poświadczają wzrost gospodarczy, a skoro jest wzrost gospodarczy i skoro zyski pracodawców są wyższe, to wypadałoby się tymi zyskami podzielić z pracownikami - mówi wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem.


Adrian Siemieniec, fot. Sylwia Krassowska

Adrian Siemieniec [wideo]

trener Jagiellonii Białystok
16.06.2024

- Zobaczymy, co nam los przydzieli. Na pewno nie zejdziemy ze swojej drogi, nie zmienimy swojej tożsamości. Niezależnie od tego, z kim będziemy grali, będziemy chcieli grać na swoich warunkach - mówi Adrian Siemieniec.

prof. Michał Żmihorski, screen z rozmowy

prof. Michał Żmihorski [wideo]

dyrektor Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk
13.06.2024

- Te dwa interesy, czyli obronność kraju i interesy przyrodnicze są zbieżne. Jeżeli pomyślimy o zredukowaniu zagęszczenia dróg, o unaturalnieniu lasów, to są to czynniki, które wpływają pozytywnie zarówno na obronność, jak i mają bardzo pozytywny wpływ na przyrodnicze walory tych ekosystemów - mówi prof. Michał Żmihorski

gen. Sławomir Klekotka, fot. Joanna Szubzda

gen. Sławomir Klekotka [wideo]

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.06.2024

- Na pewno żadnych utrudnień dla mieszkańców w związku z wprowadzeniem strefy buforowej nie przewidujemy. Chciałbym też podkreślić, że w chwili obecnej całe niebezpieczeństwo, które jest, koncentruje się wyłącznie na granicy. Poza tą strefą jest bezpiecznie, więc można śmiało na Podlasiu wypoczywać - podkreśla komendant POSG.


Mariusz Madejczyk, fot. Piotr Pietruczuk

Mariusz Madejczyk

zastępca dyrektora NASK
12.06.2024

Celem naszych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa cyfrowego mieszkańców województwa podlaskiego, między innymi poprzez działania edukacyjne – w tym organizację konferencji - mówi Mariusz Madejczyk, zastępca dyrektora NASK i pełnomocnik wojewody ds. cyberbezpieczeństwa.

prof. Marta Kosior-Kazberuk, fot. Barbara Sokolińska

prof. Marta Kosior-Kazberuk [wideo]

rektor Politechniki Białostockiej
11.06.2024

"Trzeba będzie młodych ludzi przekonać, żeby wybrali - jeżeli chodzi o studiowanie - właśnie Politechnikę Białostocką. Dlatego też stale modernizujemy naszą ofertę edukacyjną" - mówiła w Polskim Radiu Białystok prof. Marta Kosior-Kazberuk.

prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

- Musimy pamiętać o swoich żołnierzach i pomagać im, jak tylko możemy - mówi prof. Adam Bartnicki.


dr Sławomir Bartnicki, fot. Marcin Gliński

dr Sławomir Bartnicki

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

W województwie podlaskim, tworzącym w wyborach do Parlamentu Europejskiego jeden okręg z Warmią i Mazurami - zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 42 proc. głosów. W skali całego okręgu nr 3 lepszy wynik miała jednak Koalicja Obywatelska. Mandaty zdobyli Jacek Protas (KO) i Maciej Wąsik (PiS).

dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
9.06.2024

- Tutaj nie było takich nazwisk, które byłyby jakoś wyjątkowo elektryzujące. Poza dosłownie kilkoma wyjątkami - komentuje wyniki wyborów do Europarlamentu dr Maciej Białous.

Klaudia Rosińska, źródło zdjęcia: archiwum prywatne

Klaudia Rosińska

specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji
7.06.2024

- Trzeba być czujnym, bo dezinformacje, fake newsy czy manipulacje mogą zaburzyć nasze decyzje wyborcze - mówi specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji dr Klaudia Rosińska.


Jacek Brzozowski, 7.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
6.06.2024

- Granica jest święta i ona ma być bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Jacek Brzozowski.

Jarosław Galej, fot. Sylwia Krassowska

Jarosław Galej

kandydat Komitetu Wyborczego Normalny Kraj do Parlamentu Europejskiego
6.06.2024

To ostatnia z cyklu rozmów w Polskim Radiu Białystok z kandydatami do Europarlamentu z okręgu nr 3, który obejmuje województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. W czwartek (6.06) - zgodnie z kolejnością list wyborczych na kartach do głosowania - komitet nr 8 - Komitet Wyborczy Normalny Kraj.

kpt. Marcin Burzyński, fot. Sylwia Krassowska

kpt. Marcin Burzyński [wideo]

oficer wychowawczy 18. Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku
5.06.2024

- Rezerwy są potrzebne. Im więcej przeszkolonych ludzi, którzy po prostu wiedzą, z czym mogą mieć do czynienia, potrafią posługiwać się podstawową bronią, reagować na alarmy i po prostu być przygotowanym na wszelkie zagrożenia, tym lepiej - mówi kpt. Marcin Burzyński.


Adam Andruszkiewicz, fot. Joanna Szubzda

Adam Andruszkiewicz

poseł, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego
5.06.2024

- Zawsze polityk pracuje na to, żeby być docenionym przez wyborców, żeby mieszkańcy postawili przy naszym nazwisku "krzyżyk". Najważniejsze jest to, żebyśmy wygrali jako formacja te wybory - mówi Adam Andruszkiewicz.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
5.06.2024

Kompletnie zbędną czynnością nazywa wicemarszałek Senatu wprowadzenie strefy z zakazem przebywania przy granicy z Białorusią. - Czas najwyższy nie traktować tej sprawy biało-czarno, że przez granicę idą źli albo dobrzy. Można dbać o bezpieczeństwo, szczelność granic, ale trzeba mieć na uwadze aspekt humanitarny - podkreśla.

Edyta Kondzior, fot. Marcin Gliński

Edyta Kondzior

kandydatka Nowej Lewicy do Parlamentu Europejskiego
4.06.2024

- Uważam, że Unia Europejska powinna mieć własne siły wojskowe - mówi Edyta Kondzior.


Andrzej Skiepko, fot. Marcin Gliński

Andrzej Skiepko [wideo]

starosta hajnowski
3.06.2024

- W imieniu samorządowców wystosowaliśmy pismo do pana premiera, aby jednak skorygował te plany, które przewidywały bardzo dużą strefę buforową przy granicy - mówił w Polskim Radiu Białystok starosta hajnowski Andrzej Skiepko.

Tomasz Frankowski, fot. Joanna Szubzda

Tomasz Frankowski

europoseł, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego
3.06.2024

- Bezpieczeństwo i obrona polskiej granicy jest tym samym, co bezpieczeństwo i obrona granicy całej Unii Europejskiej - mówi Tomasz Frankowski.

Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
3.06.2024

- Z perspektywy czasu uważam, że stan wyjątkowy w 2021 roku zdał egzamin. Mam nadzieję, że dzisiaj ta strefa buforowa też pomoże w walce z nielegalną migracją i w zarządzaniu kryzysem - mówi Jacek Słoma.


Taras Romanczuk, fot. Joanna Szubzda

Taras Romanczuk

piłkarz Jagiellonii Białystok i reprezentacji Polski
2.06.2024

- Cieszę się z tego, że trener Probierz docenił moją pracę w tym sezonie - mówi Taras Romanczuk.

Agnieszka Czarkowska, fot. Marcin Gliński

Agnieszka Czarkowska

kierownik Redakcji Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok
2.06.2024

To będzie prawdziwe święto, wypełnione drobiazgowym słuchaniem wybranych reportaży. W poniedziałek (3.06) zaczynają się Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego w Tykocinie, które od kilkudziesięciu lat organizuje Polskie Radio Białystok.

Miłosz Kuziemka, fot. Barbara Sokolińska

Miłosz Kuziemka

lider Komitetu Wyborczego Polexit z okręgu nr 3
31.05.2024

- Jesteśmy w takim punkcie, że kończy nam się możliwość wetowania. Sam proces weto jest już podważany, a za chwilę będzie nielegalny. Skończy się to takim status quo, że nigdy nie będziemy w stanie wyjście z Unii Europejskiej - mówi Miłosz Kuziemka.


Prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński, źródło: PRB/Kazimierz Adamczewski-Uniwersytet Zielonogórski

prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński

z Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

Twórcza resocjalizacja z arteterapią to zupełnie nowy w Polsce pomysł na kształcenie specjalistów-pedagogów. Od września taki kierunek będzie na Uniwersytecie w Białymstoku.

dr Katarzyna Siemion, fot. Barbara Sokolińska

dr Katarzyna Siemion [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

- Zastrzeżenie numeru PESEL ma zapobiegać niektórym skutkom związanym z kradzieżą tożsamości - mówiła w Polskim Radiu Białystok dr Katarzyna Siemion.

Gen. Wiesław Kukuła, fot. Joanna Szubzda

gen. Wiesław Kukuła [wideo]

szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
29.05.2024

"Tarcza Wschód przyczyni się do uszczelnienia granicy" - mówił w Polskim Radiu Białystok gen. Wiesław Kukuła.


fot. Piotr Pietruczuk

Rafał Kosno

Kandydat z listy Bezpartyjnych Samorządowców – Normalna Polska w Normalnej Europie
29.05.2024

"Osoby działające społecznie też powinny mieć szansę uczestnictwa w życiu politycznym. W polityce też przydałyby się nowe twarze" - mówi Rafał Kosno.

fot. Dominik Lubowicki

Karol Kiciński

Kandydat Konfederacji do Parlamentu Europejskiego
28.05.2024

- Moje hasło to jest "Polak w Polsce gospodarzem" - mówił w Polskim Radiu Białystok Karol Kiciński.

Krzysztof Jurgiel, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Jurgiel [wideo]

europoseł PiS
28.05.2024

- Szczególnie poseł Jacek Sasin, ponieważ nieudolnie prowadził negocjacje i doprowadził do tego, że PiS nie ma władzy w województwie podlaskim, to szukał tzw. kozła ofiarnego. Czuję się zniesławiony i pomówiony - mówi Krzysztof Jurgiel.


Stefan Krajewski, fot. Piotr Pietruczuk

Stefan Krajewski

poseł, wiceminister rolnictwa, kandydat Trzeciej Drogi do Parlamentu Europejskiego
27.05.2024

"Dzisiaj w Unii Europejskiej trzeba przywrócić normalność i zasady zdrowego rozsądku" - mówi Stefan Krajewski.

Wojciech Strzałkowski, fot. Marcin Gliński

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
27.05.2024

"Przez chwilę mi łzy popłynęły, ale więcej było tej radości. Można powiedzieć, że całe życie czeka się na takie wydarzenie, wymarzone, nawet wymodlone, bo przecież nasi kibice śpiewali: "Słuchaj Jezu, jak cię błaga lud, z Jagiellonii mistrza Polski zrób". I w końcu mamy to zwycięstwo." - mówił w Polskim Radiu Białystok przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok Wojciech Strzałkowski.

fot. Sylwia Krassowska

Magdalena Cielecka

aktorka
26.05.2024

- Sztuka jest nośnikiem przeżyć, które mogą nas oderwać od nas samych, a przez to zreinterpretować nasze własne problemy i życie. Wierzę w to, że sztuka może zmieniać - mówi Magdalena Cielecka.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok